Щъркели през МАРТ ще долетят, здрави бебенца на нас ще донесат!

  • 10 856
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 817
Здравеите и от мен!
За болничните моята шчетоводителка казва,че вече ще ги получавам от НОИ.Но дали и тя е наясно с нещата -незнам.По принцип болничните  ми от работа ги получавам около 25 число на месеца,а сега кога ще взема пари за януари.....???Аз също съм в болнични от началото на бременността.
За кошарите ще си поръчвам дървена,но  ще си купим и преносима после.
freia браво за изпита newsm10
Аз ще раждам в АГ-Варна.Надявам се да е нормално.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 845
Ами честита нова темичка на всички!
За раждането- или ще е  Шейново или в Лозенец, ако ме разгневят последните дни в Шейново. Нямам идея за доктор, макар че ще бъда със секцио. Харесва ми д-р Йончев -имате ли някакви впечетления от него?
gertrudka
Исках да питам за това приложение №7-декларацията за банковата сметка-това работодателят ли ми го дава да го попълня? Или аз да си я подготвя пердварително.
И въпрос №2-нашата счети ми каза за болничните-болничен лист+удостоверение от банката/вече го имам/+явно декл №7. И после всичките документи за болничните и за сметката те ги подоват към НОИ, т.е от мен не се изисисквало нищо лично да подавам в НОИ-те цяли да подадат всичко. Вярно ли е това ,защото на въпросните счетита нямам вяра никаква.
Иначе болничният ми е от 22.01.2007.

На болните мами-бързо оправяне.Припомних си едно подсилващо витаминозно средство-сокът да кажем на 1-2 лимона+мед+ топла водичка-това се разбърква добре и се пие. Коктейлът се прави 2-3 пъти на ден. доста е захарно  и кисело едновременно ,но гарантирам, че действа в положителна насока.

Зайо, за запушения нос пак си позволявам да ти кажа, че на мет страшно много ми помагна Кортизалия-хапченца.Около 2-2 и нещо струва блистерчето в аптеката. Още на другия ден се почувствах значително по-добре.

# 62
  • Мнения: 907
...............
gertrudka
Исках да питам за това приложение №7-декларацията за банковата сметка-това работодателят ли ми го дава да го попълня? Или аз да си я подготвя пердварително.
И въпрос №2-нашата счети ми каза за болничните-болничен лист+удостоверение от банката/вече го имам/+явно декл №7. И после всичките документи за болничните и за сметката те ги подоват към НОИ, т.е от мен не се изисисквало нищо лично да подавам в НОИ-те цяли да подадат всичко. Вярно ли е това ,защото на въпросните счетита нямам вяра никаква.
Иначе болничният ми е от 22.01.2007.
..............

marissha, правилно ти е казала счетито. Колкото до декларацията, според мен можеш да я попълниш и като отидеш да си занесеш докоментите (т.е. да ти я даде работодателя), а можеш и да я попълниш предварително, като си я свалиш от сайта на НОИ - www.noi.bg, там отиваш на "Нормативни актове" - има 3, написани с червено, на теб ти трябва "Текст на Наредбата с приложенията" - това е архивиран файл за изтегляне, като след разархивирането му имаш текста на наредбата за реда за изплащане на обезщетения + всички приложения (за банковата сметка, което ти трябва да попълниш, е No.7).

# 63
  • София
  • Мнения: 8 286
За болничния: имаме HR (отдел) и работата им е точно това да подготвят документите, ето какви документи бяха при мен:
1. Болничен от АГ лекаря (да не ви разправям как за малко да го загубя, т.е. направо си го загубих, но ми го намерил един колега, а чакакх 1 час за да ми го напишат Twisted Evil, бях се побъркала от притеснение)
    +
2. Декалрация #7(бяха ни я пуснaли по e-mail-a) попълнена обаче ръчно (HR-а, поиска така за всеки случай, че знаеш ли ги в НОИ), в нея си попълваш Банката/IBANa
    +
3. Бележка от банката, която бе "Извлечение от сметката", т.е. НОИ ще видят и каква спестовница съм, отгоре на всичко със старото ми име, но аз го корегирах на ръка и се подписах.

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 09:18 от Мама на слънце

# 64
  • София
  • Мнения: 1 845
Ами благодаря ви много за инфото.
От банката си поисках нещо, на което пише удостоверение за банкова сметка. И отдолу пише да послужи пред НОИ за изплащане на парично обезщетение и помощ. Надявам се да е точно това, което ми трябва.
А защо веднъж трябва приложение №7, веднъж удостоверение то банката-това не носи ли еднаква информация за заинтересованите? newsm78. Просто си се чудя.

