Пъстра есен е на път, а ФЕВРУАРЧЕТАТА бързичко растат - искат да играят и пълзят

  • 11 708
  • 558
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 558
О, да, нищо не съм споделяла за зъбите - има половин зъб вече Grinning

Някой ако още се чуди какво да обува, ей тук има намаления https://mishkish.com/mobile/index/index?Id=0&langId=0

# 61
  • Мнения: 1 104
При нас - аз май изоставам малко, не съм му дала закуска още. Кърмения си имаме 5-6 всеки ден някъде (на денонощие). Иска си да цока и това е. Иначе пюре хапва между 100 и 160 гр. На обяд му правя, и парчета давам вече - онзи ден му пекох тиквички с лимонен сок, копър и масло. Много му хареса!

От млечни съм дала всичко без краве мляко. Иначе следобед му давам да гризка понякога - например круша, ябълка (на пара), домашна бисквитка. Харесва му.

# 62
  • Мнения: 115
Аз също го бях видяла намалението и поръчах един чифт 11 см и един 12 см. Мерихме му крачето 10 см.
Вашите бебоци реват ли все още при преобличане? Нашият страшно реве след баня направо истерясва някой път. Кротък и щастлив е само докато му мине дреха през главата и хвана ли някоя ръка да я обличам се почва дърпане и рев. Така е още от родилното. Там ни викаха да гледаме как им правят тоалет и ги мажат и обличат после. Е, нашият се скъсване от рев! И така си продължи и у дома.
Исках да ви питам дали сте давали кус-кус и ако да, на коя марка? А понеже няма зъби още трябва ли да го намачквам с вилица?

# 63
  • Мнения: 1 586
Моя никога не е ревал преди/след баня, но ми е трудно да го облека, то голямо въртене и ритане. Аз дадох кус кус на Бебелан, но не се хареса и си по плака даже 😄😄😄

Последна редакция: нд, 15 окт 2023, 20:53 от Karina-88

# 64
  • Мнения: 6 558
Карина, милата душичка!
Аз дадох макарони, най-обикновени, каквито правя на нас (едни от Лидл). Не му харесаха особено. Не заради това, че трябва да дъвче, просто не му харесаха. Най-много обича да си гризе коричка хляб.

# 65
  • Мнения: 361
Моята хапва закуска , нооо веднага след това иска и да суче. През деня суче може би към 5-6 пъти , а през нощта се буди на всеки 3 часа да суче. Като новородено се държи 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ и ни се събират общо 7-8 кърмения . Ония ден моя приятелка беше на преглед с бебенцето си и аз отидох като преводач с нея. Докато претеглиха нейното и аз попитах дали може да претеглим моето бебе. Позволиха ми - 9.700 беше . На 14 ноември имаме и ние преглед -консултация , ей тогава сигурно ще ми четат конско 😂😂😂
Ама какво мога да направя детето иска хем да яде , хем не се отказва от сученето. Абсурд е да заместят хранене , просто е невъзможно тя ми дърпа блузата и си вкарва главата вътре 😂😂лошото е че започна да го прави навсякъде. Мен не ме е срам никога не съм се криела ,за да кърмя , но като го направи пред брата на мъжа ми ей тогава умирам от срам .
Иначе моята си стоеше стабилно на краката , без да се огъва още когато беше на 2м. Лази ,но назад 😂 Вече сяда без опора .

# 66
  • Мнения: 1 586
Моя беше 9,700 на предната консултация... Вчера го теглих вкъщи 10,500кг. На 25 сме пак на консултация и ще видим. Има две заместени хранения и то защото не иска кус кус. Иначе вече щяха да 3. Сега след ваксината ще вкарам мляко и и сирене, за да имам повече опции за закуски и поне да пие 2 мляко само. 🤷‍♀️ Едър ще е.

# 67
  • Мнения: 1 592
Алисе, ние точно днес бяхме на лекар заради кашлицата - 9.060 е при това е болен за тертип път, като  11 дена вече го държи третото разболяване, и не яде колкото обикновено🙈🙈 и ние сме при Кинд ен Хезин, но малко преди вас - на 9 ноември.
Аз мисля, че сега се хранят така, защото вече са толкова подвижни. Вече само прескачаме оградата, защото отворим ли врата той буквално се изстрелва към нея.
Взе и на краката си да стои - имаме една зебра проходилка (за подпиране) - издържа по няколко секунди сам, без ние да го подпираме.
Детегледачката днес ми каза "боже за две седмици колко е пораснал" ... мигвам и вече е ново дете.

