Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с НЯР/ИЯР - тема 21

  • 40 034
  • 782
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 489
BlackCat12, по принцип трябва да казват какво е качеството преди самия трансфер и вие да преценявате. Аз така имам едно замразенo 4BC. Това качество си е гола-вода, но вместо да го унищожа, прецених да замразя, въпреки че шансовете са......
Винаги казвам, усетите ли че това не е Вашата клиника, вашия доктор и т.н., просто бягайте! Сменяйте,  изпробвайте, че времето си минава и шансовете от 1%, стават 0. Без значение коя е клиниката и кой е доктора!
И за стотен път ще кажа- който има финансова възможност, нека бяга в Турция, без да губи и секунда даже! Аз, за съжаление, нямам такава.....

Абсолютно Патенце...Така се прави в нормалния живот и в нормалните клиники. През живота си няма да забравя, тогава се падаше неделя ли беше, нещо такова, когато беше 4 ти ден и ми бяха казали, че каквото и да е ще ми звъннат да ми кажат какво е дереджето и ако има поне едно останало Е, какво му е качеството. Писах, пазя скрииншотове, звънях на Дойчев - нула ! Нито отговор, нито смс, нито каквато и да е инфо.
 
SGC - ето, доста сходна ситуация като с моята. Добре сте го обяснила, аз все още не мога да намеря думи, които да опишат шока ми, когато ми се съобщи в деня на трансфера за лошото качество. То да беше лошо, а моето беше хипер лошо качество на Е. Но, пък за 700-800 лева трансфер, нормално да го трансферират, хаха. Тях какво ги е грижа, че ние плащаме, пък то е 100 % сигурно, че с такова лошо качество нищо няма да стане. И аз много плаках на самия ден на трансфера ми, чувствах се унизена и използвана, като касичка. И да, всеки , който е успял в тази клиника започва да ръзи какво ли не, обиди, защити и тн, да не говорим, че някои са платени такива. Но, аз лично няма да спра да разколебавам жени, които са се насочили към тази клиника и които са над 41+.
Успех на всички


Може ли да споделите опит с добра клиника в БГ в която има успеваемост на жени 40+

И аз все още не съм открила такава...И съм доста очаяна, не мога да го скрия. Обиколила съм доста от клиниките, но за сега успех нямам. А годините си минават.

П.С Добре де, след като доста са мнения, че в България няма добри клиники, чиято успеваемост е ниска за жени над 40, защо тогава повечето си висиме в Бг ? Айде, аз лично нямам постоянен партньор ( пък и не съм омъжена ) и за това не мога да отида в Турция. А вие защо не пробвате в Турция или на друго място ?
За Гърция и Кипър, също чувам доста кофти неща. Та се чудя къде вече може да се ходи, явно в Бг " толкова си могат  " CloseSmirkThinkingUnamused

Последна редакция: пн, 27 ное 2023, 19:57 от BlackCat12

# 91
  • Мнения: 489
Аз не съм отишла, заради финансови проблеми. Ако имах пари, да съм излетяла отдавнааа.... Винаги съм казвала, който има пари, да не губи и секунда!
Трябваше още през 2020г. да се насоча извън БГ. Аз опуках парите тук и резултатът е кръгла 0 Cry

# 92
  • Мнения: 1 296


П.С Добре де, след като доста са мнения, че в България няма добри клиники, чиято успеваемост е ниска за жени над 40, защо тогава повечето си висиме в Бг ? Айде, аз лично нямам постоянен партньор ( пък и не съм омъжена ) и за това не мога да отида в Турция. А вие защо не пробвате в Турция или на друго място ?
За Гърция и Кипър, също чувам доста кофти неща. Та се чудя къде вече може да се ходи, явно в Бг " толкова си могат  " CloseSmirkThinkingUnamused

BlackCat12, при мен опитът е последен, така съм решила, догодина април месец ставам на 44. Освен това се боря за второ дете. Но ако се борех за първо, щях сигурно и до Япония да ида, да ти кажа. С една дума сега пробвам и се надявам на чудото. Клиниката е същата, докторът е друг, имам частица вяра, че ще прецени по-добре от предишния. За това съм в България и просто нямам време за другаде. Хванала съм се на хорото вече. Чист експеримент си е, така е.

