Пъстра есен е на път, а ФЕВРУАРЧЕТАТА бързичко растат - искат да играят и пълзят

  • 11 231
  • 545
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 577
Точно тази сутрин с мм си говорихме, че когато сложим малкия "на крака" вече не се огъват като кашкавал, а явно предвкусва удоволствието, което предстои, защото си вири носа да гледа😄 нооо за сега си стои в оградената територия.  Скорострелно взе да лази. Даже не отваряме вратичката на оградата, а само я прескачаме 🤣
Ей така го излових да "краде" чехъл тази седмица - тъкмо си го беше завъртял по дължина 🙈 STEM за бебета 🤣 (нещо в мен ми беше подсказало точно да ги измия!!)
Но не смея да го пускам извън оградата - в къща сме и дори за секунда да се кача горе нямам видимост долу Sad

# 46
  • София
  • Мнения: 631
Lucie_, това с оградата е много добре. Той не мрънка ли като го оставите там? Не иска ли да е при вас или да има някой с него за игра?

При нас много малко седи и играе сам, иска винаги да му се обръща внимание и някой да стои на кшлима с него 😅🤣

Преди няколко дни ми откри обиците на ушите...ии като е в мен или акохседя до него, катери ми се отгоре и започва да ми дърпа ушите...направо е.. 😁

Вече започнахме да го слагаме и на гърне. Засега върви добре. Свършва си работата с успех от седмица насам вече. Отначало само по голяма нужда, но вече и по малка действа. 😅 Много е смешен.

# 47
  • Мнения: 1 577
Сутрин когато го сваля от спалнята долу в хола, поне 30-40 минути макс 50 издържа да лази и рови. Но това е защото е на ясла 3 дена в седмицата 🤣 и така вечер е забравил играчките, а Сутрин съответно след спането също. Уикендите сме на "село", в един от работните ден идва детегледачка и с нея като с нов човек му е интересно... та за сега уж стои 😄
Браво за гърнето. Аз явно просто не го усещам. Днес даже пак го сложихме, защото звупеше така все едно ще има нр2 ... нооо гърнето за сега го възприема за някаква странна играчка 😄

# 48
  • София
  • Мнения: 631
Ами при нас отне време с гърнето.
Миналият месец ревеше от него и го прибрахме, явно не беше готов.
Миналата седмица му го дадох отново да го "опознае". Без да го слагам на гърнето, просто така до играчките го оставих. После започнах да го слагам все едно на столче седи, с дрехите, просто така. И в един момент той сякаш посвикна с гърнето и му махнахве памперса преди да се изходи и си свърши работата там. Но смятам, че наистина децата си показват когато са готови за каквото и да е.
Yellow Heart

# 49
  • Мнения: 115
Момичета, здравейте!
Нашето момче също е с килимче и оградка (имаме куче и оградката е наложителна, иначе играчките им ще станат на бърза ръка общи). Долу-горе половината от времето, в което е там е спокоен да си играе сам. Тогава съм около него, но успявам да свърша някоя и друга работа.

Иначе прекарвам с него време вътре, играем си, въргаляме се...
Оф, събуди се.  После ще допиша...
Наюият режим е:
През деня спи два пъти, веднъж от към 10 до 11,30-40 или 10,30 до 12,00 ч. , след събуждане кърмя, после обяд към 13 ч., след това спи от 14,30-15 около час или час и 20. Пак суче след събуждане около 16 ч., а след това към 17,20-30 ч давам плодово пюре с каша. Излизаме на разходка, след това към 20, ч. баня и приспиване към 20,30 ч. на гърда. Нощем суче като новородено на 3 часа - 00, 03, 06 ч. Сутринта става към 7-7,30. От 4 дни започнах да въвеждам закуска, която е към 8,30-9 часа.
Давам и някакви парченца плод в мрежичка към 14 ч., колкото да мога и аз да обядвам. Simple Smile
Все още не е пропълзял. Само лази в кръг или назад. Не казва регулярни срички, само си пее, кряска, мучи или мрънка.
Редовно ми прави прически  Simple Smile

Последна редакция: ср, 11 окт 2023, 10:20 от ForestFlower

# 50
  • Мнения: 1 577
Леле Форест, какъв сладур - как правите тази магия с чорапите ... освен ромпър с чорапи просто не успявам да ги задържа 🙈

# 51
  • Мнения: 115
Дописах поста по-горе.
О, за чорапите ли - ами как, през 10-15 минути ги намествам. То и на снимката се вижда, че са се поизхлузили. Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 631
И нашето момче постоянно си маха чорапите, дърпа, особено като го кърмя. Ръцете му все чоплят тия пусти чорапи Grinning Като е вън в количката е пак същото ... постоянно следя за чорап зад борда.

