Гестационен диабет - тема 5

  • 15 371
  • 528
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 11 799
Абе и моите стойности след обременяването бяха супер, ама ей го на почнаха да скачат сега, след раждането още при махането на плацентата сме си топ вече, е аз не де, с ИР съм ама повечето сте си ок

# 76
  • Мнения: 212
И аз ще съм с ИР , въпросът е колко ще сме далече от диабет2 . Може би и годините и времето с ИР си е от значение . А аз съм си 40 г и с ИР от доста време. Ще се взимат мерки и после явно.

# 77
  • София
  • Мнения: 11 799
Ами колкото повече се пазим толкова повече ще го отлагаме. Аз съм на 38г и с ИР. Баща ми разви диабета някъде преди да навърши 50 ама не се е пазил, леля ми примерна мак на 65г го разви ( при нас е наследствен). Но друго е с ИР да внимаваш друго е с ГД да трепериш на всяка цифра след хранене...

# 78
  • Мнения: 1 838
Ето днес сутринта пак кетони нищо,че включвам все повече въглехидрати....в петък и събота имах малко и по цял ден...вчера сутринта вече бяха умерено,но следобед вече ги нямаше...и днес очаквах,че няма да има,но сутринта лентичката показа много...тоест става все по наситена,а уж трябва да се чистят...

# 79
  • София
  • Мнения: 11 799
Надежда а теб лекар какво ти каза за кетоните?

# 80
  • Мнения: 1 838
Надежда а теб лекар какво ти каза за кетоните?
Ами каза ми че са от режима и толкова...това ми го каза ендо и въобще не им обърна внимание...утре съм при АГ ще питам и нея...незнам опасно ли е все пак това е ацетон,който преминава и през плацентата днешния ми сутришен резултат се равнява на 3+

# 81
  • София
  • Мнения: 11 799
Ама що си се стресирала сега ненужно? Явно от диетата и ГД всички имаме и щом не ти е казал лекар паника, не се панирай. Обсъди ги днес, и ако и АГ не каже нищо значи спри да ги мериш.

# 82
  • Мнения: 6 064
А пък аз:
Здравословна закуска по режима - 1 час след ядене кръвна захар 7.7
Вита баничка от Кауфланд с чаша айрян - 1 час след ядене кръвна захар 6.4
Вечерта след вечерята си позволих мъничко парченце домашен сладкиш със заливка от шоколад и захарта ми после беше 6.8.
То май като ям въглехидрати и забранени неща е по-добре. Grinning

# 83
  • Мнения: 1 838
Така ще направя и АГ ,ако каже че не е проблем хич няма да им се чудя...
Вчера на гладно 5.5 1 час след закуска мляко с овесени ядки 7.4...днес на гладно КЗ 5.4,абсолютно същата закуска като вчера в същото количество и КЗ 8.4...снощи за вечеря свинско с кисело зеле и за десерт малко шоколад 1 час след нея КЗ 5.1...

# 84
  • София
  • Мнения: 11 799
Aз вече спрях да се втелясвам. Кръвната захар на гладно си ми е висока и това е. В сряда да казва ок ли е или ще е хапчета/инсулин. Днес на гладно 6.4, след закуска протеинов сандвич с шунка и кашкавал 6.1...

# 85
  • Мнения: 1 838
И аз със сутришната имам проблем...вечерям към 19 часа....закусвам след 10 и пак висока ..

# 86
  • София
  • Мнения: 11 799
Вчера минах през ендото. За кетоните каза хич да не ги гледам, нормално било. Включихме глюкофаж ХР от 500мг за два дни да видим как ще действа на сутрешната, днес сутринта беше 5.4, най-вероятно ще вдигнем на 1000мг, но веднага усетих разлика, не се събудих така зверски гладна. Иначе бебето е доста напред, две седмици, водите в норма но на горна граница, Абе типично за ГД

# 87
  • Мнения: 1 838
И аз онзи ден бях при АГ по ЗК и каза ,че щом кетоните са от диета,а не от висока захар да бе им обръщам внимание...аз вкарвам въглехидрат и само вдигам КЗ кетони не чистя...така,че спирам да ги гледам ..аз два дни имах 5.8 на гладно...днес е 5.3.. като направя обременяването сигурно ще имам терапия и аз...бебка върви със седмица напред ..аз съм почти в 26г.с и е 935гр..на 17 съм на частно и там ще получа по компетентен преглед...как са водите, обиколката на коремчето,кръвотока...

# 88
  • Мнения: 133
Аз все още не спазвам режим, храня си се главно въглехидратно и кетони в урината също имам от близо две седмици вече... КЗ на гладно е 3.6, 4.7, 4.9. След две седмици ще правя обременяване. И аз много ги мисля тия кетони...

# 89
  • Мнения: 1 838
Аз все още не спазвам режим, храня си се главно въглехидратно и кетони в урината също имам от близо две седмици вече... КЗ на гладно е 3.6, 4.7, 4.9. След две седмици ще правя обременяване. И аз много ги мисля тия кетони...
Ти защо ще правиш обременяване...КЗ изглежда добре...или имаше показания на ехографа....не си спомням какво си писала..и аз така много ги мислех и даже ги изследвам всяка сутрин в къщи...все пак това е ацетон...но и ендо и АГ по ЗК казаха да не им обръщам внимание...момичета се включиха със съвети да пия много течности и чай от шипка...чистел кетоните и това ще пробвам

Общи условия

Активация на акаунт