Снимки – спомени от близко и далечно минало - 3

  • 130 651
  • 2 695
  •   3
Отговори
# 2 040
  • Мнения: 197
Aз съм била на студентски лагер на Равда. Един до друг имаше и лагер на ВИВ и още май някакви.  Намираха се покрай шосето от Равда за Несебър и всяка вечер имаше манифестация към Несебър. И след полунощ обратно. Спането беше в бунгала с по две легла, но столовата беше в някаква сграда като на снимката, с голяма тераса.
 И плажът беше хубав.

ВИВ? Да не е ВИФ?

# 2 041
  • Мнения: 41 528
Да ВИФ, не знам защо съм го написала така. Сигурно защото отдаван не се използва и съм забравила какво беше.

# 2 042
  • Бургас
  • Мнения: 16 429
Била съм на зелено училище във Равда,станцията на ЦСКА. Беше много хубаво! Къде ме върнахте...толкова назад в годините!🤔

# 2 043
  • Мнения: 2 639
Ходех на лагер от администрацията на татко.
На мен ми харесваше, сестра ми винаги плачеше.
Созопол 1967г.

# 2 044
  • Мнения: 6 808
Аз съм била на лагер в Иракли, когато там имаше само този пионерски лагер от бараки и военно поделение.

# 2 045
  • Мнения: 7 150
Много мразех летните лагери на море.
И сега избягвам слънцето, но тогава нямаше как. Въртяха ни по команда, още първия ден изгарях.
Чудя се, малоумни ли бяха другарките или просто не им пукаше.
Почти не ни пускаха във водата.
И друго важно, лагерът ми крадеше две седмици от краткото време, в което можех да съм на село. Баба ми ходеше само лятото и затова разполагах само с лятната ваканция.
А лагерът ми изяждаше четвърт от времето.
Още ми се мотае една картичка с написан текст под диктовка колко ни е хубаво на лагер и дописано от мен, че ако не ме вземат, ще избягам. Joy

Вероятно са били слабообразовани учителките-с едно полувисше как да е изкарано........Може и чрез рабфак!


Вече прекаляваш.

# 2 046
  • Мнения: 2 484
Много мразех летните лагери на море.
И сега избягвам слънцето, но тогава нямаше как. Въртяха ни по команда, още първия ден изгарях.
Чудя се, малоумни ли бяха другарките или просто не им пукаше.
Почти не ни пускаха във водата.
И друго важно, лагерът ми крадеше две седмици от краткото време, в което можех да съм на село. Баба ми ходеше само лятото и затова разполагах само с лятната ваканция.
А лагерът ми изяждаше четвърт от времето.
Още ми се мотае една картичка с написан текст под диктовка колко ни е хубаво на лагер и дописано от мен, че ако не ме вземат, ще избягам. Joy

Вероятно са били слабообразовани учителките-с едно полувисше как да е изкарано........Може и чрез рабфак!


Вече прекаляваш.

Ни най-малко! Моята учителка по география предишните години не знаеше, че Австралия, Нова Зеландия и Канада са към Нейно Величество Елизабет! А аз се чудех дали сме го учили по география........

# 2 047
  • на село
  • Мнения: 3 965
Е, то сега учителските кадри като не са раб фак, не са по- добре със сигурност.
Та да не задълбаваме, имаше и мн добри учители, макар и с полувисше, сега бакалавър, ама няма никой.

# 2 048
  • Мнения: 2 484
Е, то сега учителските кадри като не са раб фак, не са по- добре със сигурност.
Та да не задълбаваме, имаше и мн добри учители, макар и с полувисше, сега бакалавър, ама няма никой.

Сравненията са трудни, но аз определям моите от основното у-ще като слабообразовани. Примерите за това бяха изключително много.

Сегашният бакалавър не означава полувисше образование! Тогава то беше 2 или 3г.

# 2 049
  • Мнения: 10 432
И аз мисля, че каквото и образование да има един учител в училище, важно е да умее да се справя и да работи с децата. Не всеки може да е учител и не всеки го иска. Аз трябваше да бъда учител след висшето си образование, и то в друг град, по някаква прищявка на народната власт. Най-напред, по никакъв начин не исках да съм учител, не ми е интересно да работя с ученици, исках да работя творческа работа. Едвам се измъкнах на косъм и досега не съжалявам.

# 2 050
  • на село
  • Мнения: 3 965
Като каза спомени, сигурно сте коментирали,  но да ви покажа наша снимка от военното, скоро във ФБ я обсъждахме с една приятелка и тя вика- публикувай я и без това никой няма вече да ни познае Joy

# 2 051
  • Мнения: 2 484
Като каза спомени, сигурно сте коментирали,  но да ви покажа наша снимка от военното, скоро във ФБ я обсъждахме с една приятелка и тя вика- публикувай я и без това никой няма вече да ни познае Joy



Радвахте ли се на това мероприятие? Можехте ли да разглобявате автоматите? Виждам, че са десантни без дървен приклад.

# 2 052
  • на село
  • Мнения: 3 965
Колкото не ми беше хубаво на лагера в 4 клас, толкова по- забавно и весело беше на бригадите и военното, там беше купон Joy
А и разглобявахме и сглобявахме, но това се учеше още в училище по НВО, на военното стреляхме накрая, през другото време лежахме по поляните.
Снимката е от 1985г, лагерът е Батово, до Албена.

# 2 053
  • Мнения: 10 432
И моите спомени от военното са купон, нищо не помня за автоматите. Предполагам са били последната ми грижа на 17 години.

# 2 054
  • Мнения: 6 934
Аз го пропуснах, защото ходих на републиканско по НВО. Бяха събрали отбор момчета и момичета, тренирахме целият срок и после докато докато другите бяха на военно ние отидохме първо на окръжно, а после на републиканско.

Общи условия

Активация на акаунт