Моята хапва закуска , нооо веднага след това иска и да суче. През деня суче може би към 5-6 пъти , а през нощта се буди на всеки 3 часа да суче. Като новородено се държи 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ и ни се събират общо 7-8 кърмения . Ония ден моя приятелка беше на преглед с бебенцето си и аз отидох като преводач с нея. Докато претеглиха нейното и аз попитах дали може да претеглим моето бебе. Позволиха ми - 9.700 беше . На 14 ноември имаме и ние преглед -консултация , ей тогава сигурно ще ми четат конско 😂😂😂
Ама какво мога да направя детето иска хем да яде , хем не се отказва от сученето. Абсурд е да заместят хранене , просто е невъзможно тя ми дърпа блузата и си вкарва главата вътре 😂😂лошото е че започна да го прави навсякъде. Мен не ме е срам никога не съм се криела ,за да кърмя , но като го направи пред брата на мъжа ми ей тогава умирам от срам .
Иначе моята си стоеше стабилно на краката , без да се огъва още когато беше на 2м. Лази ,но назад 😂 Вече сяда без опора .

# 68
  • Мнения: 361
Ние нямаме заместено хранене. Изобщо е невъзможно в момента. Тя още докато е хапнала и вече си търси да суче . Но има време още , водя се по нея. Тя е само на кърма и ми казаха да не бързам да замествам поне до годинката основната храна на бебето трябва да е млякото - кърма или АМ . Тоест да има повече хранения с мляко . Няма да я насилвам да яде повече , тя си хапва около 80-100 грама ,но колкото толкова . Килограмите обаче си вървят все нагоре 😂

Люси нашата пък яко бърше пода 😂😂😂аз я слагам на килимчето , което не е никак малко , но след 5 минути тя вече е извън него 😅

# 69
  • Мнения: 1 586
Алисе, на кърма е друго. Аз искам да давам  само 2 пъти АМ, за да не качва толкова много. И кашите по тази причина избягвам, но пак давам за разнообразие. Но пък той си хапва останалата храна без проблем.

# 70
  • Мнения: 1 592
О, ако не беше оградата щеше да втори робот за под - всичко се ближе 😆
Днес започнахме лечение за бронхит- не знам дали с машинка щеше да е по-лесно, но с фунийка+тръбичка и фъскалка вентолин е 40-секундна истерия 😵‍💫 ноо пък само 40 секунди 🤞🤞🤞
Днес накупих дървени играчки онлайн от лидъл, и една малка поръчка от Джордж ииииии една мааалка пробна първа поръчка от Шейн/Шийн там каквото се казва и КРАЙ!!! Никакви повече покупки 🤞🤞🤞

Ааа, и шишко изяде цяло пюре на обяд. Детегледачката беше много доволна, тя беше с мен на прегледа и видя че е сериозно положението.

# 71
  • Мнения: 361
Скорошно оздравяване ви пожелавам Люси, знам колко е тежко за една майка , когато детето и боледува .

От SHEİN аз  съм доволна, трета поръчка вече правя там. За лятото и бях купила дрешки и сега и купих за зимата от там. Доволна съм , но винаги гледай какво пише за размерите , в проценти са описани по-долу . Има някои ,които точно си отговарят на размера , но някои са уголемени или умалени .

# 72
  • Мнения: 198
Ох, и аз ще се побъркам от неделя следобяд. Диана вдига температура (стигна даже 38,5), смъква я докато действа лекарството и след това наново. Няма никакви други оплаквания, жизнена си е, хапва си. Прегледаха я обстойно, пуснахме ПКК, стерилна и обикновена урина - всичко е наред. Утре сутрин ще мине и ехограф. По принцип в момента ѝ избиват двата горни зъба (вече пробиха), а двата долни не са изцяло излезли, но доколкото чета толкова висока температура не може да е от зъби.

# 73
  • Мнения: 114
Ние миналата седмица бяхме на преглед и е вече 10 кг. При прегледа обаче май е хванал някой вирус,защото повисяхме поне 15 мин в чакалнята и на следващия ден вече беше със сополи и лека кашлица. После вдигна и температура. Вече няма температура и кашлица,но сополи се точат.... Ужас е. Капя физиологичен разтвор и изсмуквам с помпата. Отделно пръскат и един спрей с морска вода. Ако знаете някакъв друг лек за сополи ,казвайте. Поне хремата е бистра ,не са цветни,което малко ме успокоява,но явно си върлува някакъв грип при бебетата сега. Интересното е ,че нито аз,нито каката сме болни. Зъби изключвам,въпреки че текат лиги за страх.
Иначе при нас нищо интересно. Седи си вече стабилно,но още не се изправя. Много е любопитен и само гони котката да я дърпа за ухото и мустачките 😂

# 74
  • Мнения: 73
Здравейте! Искам да попитам дали има и други такива бебета… първо дете ми е и за всичко се притеснявам… въпроса ми е :
Още от 4-5 месец до сега 8 месеца е вече  бебето си търка крачетата едно в друго … всеки ден го прави като вече прехвърля един предмет от едната страна търка си крачетата и пак го прехвърля  от другата страна. Нормално ли е това ?

Общи условия

Активация на акаунт