КГБ = Клуб на Готините Баби - 217

  • 24 144
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 366
А пък аз не съм видяла добре името на Тути.Извинявай!  Добре дошла и  остани  за  дълго !

Направих сладкиша и го опитах. Няма да го правя пак.   Обикновеното реване ми е много по-сполучливо.

Лека нощ!

Последна редакция: нд, 10 дек 2023, 21:59 от K.A.G.

# 676
  • София
  • Мнения: 1 750
Тутииииии! Много ме зарадва да те видя тук.Как си?Как е Нанси? Разказвай!

# 677
  • София
  • Мнения: 8 431
Неведоми са пътищата Господни. Ето, че някаква пътечка доведе ТУТУЛИНА  до нашата къща. Как си ТУТИ, как я караш и аз искам да попитам за Нанси. Какво прави това добро момиче? Помня я на снимка в гимназията, когато завършваше училището, с наградата - плакет за доброволческа дейност, мисля, че имаше и грамота. Помня я и на снимки от абитуриентския бал. Май беше с дълга рокля в цвят пепел от рози. Боже, колко отдавна беше това...А беше време, когато си говорехме и по телефона... Времето върви, реката тече, но спомените остават...
Момичета, тази вечер бяхме с голямата внучка на вечеря по женски. Изкарахме много добре, говорихме си за нещата от живота. Интересно ми е да си разказваме за разни неща. Тя гледа много сериозно на темите за приятелството, любовта и брака. На нейната възраст не помня да съм разсъждавала толкова сериозно. Даже дали изобщо съм мислила по тези въпроси...Докато бях ученичка не съм имала гадже. Нещата започнаха да се случват по-късно, когато започнах да следвам. Ей такива ми ти работи. Приятно е да чуеш признанието - бабо, обичам да си споделям с теб, обичам да си говорим, обичам те, бабо!
Сега съм се наплескала с боя и чакам да мине времето, та да се измия и да се изсуша. Стягам се за срещата в сряда с вас. В нашия квартал днес е ден за разкрасяване - ето и АЙША се е къносала. Утре по улиците ще бъде Бря, чи красУта. Ти да видиш...
Да напомням ли, че в сряда, 13 декември, от 12.30 ще се срешнем при Дядото? На голямата кръгла маса. Едно напомняне никога не е излишно. Stuck Out Tongue Winking Eye Сетих се за една песен - на тая стара маса, във тая стара кръчма...Grinning


Хайде лека и спокойна нощ, и светли сънища.

Последна редакция: нд, 10 дек 2023, 22:03 от Flo 51

# 678
  • Мнения: 1 255
Аааа, не! И аз днеска се къносвах! Два дни се очистих от работа, обърнах къщата наопаки. Всички най- гадни дейности,  като размразяване и миене на хладилника, чистене на фурна и аспиратор, всичко дребно и досадно, което може да се изтърка го пипнах. Някъде между два парцала и една прахосмукачка си наплесках косата и продължих по задачите. Вкарахме и коледното дърво, но гостите,  разбирай пИятеля не се появи и утре ще украсявам и ще плача, както ми е поръчал. А верно ще рева, защото в четвъртък и петък сменяхме шкафовете в архива и два дни мъкнах като трима силни мъже,  както казва синягата. За да си почина предпразнично се смазах от чистене вкъщи, та сега не мога да шавам. Не знам как ще се катеря по стълбата да украсявам. А в сряда съм и на купон от 20 ч.   в рок бара на НДК. Ще гледам да дойда на срещата при вас, явно това ще е денят за купони, само да преборя мускулната треска,  че танци ме чакат.
Гуш за всички!

# 679
  • София
  • Мнения: 8 431
Къде сте, красавици?
Влизам да се похваля, че днес голямата внучка направи съвсем сама ябълковото руло. Мисля да увелича дозата - да стане доза и половина. Ами то изчезва за минути. Онзи ден го правихме, днес пак. Ще се опитам да ви го изпратя на снимка.

# 680
  • Мнения: 18 705
Не ме хранят снимки ,прати рулото.
 Купих две книги електронни  и ще ви ти изпратя за подарък  за празниците. Не знам кой в какъв формат чете, но който не отваря ще му конвертирам.

# 681
  • Мнения: 1 050
Мамси, със закъснение - честит рожден ден на майка ти! Да е жива и здрава още мнооооого години!

Пък аз, дето си мислех, че съм приключила със зимнината, се захванах да правя нектар от ябълки и моркови.
Имаме една ябълка, дето тази година роди само дребосъци - нито да ги хвърля човек, нито да ги яде. И им намерих приложение. Ще купя моркови за цвят и воала - от нищо нещо.
Вчера децата ни бяха на гости и на баба момичето уж да ми помогне да украсим елхата, ама нещо ни домързя и двете. Добре, че снахичката имаше муза, та свърши тази работа. Аз по пронцип  не съм по украсите. А напоследък  съм се сдухала от всякъде и хич, ама хич не ми е до празници.
Хубава вечер, бабетчици!

