Неуместно отношение от лекар

  • 2 671
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 070
Понякога човек е прекалено чувствителен на определени теми и възприема всичко остро, както и да го попиташ. освен първия коментар, който е глупав, виждам после твърде много обяснения от авторката. без обяснения и с кратки отговори по същество, можело е да си спести част от емоциите.
Лично аз не съм от много емоционалните хора, които много се обясняват, но като цяло посещение на лечебно заведение, обикновено за повечето хора е свързано с по-високо ниво на стрес и емоционалност. Ако към това прибавим и някакъв проблем, който тревожи човека, което в повечето случай е причината за посещението, не мисля, че е неочаквано или осъдително пациент да е тревожен, нервен и да приема някои коментари лично.
За съжаление, през годините съм се наслушала на всякакви простотии от страна на лекари включително и светила към мои близки, страдащи от тежки диагнози. Може да са големи професионалисти, но липсата на емпатия и подход към пациента е запазена марка за много медицински лица у нас - като почнеш от лекарите и свършиш до санитарите.
При положение, че всеки месец ми удържат една солидна сума за здравно осигуряване, защото се осигурявам на максимум и отделно плащам по една торба с пари за всякакви допълнителни неща - и в държавни, и в частни практики, смятам, че поне едно елементарно отношение може бъде получено.
Рефренът за положението на здравеопазването, базата и персонала го знам - да се организират гилдията и да направят нещо за решението му.

# 16
  • Мнения: 9
Понякога човек е прекалено чувствителен на определени теми и възприема всичко остро, както и да го попиташ. освен първия коментар, който е глупав, виждам после твърде много обяснения от авторката. без обяснения и с кратки отговори по същество, можело е да си спести част от емоциите.
Разбира се, че не съм се обяснявала толкова подробно по време но прегледа, написах го тук ,за да стане ясно, че не е било секцио по желание. На него казах, че е било по медицински показания поради кръвоизлив. Достатъчно бях стъписана, за да се обяснявам толкова.

 
Възрастта е косвено влияние.
Рисковите фактори за наличие на вродено ортопедично заболяване включват: обременена фамилна анамнеза (наследственост), женски пол, първо раждане, седалищно предлежание на плода през последното тримесечие, многоплодна бременност (близнаци, тризнаци и т.н.), недоносени или деца с наднормено тегло, олигохидрамнион (дефицит на околоплодна течност).
От страна на майката рисковите фактори са свързани с диабет, повишено артериално налягане (прееклампсия), инфекции (рубеола, варицела, цитомегаловирус), употреба на алкохол и цигари по време на бременност.
Нито един от тези очевидно важни въпроси не ми беше зададен, но пък защо раждам на 34 беше от изключително значение.

За компетентността му не мога да коментирам, бебето беше прегледано още в болницата от ортопед и дори му предложих да му дам снимките и становището, но той каза, че нямало какво да ги гледа. Педиатърката ни настоя да отидем на този преглед, защото така или иначе се полага по детска консултация.
Само ще кажа, че след като го изслушах най-внимателно исках да задам въпрос, дали да я поставям по корем, защото е с тежък рефлукс и знам, че това понякога е противопоказно. Адекватен отговор не получих.
Но явно това отношение от някои хора се приема за нормално. И аз като Like_Smoke съм осигурена на максимума и  една солидна сума всеки месец отива за здравни осигуровки. Мога да посещавам само частни болници, както съм и правила досега,но  това означава ли, че хората, които не могат да си ги позволят трябва да търпят такова отношение? Съжалявам, аз не ги разбирам по този начин нещата.

Последна редакция: чт, 05 окт 2023, 16:14 от tanichk

# 17
  • Мнения: 7 492
Нищо обидно не е казал лекарят. Най- вероятно подобна интерпретация е на авторката. Излишни страдания.

# 18
  • Мнения: X
Съжалявам.Къде живяхте до сега?Не би трябвало да Ви прави впечатление.Някои тука за това живеят,да правят злобни коментари и да развалят деня на хората.Колко още "философи" ще срещнете.