# 65
  • Мнения: 2 122
А защо веднъж трябва приложение №7, веднъж удостоверение то банката-това не носи ли еднаква информация за заинтересованите? newsm78. Просто си се чудя.
Ми защо, за да ни занимават с бюрокращини. На мен ми се наложи три пъти до банката да ходя, докато ми издадат правилната бележка. А това за завареното положение- дори болничния за бременност и раждане да се води първичен, ако няма прекъсване между предходния се води продължение и така си оставате по стария ред- не всички счетоводители са прочели все още указанията. Ние сме заинтересованата страна да ги уведомим за тези неща.

# 66
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз момичета искам да ви обърна внимание на нещо друго.
Болничните се внасят от работодателя до 1 ден след деня за изплащане на заплатите. Например ако ви плащат заплатата на 31.01.  и ви внесат болничния до 01.02. в НОИ, то ще чакате обезщетение към края на март. Мине ли тази дата - например занесете болничния по-късно от 01.02., то работодателя го внася чак следващия месец и тогава обезщетението ще се очаква в края на март.  #2gunfire Това го знам от счетоводните теми във форума, питала съм няколко пъти.
А моите работодатели са в София и вместо на 01.02. да внесат всички болнични, решили да са изрядни и ги внесли без моя болничен от 26.01. И сега кой знае кога ще чакам обезщетение.  #Cussing out

# 67
  • Мнения: 337
Ми защо, за да ни занимават с бюрокращини. На мен ми се наложи три пъти до банката да ходя, докато ми издадат правилната бележка. А това за завареното положение- дори болничния за бременност и раждане да се води първичен, ако няма прекъсване между предходния се води продължение и така си оставате по стария ред- не всички счетоводители са прочели все още указанията. Ние сме заинтересованата страна да ги уведомим за тези неща.
ей най-сетне някой да ми отвори очите и аз спорих  с майта счети,че съм по новите правила защото на 45дневния ми пише че е първичен,а тя жената ми обяснява че съм в заварено положение  #Crazy в крайна сметка аз и пратих всички док. и сметка и приложения и тн., а тя каквото трябва там да подава Mr. Green само незнам кога ще ми го изплащат newsm78

момичета я да и върна на болките ниско долу,онези острите ,моментни, които те карат да замръзнеш за момент.Та мисълта ми е имам ли основание да се притеснявам (за разкритие пр.) или само ако са придружени със стягане на корема ,вече тотално се обърках с видове контракции и тн.

# 68
  • Мнения: 907
Аз момичета искам да ви обърна внимание на нещо друго.
Болничните се внасят от работодателя до 1 ден след деня за изплащане на заплатите. Например ако ви плащат заплатата на 31.01.  и ви внесат болничния до 01.02. в НОИ, то ще чакате обезщетение към края на март. Мине ли тази дата - например занесете болничния по-късно от 01.02., то работодателя го внася чак следващия месец и тогава обезщетението ще се очаква в края на март.  #2gunfire Това го знам от счетоводните теми във форума, питала съм няколко пъти.
А моите работодатели са в София и вместо на 01.02. да внесат всички болнични, решили да са изрядни и ги внесли без моя болничен от 26.01. И сега кой знае кога ще чакам обезщетение.  #Cussing out
Жалко, че се е получило така. Нямаше ли начин да ги предупредиш по телефона? Дано възможно най-скоро получиш обезщетението Peace

# 69
  • Мнения: 1 467
момичета я да и върна на болките ниско долу,онези острите ,моментни, които те карат да замръзнеш за момент.Та мисълта ми е имам ли основание да се притеснявам (за разкритие пр.) или само ако са придружени със стягане на корема ,вече тотално се обърках с видове контракции и тн.

Според мен не, това са нередовни болки и нямат нищо общо с истинските контракции. И аз имам същите, стягане на корема, вече по няколко пъти на ден, но не са въобще на равни интервали и са все още леки...