# 682
  • Мнения: 2 015
И аз да се запиша за днес.
Ден за метене на листа.
Е как пък се не свършиха.
След двата студени дни се изсипаха на куп,но още има .
ПиснА ми.
Пране,сушилня,сгъване,прибиране,а купът за гладене нараства.
Малката щерка харесала и купила две покривки .Изпрах ги .Олеле,нямат гладене .
Май ще и ги върна да си ги ползва тя😀😃
А са красиви,че и подходящи за интериора .
Миналата година купих за Коледа нови покривки и реших,че ще са в зелено .Омръзна ми червено и т.н.
Красота .Мисля,че са еднократна употреба.След изпиране няма изглаждане.Мокри,сухи-все тая.
А и доста скъпарски бяха .Зелено със златно-любими цветове .
Ще купувам пак за тази Коледа и ще Фнимавам за материята.
Набързо една пиле супа за обяд,а за вечеря,кой каквото реши от хладилника.

Борянчице,за нас ли е подаръкът ири за Фло?
Ако е за нас,аз съм първа в списъка 🤭😀

Фло,направо двойна доза от рулото- в смисъл две рула.
То колко е рулце,а като се харесва още по-бързо приключва.

Ениса,събирай сили.Купони и танци -манци те чакат.
Завиждам за живата елха .
Аз ще купувам нова изкуствена ,че тази нещо все ми се вижда малка.
Имаме една елха в двора,много красива,но от 2-3 години линее,съхне и работата отива на отсичане.Лекувахме с какво ли не.
Не става,а е на повече от 20 години.Та от нея някой клон и после от дъно.Мразя да се режат дървета ,но тука е неизбежно.
Ставам,че ме викат на помощ

# 683
  • Мнения: 18 705
https://dox.abv.bg/download?id=e13d1d223b#
 Ето една книга - Упование на Пенелъпи Дъглас
 във ФБ ще пратя на който имам връзка. Пък и  който иска да се обади, че не поискано добро си  е зло.

# 684
  • София
  • Мнения: 16 138
Тути, радвам се, че писа. Моля, явявай се по-често, не ни забравяй.
Борянка, благодаря за линка. Сега ще разуча как да си го сваля.
В Гугъл плей има приложение, което само конвертира изтеглените книги - ReadEra https://readera.org/ 
Фло, без снимка на младата сладкарка няма да минете. Да действа до сряда, снимаш и като се видим ще ни я покажеш. Предполагам, че и няма да откажем и дегустация, ако има.
Майтап, да не си помислиш друго.
Помотах се днес по слънчевото време навън. Сега оперирания ми готви, аз наблюдавам процеса от дивана. Още не съм напълнила чашата, има време. Утре ще ходим при Мрънчоците, че мамка им ще е на пореден доктор. И като си помисля за какъв ги плащаше тези германски ЗО - към 300Е.

# 685
  • Мнения: 1 255

Айде малко коледен дух, утре продължавам!
Лека вечер на всички!

# 686
  • Мнения: 18 705
https://dox.abv.bg/download?id=1483bb0f36
Ето  я вПДФ който го чете.
 Ако има проблем ще помогна, има още една но  само на лични нея. Български автор ,много е строго публично .

# 687
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 071

Добро утро. Кафето го изпих вече, но ви поднасям малко коледен дух и настроение.  След Ениса и аз да покажа какво направих. Има още много лампички на двора, но не се виждат добре на снимките. Хайде покажете и вашите коледни украси.
Борянка, благодаря за книгите.
Фло, браво на момичето, ама внимавай със свалените килограми. Само как прозвучах-като една лелка, която дава наставления.

# 688
  • Мнения: 5 366
Добър ден! 
 Браво Пипи!
 Браво Енисса!
Направили сте богата  украса. 
Аз за вътре  съм направила само малка  елхичка с височина 1м.
  Синът отвън е направил една туя на елха с  лампички и  дриги лампички закачени на различни места по двора. Вечер е хубаво.
 Бо-ряна, аз четох една от книгите,които ни даде преди време.  Тази за  двете роднински семейства в съседни апартаменти, магията, бездетието. Не беше лоша. Четох я с интерес.  Свалям и тези да ги чета през ваканцията.
На всички хубав  ден!

# 689
  • Мнения: 18 705
Това е едната книга в два формата, кой както чете. Другата не знам как да разпратя, че не трябва да се появява публично , български автор  е.

Общи условия

Активация на акаунт