Плам пламти! Котел бълбукай! Адска смес мехури пукай! Ноемврийска вещерска и спортна

  • 103 529
  • 3 341
  •   1
Отговори
# 3 255
  • София
  • Мнения: 14 304
Прекрасни  кучове. Да ви радват много.
Подаръци,, на децата пари, на МН портфейл и костюм, на мен лаптоп и туй то.
ТВ имаме в спалнята. Аз гледам сериали или разни кулинарни за приспиване, докато чета нещо 🤣.

# 3 256
  • Мнения: 2 535

Поздрави от Кoледния базар в Мец. Стриди, сирена, патешки дроб, жабешки бутчета, охлюви, шампанско и розе. Голям кеф и много различно. Направо се влюбих.
Под елхата тази година ще има само дребни подаръчета за децата. Често книги получаваме под елхата, когато другите подаръци са предварително получени през годината. Иначе обожавам кашмирени пуловери, парфюми и всякакви такива глезории, но няма да е тази Коледа 😁.
Телевизор в спалнята не искам, уж за по-спокоен сън, но пък вися на телефона, та все тая.

Последна редакция: чт, 30 ное 2023, 08:29 от alex_jp

# 3 257
  • Варна
  • Мнения: 2 792
Ах бре, четох, четох и накря видях кучовците и забравих половината Heart Красота!

В Прага бирата е хубава и храната е прелест! Отделно, че има много за гледане и тропосване. В Лондон и Виена не съм била.

С подаръците ми е трудно. Младите си имат всичко, дето има една дума. Има риск да се опитам да ги изненадам и да купя нещо, което ще им е излишно и повтарящо се. Затова ще трябва да питам, какво искат. Старите пък не искат нищо. Ние с ММ никога не се изхвърляме и си вземаме по някое скромно общо подаръче, нещо за домакинството.

Работата е там, че от 24.11 до 24.12 имаме сто неща предколедно. Мина на 24.11 РД на сина ми, с парички в плик, но с уговорката, че това е несбъднат ваучер от Декатлон. Обеща да ги похарчи за подаръци, свързани с планинарството, което им е хоби.

На 6.12 той има имен ден и засега запънах какво да правя, щото пак пари да дам - не върви. Хубаво, ама на същия този ден ще сме им за първи път на "нова къща" (те се местиха от една квартира в друга) и трябва и да измислям подарък за новодомци!

После идва моят юбилей - всички ме питат какво искам. Имам списък и все са глупости, от които имам крещяща нужда и хич не стават за подарък!
Скрит текст:
"Стрихнин в супата" на Удхаус (моята я дадох назаем и не ми я върнаха, ама къде я има, не знам)
моп (моят е счупен)
тютюн череша (такова подарява ли се?!?)
незалепващ тиган (проза)
очила (това сама трябва да си го "подаря")
кецове (ай пък кой ще ме уцели)
кувертюра за леглото (пак да питам, кой ще ме уцели...)

И тъй, след всичкото туй, ще мисля и за Коледа.

# 3 258
  • Мнения: 3 765
Стрейнджър,никой не те и кара насила да ходиш 😁.Други просто ще си ядем и пием неразреден алкохол,и ще се наслаждаваме на почивката си!И даже още като ни види сервитьора,ще ни носи любимото питие.Абе,като цяло,ще си ни гледат като височайши особи,без да плащаме няколко бъбрека в замяна 😏
Ренко, ходете си в Турция щом ви харесва, аз предпочитам Европата. Имам син в Испания и близки приятели в Швейцария, Германия и Ирландия, та... не е като да не съм видял как е по другите държави. Пътувам с кола където е възможно, в Европа границите се минават без да се слиза от колата, някъде дори без да се спира. Предпочитам да си пия Джеймсън-а в Мидълтън (където е фабриката на това питие) или бира с Кока-Кола в Германия и да се чувствам като средностатистически европеец. Хигиената в Турция е под критичното ми ниво, та няма да ми липсва тази държава.

# 3 259
  • Мнения: 18 742
Скай, Heart Много са готини тези двамата!

Alex, с този Коледен базар ме разби Flushed Мислех тази година да отидем до Кьолн, но сега, след споделеното от теб, съм силно разколебана. Лошото е, че са 250км. в посока, а с преспиване няма да можем. Ще го мисля.

Последна редакция: чт, 30 ное 2023, 04:44 от wild poppy

# 3 260
  • Мнения: 11 020
Добрютру!

Значи само не разбрах, кой се е запътил към Лондон Simple Smile
Търти, Бърд добре да си изкарате.

Лан, търпиш ли боцкане на вълна? Алпаката по моите критерии е доста бодлива Simple Smile аз по принцип всяка вълна усещам, но мериносовата ми е най-поносима. Но ако не ти пречи и има мериносов, пробвай алпака Simple Smile

Алекс, на този коледен базар искам!

Дорчестър, раздай списъка и всеки по нещо Simple Smile това ако ще те зарадват нещата в него, де. Тия, дето не е сигурно,  кой ще уцели, на най-близките направо с линкове Simple Smile

# 3 261
  • Мнения: 12 241
Добро утро!

Фърчипланката ще ходи до Лондон, Ули.
Кафе?

# 3 262
  • Пловдив
  • Мнения: 41 049
Добро!
Ах, пътуване Heart
Прага отдавна искам, ма пусто няма low cost до там...
От Варна обаче има Simple Smile 13сче от рам ли ще летите или...?

Бърд, весело и на вас.
Ние мин.година в Солун бяхме, изкарахме страхотно.