# 70
  • Мнения: 1 467
Аз пък се притеснявам за друго - имам от четири дни ужасна кашлица, която може би ще мине чак след ден, два. Вече ме болят отзад мускулите на кръста и мускулите на корема. Дали нещо не правя на бебето с това кашляне и напъване? Praynig

# 71
  • Мнения: 96
Здравейта, момичета!
И аз бях неприятно изненадана от очакваното закъснение на изплащането на болничните  Sad Уж всичко било за хубаво, но доказто влезем в релси... Аз вече съм в редовния 45-дневен болничен /и за късмет точно тогава се разболях Sick/, но преди това си бях взела една седмица през след 01 януари -ей-така, та видях за какво става дума. И мен ме разходиха два пъти до банката, докато получа нужното удостоверение. Наложи се аз да разказвам на нашата счетоводителка новата наредба за изплащане на обезщетенията, ходих и в НОИ да питам, но още никой нищо не знаеше и не можеше да каже със сигурност. Сега поне ми казаха, че нямада подавам втори път декларация, но ме посъветваха в болничния задължително да пише датата, на която трябва да се явя на преглед после - иначе системата нямало да ми го приеме. Дори и в моя случай, където пише - термин 10.03. 2007 !!!!! Щях да падна. И така сега в болничния ми пише глупости, но се надявам да не го върнат и да ми изплатят там нещо преди раждането Wink че иначе...
А за кашлицата - и аз се притеснявам! Миналия петък ме одуха вятъра и оттогава кашлям, пих проспан, после стодал, после АСС, чай, лимон през цялото време, даже греяно вино с черен пипер  Confused на бебо му хареса  Grinning и т.н. и т.н. И въпреки това не минава лесно - тъкмо вече смятах, че съм на оправяне, и нощес такива пристъпи на суха кашлица имах, чак ми се схвана корема. Но контракции мисля че нямах, само доста се притесних. Направиха ми един горещ чай и после всичко мина.
Толкова от мен - пазете се и не излизайте много в гадното ветровито време!  bouquet

# 72
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Момичета, не искам да ви плаша, но внимавайте с кашлянето и напъването, а също и с повръщането, ако някой го предизвиква нарочно, за да се спаси от киселините (както правех аз). Казвам го, защото това е една от 2-те вероятни причини за моите 3 см. разкритие. Другата е инфекция, за която още не знаем от какво е причинена, но се надявам изследванията на влагалищен секрет и стерилната урина да хвърлят малко светлина върху случая. Та за разкритието - моето определено не съм усетила как е станало. Стягания си имам от 5-ти месец, ако не и по-рано, но контракции болезнени на по-малко от 10 мин имах за не повече от 3 часа, докато се усетя и стигна до болницата, където веднага ги спряха със системи. Та мисълта ми беше, че за тези малко часове с нерегулирани контракции не е възможно да съм се "разкрила" чак толкова, а по мнение на докторите това е ставало постепенно без дори да подозирам ooooh!! Пазете се много, защото никой кошмар не може да се сравни с това, което преживях за тези няколко дни в болницата. Минаха ми страшни неща през главата, видях още по-страшни, а няма да ви казвам на какво се наслушах ooooh!! И дори и някой да ви казва "това са подготвителни контракции, няма страшно", вие си имайте едно на ум и гледайте повечко да почивате.

# 73
  • Мнения: 1 232
Здравейте с днешна дата,аз излизам болничен в края на тази седмица,та ми предстои да се сблъскам с бюрокрацията.Мен много ме мъчат оттоци на краката вечер,меря кръвно да не е някоя прееклампсия ,че туй ми е един от най-страшните кошмари.Ще раждам нормално надявам се и също така се надявам да не пренося

# 74
  • Мнения: X
Аз пък се притеснявам за друго - имам от четири дни ужасна кашлица, която може би ще мине чак след ден, два. Вече ме болят отзад мускулите на кръста и мускулите на корема. Дали нещо не правя на бебето с това кашляне и напъване? Praynig

morgause, svetlan4o, аз вече станах пословична с моята едноседмична кашлица, дето идваше на пристъпи и на няколко пъти прерастна в повръщане или ...... Shocked друго. Ама на пришълеца поне видимо нищо не му стана /пу-пу!  Praynig/ от нея.

Сигурно е права Муцунката, че е опасно, сигурно е права... даже на прегледа миналата седмица докторката поиска да ме "пребърка", защото разните уж  невинни безболезнени контракции можели да доведат до подобно коварно разкритие.
То и грипната инфекция можела.... и гъбичната можела... и кво ли не  #Crazy Това ми каза моето гини.
Ама спокойствие му е майката, вече всичко е Божа работа.

Общи условия

Активация на акаунт