Снимки – спомени от близко и далечно минало - 3

  • 140 555
  • 2 756
  •   1
Отговори
# 2 025
  • Мнения: 42 151
Относно лагерите. Някога господстваше схващането, че слънцето и УВ лъчите са много полезни за здравето и може да се складират като имунитет за зимата. Друга заблуда беше, че в морето се настива и децата се разболяват и затова по 15 минутки само. И трета заблуда беше, че да се наддава на тегло е хубаво. Помня, че ни претегляха в началото и в края и после пишеха някакви отчети колко сме наддали...

# 2 026
  • Мнения: 9 542
Поне за йодените пари е вярно,че са здравословни... Yum

# 2 027
  • София
  • Мнения: 14 343
Eмма, аз само веднъж ходих на лагер и удържах 4 дни. Хем бяхме в станция на Журналист с прилични условия.
Пържиха ни по цял ден, храната беше "бляк", а аз както и хубава храна не ядях, щях да си умра от глад 🤣. Прибраха си ме и повече не помислих за лагер.

# 2 028
  • Мнения: 15 523
Скрит текст:
Относно лагерите. Някога господстваше схващането, че слънцето и УВ лъчите са много полезни за здравето и може да се складират като имунитет за зимата. Друга заблуда беше, че в морето се настива и децата се разболяват и затова по 15 минутки само. И трета заблуда беше, че да се наддава на тегло е хубаво.
Помня, че ни претегляха в началото и в края и после пишеха някакви отчети колко сме наддали...
В онези времена, клас от 24 човека, имаше двама леко над нормата, останалите бяхме все слаботелесни, нищо чудно, че са искали да качим малко. Grinning

Първият ми лагер беше, когато бях за втори клас. И точно защото ме караха да ям се чувствах ужасно. Дойдоха родителите на едно от децата след първата седмица, на посещение и плачейки ги помолих да ме приберат. Не знам, не помня какво се е случило, но три момичета си ни прибраха. Бях много щастлива.
По късно ходех на лагер - школа, на международни /как полячетата се дистанцираха от русначетата.../, а общувахме на руски.

# 2 029
  • Мнения: 42 151
Eмма, аз само веднъж ходих на лагер и удържах 4 дни. Хем бяхме в станция на Журналист с прилични условия.
Пържиха ни по цял ден, храната беше "бляк", а аз както и хубава храна не ядях, щях да си умра от глад 🤣. Прибраха си ме и повече не помислих за лагер.

Ихааа, по лагери и бригади колко филии с лютеница сме изяли. И обикновени вафли, разбира се Wink

# 2 030
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 389
Добри, какво стана на края на историята с брат ти, разменихте ли се? Simple Smile 
Скрит текст:
Припомнихте ми едно мое морско лагеруване и откъслечни хубави спомени изплуваха в главата ми. Следобедно-вечерните разходки покрай скалите с тайфа диви магарета, които веднага се подушихме. Някакъв портал, а до него малка барачка, в която продаваха някакви пакетирани закуски. Пред барачката - два стола и маса с метални крака. Имаше ги из градините на всички ресторанти. Та на тази маса, на лунна светлина, ядохме разчупен пъпеш. Simple Smile А от къде се появи този пъпеш нямам идея. Сигурно от близкия бостан някой си го беше познал.
Някакви любовни трепети... Море... Simple Smile
Спомних си и как ходехме до пощата и се редяхме на опашка, за да звъннем по телефона до родителите. Все ни пускаха в такова време (ранния следобед), когато едва ли има кой да е вкъщи, за да ти отговори. Все пак един път се свързах, за да изврънкам да ми пратят 2 лева, че няма да ми стигнат парите. Ей, от тогава съм си редкопръстава та чак до сега Simple Smile))
Хубави, мили спомени!