Скай, а новата къща? Няма ли да я попилеят тия стормита? Grinning

Сиско, няма лошо и сам да си купува човек подаръците...важното е да може да им се радва Simple Smile Там ми беше акцента.
Ей ся аз мн.я харесах чантата, ама не я сложих веднага, чак днес ще е. Снощи като си прехвърлях нещата се ядосах, че има само 1 джоб. С портмонето същата работа...криво ми е и тряя свикна, твърдо ми е и тъй...Абе на лрив чиляк ко да муй Disappointed

# 3 263
  • Мнения: 9 222
Дубрутро! Вземам кафе,пуша си цигарка и след малко ще набия заека. Захапва клетката и я тресе.
   Днес съм следобед на бач, та ще сложа една червена леща да сготвя, да има нещо за обяд, че детенце ще си дойде по някое време.
  Забравих да кажа,че ние тв нямаме само в тоалетните .Аз заспивам на тв, нощем се будя,приспивам се, обичам нещо да ми жужи.
   Скай, кучовците са супер сладури!
   Виена,Прага, Будапеща , Италия -всичко ми е в to do list . Сестра ми са взели билет и за ММ за Милано.Той обаче се страхува да пътува със самолет.
   Има ли от вас ходили в Милано? Имам въпроси.
    Спокоен ден и да ви е спокойно!
  Болните дечица днес вече да са здрави!!!!

# 3 264
  • тук и там
  • Мнения: 11 760
Добро утро! Аз много не си падам по Коледни пазари-идва ми в повече тълпата, а и навсякъде едно и също ми се струва. Иначе сме били на много места, в Колмар ми хареса най-много,може би защото ми се стори една идея по-малко гъчканицата.
Стриди и аз не щЪ.Наденички, шокрут и винчок  предпочитам.Снощи ме боляха костите-сигурно ще се захлажда времето ..
Нямаме Тв в спалнята, ММ все се кани да купува и за там един . Аз в Турция не съм била, нямам и мерак -мисля,че нама да ми хареса. То в Солун и въобще в  Гърция (като изключим морето, плажовете и храната)не ми хареса, някак мръсно ми се стори, мисля в Турция съвсем не би.


Скай, много хубави кучовци!

Хубав ден на всички!

# 3 265
  • Мнения: 6 350
Големия е с разстроен стомах,и си остана вкъщи на топло Другите двама тъкмо ги проводих.Допивам кафето,и беж да щурмувам из Лидл 😁.От днес започват разни дървени играчки.Но погледнах преди малко,че на градинския дядо Коледа е поръчал голяма кола 🙄.Ми,и кола трябва да търся.
Турците,може би по-скоро идва от туркините,са големи чистофайници.И там,и тук,понеже има много,го виждам.Може да имат малка порутена къщурка,но всичко чисто и опънато по конец.Гета и мизерници навсякъде има,но масово са други.Имам и колеги,които доста са,я и продължават,да ми разказват за живота там.Много различен е от нашия.И като цяло там не е за всеки.Това му е хубаво на света,толкова е пъстър и шарен,че за всекиго има по някое кътче.А може и цял континент 😁.Почивките пък са съвсем друго нещо.Точно типа,който те предлагат,е нашия.И докато можем да си го позволим,ще се възползваме.Само да дойде новата година,и на Доспат ще звъня 🤭
Лек да ви е последния ден от ноември!

# 3 266
  • Мнения: 2 535


Alex, с този Коледен базар ме разби Flushed Мислех тази година да отидем до Кьолн, но сега, след споделеното от теб, съм силно разколебана. Лошото е, че са 250км. в посока, а с преспиване няма да можем. Ще го мисля.


Аз много харесвам и града, за разходка е много приятен. Има разкошна катедрала и музей на модерното изкуство. Та си заслужава посещението. А ако планирате и 2-3 нощувки може да се разходите до Колмар и околноста. Там ходихме миналия месец и е много приятно.
Но пък и Кьолн не е за изпускане.

Последна редакция: чт, 30 ное 2023, 09:11 от alex_jp

# 3 267
  • Somewhere in the World
  • Мнения: leet
Добро утро, общество Hug
Честит имен ден на празнуващите днес Kissing Heart
Скайче, прикрасни са кучовците Heart Eyes
Момичета, страхотно сте го замислили с коледните базари… да се насладите на макс и да ни покажете! Аз само в Лондон съм била по коледа, но Виена и Прага са ми в чакащи Stuck Out Tongue Winking Eye
Марулче, е това се казва подарък- Италия винаги е чудесен избор, а Милано за мен е с особен уют, така го усещам.
Леле Мид, 3 пъти го четох това за парите в ДГ и немога да повярвам, че толкова са деградирали тия хора!
Аз ще помоля да ме помислите с добро днес- ще си подавам молбата за напускане и ще има драми 1000 %
Нооо немога повече тук- одобриха ме в една голяма фирма и от новата година , живот и здраве съм там. Да, ще ми скъсат трътката от работа, но аз обичам а и си заслужава поне.
Айде хубав ден да имате.

# 3 268
  • Мнения: 9 222
Прити, страхотна новина!Ич да не ти дреме за дамите в старата фирма.Ти не беше окей там, а ти си си важна!
  Била ли си в Милано?

# 3 269
  • София
  • Мнения: 10 497
Добро утро с леко закъснение!

Алекс, благородно и не чак толкова -  ЗАВИД! Стриди, мням, обожавам. Мец!

Прити, всичко ще е наред. За добро е.

Купих за Коледа билети за Рамщайн в Барселона за Недовършений. Сега ги чакам, а са онлайн. Ама каталунци, не бързат. Днес ми пратиха застраховката за канселиране поне.

Общи условия

Активация на акаунт