🍽️ MasterChef България 🍽️ - сезон 8, тема 2

  • 27 347
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 15 449
А, аз правех сарми от кал под крушата на вилата Joy, но после не исках да ги ям. Joy
Казвам на леля ми: Лельо, гладна съм, а тя: Ами, ти нали прави сарми? Stuck Out Tongue Winking Eye Аз: Ааа, те не стават за ядене. Joy Леля ми: И що тъй, ти толкоз старателно ги правеше. Joy Wink Ай, идвай да ядеш. Yum

# 76
  • Мнения: 1 533
Опитайте да замените в палачинките прясно мляко с кисело - още по-вкусни са според мен.
Последният епизод го гледах диагонално и май доста съм пропуснала от готвенето. Ще си го пусна пак след малко и чакам с нетърпение следващия епизод.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 18 112
Опитайте да замените в палачинките прясно мляко с кисело - още по-вкусни са според мен.

Пробвала съм, но ми залепват на тигана.

# 78
  • Мнения: 15 449
Татко ги правеше с кисело мляко, но неговите бяха нещо средно между катми и палачинки. Чудесни, много вкусни.
За тънички палачинки обаче предпочитам прясното мляко. Абе, въпрос на вкус. Wink

# 79
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 439
Да им дадат да забъркат една палачинка, да окапят половината.

Майка ми сигурно и с кисело мляко е правила, тя винаги готви според наличното в хладилника. Нямам спомен, аз като малка бях проклета и не обичах много, много палачинки, предпочитах солени закуски. И сега ям първата палачинка със сирене. Мен ме мързи и правя палачинки рядко, винаги с мляко, защото такава ми е рецептата, аз без рецепта не мога да ги направя. Но предпочитам да правя гофрети, че е по-лесто и бързо.

# 80
  • София
  • Мнения: 23 155
Аз съм почти на 100 % убедена, че ще имат палачинки да правят в някакъв момент, вероятно на стрес тест. Grinning

# 81
  • Мнения: 15 449
Ма, как ще правят прости палачинки?! Wink
Те ще правят креп/с/ове. Joy
Креп "Сюзет" най малко. Stuck Out Tongue Winking Eye

Пп За мен палачинката винаги е била "солена" закуска. Никога не подслаждам палачинковата смес, обикновено слагам малки равни количества сол и захар за баланс. И ги хапвам със сиренце или солена плънка, а като се "засоля", последната хапвам с мед или сладко. Grinning

# 82
  • We are free to choose, but we are not free from the consequences of those choices
  • Мнения: 3 329
И ние сме от феновете на палачинки с кисело мляко, много по-вкусни са от тези с прясно. Иначе ще ми е интересно на мен да ги видя как ще ги направят. На бас, че някой ще направи класика, някой мини, някой американски с клен и бекон. Това от една страна е лесно, от друга си има и подводни камъни, но пък е повод да развихрят въображението си с различни топинги, солено и сладко, интересно ще ми е да им дадат такава задача.

# 83
  • София
  • Мнения: 15 508
Аз палачинките ги свързвам със сладко, не мога да си ги представя с нещо солено, (въпреки,че моите ядат с кашкавал, салам, и шунка), затова и винаги съм се чудила как ядат солени палачинкови торти  . Захар не слагам в тестото, но веднага мажа с масло, като извадя.С кисело мляко веднъж пробвах, не ми харесват, залепват  и ми  се късат .
Напоследък дъщерята иска без яйца и мляко, но това за мен  не е палачинка, а ня'къв индийски хляб. Или си прави с разни други брашна.

# 84
  • Мнения: 15 449
А, с масло не мажа, че после ще трябва да разширяваме входа на пещерата. Joy
Инак, да, вкусни са с масло, ама сякаш катмите се характеризират с това. Палачинките ми са доволно омаслени от мазнината в сместа. Wink

# 85
  • софия
  • Мнения: 25 943
Аз не правя разлика (с кисело/с прясно). Важното е да са вкусни. Вкъщи много обичаме и марудник. Винаги гледам рецепта с красива снимка, когато правя. Да ме убиеш, без рецепта не мога да кажа с какво мляко са. пазя се да помня неща, които мога винаги да прочета. Ако изчезне интернет, ще остана на милостта на книгите.
Не съм за Мастъра аз, не съм.

# 86
  • София
  • Мнения: 15 508
А, с масло не мажа, че после ще трябва да разширяваме входа на пещерата. Joy
Инак, да, вкусни са с масло, ама сякаш катмите се характеризират с това. Палачинките ми са доволно омаслени от мазнината в сместа. Wink
С масло стават и ароматни и остават меки, в сместа капвам само няколко капки олио, с повече ми стават на дупчици, а ги харесваме гладки. Явно всеки си има своя изпитана рецепта, която предпочита.

# 87
  • Мнения: 15 449
Тайне, не знам, на мен и без масло ми остават сочни и меки. Аз слагам около 50 до 100мл олио в зависимост от количеството смес, но си остават гладки, рядко стават на шуплички. Виж тези овесените трудно стават гладки, те правят повече шупли.

# 88
  • София
  • Мнения: 15 508
Тайне, не знам, на мен и без масло ми остават сочни и меки. Аз слагам около 50 до 100мл олио в зависимост от количеството смес, но винаги ми остават гладки, не стават на шуплички. Виж тези овесените трудно стават гладки, те правят повече шупли.
Не обичам да имат вкус на сурово тесто и винаги ги препичам.

Звънче, аз ако няма интернет, ще си готвя това, което съм си готвила  и без интернет ..Обикновено нета ползвам за азиатските неща, но пак си променям рецептата по мой вкус или в зависимост от продуктите.

# 89
  • Мнения: 575
Интересна дискусия сте заформили около палачинките😋
При мен определено стават божествени с прясно мляко, без подсладител в сместа - мажа ги с масло и първата винаги е със сирене, а следващите със сладко или мед.
С кисело мляко съм правила веднъж от любопитство, не повторих.
Аз също без рецепта не мога да готвя🙈
Ако Интернет изчезне и аз се заривам в готварските си книги😅
Ако има стрес-тест палачинки в МШ, оназ нескопосаница, Тоби, ще направи зян още един грил-тиган като загори сместа в него🙃

Общи условия

Активация на акаунт