# 19
  • Мнения: 1 065
Най-редовно попадам на такива. В началото на Ковид, имах злата участ да направя спонтанен аборт в края на 6ти месец. Отидох в Шейново по спешност, защото беше най-близо. Съжалих, трябваше да си остана вкъщи с болките, не само физическите, а и психическите. Поради това, че не трябваше да излизаме, не бях платила осигуровките си, за 1 месец. Не мога да опиша, какво преживях. Започнаха с това, защо нямам осигуровки, за 5г назад?! Казах, че е месец, не 5г, и че каквото трябва ще платя. От там на магарето, 13 ЧОВЕКА!! Бъркаха, да "видят бебето", после разбрах, че не е трябвало, и че бременна не се бърка... няколко часа по-късно водите изтекоха, започнаха мъките. Завеждащият отделението се развика на млада Лекарка, защо ме приготвя за упойка, като не съм осигурена, щял да ме "дере на живо". Преживях и това някак, Господ беше с мен. Натикаха ме в стая, с туко що родили жени и малките им бебета, психическата болка беше непоносима. Не бях на себе си, от болка, от отчаяние, щом всяко дете се разплаче ми идваше да се хвърля от прозореца. Някак си станах и буквално избягах, платих си и 900лв за тази екстра. Най-ужасяващото беше стаята, тия хора не си ли дават сметка, че аз не съм добре психически и мога нещо да направя на тия бебета? Да, никога не бих, но знае ли човек. Трябва да се взимат някакви мерки. И други гнусотии са ми се случвали при "лекари", но това ще го помня цял живот.

# 20
  • Мнения: 6 925
Съжалявам, че сте се сблъскали с такова отношение. Грубо, невъзпитано и непрофесионално. Снемането на анамнеза по никакъв начин не включва коментарчета и оценки от лекаря.
Въобще не е оправдание колко работа имат и колко изнервени били, хайде стига. Определено поведение не е в рамките на допустимото независимо колко е изнервен някой лекар или пациент. Не са виновни хормоните на жената. На доктора, което му е разбутано хормонално, че се държи като някоя махленска клюкарка?

# 21
  • София
  • Мнения: 2 488
Аз съм подавала жалба заради неуместно и агресивно отношение на лекарка и нищо не стана. Даже директора на поликлиниката ми се присмя като приемаше жалбата.
Затова съм смесени чувства като чуя за бити лекари.

# 22
  • Мнения: 2 996
Несериозна , това в София ли е ?
Неосигурен е пациент с три месеца неплатени осигуровки . Ужасна работа .
Много лекари се имат за нещо велико , малко са нормалните хора измежду тях .

# 23
  • Мнения: 1 065
Несериозна , това в София ли е ?
Неосигурен е пациент с три месеца неплатени осигуровки . Ужасна работа .
Много лекари се имат за нещо велико , малко са нормалните хора измежду тях .

Да, София, Шейново. Явно изтеглих късата клечка, знам ли...

# 24
  • Мнения: 1 386
Имам чувство,че някои тук се правят,че не разбират за какво става дума...Има доста лекари,които се държат грубо ,високомерно,пренебрежително и унижаващо с пациента.Дали ще му се кара и ще го навиква ,дали ще прави неуместни иронизиращи коментари, дали ще се рови в личния му живот и пита за неща несвързани със случая с цел да го уязви ,въобще не са единични тези случаи.... Сякаш избиват някакви техни си комплекси и се правят на велики.
И всичко това човек търпи и мълчи с цел да не го мотаят и да си свърши работата за ,която все пак е отишъл.Много жалко,че се налага да се търпи такова отношение.
Това като,че ли е по-характерно за по-възрастните лекари.

# 25
  • Мнения: 1 065
Да, хората нямат избор и мълчат. Не е правилно, но се налага...

# 26
  • France
  • Мнения: 13 437
Не е било нито професионално, нито човешко. И няма общо със снемането на анамнезата. Във Франция пращаш оплакване до ордена на лекарите и до регионалната агенция по здравеопазване. Ако е и по-сериозно, може и до полицията. И от там назначават анкета. Определено има полза, внимават в картинката. В България не знам каква е процедурата. Май просто пациентите привикват.

# 27
  • Мнения: 2 996
Да , особено да им дават пари много са привикнали .

# 28
  • Мнения: 12 953
Аз съм ходила при директора на ... (хайде да не пиша коя болница в София, защото иначе е свестна) за неуместно отношение на лекарка. Излязох от кабинета, хайде при директора, след това той пак ме прати обратно в кабинета и тя този път си свърши работата, намусена наистина, както и трябва да бъде - нека да е намусена, но да върши това, за което ние всички й плащаме.
Но шефът на болницата ако се държи неуместно - там вече не знам...

# 29
  • Мнения: 9 657
често има груби лекари, както и твърде чувствителни пациенти. мисля, че в случая наистина коментарите може да не са били най-уместните, но чак такава драматизация ми се струва излишна. човек трябва да се научи да не обръща внимание на подобни неща, само за негово добро е.
пазете си енергията за съществени неща.
точно пък в чужбина /люкс/ на какъв надменен и груб лекар попаднах /на който и платих на всичкото отгоре/....

Общи условия

Активация на акаунт