Пазарът на недвижими имоти в България, какво се случва реално - тема 76

  • 30 652
  • 749
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 42 127
Ама, хора, аз сравних Лондон с Барселона, не със София.  И не с някаква цел да оправдавам наемите в София, за които нищо не знам. Просто се впечатлих колко е евтино в Барселона. И толкова, никакви закодирани внушения.

Последна редакция: пт, 27 окт 2023, 15:50 от Черна станция

# 76
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 986
Мои приятели в Барселона плащат 1200 евро за 2-bedroom апт на хубава локация. Явно София е по-добър град за живеене от Барселона 😀
Ами по-хубав е, виж цяла България иска да живее там, докато испанците освен Барселона имат още няколко хиляди селища които са не по-малко желани и купувачите са разпръснати по цялата територия на страната.

# 77
  • Мнения: 1 889
Да се генерализира няма смисъл. Цяла България не иска да живее в Барселона.

# 78
  • София
  • Мнения: 4 330
2500 паунда на хубава локация и сграда е направо без пари в Лондон. Моето дете плаща 3+ за апартамент със сходни параметри.
Другата ми дъщеря плаща 1400 евро за тристаен с двор в хубав квартал на Виена.
Въобще Лондон е извънземен относно имоти и наеми. Simple Smile

# 79
  • Мнения: 7 309
Хаха ха ха Simple Smile всички бягат от Барсeлона Simple Smile

# 80
  • Мнения: 481
То в щатите има градове където все още може да се купи къща за под 300К долара и може да се отдаде сравнително бързо за около 2000.

# 81
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 986
Е най-после стигнахме до дълбокомисления извод, че "някъде по света има" 🤣

# 82
  • Мнения: 481
Коментара ми за щатите беше във връзка с разговора за този апартамент за 350к евро дето щял да се отдаде за 1400. Само дето я се отдаде за толкова след месеци  чакане. Обратно към моя пример за щатите, необзаведена кща за 250 хил долара се отдава за 2000 долара/месец.

# 83
  • Мнения: 535
Сравних с Барселона, защото стандартът на живот е доста поносим като цяло за хубав европейски град. Но София явно и Виена вече е надминала по наеми 😀

# 84
  • Мнения: 2 325
Сравних с Барселона, защото стандартът на живот е доста поносим като цяло за хубав европейски град. Но София явно и Виена вече е надминала по наеми 😀

Виена не е добър пример. Там има социална политика по въпроса.

# 85
  • Мнения: 7 309
MaryPop аз не съм ходила в Барселона, но съм чела , че е по-лесно да си намериш апартамент под наем там , отколкото място за паркиране.

# 86
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 986
Защо сравнявате с такива далечни места, да сравним с Белград и Букурещ ще е много по-подходящо.

# 87
  • Мнения: 1 889
Въпросът е дали е нужно да се сравнява София с друг европейски град/столица. Кой има полза от това сравнение? Ако на човек му предстои избор между определени градове си заслужава евентуално да прецени към кой град да се насочи. В противен случай каква е ползата. Задавам риторично тези въпроси. Аз отговори за мен лично не търся.

# 88
  • Мнения: 9 529
Страните в които всичко важно е концентрирано в столиците им са Англия,Франция,Румъния,България... Извън столиците им е провинция. Буквално.

# 89
  • Мнения: 9 799
Ами според мен няма полза да се сравнява. Но все пак ти става малко тъпо, че в градове, в които животът е минимум 2 пъти по добър, цената на жилищата е малко по-висока от София. Сега, знам, че някои ще кажат, че там пък било много гадно и в София си е по-добре, но според тези, които не мислят така, цените на жилищата у нас са неоправдани. Например аз се замислих тези дни къде има някакво приятно градско пространство, където да се размотаеш. Изключвам парковете, въпреки че и те са спорни колко са поддържани. Има някои тук-там местенца, но определено не е достатъчно за мен.

Общи условия

Активация на акаунт