Октомври СПАМ с кестени 01.10 - 31.10.2023

  • 11 220
  • 305
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 11 460
Добър ден!
Норче, и аз искам да те питам дали ти харесва семейния живот Simple Smile Grinning

# 241
  • Мнения: 6 416
Ау, Рейче, какви серьозни въпроси? Какво тий станало? Joy

# 242
  • Мнения: 9 891
Добре са, сега правим опити да се виждат понякога с другите котки, ама на Пешо котките хъскат, моите нападат, но въпреки това досега не е имало нито един котешки бой, само много шум Grinning

# 243
  • Мнения: 11 460
Аз съм сИриозен чУек, Инче! За туй!

# 244
  • София
  • Мнения: 10 611
Май се разболявам, много ми е лошичко и ме боли гърлото.

# 245
  • Мнения: 11 460
И аз бях тъй, мисля, че си беше баш ковид, но тест не съм имала и намерение да си направя. Още не съм добре, но ото ам към подобрение

# 246
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 897
Дано се оправите по-бързо!
Норче, пак бързо е намерил час Пешо. Тук чакаме по 3 месеца и повече за специалист, без право на избор. Където ти е района, там отиваш. Единствено, ако имаш частна застраховка, можеш да избереш. Ама и там се чака.
На мен рекорда ми е 1 година, докато ме приемат за изследване.

# 247
  • Мнения: 36 088
вирнала съм краката

Скрит текст:

# 248
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 897
Чепикът много вАжи! Wink
Ние сме пуснали плоча на Юръп. Ей такива много харесвам - само подбрани песни, една лоша няма.

# 249
  • Мнения: 9 891
Янче, тук на практика всичко е частна застраховка. Няма безплатно здравеопазване изобщо и се сключват отделни за генерална грижа, дентална, болнична и специалисти. Аз още нямам никаква, защото трябва да имам адрес и белгийска лична карта, но процедурата е мега бавна. Ако ми се наложи , само спешна помощ платено е опция.

# 250
  • Мнения: 11 460
Леле, леле тръпки ме побиват само като си помисля, че трябва да чакам толкова дълго за да ме видят, а дали ще има решение на проблема е друг въпрос.
Аз в БГ отивам сега и веднага. Имам връзки - възползвам се когато се наложи. Ама и тук има много специалисти. Колко са специалисти пак е друг въпрос, но предполагам, че и при вас е така, но много чакате!

# 251
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 897
Тук в общественото здравеопазване е само медицинското обслужване. Стоматологично - не. Или си сключваш застраховка, или си плащаш всичко.
Прегледи,  изследвания, операции и пр. - всичко е безплатно. Изписаните лекарства - със сериозни намаления или безплатни. Обаче да имаш нерви да чакаш. Като те прати джипито на специалист, час може да ти дадат след 2-3 месеца или повече, зависи как определят състоянието ти. И не можеш да избираш специалист, един вид е както едно време участъковите поликлиники - там, този специалист и толкова. И с частна застраховка е горе-долу същото. Избираш си личен лекар от нея, той те праща на специалисти. Там вече можеш да си избираш при кого да идеш. Уж е една идея по-добре откъм часовете. Може много по-бързо да влезеш, да ти направят изследвания, които здравната каса не ти покрива и т. н.

# 252
  • Мнения: 9 891
Нямам представа честно казано, но явно се чака. Хем Пешо работи в болница и са с някакви преференциални пакети. В Комисията имаме право на до три последователни дни без преглед и бележка да отсъстваме по здравословни причини, май до 15 на година. Това на теория. На практика, ако си болен - работиш от вкъщи. И като имате предвид, че средно работя по поне 11-12 часа на ден, всичко е слънце Joy даже ей сега сядам наново

# 253
  • На Марс
  • Мнения: 8 721
И като имате предвид, че средно работя по поне 11-12 часа на ден, всичко е слънце Joy даже ей сега сядам наново

кодекса на труда не трябва да се бори а да се бичи Simple Smile

# 254
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 897
Само айляк се бичи, майна Wink .

Общи условия

Активация на акаунт