Гестационен диабет - тема 5

  • 13 843
  • 502
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 166
Включвам се с едно сравнително здраво бебе от 24.04 Simple Smile
Спрях си инсулина и няколко дена бях добре след раждането, сега почна обаче вълчият глад, явно комбинация от кърменето, неспането и инсулиновата резистентност.
Дали някой взима метформин с кърмене, как се справяте след раждането?
И втори въпрос - колко време след раждане е хубаво да направим пак консултация с ендо, ако включва пак обременяване, не става ли много? 🙄 2 или 3 обременявания имах с бремеността, сега пак…

# 496
  • София
  • Мнения: 11 779
Метформин не е ок ако кърмите, че разтройва коремчето на бебето, а в комбинация с колики ще стане много зле. Мен ми назначи ново обременяване 6 седмици след раждането.

Честито бебче и много да ви радва 🤗

# 497
  • Мнения: 26
Здравейте. Днес си правих изследване за гестационен диабет не знам как е ако може да ми кажете.

# 498
  • Мнения: 718
На гладно максималната стойност е 5.1. Леко ви е завишена, но другите стойности са добре. Не знам защо са ви изследвали инсулин, защото при бременни винаги е завишен и не се изследва. Направете консултация с ендокринолог. Аз бях като вас, само сутрешната стойност завишена. Всичко е наред. Лека бременност ви желая.

# 499
  • Мнения: 44
Здравейте, мога ли и аз да помоля за коментар от някой, по-запознат от мен. В 28г.с. съм, завишен резултат при обременяване след 60мин., на гладно и след 120мин. са ок. АГ-то иска спешно да направя консулт с ендокринолог.

# 500
  • Мнения: 291
Evora Lulu, имате гестационен диабет. Достатъчно е, че само една от тези стойности е извън норма. При моето обременяване и след 60 и след 120 минута бяха над 12 и дори има съмнения, че може да сък имала диабет или инсулинова резистентност преди това, но предстои да разберем.
Задължително се консултирайте с ендокринолог.

# 501
  • Мнения: 26
На гладно максималната стойност е 5.1. Леко ви е завишена, но другите стойности са добре. Не знам защо са ви изследвали инсулин, защото при бременни винаги е завишен и не се изследва. Направете консултация с ендокринолог. Аз бях като вас, само сутрешната стойност завишена. Всичко е наред. Лека бременност ви желая.


Консултирах се с ендокринолог и ми каза за инсулина че след храна е завишен и да спазвам диета
иска ново изследване след 1месец.
Не знам при бременни как е инсулина но това ми казаха.

# 502
  • Мнения: 1 796
Инсулин по време на бременност не се изследва,защото се завишава от самата бременност...ако наистина ти е казал,че имаш висок инсулин ,а не КЗ и заради това ти иска ново изследване след месец смени ендокринолога

Общи условия

Активация на акаунт