Юлски бебчета 2024

  • 28 807
  • 570
  •   3
Отговори
# 60
  • Мнения: 121
Здравейте и от мен момичета и лека и безпроблемна бременност на всички пожелавам 🙏
Аз съм на 41г след трансфер и официално в 7гс. Имаме сак и пулс и дай Боже всичко да мине спокойно, около 8 юли очаквам да си гушкам бебчето❤🙏
Майка съм на 18 годишен младеж от първия брак и сега 10 години с втория ми съпруг чакаме това щастие❤
Аз съм на големи дози прогестерон и от него спя като мечка зимен сън 😂 От време на време ми става блудкаво на стомаха, но даже до ясно усещане за гадене не се стига, за това смятам, че съм супер!
Пия си фолиевата киселина, както всички нас и си самоназначих желязо (щото съм с анемия по принцип) вит D и В12 докато се видя с доки нормално, че е с много тежък вирус милата и я чакам.


Честито и леко бременеене

# 61
  • Мнения: 112
Мами, вие къде се/ще се/ следите и на какъв принцип /избирате/ избрахте?
Аз искам да се следя по здравна каса, защото финансите след толкова опити са на ръба, а трябва и човече да се посреща след това, но се чудя по какви критерии си избирате проследяващ лекар.

# 62
  • Мнения: 121
Мами, вие къде се/ще се/ следите и на какъв принцип /избирате/ избрахте?
Аз искам да се следя по здравна каса, защото финансите след толкова опити са на ръба, а трябва и човече да се посреща след това, но се чудя по какви критерии си избирате проследяващ лекар.

Аз в Пловдив си имах гинеколог кой ми беше препоръчан от брачетката, която беше доволна от него и последните три бременности той ми ги следеше. От 17 години при него ходих, но сега съм на далече и незнам тук при кой ще ходя.

# 63
  • Мнения: 188
Привет. Относно следенето може би не мога да съм напълно полезна. Аз се следя в София в болница "Щерев". От години ходя там, тъй като имаме семейни познати в болницата, доволна съм много, имах и проведена лапароскопска операция 2019 за премахване на киста също в болницата. Всичко мина ок, не усетих, че съм в болнично заведение, все едно бях почти на хотел тогава. Днес ми беше втори преглед, пада се 6та седмица някъде. Видя се три пъти повече уголемен сака в сравнение с първия преглед и се видя и жълтъчното мехурче. Лекаря твърдо отхвърли кухо яйце. Силно се надявам да е така. Вика ме за преглед след около 2 седмици. Ще се пада някъде 7-8ма седмица. Има ли някоя майка при която още в 6 седмица е имало ембрион и пулс? Първа бременност ми е малко се притеснявам...

# 64
  • Мнения: 3 775
На мен в 5+3 ми каза, че май долавя пулс, но е много рано. В 7+3 ясно се видя пулс и ми го пусна дори. На следващия преглед със сигурност ще чуеш пулс.

# 65
  • Мнения: 112
Арчи, имай вяра! При мен в началото на 7ма видяхме пулс, но ние сме различни организми! Щом доктора е обнадежден, вярвам, че ще се получи!
Има радости, които ни спохождат по-бавно, но се случват 🙏🙏🙏
Стискам палци❤

Привет. Относно следенето може би не мога да съм напълно полезна. Аз се следя в София в болница "Щерев". От години ходя там, тъй като имаме семейни познати в болницата, доволна съм много, имах и проведена лапароскопска операция 2019 за премахване на киста също в болницата. Всичко мина ок, не усетих, че съм в болнично заведение, все едно бях почти на хотел тогава. Днес ми беше втори преглед, пада се 6та седмица някъде. Видя се три пъти повече уголемен сака в сравнение с първия преглед и се видя и жълтъчното мехурче. Лекаря твърдо отхвърли кухо яйце. Силно се надявам да е така. Вика ме за преглед след около 2 седмици. Ще се пада някъде 7-8ма седмица. Има ли някоя майка при която още в 6 седмица е имало ембрион и пулс? Първа бременност ми е малко се притеснявам...

# 66
  • Мнения: 36
Аз ходя при гинеколога ,които общо взето ми е цял живот ,но за съжаление той не изражда 😐За мен е хубаво да е един и същ лекаря.
Здравната каса поема много малко прегледи - 3 или 4 ако не се лъжа за цялата бременност ,което е почти нищо , при положение че е желателно да се ходи на всеки 2 седмици , а към края - всяка седмица.Освен това касата не поема и по - специалните изследвания - фетална(мисля ,че 3 бр) ,бхс ...
Според мен намери си лекар на когото вярваш ,без значение дали е по здравна каса или не
И при мен не се е чул още пулс , но утре съм на лекар и ще бъда в 8г.с и вярвам ,че утре ще чуем малкото сърчице 🤗
Мами, вие къде се/ще се/ следите и на какъв принцип /избирате/ избрахте?
Аз искам да се следя по здравна каса, защото финансите след толкова опити са на ръба, а трябва и човече да се посреща след това, но се чудя по какви критерии си избирате проследяващ лекар.

