👣 Августови бебета 2023 🤱 - тема 2

  • 21 011
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 531
Беатриче, щом само миенето те затруднява, може да минеш на мокри кърпи през деня и вечер баня.
Косата ми от както се помня не е била толкова хубава. Даже фризьорката ми го каза. Пия хранителни добавки и предполагам, че те са помогнали затова.

# 31
  • Мнения: 1 890
Според мен за  следродилния косопад помага само времето. С големия ми син положението беше много зле и опитах какво ли не, но нищо не помогна. Подстригах се и изчаках да се наместят хормоните и тя се възстанови от самосебеси.

# 32
  • Мнения: 615
За къпането мисля,че съм имала само в началото затруднения, когато бебето беше под 3кг, после вече и сама се справях и вече ММ много рядко се включва, по-скоро само когато аз съм вечер на тренировка. През деня на чешмата при ако, а иначе само с кърпи и линимент. Ваничката си я ползваме всяка вечер, много ми е удобна, а и бебето рита с крачета и му харесва. Имам канче с чиста вода и накрая го поливам след сапунисване и изплакване.

За косопада и аз се включвам - много и ужасен, предната есен също имах и мисля,че сега е хем от сезона, хем следродилно. Не пия витамини за коса, защото усилват апетита 😃
Взех си шампоан за косопад ,но от предишни години мисля,че просто в някакъв момент ще спре от само себе си, независимо какво правя.

Антирефлуксна възглавница имаме и винаги я ползва в креватчето, иначе като че ли си мятка много главата на различни посоки. 😄 За количката няма нужда, защото там има лек наклон. Някои казват,че няма нужда, но аз съм доволна от това,че с нея е по-спокоен и не си отмества главата назад, както ако е без нея.

# 33
  • Мнения: 232
Каква антирефлексно възглавница ползвате ?

# 34
  • Мнения: 223
Ние имаме две антирефлуксни възглавници от айко. Едната е под гнездото, в което спи малката до нас, другата е в количката - мъжът ми я изряза, за да пасне вътре.
https://aiko-bg.com/product-50365040099

# 35
  • Мнения: 232
Мога ли да давам сокчета в началото на 4 месец?

# 36
  • Мнения: 2 692
Мога ли да давам сокчета в началото на 4 месец?

От това, което съм прочела аз е твърде рано.

# 37
  • Мнения: 232
Значи може от началото на 5месец? Мисля да захраня по-рано моето бебче тъй като е и рефлукс

# 38
  • Мнения: 2 692
Значи може от началото на 5месец? Мисля да захраня по-рано моето бебче тъй като е и рефлукс

Четох, че преди 6-и месец коремчето и червата не са достатъчно развити за различна храна от мляко. Ако намеря точно обяднението в книгата за ЗВБ щЕ направя снимки и ще кача.
Попитай педиатъра. Антирефлуксно мляко не помага ли? Или е само на кърма?

# 39
  • Мнения: 1 332
Преди време голямата ми дъщеря беше захранена със сок от ябълка на 2 месеца. А сега сока дори се отрича. Всяка година менят норми и правила. Не виждам с какво е по- добро за червата АМ, пред тиква или тиквичка и тн. А и става въпрос за постепенно захранване, не изцяло спиране на млякото. Аз също мисля да го захраня в 5 месец. Дали пък не е и просто бизнес на производителите на АМ тази схема с по- късното захранване. Замисляли ли сте се защо млеката за над 1 годинка са на половина като цена пред другите... защото нямат търсене. Значи може и 1ца и 2ка да са на такава цена, но не са.

# 40
  • Мнения: 2 692
Аз мляко за над 1г не съм купувала. Голямата ми дъщеря бързо го отказа 🙂Както за всяко нещо - преди всичко е важно какво ще каже бебето по въпроса 😃

# 41
  • Мнения: 223
И аз знам, че бебета с рефлукс може да се захранят от 4 месец нататък, но не по-рано. Мисля, че гастроентеролог може да те посъветва най-точно.
Наскоро гледах инфо за захранването някъде в сайта на Hipp… не мога да намеря точната статия, но и в тази мисля, че се обяснява доста добре:
https://www.hipp.bg/mlechni-formuli/rkovodstvo/zakhranvane-na-kr … o-kakvo-koga-kak/

# 42
  • Мнения: 1 332
Дори скоро гледах реклама на Аптамил за мляко за деца над 3 години.

# 43
  • Мнения: 615
Споменавайки темата за захранване - спрели ли сте се на някакви столчета за храна? Ако има мами ползващи от преди дървено столче, ще се радвам да споделят мнение, защото май предпочитам такова пред стандартните пластмасови. 🙄

# 44
  • Мнения: 1 332
И аз съм харесала едно дървено на Buba, но ми се струва неудобно, а само красиво.

Общи условия

Активация на акаунт