Коремчето едрее, мама хубавее (тема 5/Януари 2024г.)

  • 27 354
  • 757
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 853
Момичета, защо перете количките?
Кошът за новородено купихме 2-ра употреба, няма как да не го изпера. Количката е нова, но все пак е хубаво да я позачистя, далеч съм от идеята, че не е отварян кашона някой да я пипа, гледа и т.н.

# 661
  • Мнения: 1 285
Благодаря ви, разбрах вече...ние ще вземем нова количка, но си помислих, че и новите се перат.  Един вид да се махне производствения прах и миризма.

# 662
  • Мнения: 219
Лично аз  изпрах и новата количка, по-спокойно ми е, кой знае в кой склад е била, или колко хора са я пробвали, попипвали и т. Н. (поръча онлайн)
Благодаря ви, разбрах вече...ние ще вземем нова количка, но си помислих, че и новите се перат.  Един вид да се махне производствения прах и миризма.

# 663
  • Мнения: 28
Здравейте момичета,
Днес бях на преглед и се установи, че бебка върви с почти две седмици напред. Днес влязох в 32г.с. а тя отговаря на 33+6дни.
Освен,че ме очаква голямо бебе дали означава, че може и по-рано да се роди?

# 664
  • Мнения: 219
Охх, вие сте 2 седмици,.. Аз така си вървях от началото, сега вече сме напред 3седмици+5дни... Почти месец 🤣 днес влизам в 33 седмица и да ви кажа съм готова с всичко по стаята, дрехите, количка, че дори започнах по лека да пазарувам и за болницата някакви неща, силно съм притиснена и аз, че има вариант да иска да излиза по рано
Здравейте момичета,
Днес бях на преглед и се установи, че бебка върви с почти две седмици напред. Днес влязох в 32г.с. а тя отговаря на 33+6дни.
Освен,че ме очаква голямо бебе дали означава, че може и по-рано да се роди?

# 665
  • Мнения: 22
Здравейте на всички! Включвам се при вас с очакван януарски мъж. Simple Smile

# 666
  • Мнения: 478
И моята върви 2 седмици напред, не са ми казвали, че това означава по-рано раждане или да са ми измествали термина, а че е по-едра. Това е изчисление спрямо как се движи по скалите на развитие. Нямам идея, ако някоя с предишни бременности е имала такъв случай, да сподели родила ли е по-рано.
Може ли информация коя фирма в София пере колички, да имам просто контакти, имаче не мисля да я пера за сега, чисто нова е. Евентуално матрачето в нея.

# 667
  • Мнения: 151
Според мен всяка една парочистачка би се справила добре с почистване и дезинфекциране на количката. Ние ще вземем от приятели.

# 668
  • София
  • Мнения: 133
Мистър Клийн и ecocredo са фирмите. Към момента и моето бебче върви 2 седмици напред. Първият път също бебето вървеше 2 седмици напред, при условие, че съм забременяла на 20 , 21 ден от цикъла- с късна овулация. Изтекоха ми водите 11 дни по-рано, бебето се роди 3500 кг и 51 см, при условие,  че бях с 2 съда на пъпната връв и може да се роди с по-малко тегло  Simple Smile Този път ,понеже пак знам кога е станало и е точно в средата - 14 ден, с три съда съм на пъпната и живи и здрави си мисля,  че ще е по-рано, на 3 ФМ ми изместиха термина за 18 от 29.01. Всичко да е наред, да сме живи и здрави, когато тогава - но ще е рогато- Козирог  Simple Smile

# 669
  • Мнения: 5 073
Моя син с първата бременност вървеше по - напред,не родих по - рано. Не се измества термин заради това. Още повече и не вярвайте много на тези мерки, със сина ми ме наплашиха, че е над 3.500 и много едър , а се роди 3150 като пиле на грил Grinning

# 670
  • Мнения: 598
Открай време си ползвам праха на DM Ultra sensitive за всичко, освен цветно пране. От темата за перилни препарати тук във форума знам, че течните не изпират добре, а пък и за бебе е хубаво да е без аромати и други добавки. Сано-то специално доста го плюят.
За количката - каквото можах свалих и изпрах в пералнята, каквото не можах на двора с маркуча и четка и сапун, после съхна на въздух и айде готово Simple Smile
Аз тези дни борих запек със сиропчето Фрутилакс, за втори път ме спасява, чудно е!

# 671
  • Мнения: 1 845
На мен днес ми дойде и втората част от поръчката от baby.bg само дето ги оплювах и мрънках 😁иначе от Хиполенд видях и в пощата ми пише,че всички поръчки се обработват до 15 работни дни..вчера поръчах няколко комплектчета чаршаф,плик,калъфка от ранфорс ...хасето било по твърдо...така ми казаха...поръчах и от Айко един комплект от 6 части за количката

# 672
  • Мнения: X
Здравейте , влизам ви в темата от февруарската , ба питам дали някой е правил вливки желязо в София и ако да то къде и как точно става Simple Smile Благодаря

# 673
  • София
  • Мнения: 853
На мен днес ми дойде и втората част от поръчката от baby.bg само дето ги оплювах и мрънках 😁иначе от Хиполенд видях и в пощата ми пише,че всички поръчки се обработват до 15 работни дни..вчера поръчах няколко комплектчета чаршаф,плик,калъфка от ранфорс ...хасето било по твърдо...така ми казаха...поръчах и от Айко един комплект от 6 части за количката
С какво мислиш да завиваш? Много болна тема ми е станало. Чудя се това дете в къщи с какво ще спи. От чувал се отказах.

# 674
  • Мнения: 243
На мен днес ми дойде и втората част от поръчката от baby.bg само дето ги оплювах и мрънках 😁иначе от Хиполенд видях и в пощата ми пише,че всички поръчки се обработват до 15 работни дни..вчера поръчах няколко комплектчета чаршаф,плик,калъфка от ранфорс ...хасето било по твърдо...така ми казаха...поръчах и от Айко един комплект от 6 части за количката
С какво мислиш да завиваш? Много болна тема ми е станало. Чудя се това дете в къщи с какво ще спи. От чувал се отказах.
Защо се отказа от чувалче? И аз се чудя с какво ще я завивам. Разпитах няколко приятелки една ползва чувалче, втората завива с подпъхнато под матрака одеяло, а третата повива с одеяло

Общи условия

Активация на акаунт