# 67
  • Мнения: 112
Елхичке, да минеш да се похвалиш ❤

# 68
  • Мнения: 116
Здравейте, момичета! Минавам да се разпиша в темата. Имам момченце юлче от 2021 г., а сега съм бременна пак по същото време ☺️ Надявам се и на едно момиченце ❤️ Пожелавам лека и безпроблемна бременност на всички!

# 69
  • Мнения: 36
Днес мина прегледа , всичко е наред , видяхме малкото човече ,чухме и пулса ,даже малко си поплаках 😊
Пожелавам на всички ,които още не са чули сърчицето ,много скоро да чуят най-вълшебния звук 🤗
Елхичке, да минеш да се похвалиш ❤

# 70
  • Мнения: 112
Оооо, разтапям сее🫠🥰 ❤❤❤
Много се радвам, Елхичке 👏🔝🔝🔝
Честито и лекота по пътя ти желая 🥰🥰🥰

Днес мина прегледа , всичко е наред , видяхме малкото човече ,чухме и пулса ,даже малко си поплаках 😊
Пожелавам на всички ,които още не са чули сърчицето ,много скоро да чуят най-вълшебния звук 🤗
Елхичке, да минеш да се похвалиш ❤

# 71
  • Мнения: 4
Днес мина прегледа , всичко е наред , видяхме малкото човече ,чухме и пулса ,даже малко си поплаках 😊
Пожелавам на всички ,които още не са чули сърчицето ,много скоро да чуят най-вълшебния звук 🤗
Елхичке, да минеш да се похвалиш ❤


Чудесна новина! Лека бременност и нека всички, които все още не сме чули този чакан звук в най скоро време да се случи! ❤️

# 72
  • Мнения: 703
Привет на всичи.

Записвам се и аз в тази група.
Аз съм на 27, имаме едно момче на 2г, и сега имам втора черта.
Първата ми успешна бременност беше много тежка-утрогестан, аспирин, фракси и т.н.
Слава богу износих бременността.
Преди това имам 3 неуспешни.

Все още кърмя малкия, цикълът ми дойде преди 3месеце, и е доста обилен, по около 7-8дни.

Направих си тест още на 22ри, излезе бледа втора, днес е много наситена, по календар вече имам 1 ден закъснение, но впредвид това че ми е доста дълъг, не мога да преценя дали да отида вече на преглед, тъй като ще е необходимо да съм отноово с Утрогестан и Аспирин.

Иначе по календар трябва да е 24.07- дай Боже!🙏🙏

Приятно ще ми е да си пишем и споделяме.

Красив ден на всички

# 73
  • Мнения: 112
Момичета на какви интервали ви проследяват и какви изследвания ви пуснаха при първите прегледи?
Аз имах само един преглед за установяване на бременност. Моята докторка беше болна и ми прати колежка от отделението да ме види. Съответно тя установи бременност и пулс на снежинката, но понеже не беше моята лекарка не сме изговаряли нищо и аз нямам идея кога трябва да отида на следващ преглед нито какви изследвания да пускам (ако има такива) нито имам препоръки някакви и започвам да го мисля малко повече от нормалното….
Аз съм след трансфер в 8гс…

# 74
  • Мнения: 3 775
Аз бях на преглед в 5 г.с. за установяване на бременност. После отидох в 7 г.с. и сега имам  час, когато ще съм в 10 г.с.
Изследвания не ми пусна, но аз имах готови - ПКК, желязо, фолиева, Б12, Т3, Т4, ТСХ, прогестерон. Аз имам анемия и Хашимото и за това знам къде са ми слабите страни и какво да пусна. Според твоето състояние може да си пуснеш и сама изследвания, за да си готова, когато отидеш на преглед.
Каза ми, че иска Вит Д, за това ще го пусна, също така ПКК и желязо, за да видя дали са ми се вдигнали малко стойностите. Смятам да си пусна и д-Димер за мое си успокоение, също така мисля, че е добре да имам урина - обикновена и седимент (май бяха различни). На прегледа аз поисках цитонамазка и микробиология. Също си бях пуснала и кръвната група и резус фактор. Много е важно да знаеш, ако е отрицателен. На пръв прочит май е това 😃

Общи условия

Активация на акаунт