Изгубена

  • 10 929
  • 206
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5 383
Има много варианти. Защо е това пренебрежително отношение към мъжете?

# 151
  • Мнения: 1 732
Не е пренебрежение, по-скоро трябва да има някакъв среден вариант, защото това да тръгнеш след някой и да зарежеш всичко не ми изглежда много зряло. Често е по-добре да се действа с главата, а не с емоциите.

# 152
  • Мнения: 5 383
Всъщност е хубаво да се постигне баланс между мисъл и чувство, без едното да изключва другото. Когато става дума за отношения с хора, твърде прагматичният подход обръща нещата на интереси и бизнес. Нужно е да се вложат и чувства, за да се създаде пълноценна, искрена връзка.

# 153
  • Мнения: 2 226
Ако цял живот седиш до мама, може да останеш и без златен и без никакъв мъж

# 154
  • Мнения: 1 732
Ето пак мама се включва, а ако изключим мама и златния мъж и на първо място гледаме собствения си интерес?

# 155
  • Мнения: 1 799
Ами съжалявам, но до момента, в който е "някакъв", "някой мъж" или "просто мъж" - значи си имате гадже, а не мъж. Семейство ли ще градите или ще ходите на кафе? Не мисля, че в едно семейство трябва да има "да тръгваш след", а трябва да е "заедно с...". На първо време е добре всеки да си изясни какво иска от "този мъж", че наистина звучи супер пренебрежително.

Разбирам, че има по-чувствителни хора, но "да зарежеш всичко" е малко драматично, предвид, че все някога трябва да се отлети от семейното гнездо.

# 156
  • Мнения: 5 383
Ето пак мама се включва, а ако изключим мама и златния мъж и на първо място гледаме собствения си интерес?
А собственият интерес не включва ли и отношения с други хора? Или по-добре да си стоим сами, та да не се минем случайно?

# 157
  • Мнения: 1 732
За последен път ще опитам да обясня. Не става въпрос да стоиш сама, при теб няма ли някаква златна среда? Трябва да се притеглят плюсовете и минусите преди да свършиш нещо. Аз лично, ако нещо толкова много не ми харесва и излизам извън зоната си на комфорт няма да го направя, пък каквото ще да става. Компромиси трябват и от двете страни, ще се намери някакъв компромисен вариант и на двамата да ни е добре. А защо мъжа не си зареже живота и съответно не пусне полата на мама?

# 158
  • Мнения: 18 412
Чудесна идея - тя се връща в родния град на стабилната си работа и осигурява живота им, докато той намери нещо там и също почне да печели. За мен приемащият трябва да осигури парите, с които ще живеят, поне за няколко месеца. Да му предложи да го направи.

# 159
  • Мнения: 5 383
няма ли някаква златна среда? Трябва да се притеглят плюсовете и минусите преди да свършиш нещо.
Точно това пиша и аз. Все в този смисъл, още от самото начало на включването ми в темата. Обаче отговори честно, ако теб някой подигравателно те нарича "златната", как ще се почувстваш? Това ми направи лошо впечатление, отношението към мъжете. Може да е основателно. И все пак не е основателно, защото има всякакви хора и не заслужават всички да бъдат поставени под един знаменател.

# 160
  • Мнения: 6 898
То тука съм забелязала, все в някакви крайности се залита..
Ако тя си остане, където си иска и младежа си остане, където си иска, просто се разминават и това е. Има хора в живота ни, с които просто се разминаваме. Не е било писано да стане. Продължава си напред по нейния път.
That's not you.

# 161
  • Мнения: 2 226
Така е, аз мисля, че тя има право да се чувства както се чувства.

Но не ми харесва, че очаква мъжът да се премести за нея.

В такива случаи няма как да принудиш някого... просто му казваш как стоят нещата и си заминаваш, пък ако той иска, ще те следва.

Тя реално все едно му е обидена, че не иска да дойде с нея.

А няма как да го изисква от него, нито той от нея.

# 162
  • Мнения: 5 383

Но не ми харесва, че очаква мъжът да се премести за нея.


Тя сякаш е с усещането, че вече е направила всички възможни жертви/компромиси за тази връзка и сега е негов ред "да върне услугата".

# 163
  • Мнения: 310
Това да си близък с майка си и да се виждаш с нея, не значи, че не можеш да създадеш собствено семейство, не значи, че не си зрял, значи просто че почиташ родителя си. Не знам странно мислене имате, не значи да си мамино детенце. За мен обратното е по-странно, да се чуваш с родителите си веднъж на месец, щото видиш ли си много зрял и модерен и имаш собствен живот. Явно никой от вас не е губил родител, за да знае колко ценни са тези хора в живота ни.
На жената най-вероятно й е да трудно в новия град, тъй като си е скучно, различно, спряло. За зоната на комфорт, не означава да не правиш нищо и да не се развиваш, означава, че трябва да имаш граници и място, където си си ти, свой собствен пристан и да се чувстваш спокоен. Като се прибереш вкъщи да ти е хубаво, уютно и да си починеш. Дамата не го чувства като своето място и дано скоро успее да свикне. Нормално е да се чувства така, все пак тя е направила доста повече компромиси от мъжа си.

Последна редакция: пт, 10 ное 2023, 03:41 от angelika_

# 164
  • Мнения: 4 420
Между да си близък с родителите и да не можеш да се отделиш от тях има много разлика.
Живеем на 200 км от моите, но всяка сутрин се поздравяваме с майка ми за добро утро. Като се прибирам от работа звъня да ги чуя. Знам на къде пътуват и какво правят. Когато са на екскурзия гледам да не досаждам, после разказват и пращат снимки.
Ако се гледат компромисите и всичко се мери на кантар, не е ок.

Общи условия

Активация на акаунт