# 93
  • Мнения: 272
Blackcat, в Кипър не е нужно да имаш сключен граждански брак, би могла да опиташ там. Не знам какви "кофти неща" си чула за там, но от личен опит мога да кажа, че като качество на услугата и отношение към двойките са на светлинни години по-напред от нас! От 2008 година съм по клиники по стерилитет, имам горчив опит с 2 плевенски клиники + 1 прехвалена софийска. В БГ можеш да изгубиш години в стимулации и напразни надежди. В Кипър от първия ми контакт с клиниката до трансфера минаха точно 4 месеца. Като в тях се включва времето за избор на донорка, изследвания и подготовка. Защото там лекарите знаят, че когато си на 40+ всеки ден е ценен.
Успех!!!

[quote author=BlackCat12 link=topic=1601688.msg47263970#msg47263970 date=1701107095]
BlackCat12, по принцип трябва да казват какво е качеството преди самия трансфер и вие да преценявате. Аз така имам едно замразенo 4BC. Това качество си е гола-вода, но вместо да го унищожа, прецених да замразя, въпреки че шансовете са......
Винаги казвам, усетите ли че това не е Вашата клиника, вашия доктор и т.н., просто бягайте! Сменяйте,  изпробвайте, че времето си минава и шансовете от 1%, стават 0. Без значение коя е клиниката и кой е доктора!
И за стотен път ще кажа- който има финансова възможност, нека бяга в Турция, без да губи и секунда даже! Аз, за съжаление, нямам такава.....

Абсолютно Патенце...Така се прави в нормалния живот и в нормалните клиники. През живота си няма да забравя, тогава се падаше неделя ли беше, нещо такова, когато беше 4 ти ден и ми бяха казали, че каквото и да е ще ми звъннат да ми кажат какво е дереджето и ако има поне едно останало Е, какво му е качеството. Писах, пазя скрииншотове, звънях на Дойчев - нула ! Нито отговор, нито смс, нито каквато и да е инфо.
 
SGC - ето, доста сходна ситуация като с моята. Добре сте го обяснила, аз все още не мога да намеря думи, които да опишат шока ми, когато ми се съобщи в деня на трансфера за лошото качество. То да беше лошо, а моето беше хипер лошо качество на Е. Но, пък за 700-800 лева трансфер, нормално да го трансферират, хаха. Тях какво ги е грижа, че ние плащаме, пък то е 100 % сигурно, че с такова лошо качество нищо няма да стане. И аз много плаках на самия ден на трансфера ми, чувствах се унизена и използвана, като касичка. И да, всеки , който е успял в тази клиника започва да ръзи какво ли не, обиди, защити и тн, да не говорим, че някои са платени такива. Но, аз лично няма да спра да разколебавам жени, които са се насочили към тази клиника и които са над 41+.
Успех на всички


Може ли да споделите опит с добра клиника в БГ в която има успеваемост на жени 40+

И аз все още не съм открила такава...И съм доста очаяна, не мога да го скрия. Обиколила съм доста от клиниките, но за сега успех нямам. А годините си минават.

П.С Добре де, след като доста са мнения, че в България няма добри клиники, чиято успеваемост е ниска за жени над 40, защо тогава повечето си висиме в Бг ? Айде, аз лично нямам постоянен партньор ( пък и не съм омъжена ) и за това не мога да отида в Турция. А вие защо не пробвате в Турция или на друго място ?
За Гърция и Кипър, също чувам доста кофти неща. Та се чудя къде вече може да се ходи, явно в Бг " толкова си могат  " CloseSmirkThinkingUnamused
[/quote]

# 94
  • Мнения: 159
Аз няма да правя втора пункция в България и днес се записах за първичен преглед в Мемориал. Хич няма да вися повече в Бг. "Проблемът" беше, че направихме много ембриони и ми загубиха 5 месеца в трансфери..

# 95
  • Мнения: 6 545
BlackCat12, аз съм в Гърция, Солун. Имам опит с 2 клиники. От първата избягах с 300 още след първия опит.
От втората обаче съм доволна, а имаме и успех.
В Гърция също може да се направи инвитро без партньор. Изискването е да си под 50г.

