Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с НЯР/ИЯР - тема 21

  • 39 346
  • 782
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 13
Здравейте ,на 43 години съм с един неуспешен опит инвитро /в клиника Малинов-свеж трансфер/и към момента към клонящ евентуално и втори неуспешен /в клиника Афродита/.Тази седмица ми бе пункцията.Равносметката 7 извадени яйцеклетки на пункцията, две АУТ на първите 24 часа,5 оплодени - 3 от тях спряли развитие на 5ти ден ,1 читав замразен ,но не ставаш за ПИД и последният го чакам да видим дали ще оцелее  утре .
Питането ми към вас е някой сблъсквал ли се е със становището "ембриона се развива ,но не става за ПИД"?
Чудя се дали въобще да правя ли трансфер . ???!!!?

Като инфо пациент съм на доктор Станулов в клиника Афродита.Всички хормонални показатели сами в норма,нямам липса и дефицит на витамини.Нямам проблем с щетовидната жлеза,нямам тромбофилии,нямам ендометриоза .Единствено при имунологиичната биопсия ми излезе завишено ниво на Т клетки,където доц.Михайлова ми изписа медименкатозно лечение да се започне преди самият трансфер ....Но честно казано някъде си изгубих вярата,че нещо въобще може да се случи ....

# 76
  • Мнения: X
Ние имаме такива два с донорска дето уж трябваше задължително пид заради тежък мъжки фактор и една рано приключила моларна бременност, пак с донорска. Та както трябваше задължително пид, така ги замразиха на 5 ден без пид, защото имали много фрагменти и не ставали за пид. Не възлагам надежди на тях.

# 77
  • Мнения: 453
Д-р Станулов каза ли ви, че при 43г. и 43+, шансът ни е едва 1% като причината е хромозомни аномалии на яйцеклетките и оттам ненадежден ембрион. На тази възраст ни е нужно по-скоро чудо, не че е невъзможно! Дано всяка от нас сбъдне своето чудо! АМИН!
А, на въпроса дали да правиш трансфер, аз бих направила.... нищо не губиш, може пък това да е твоето чудо! Желая успех от Heart
Здравейте ,на 43 години съм с един неуспешен опит инвитро /в клиника Малинов-свеж трансфер/и към момента към клонящ евентуално и втори неуспешен /в клиника Афродита/.Тази седмица ми бе пункцията.Равносметката 7 извадени яйцеклетки на пункцията, две АУТ на първите 24 часа,5 оплодени - 3 от тях спряли развитие на 5ти ден ,1 читав замразен ,но не ставаш за ПИД и последният го чакам да видим дали ще оцелее  утре .
Питането ми към вас е някой сблъсквал ли се е със становището "ембриона се развива ,но не става за ПИД"?
Чудя се дали въобще да правя ли трансфер . ???!!!?

Като инфо пациент съм на доктор Станулов в клиника Афродита.Всички хормонални показатели сами в норма,нямам липса и дефицит на витамини.Нямам проблем с щетовидната жлеза,нямам тромбофилии,нямам ендометриоза .Единствено при имунологиичната биопсия ми излезе завишено ниво на Т клетки,където доц.Михайлова ми изписа медименкатозно лечение да се започне преди самият трансфер ....Но честно казано някъде си изгубих вярата,че нещо въобще може да се случи ....

# 78
  • Мнения: 456
Здравейте ,на 43 години съм с един неуспешен опит инвитро /в клиника Малинов-свеж трансфер/и към момента към клонящ евентуално и втори неуспешен /в клиника Афродита/.Тази седмица ми бе пункцията.Равносметката 7 извадени яйцеклетки на пункцията, две АУТ на първите 24 часа,5 оплодени - 3 от тях спряли развитие на 5ти ден ,1 читав замразен ,но не ставаш за ПИД и последният го чакам да видим дали ще оцелее  утре .
Питането ми към вас е някой сблъсквал ли се е със становището "ембриона се развива ,но не става за ПИД"?
Чудя се дали въобще да правя ли трансфер . ???!!!?

Като инфо пациент съм на доктор Станулов в клиника Афродита.Всички хормонални показатели сами в норма,нямам липса и дефицит на витамини.Нямам проблем с щетовидната жлеза,нямам тромбофилии,нямам ендометриоза .Единствено при имунологиичната биопсия ми излезе завишено ниво на Т клетки,където доц.Михайлова ми изписа медименкатозно лечение да се започне преди самият трансфер ....Но честно казано някъде си изгубих вярата,че нещо въобще може да се случи ....

