Политиката в България - Тема 5

  • 494 476
  • 18 099
  •   1
Отговори
# 15 795
  • Мнения: 18 798
Васиту, дали беше нормално или не поведението на Радев е друг въпрос - тук не споря. Но партите сами създадоха кризата, като не можаха да се разберат, а после за да се застраховат срещу Радев (който ще е само още 2 години президент) направиха изключително крайни мерки,  неиздържани юридически, които ще вкарват обществото ни в поредица от институционални кризи. Най -лошото е, че тези промени  вероятно ще действат в близките 20-30 години. Съмнявам се скоро да се събере Конституционно мнозинство.
Е, поне всички видяха юридическия капацитет на ХИ, НЙ, АС, АА  - да не се изненадваме когато ПП и Дб слязата надолу.

# 15 796
  • Мнения: 13 534
За мен промените в Конституцията бяха принципни, сериозно.
Такива, че дори в известен смисъл ППДБ се простреляха в крака в бъдещ период.

Поведението на Радев направи явни някои съществени пропуски. Това, което той правеше със СП, може да е било "законно", но със сигурност не беше нормално.
И Лена Бориславова да беше пак нямаше да е нормално.
А нормално ли е да сложиш олигархията на първия ред - по кирил петков.

# 15 797
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 810
Още по Теория на правото съм учила за духа и смисъла на закона.
Вече ще си хвърлям дипломата. Какъв дух . От бутилката направо .
Какъв смисъл?
Обаче сега законите се правят от тези дето не са учили, има демокрация и всеки може да си го разбира както си иска.😁

# 15 798
  • Мнения: 2 169
ПП-ДБ се насадиха на пачи яйца
Сега или трябва да откажат да застанат зад вота, и критиките им срещу Главчев и К.Стоянов ще изгубят смисъл
или да го подкрепят и да се вкарат в шах, с невъзможност да бъде избран премиер и да покажат че тяхното "дете" - Новата Конституция е мъртвородено
Хахаха нямат печеливш ход. Цугцванг! Joy
Контрата е изцяло при тях! С кеф гледам как се гърчат!
Smiling Imp

Ох, не знам дали съм права, но като го знам какъв играч е, дали не им заложи капан!?
То каквото и да направят са капо, но ако вота мине мазалото ще е огромно.
На Бай им Бойко не му дреме за служебно правителство.  Той власт е видял, толкова
колкото никой друг, не ламти за 2 месеца СП. Главчев и да го пожертва..... сефте, пък и ще бъде компенсиран, като го върнат в Сметната.
ББ хич, ама хич не държи да организира избори. Той си бие на вота, който и да го организира, така няма да си мият ръцете с него, като изгубят.
Мммм дали не им скрои шапка?! Nerd
Голям хитрец е, много е пекан.
Пък нека се упражняват на гърба му колко е прост.
Ще ги купи и ще ги продаде! Стой та гледай! Joy

Цирк Буш ряпа да яде!

Последна редакция: ср, 17 апр 2024, 14:07 от sineva 1

# 15 799
  • София
  • Мнения: 14 864
ППДБ са отказали да подкрепят вота на недоверие. Какво искат всъщност, тези хора?

# 15 800
  • София
  • Мнения: 746
КС се спотайва като мишка, още не се е произнесъл за спорните текстове, според Килесова някъде юли-август щял да се произнесе


БСП и "Възраждане" внасят вот на недоверие към служебния кабинет, ако президентът не смени Главчев
Нинова уточни, че мотивите за искания вот на недоверие ще са нарушаването на Конституцията за принципа на неутралитет на служебното правителство и съмнения за злоупотреби и манипулации на изборите. Под мотивите вече са подписите на представителите на БСП и "Възраждане".

Сега има два варианта - ПП-ДБ да откажат да подкрепят вота на БСП и Възраждане. В такъв случай ще излезе че подкрепят правителството и ще се обезсилят откъм критики. Или да го подкрепят  -и да бутнат Главчев
Глупости говори Нинова.
Ето и юридическо мнение, че не ми се пише, то е безпредметно с ширещата се некомпетентност, пък и с претенции. Добре, че тоя вот не минава, защото вече става пълна каша отвсякъде с правни абсурди, глупости и безвластие.
https://epicenter.bg/article/Yurist--Vot-na-nedoverie-kam-sluzhe … tochka/347126/2/0

„Вот на недоверие към служебен кабинет“, както предлагат Нинова, Костадинов и ИТН, звучи абсурдно от конституционноправна гледна точка. Независимо от непрекъсваемостта в мандата на парламента и промените в процедурата по назначаване на служебно правителство (което пак се назначава с указ на президента), по никакъв не е отменено Решение № 20 на Конституционния съд от 1992 г.

Това коментира във Фейсбук юристът Димитър Стоянов, който бе част от екипа на Мария Габриел като вицепремиер и министър на външните работи.

Ето какво пише още той:

В РКС № 20 се казва, че „служебното правителство не е обект на парламентарен контрол, който цели реализирането на политическа отговорност“. Форма на такъв контрол е вотът на недоверие. Казано по най-лесен начин, няма как да свалиш доверието си от нещо, което не си избирал."

Последна редакция: ср, 17 апр 2024, 14:09 от jasmin tisane

# 15 801
  • Мнения: 15 865

Безпрецедентна ситуация- срещу сл. министър председател се очертава вот на недоверие.
Не помня колко бяха гласовете на БСП, Възраждане и ППДБ, но ако имат мнозинство, може и да го катурнат. За една седмица правителството си показа рогИте достатъчно.