никаъв шанс. нямаше начин в стаята с 15 момчета четвърти клас да вкарат едно момиче във втори.
но се разбра, че брат ми не е от лагерния тип, за сметка на това аз съм.
и на екскурзионни летувания съм била - седмица катерене по планини и баири, седмица на море.
още помян колко ми хареса Тузлата. бяше някаква чисто нова станция на СБА. сега искам да я намеря, но ми излизат всякакви тузли и не я разпознавам.
интересно ми е какво е станало с нея.
и хижите помня, май-много ми хареса хижа Плевен (така ли се казваше), нова, раздвижена ...
хижа "партизанска песен" имаше много хубав ресторант и готвеха вкусно. преди години минахме да я видим. Sad Sad

# 2 031
  • Мнения: 200
Когато бачках в Кранево, един колега разказваше за аналогичен международен лагер в Равда. Бил по-голям от този в Кранево. След години отидохме на Равда, но не намерихме там голям лагер. Къде точно се е намирал този лагер?

# 2 032
  • Мнения: 13 585
Когато бачках в Кранево, един колега разказваше за аналогичен международен лагер в Равда. Бил по-голям от този в Кранево. След години отидохме на Равда, но не намерихме там голям лагер. Къде точно се е намирал този лагер?

Бяха няколко лагера, в ония години селото беше малко, един площад, поща, сладкарница, ресторант, смесен магазин и няколко сергии. Лагерите бяха един до друг извън селото. От лагера до площада не мога да преценя колко беше. Спомням си, че между 17 и 18 ни пускаха да ходим до селото, да се обаждаме по телефона от пощата.
Правеха ни и състезания между лагерите с игри на плажа, за рисунки по асфалт,

В този съм ходила. Бяха няколко такива сгради, отделно имаше игрища, столова, административна сграда, под лагера беше морето.


До този лагера беше с дървени бунгала, а имаше и един лагер като станция - огромен.

Преди няколко години минах през Равда, не бях ходила от ученическите ми години, все едно друг свят, въобще не можах да се ориентирам.

В Кранево не съм ходила, за да мога да направя сравнение.

# 2 033
  • Мнения: 5 651
Още ми се мотае една картичка с написан текст под диктовка колко ни е хубаво на лагер и дописано от мен, че ако не ме вземат, ще избягам. Joy
Все едно аз съм го писала това. С още няколко деца сериозно планирахме бягство JoyJoyJoy

Доли, коя е сградата на втората снимка? Срам ме е, но не се сещам

# 2 034
  • Мнения: 9 542
Трябва да е Съдебната палата в София на снимката...

# 2 035
  • España
  • Мнения: 342
Веднъж ходих на лагер, не помня на колко години съм била, само помня че ревах защото исках да си ходя у нас.
Аз си бях ревла де, даже първия учебен ден в първи клас ревах, обадиха се на майка ми да дойде да взе. Излъгах, че ме боли зъб.

# 2 036
  • Sofia
  • Мнения: 26 693

Доли, коя е сградата на втората снимка? Срам ме е, но не се сещам
Съдебната палата

# 2 037
  • Мнения: 10 124
На екскурзионните летувания, за разлика от лагерите, ми хареса.
Там почти сами си избирахме преходите, нямаше въпросния лагерен режим,
а и бяхме по-големи, та си отстоявахме претенциите.
Един ден преход и три дни свободен режим. Много забавно беше, почти както
на средношколските бригади.

# 2 038
  • Мнения: 42 151
Aз съм била на студентски лагер на Равда. Един до друг имаше и лагер на ВИВ и още май някакви.  Намираха се покрай шосето от Равда за Несебър и всяка вечер имаше манифестация към Несебър. И след полунощ обратно. Спането беше в бунгала с по две легла, но столовата беше в някаква сграда като на снимката, с голяма тераса.
 И плажът беше хубав.

# 2 039
  • България
  • Мнения: 6 302
На екскурзионните летувания, за разлика от лагерите, ми хареса.
Там почти сами си избирахме преходите, нямаше въпросния лагерен режим,
а и бяхме по-големи, та си отстоявахме претенциите.
Един ден преход и три дни свободен режим. Много забавно беше, почти както
на средношколските бригади.
Да, така беше и аз ги харесвах.
При първото обиколихме Витоша, най-незабравимо беше спането в една много стара хижа - Кумата.
Момчета, момичета, всички спахме в една голяма стая с легла на два етажа.

Последна редакция: сб, 23 мар 2024, 18:18 от МоарейнД (от книгата)

Общи условия

Активация на акаунт