Здравейте, именно при Станулов и 2 -та ми опита бяха сходни с вашия опит, само, че на мен ми бяха извадили 5 Я и 5 те се оплодиха, 3 приключиха курса още на 3 тия ден, докарах се до 1 бласто , но с адски лошо качество...Без да ме предупреди Дойчев ( тъй като и не си вдигаше телефона )  -  относно качеството на единственото ми бластоцистче, в деня на самия трансфер ми съобщи, пред свършен факт и аз вече съблечена и готова, че ембриона ми е с лошо качество, но въпреки това, ще го трансферираме. Аз бях в потрес. Единственото , което успях да попитам, заради силното напрежение е, защо, в такъв случай, трансферирате ? Той каза, че давали шанс на ембриона да се закрепи сам и да се доразвие в майката....Само, че да това е за средно лошо качество, но не и за ДД предполагам ????
После, с тъпата ми глава, отново се доверих и като пате отново отидох в тази клиника, но този път не се докарах и до трансфер. Думите са излишни.
Не знам какво да ви посъветвам. За мен ембриологията им не е достатъчно добра или има някакъв друг проблем ? А бях чела ,че Дойчев бил на много високо професионални ниво...
Колкото до вас,  въпреки всичко, бих направила трансфер и след това бих сменила клиниката ако не се получи.
Желая ви успех !

# 79
  • Мнения: 453
BlackCat12, по принцип трябва да казват какво е качеството преди самия трансфер и вие да преценявате. Аз така имам едно замразенo 4BC. Това качество си е гола-вода, но вместо да го унищожа, прецених да замразя, въпреки че шансовете са......
Винаги казвам, усетите ли че това не е Вашата клиника, вашия доктор и т.н., просто бягайте! Сменяйте,  изпробвайте, че времето си минава и шансовете от 1%, стават 0. Без значение коя е клиниката и кой е доктора!
И за стотен път ще кажа- който има финансова възможност, нека бяга в Турция, без да губи и секунда даже! Аз, за съжаление, нямам такава.....

# 80
  • Мнения: 13
Да,определено наистина ни трябва чудо .И след 40+ инвитро процедурата е като тото-то.Дано всички тук имаме късмет някой ден. И четейки всички истории в темата 40+ ,някой има ли отговор на въпроса къде са най-добрите ембриолози в България.Коя е клиниката с най-голяма успеваемост при 40+?

Последна редакция: нд, 26 ное 2023, 19:00 от NEASTILL

# 81
  • Мнения: 946
Здравейте! Първо се извинявам, че не съм точно здравен случай за тази тема, тъй като съм на 29г., но ми се искаше да ви споделя моя опит с ембриологията на Афродита. Ние сме с тежък мъжки фактор и последният опит имахме 10 яйцеклетки и само 1 бластоцист на 5-ти ден с качество 2BB, за което ми казаха чак в деня на трансфера, а преди това ми казваха, че било добро качество, което мен ме разочарова изключително много, защото се почувствах излъгана и така ревах в деня на трансфера. Знам, че трябва да се дава шанс да ембрионите, но не може да казваш на пациентите добро е емрбиончето, всичко е наред, а то по международната грейдинг система да е с качество - discard и обикновено не се обмисля въобще за траснфер. Просто исках да споделя, че аз също изпитвам съмнение до колко точно е добра ембриологията в тази болница и се почувствах доста подведена от темата за Афродита, където Дойчев и Станулов се обожествяват и са смятани за едва ли не най-добрите.  С риск да обидя някой, за мен там пишат основно успели случаи и често това са в по-голямата част по-млади пациенти и такива с по-леки женски фактори. Ако някой неуспял реши да изкаже мнение често бива нападнат и просто няма смисъл. Пожелавам ви успех момичета и в духа на предстоящите магични празници нека всяка получи по едно малко чудо.

# 82
  • Мнения: 453
Това ми беше резултатът при предния ми неуспешен опит. ЧХГ-то не го коментираме. Интересува ме Прогестерона. Добър ли е бил тогава?

# 83
  • Мнения: X
Да, добре е. Някакъв абсолютен минимум е 10 ng, тоест трябва да е нагоре, 26 си е ок

Последна редакция: нд, 26 ное 2023, 20:17 от Анонимен

# 84
  • Мнения: 456
BlackCat12, по принцип трябва да казват какво е качеството преди самия трансфер и вие да преценявате. Аз така имам едно замразенo 4BC. Това качество си е гола-вода, но вместо да го унищожа, прецених да замразя, въпреки че шансовете са......
Винаги казвам, усетите ли че това не е Вашата клиника, вашия доктор и т.н., просто бягайте! Сменяйте,  изпробвайте, че времето си минава и шансовете от 1%, стават 0. Без значение коя е клиниката и кой е доктора!
И за стотен път ще кажа- който има финансова възможност, нека бяга в Турция, без да губи и секунда даже! Аз, за съжаление, нямам такава.....

Абсолютно Патенце...Така се прави в нормалния живот и в нормалните клиники. През живота си няма да забравя, тогава се падаше неделя ли беше, нещо такова, когато беше 4 ти ден и ми бяха казали, че каквото и да е ще ми звъннат да ми кажат какво е дереджето и ако има поне едно останало Е, какво му е качеството. Писах, пазя скрииншотове, звънях на Дойчев - нула ! Нито отговор, нито смс, нито каквато и да е инфо.
 