# 96
  • Мнения: 489
С твои Яйцеклетки ли правиш опити или се насочи към ДЯ?!
BlackCat12, аз съм в Гърция, Солун. Имам опит с 2 клиники. От първата избягах с 300 още след първия опит.
От втората обаче съм доволна, а имаме и успех.
В Гърция също може да се направи инвитро без партньор. Изискването е да си под 50г.

# 97
  • Мнения: 6 545
С мои яйцеклетки, но и резервът ми беше добър за възрастта.
Има възможност и за донорски, но реално никой не може да ви принуди да ползвате такива. Всеки сам трябва да си прецени дали да премине към такава стъпка. Иначе го предлагат като вариант.
     ПП : Имам и приятелка, която на 44 ражда близнаци пак с нейни яйцеклетки. Децата са на 11г вече. Да са ѝ живи и здрави. Grinning

Последна редакция: вт, 28 ное 2023, 08:40 от geizer

# 98
  • Мнения: 3 291
От самото начало не сме имали предвид Турция - аз не харесвам културата в там и нямаме МФ. Запончахме да посещаваме репродуктивна клиника 2019, скоро след това настана ковидно време, та съвсем не сме мислили за пътуване. Успяхме си тук - родих 2021 на 45.
Сега за второ дете си продължавам в същата клиника. Сами си гледаме детето, та чужбина пак не е опция.

Гейзер при добър резерв до навършване на 46 не е лош шанса. Успех!!

# 99
  • Мнения: 489
Одри и geizer,  споделете имената на клиниките! Това е супер обнадеждаващо!!!

# 100
  • Мнения: 846
Oдри, ма споделяйте ги тези неща бе хора, това звучи обнадеждаващо. Кажи ни лекар, клиника, дай ни надежда Simple Smile
Относно Турция и това, че трябва да си омъжена се сещам за един колега, който няма брак и правиха инвитро там и се чудя как е станало точно...

# 101
  • Мнения: 6 545
https://fivi.gr/en/contact-us/

Това е сайта на клиниката.
Аз бях при др Христо Христов (българин е) и съм изключително доволна от работата му. Много добра стимулация, гледа да изпипа всичко на максимум.
Непрекъснат контакт с него и по телефона... Ако някой има желание мога да дам и негов тел. за връзка на лични.
Та с 2 ръце го препоръчвам, но вие можете да си изберете и друг лекар, разбира се.

# 102
  • Мнения: 3 291
Ама аз не един път съм писала, в Надежда, при д-р Тихомирова, инвитро изцяло на ЕЦ. Със запазен резрев бях (АМХ > 1), но хормални проблеми - СПКЯ, липса на овулация.

# 103
  • Мнения: 489
Мдааа, благодаря, че споделихте.
Гейзер, тези неща можеше да ни ги кажеш малко по-рано Simple Smile Innocent
Тази група не е само за Станулов, Стаменов или подобни лекари в нашата родна страна.
Мерси за инфото !!! От линка, който изпрати, виждам само тези лекари, Христо Христов лекар ли е също или е от тези представители, които превеждат ? Защото, не го виждам на снимките .

https://fivi.gr/en/the-team-of-fivi/


Какво имаш в предвид, като казваш, че си била с добър АМХ за възрастта си ? Ако може да споделиш възрастта си ? Може би всяка ще те бомбадира с въпроси, но по-добре всяка да си прецени какво ще прави. Аз ще им изпратя едно запитване на тази клиника, гледам,че има въпросник, как да се свържем с тях ?

Мерси още веднъж.

Последна редакция: вт, 28 ное 2023, 13:50 от BlackCat12

# 104
  • Мнения: 846
https://fivi.gr/en/contact-us/

Това е сайта на клиниката.
Аз бях при др Христо Христов (българин е) и съм изключително доволна от работата му. Много добра стимулация, гледа да изпипа всичко на максимум.
Непрекъснат контакт с него и по телефона... Ако някой има желание мога да дам и негов тел. за връзка на лични.
Та с 2 ръце го препоръчвам, но вие можете да си изберете и друг лекар, разбира се.


ooo те не са в БГ, жалко Sad

Общи условия

Активация на акаунт