Пак ли ще го караме на принципа "Да махнем този, пък после ще му мислим"? И, ако другите откажат, тогава какво следва? Защото точно така ще стане най-вероятно, тъй като Главчев е на този пост, само защото няма кой друг да е там. БСП от зор да правят предизборна агитация ще вкарат държавата в конституционна криза.

Някой може ли да вземе едно интервю от бащата на новата конституция, в което да разясни на хората какво следва, ако това се случи? Нали е много компетентен - би трябвало да знае. Ама не доцентката по конституционно право Киселова да излиза и да ни разяснява нещата, а лично Христо Иванов да обясни. Щом прави промени, значи е много добре запознат.

Според мен спешно трябва да се произнесе Конституционният съд.
Друго спасение няма.
Кой ще организира изборите ? То ще започне вот след вот. Ако не беше толкова трагично, щеше да е безкрайно смешно.
КС , ако върне властта на Радев, ето ви случка.

Това ще е най-правилното в момента, че като гледам каква помия са забъркали, нищо друго няма да спаси положението.

# 15 802
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 008
ППДБ са отказали да подкрепят вота на недоверие. Какво искат всъщност, тези хора?

Проявили са малко акъл и да не се хващат на тази глупост.

# 15 803
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 810
Единственото, което тези красавци направиха, че вдигнаха пенсии и заплати, вземайки милиарди заеми....около 20 милиарда, които ще връщаме всички.
Защо да не са всички като бюджетът е общ?

# 15 804
  • Мнения: 2 169
Единственото, което тези красавци направиха, че вдигнаха пенсии и заплати, вземайки милиарди заеми....около 20 милиарда, които ще връщаме всички.
Защо да не са всички като бюджетът е общ?
Е да всички, но под всички разбирам и тези, които още не са родени, но ще плащат сегашните харчове.
АВ много готин, с чужда пита помен прави.
Чудя се на ДБ, които от години се прокламират, като  десни, тази лява политика на изпразване на хазната, теглене на милиарди, за да се вдигат изкуствено доходите дали им се нрави!? Този див популизъм ще ни излезе през носа.
ПП ги разбирам, те оттичат в канала, ако не са заедно с ДБ, които си имат твърд електорат. Вън от съмнение без ДБ са вън от чадъра, щото няма как да барнат 4% сами и тази "социална" политика, кавичките не са за украса, им е нужна, но ДБ уж са десни. Това е нон сенс.
Като човек с десни убеждения съм в пълен потрес, като гражданин съм силно притеснена за бъдещето на децата ни, след това урбулешко издевателство над фиска.

Последна редакция: ср, 17 апр 2024, 15:05 от sineva 1

# 15 805
  • Мнения: 15 384
Единственото, което тези красавци направиха, че вдигнаха пенсии и заплати, вземайки милиарди заеми....около 20 милиарда, които ще връщаме всички.
Защо да не са всички като бюджетът е общ?
Бюджета е общ, но какъв ще бъде и как ще се харчи го решават шепа хора, половината от които идея нямат какво правят.

Цитат
Чудя се на ДБ, които от години се прокламира, като  десни ....
И аз се чудя на тези, които вярват на това. Поради липса на силна дясна партия, ДБ ги набедиха като такава, на принципа - една лъжа повторена 100 пъти става истина. Каква политика имат ДБ /коалицията/? Всичко се върти около една съдебна реформа с идеята да стигнем до ниво на правова държава.

# 15 806
  • Мнения: 18 798
ППДБ са отказали да подкрепят вота на недоверие. Какво искат всъщност, тези хора?

Проявили са малко акъл и да не се хващат на тази глупост.

Късно е за акъл - щом няма да подкрепят вота, от утре и Герб и БСп и Възраждане ще ги награчат, че всъщност приемат правителството и го подкрепят.


Мама Нана
, хората на ХИ, се обединиха с тези от ДСБ, които бяха наследниците на Костов и си ги зашиха като брошка на ревера, изтегляйки електората им. Самият ХИ никога не се определял за десен човек, а по-скоро за центрист. КП също не се определя за десен, по същество той е център-ляво. Противниците на това обединение - като Лилков - навремето не успяха да надделят, че е по-логично ДСБ да се обедини със СДС (тогава още то не бе към Герб)

# 15 807
  • София
  • Мнения: 17 393
Предпочитам да връщам с данъците си пари, които са дадени за пенсии и повишаване на социалните плащания, отколкото за магистрала Хемус и подобни. Точно тази част от политиката на ПП силно одобрявам. От социални плащания не може да се краде, за разлика от асфалта и тухлите.

# 15 808
  • Мнения: 18 798
първо - от социални плащания може да се краде. Темата е безкрайна. Достатъчно е само да кажа, че няма дейност от която да не може да се краде. (показателно е, че Сребърният фонд, дето уж трябваше да гарантира пенсиите е почти празен)
Второ - като нямаш инфраструктура никога няма да имаш сериозни бизнес инвестиции, а това те обрича на високи данъци
Тъй че аз съм против.

# 15 809
  • Мнения: 5 675
първо - от социални плащания може да се краде. Темата е безкрайна. Достатъчно е само да кажа, че няма дейност от която да не може да се краде. (показателно е, че Сребърният фонд, дето уж трябваше да гарантира пенсиите е почти празен)
Второ - като нямаш инфраструктура никога няма да имаш сериозни бизнес инвестиции, а това те обрича на високи данъци
Тъй че аз съм против.
Всички искаме инфраструктура- с добро качество на реална цена.
Получаваме - ниско/съмнително качество в пъти от реалната цена.
ББ обърна магистралостроенето в чували с изтеглени кеш пари.

Общи условия

Активация на акаунт