SGC - ето, доста сходна ситуация като с моята. Добре сте го обяснила, аз все още не мога да намеря думи, които да опишат шока ми, когато ми се съобщи в деня на трансфера за лошото качество. То да беше лошо, а моето беше хипер лошо качество на Е. Но, пък за 700-800 лева трансфер, нормално да го трансферират, хаха. Тях какво ги е грижа, че ние плащаме, пък то е 100 % сигурно, че с такова лошо качество нищо няма да стане. И аз много плаках на самия ден на трансфера ми, чувствах се унизена и използвана, като касичка. И да, всеки , който е успял в тази клиника започва да ръси какво ли не, обиди, защити и тн, да не говорим, че някои са платени такива. Но, аз лично няма да спра да разколебавам жени, които са се насочили към тази клиника и които са над 41+.
Успех на всички

Последна редакция: пн, 27 ное 2023, 19:43 от BlackCat12

# 85
  • Мнения: 13
BlackCat12, по принцип трябва да казват какво е качеството преди самия трансфер и вие да преценявате. Аз така имам едно замразенo 4BC. Това качество си е гола-вода, но вместо да го унищожа, прецених да замразя, въпреки че шансовете са......
Винаги казвам, усетите ли че това не е Вашата клиника, вашия доктор и т.н., просто бягайте! Сменяйте,  изпробвайте, че времето си минава и шансовете от 1%, стават 0. Без значение коя е клиниката и кой е доктора!
И за стотен път ще кажа- който има финансова възможност, нека бяга в Турция, без да губи и секунда даже! Аз, за съжаление, нямам такава.....

Абсолютно Патенце...Така се прави в нормалния живот и в нормалните клиники. През живота си няма да забравя, тогава се падаше неделя ли беше, нещо такова, когато беше 4 ти ден и ми бяха казали, че каквото и да е ще ми звъннат да ми кажат какво е дереджето и ако има поне едно останало Е, какво му е качеството. Писах, пазя скрииншотове, звънях на Дойчев - нула ! Нито отговор, нито смс, нито каквато и да е инфо.
 
SGC - ето, доста сходна ситуация като с моята. Добре сте го обяснила, аз все още не мога да намеря думи, които да опишат шока ми, когато ми се съобщи в деня на трансфера за лошото качество. То да беше лошо, а моето беше хипер лошо качество на Е. Но, пък за 700-800 лева трансфер, нормално да го трансферират, хаха. Тях какво ги е грижа, че ние плащаме, пък то е 100 % сигурно, че с такова лошо качество нищо няма да стане. И аз много плаках на самия ден на трансфера ми, чувствах се унизена и използвана, като касичка. И да, всеки , който е успял в тази клиника започва да ръзи какво ли не, обиди, защити и тн, да не говорим, че някои са платени такива. Но, аз лично няма да спра да разколебавам жени, които са се насочили към тази клиника и които са над 41+.
Успех на всички


Може ли да споделите опит с добра клиника в БГ в която има успеваемост на жени 40+

# 86
  • София
  • Мнения: 23 190
едва ли има клиника с много добра успеваемост над 40г.
все пак не са магьосници, работят с каквото им занесем.
тези с високата успеваемост най-вероятно работят с донорски я.

# 87
  • Мнения: 147
Цитат
Може ли да споделите опит с добра клиника в БГ в която има успеваемост на жени 40+

За жалост не мисля, че има такава Cry. Повечето жени след 40 и/или ИЯР и/или тежък мъжки фактор се насочват към Турция ако имат възможност. Статистиката на ЦАР е, че успеваемостта при 40-42г е около 12% в България. За сравнение в Мемориал Турция успеваемостта в същата група стига до 20% при условие, че там ходим най-тежките случаи Sweat Smile, така че това трябва също да се вземе в предвид като се чете статистиката. За жени над 43 не съм намирала официална статистика но подозирам около 1-2% в България спрямо около 5-6% в Турция. Някой ако има данни моля да сподели.

За сравнение, статистиката за по-младите (до 35г) успеваемостта е 44% в България, спрямо 65% в Мемориал. (Давам за пример Мемориал, защото за тях имам сравнителни данни, за други не съм се ровила, може да има и по-добри).

Последна редакция: пн, 27 ное 2023, 20:30 от Sahara_2087

# 88
  • Мнения: 3 253
Интересува ме Прогестерона. Добър ли е бил тогава?

Май да. Мисля че над 25 се цели да е в тези мерни единици, но не съм 100% сигурна. Това 10, което споменаха е много ниско.
Аз бях с 13 на трансфер и казаха, че е ниско (към трансфер). После вече на тест беше над 30.

п.п.
В България няма клиника, която да е специализирала за 40+ или НЯР.
За Турция не знам дали има такава клиника, дамите успели в Турция, не пишат в тази тема, нямаме инфо.

# 89
  • Мнения: X
Казах, че 10 е абсолютен минимум, не цел. Имам биохимична с 13 ng на 12 ден, и според лекуващия, и според Калчев не ниския прогестерон е причината, щом е над 10.
26 нг е прилично, не е ниско.

Общи условия

Активация на акаунт