Как прекарвате зимните студени дни вкъщи или забавления за хора на бюджет

  • 12 675
  • 161
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 387
Ами забелязах, че я разбира много добре и имат сходни интереси.
Повтарям, не знам какви интереси има Лили и не я познавам що за човек е. Имала съм моменти на апатия/депресия, но при мен опира и до тип характер. На мен не ми пречи да си стоя затворена вътре и да не общувам много. При нея може да е различно. Може обичайно да не е такава и сега това да й тежи, тя трябва да уточни.

# 106
  • Мнения: 998
Ами не е целта да се заяждаме.
На интроверта му е приятно да си стои вкъщи или другаде, и да си действа с неговите занимания. Не видях да се оплаква от скука Bell, че да я съветват да се сприятелява с авторката.
Нека не става зла и груба темата.
А за към авторката съветите, както се писа от няколко съфорумки, четем се от години и нашите коментари и съвети са базирани на общата информация през темите. Аз писах, че няма да отговори, защото явно съм го виждала преди. Това е- нито се заяждам, нито пък имам ентусиазъм вече да се опитвам да помогна през годините с едно и също- ps  имаше една тема за една Мария /ако не бъркам името/- ако някой е попадал, ще ме разбере.

# 107
  • Мнения: 961
Темата си беше добра, преди да се включат съдебните заседателки и да започне делото срещу Лили. Ще каже човек, че е някаква мошеничка и им поиска пари.

# 108
  • Мнения: 18 924
А, не е като онази тема, тук авторката е приела, че има проблеми, и прави някакви опити да ги реши. Тук има шанс.

Понеже така и така пиша, да повторя - големите проблеми са суицидните мисли и депресията. Не е просто скука и неумение да си оправи месечния бюджет.

# 109
  • Melmak
  • Мнения: 3 520
Няма нужда темата да става груба. Не знам дали Лили е интроверт, или просто е в депресия.

Аз съм екстроверт и не винаги разбирам интровертите, признавам си. Не разбирам едно - ако си интроверт и искаш да си седиш вкъщи, то това не е ли приятно занимание? Питам без да се заяждам, не го приемайте като критика. Понеже ако човекът е интроверт “намери си приятелки” може да е много трудно, изтощаващо и досадно. А човек, който обича да си седи вкъщи сигурно се чувства добре така.

Аз примерно съм екстровертна и нито обичам да си седя вкъщи, нито да редя пъзел. Обаче пък имам много приятели и излизам с тях. Даже на хоум офис излизам обедната понякога да пия кафе с някой ако има свободен. Хората сме различни. На мен ми се струва, че проблемът на Лили е депресията, дано успее да си помогне. 🌷

# 110
  • Мнения: 998
Всичко е свързано за съжаление. За осъзнаване, не съм съгласна / все пак всеки има различно мнение, моделирано от среда, други фактори/
За съдебните заседатели- има и добра страна- така наречения обществен коректив. Помага да не излизаш от реалността. Подмини тактиката е най- лесна и аз си я практикувам. В случая  го взех присърце.
Аз съвсем сериозно предложих помощ- имам служебен контакт с психиатри- разбира се, че няма да насочвам към платена помощ, нито пък твърдя, че ще ги хареса. Също и за превоз съм абсолютно на линия, само да е почивен ден. За гоблени и книги- също.
Само накрая да не се окаже, че някой от помагащите е всъщност по не ок финансово и като заетост, отговорности от този в бедата.
Бедите са понякога реални и създадени- тъжно е, че и двете са опасни и болезнени.
Понеже явно дразня, спирам да пиша, предложенията ми за съдействие, остават.

# 111
  • Мнения: 10 498
Човек минава през различни периоди и състояния. Според мен, би трябвало от всяко изпитание и от всяка ситуация да вземе хубавото, да живее с надежда, и колкото и да е трудно понякога, но да изпитва винаги някаква радост от живота, макар и да е малка. Какво по-хубаво от една чаша силно кафе сутрин? Понякога вечер заспивам като си мисля с какво удоволствие сутринта ще пия кафе. Ето начин да се заредиш. Разговор със стар приятел и усещане за близост - също положителна емоция. Любовно разочарование - да, реки от сълзи. Но пък един си отива, друг идва, трябва само да си отворен за това. Въпреки, че има много трудно периоди, човек трябва и сам да си помага.