# 53
  • Мнения: 115
Имаме едни топки, цветни такива, лекички, част от активната гимнастика, та - днес ги налепих с тиксо по оградката и му показах каква е играта  - да ги отлепя и да ми ги подава. Много бързо схвана и падна голямо забавление.
Днес въведох извара, предните дни въведох закуска само със сухар размекнат с вода и днес вече добавих извара. Хапна си с удоволствие.
Купих едно манго, мисля утре да добавя към круша и ябълка  (аз си му правя пюренца вкъщи, и плодови и зеленчукови и месни, рядко купувам). Вие давали ли сте манго? (На 15-ти ще стане на 8 месеца). От месата съм въвела пуешко (не му допадна много, но си го яде, заешко и пилешко.
Иначе си суче 2-3 пъти нощем по около 10-15 минути,  а денем още 3-4 пъти по 5-10 минути. Майките, които кърмите- при вас как е положението?

# 54
  • София
  • Мнения: 631
При нас яденето е странно.

Яде в 9:00-9:30 закуска - днес дадох кус кус, друг път яде попара, друг път юфка. Да, обаче в 11:00 като стане време за дрямка иска кърма, давам му да суче. Animal Cow
Спи около 35-40 минутки, буди се, играе малко и към 12:30-13:30 зависи .. +/- си хапва обяд. Днес например му правих яхния с картоф, домат, лук и моркови. Пасирам и добавям един сухар и малко обезсолено сирене. Яде си и тоо хубаво количество, около 160 грама, отскоро. След това следващата му дрямка е около 14:00 и отново е на гърда, така заспива. Събужда се към 14:45 - не спи особено и ... пак играем, давам му към 15:00 СЗ - плод или кисело мляко с бисквити, нещо такова. Понякога мляко с ориз хапва. И разбира се, след това отново иска да суче, той просто мрънка и ми дърпа блузата.
В 18:30-19:00 - вечеря, супа най- често му правя. После в 21:30 когато ляга - суче.
После на буденията ту вода, ту пак суче... общо взето, приказка без край. Grinning Не знам, не успявам да го залъжа по какъвто и да е начин. Вечер си се буди минимум 2 пъти и единият на 100% е да си сукне. Не засичам по колко, но не повече от 10-тина минути, даже повечето пъти 5-6 минутки и е готов. Sweat Smile
Та така, малката кравичка.
Днес го теглихме на нашия кантар, 9700 показа, абе кажи- речи 10 кг. Laughing

ПС: 160 гр изяжда доста рядко, повечето пъти е по- малко от 150 гр. храна.

# 55
  • Мнения: 1 512
Имаме едни топки, цветни такива, лекички, част от активната гимнастика, та - днес ги налепих с тиксо по оградката и му показах каква е играта  - да ги отлепя и да ми ги подава. Много бързо схвана и падна голямо забавление.
Днес въведох извара, предните дни въведох закуска само със сухар размекнат с вода и днес вече добавих извара. Хапна си с удоволствие.
Купих едно манго, мисля утре да добавя към круша и ябълка  (аз си му правя пюренца вкъщи, и плодови и зеленчукови и месни, рядко купувам). Вие давали ли сте манго? (На 15-ти ще стане на 8 месеца). От месата съм въвела пуешко (не му допадна много, но си го яде, заешко и пилешко.
Иначе си суче 2-3 пъти нощем по около 10-15 минути,  а денем още 3-4 пъти по 5-10 минути. Майките, които кърмите- при вас как е положението?

Манго дадох още в 6м с готово пюренце Simple Smile Аз да питам за изварата, че млечни са ми наред, та каква извара даваш?

# 56
  • Мнения: 115
Vikksi, и аз съм мама крава на едно малко теленце  Simple Smile Хем си хапва добре, хем си суче през целия ден, както и през нощта. Нощем поне не будува,  което много ме радва, цоцне си и си заспива.

Karina,  тук до нас в един магазин, който зарежда млечни продукти и си пазаруваме от него по принцип, специално казахме, че става дума за бебе  и питахме каква е изварата и се оказа съвсем подходяща - безсолна и обезмаслена.

Вие по колко сухарчета слагате за сутрешната закуска?

# 57
  • Мнения: 6 542
Не съм писала скоро и аз. До никъде сме с яденето ние. Хапва по малко и не иска повече, я има, я няма 50-60 грама. Установих, че предпочита плодовете на парчета да яде, а не на пюре. Но пак хапва по малко. Поне вече се научи да дъвче и не се задавя. Няма проблем ако не е гладко пасирано, справя се. Броя дните до държавната кухня, дано поне тя му хареса. Иначе нощем и той се буди два пъти да суче.

# 58
  • Мнения: 1 577
+1  за плод на парче вместо пюре.

Днес даже в яслата не беше ял толкова колкото обикновено.

Да избива този зъб вече 😭 или знам ли ... може ли наведнъж няколко 🙈

Не съм писала скоро и аз. До никъде сме с яденето ние. Хапва по малко и не иска повече, я има, я няма 50-60 грама. Установих, че предпочита плодовете на парчета да яде, а не на пюре. Но пак хапва по малко. Поне вече се научи да дъвче и не се задавя. Няма проблем ако не е гладко пасирано, справя се. Броя дните до държавната кухня, дано поне тя му хареса. Иначе нощем и той се буди два пъти да суче.

# 59
  • София
  • Мнения: 631
И при нас предпочита парченца да има. Вече все по-малко се дави от храна и съм по-смела като давам. Но, да...суче си стабилно.
Вече има четири зъбчета. Горните и долните, много е сладък 😅

Общи условия

Активация на акаунт