Неуместно отношение от лекар

  • 2 668
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 387
Аз да не изляза като някой махленски бияч тука ама - прави ми впечатление, че предимно към жени има такова отношение. Не знам защо ама или аз все на свестни попадам, или не са толкова знаещи пред мъжете.

# 31
  • Мнения: 1 386
Явно пред мъжете малко си свиват перките,щом и моя мъж казва така...Нали се сещате ,че не на всеки ще се дуят.

Но си спомням,че наскоро и той отбеляза,че най-после попаднал на зъболекарка,която не му задавала твърде лични въпроси и не го разпитвала за какво ли не.

# 32
  • Мнения: 7 480
Горните коментари ясно показват защо в България не остават лекари.

# 33
  • France
  • Мнения: 13 316
И защо според теб?

# 34
  • Мнения: 11 267
Много се чудя на потребителите, които толерират подобни непрофесионални и откровено просташки коментари. Че и наричат потърпевшите им "твърде чувствителни". На лекарите не се чудя, те са като хората - всякакви. При такива от описания тип не ходя, ако ще най-голямото светило да е.

# 35
  • Мнения: 6 917
За да остават лекари, трябва пациентите да търпят всякакво отношение, обиди и грубост ли?
Аз познавам неколцина, които не останаха живи, понеже дълго отлагаха посещение при лекар, тъй като се бяха нагледали на това как се държат с близките им същите тези лекари.

# 36
  • Мнения: 2 986
Голяма част от лекарите се държат добре все пак . Като не ти допада един , отиваш при друг .

# 37
  • Мнения: 387
Горните коментари ясно показват защо в България не остават лекари.
Защото не позволяваме да се държат с нас като с кучета ли?

# 38
  • Мнения: 9
Разбирам, че за някои хора това поведение се счита за напълно нормално, защото видиш ли, били много изморени и натоварени.
Поради съмнения за сериозно неврологично заболяване при мен (което за щастие се отхвърли като диагноза, но пък беше и една от причините за "забавянето" с първо дете) съм посетила много светила в БГ и чужбина и честно, никога не съм попадала в такава ситуация. Включително европейския консултант по невромускулни заболявания, жена професор, за която часове се запазват за половин година напред. И мога да кажа, че да, беше директна и дори може би леко студена, но изключително професионална. Точно това, което се очаква от един специалист, да си свърши работата, за която е квалифициран, без излишни емоции и подмятания, които не са предмет на дейността му. Защото не мога да се съглася, че хората, които приемат такова отношение от лекар биха по същия начин го приели за нормално, в която и да е друга сфера на работа с висока натовареност.

Последна редакция: вт, 10 окт 2023, 12:05 от tanichk

# 39
  • София
  • Мнения: 631
Нашата първа педиатърка беше с точно такова арогантно, насмешливо отношение. Вместо подкрепа като млади родители, ние получавахме само упреци и мъмрене. Беше ме страх да и звънна по телефона, защото следваше груб коментар или пуфтене и напомняне, че едва ли не тя е направила изключение за нашето дете.
Е, да е жива и здрава, още на третия месец я сменихме след като чашата преля.

 В момента сме повече от доволни от новия педиатър! Има и хора и хора ...

ТОВА НЕ Е НОРМАЛНО ОТНОШЕНИЕ! За мен тези въпроси от сорта на " Не ви ли е късно" - напълно неуважително.

# 40
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 466
Вчера гледах във фейса клип със заснет варненски лекар облечен като циркаджия обиждаше и викаше на една жена по повод документи за ТЕЛК на мъжа й ...Грозна картинка ..Явно като нямат пари хората да му бутнат гювеч и нямат шанс за нищо..

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 14 903
Тия в ТЕЛК-а като да са подбирани да са грубияни. Не всички, разбира се, но над средното такива има в комисиите и около тях. От лекар до пазач на вход.

# 42
  • Мнения: 2 986
Те лекарите не да с ниски заплати , какви коли карат повечето  . Но има всякакви и там , като навсякъде , за тази работа трябва търпение , повечето са си избрали работата заради доходите , а не защото им харесва .

# 43
  • София
  • Мнения: 2 486
Тия в ТЕЛК-а като да са подбирани да са грубияни. Не всички, разбира се, но над средното такива има в комисиите и около тях. От лекар до пазач на вход.
А за пазачите на ТЕЛК комисиите в провинцията може да се напише роман. Имах ужасна случка с един, чакаха ме за документи и не успях да го преодолея, момчето не знаеше какво е деловодство, зачерви се, изнерви се и аха да ме набие. Крещя, вилня, наоколо болни хора на огромна опашка се притесниха и аз се отказах.
Това беше третият, неуспешен опит с ТЕЛК извън София. Няма на кого да се оплачеш, защото всички лекари в ТЕЛК са с ТЕЛК и така. На местно ниво, дори и хората с връзки се страхуват от цялата галимация и ги наричат с некрасиви епитети. В тях е хляба, и маслото, и ножа.

# 44
  • Мнения: 996
Макар да не намирам отношението за изненадващо, определено е непрофесионално и неуместно. Всякакви квалификациции и непоискани лични мнения в лекарския кабинет място нямат. Кой, кога и как е взел решение да има или няма деца не  бива да е обект на коментар извън чисто медицинска информация.

Не е въпрос на това да спрем да сме "чувствителни", а да се спре с това очакване, че това, че имаш мнение по тема не засягаща те лично значи, че трябва да го изразяваш.

Общи условия

Активация на акаунт