# 112
  • Мнения: 5 387

Аз съм екстроверт и не винаги разбирам интровертите, признавам си. Не разбирам едно - ако си интроверт и искаш да си седиш вкъщи, то това не е ли приятно занимание? Питам без да се заяждам, не го приемайте като критика. Понеже ако човекът е интроверт “намери си приятелки” може да е много трудно, изтощаващо и досадно. А човек, който обича да си седи вкъщи сигурно се чувства добре така.

Точно така е. От време на време обичам и да излизам, но предпочитам сама. Тръгвам когато искам, минавам откъдето искам. Аз не се съобразявам с друг и друг не се съобразява с мен. И без това с хората, с които действително би ми било приятно, рядко ми се получава поради различия в график и натовареност.

# 113
  • Melmak
  • Мнения: 3 520
Истината е, че ако си екстроверт няма нужда да си търсиш приятели, защото лесно ги намираш и като цяло контактите не са проблем, а форма на живот.

Вероятно излизането всеки ден за интроверта е нещо като за мен да ми сложиш катинар и да ми кажеш събота и неделя седиш вкъщи. Ще прегриза металната врата ако трябва ама ще изляза. 🤣

Хубаво е, че хората сме различни, да е по-шарен света.
Аз от темата на Лили разбрах, че се притеснява от имунитета и от финансите, а не толкова, че е интро. Така че тя приятелки може да си има, но нали не иска да се събира с много хора.

# 114
  • Мнения: 10 498
Аз също предпочитам да излизам сама, за да не се съобразявам с никой. Но ми е приятно и да се видя с приятели и да си бърборим. Повечето ми приятелства са с давност повече от 40 години, и това са хора, с които наистина се чувствам добре, макар понякога да имаме различно мнение по разни въпроси.

# 115
  • Мнения: 5 751
Интровертността е тенденцията човек да е съсредоточен главно върху вътрешния си свят. Интровертите са тихи, сдържани, премислят внимателно действията си и са сравнително слабо ангажирани в социални връзки. При възникване на конфликт или критична ситуация те са склонни да търсят причините в себе си и често анализират собствените си действия и постъпки.[3]

Не бива да се поставя знак за равенство между интроверсия и асоциалност.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BA%D1%81%D1%82%D1%80%D0% … D0%BE%D1%81%D1%82

По никакъв начин не е задължително интроверт да не иска да излиза.

# 116
  • Мнения: 4 497
А, не е като онази тема, тук авторката е приела, че има проблеми, и прави някакви опити да ги реши. Тук има шанс.

Понеже така и така пиша, да повторя - големите проблеми са суицидните мисли и депресията. Не е просто скука и неумение да си оправи месечния бюджет.
Аз видях само едно включване на Лили, дано на някой е станало ясно, как възприема съветите, защото бяха дадени добронамерени такива. Участието ми беше изцяло и на малко по-широки контакти с нея, както и не само въз основа на теоретични знания по някои проблеми.
Желая искрено на всички удовлетворяващо ги ежедневие!

# 117
  • Мнения: 961
Ооо, сутрешната чаша с кафе и мисълта, че всяка сутрин е ново начало и всичко би могло да тръгне към по-добре!

# 118
  • Варна
  • Мнения: 36 865
Сега ме замислихте. Имам в обкръжението си личност, която не мога да категоризирам дали е интроверт или асоциален тип човек. Ще трябва да прочета повече за двете неща.

# 119
  • Мнения: 19 337
Цялата тема прочетох. Накратко, става дума за твърде много свободно време, поради което става скучно, и недостатъчно пари. Аз бих си уплътнявала времето с допълнителна работа или с получаването на някакви умения, които да носят в бъдеще пари и повишаване на квалификацията. Поне при мен, като чувствам, че правя нещо полезно, не просто съм изгледала някой филм и съм разцъкала някаква игра и прочие губи-времв хобита, ми действа повдигащо духа

Общи условия

Активация на акаунт