Диагнозата е "Прави бяхте, тя не чува"

  • 14 342
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Няма проблеми   bouquet

# 16
  • Мнения: 644
Desz предполагам,че определена бройка няма,както е било едно време.Горе долу както ти е написала Петя това са нещата.Операцията НЕ се заплаща независимо в коя болница ще се прави.
Ние с Ива чакахме повечко,около четири месеца,понеже тя нямаше годинка,а това беше задължително тогава.Сега не знам как е   newsm78   но това вас не Ви засяга.Между времено докато чакахме направихме всички изследвания включително и скенера.И за него не съм плащала,но ми се разказа играта докато взема направление    #Crazy  Неприятното при него е,че преспиват детето и после трябва да го чакаш да се субуди горе в отделението,а то може и да спи три часа   Hug
А по въпроса за гукането,лично съм ги питала докторите как така като детето не чува ще гука и ще казва мама,а те ми отговориха,че това си е вродено и се нормално независимо от детето   Rolling Eyes то и за това човек се заблуждава   Cry



Моля да ме извините за изказването, просто исках да помогна. Висях в ИСУЛ месец и написах 4утото от майките там.Имаше деца от цяла Б-я, майките горещо хвалеха болницата и лекарите в нея и дори сега разбирам, 4е и във ВМА правят такива операции.За пръв път се сблъсках с този род заболяване и операции, сближихме се с доцентката, тя се привърза към дъщеря ми и 4рстосърде4но предложих помощ. Не предполагах, 4е има толкова добре запознати майки, на фона на 4ийто опит съм написала големи глупости. Извинете ме още един път и приемете, 4е наистина исках да помогна, за нещо така сериозно.  bouquet


 smile3525

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 14:49 от Tediiva

# 17
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Като гледам колок съвети са изписани по-нагоре май няма какво да се допълн повече.Влизай по-често тук, питай и ще ти е по-добре.Когато разбрах за глухотата на детето ми нямах никакви връзки и контакти с такива хора, а сега осъзнавам колко ценни ще са ми били съветите им.Но не знам дали щеше да е същото като сега, защото като гледам тук все помогат майки със скоро имплантирани деца.Като че ли са по-съпричастни и отзивчиви от по старите.А може би само на мен така ми се струва....знам ли.Така че пиши , а кой когато може ще ти отговаря(нямам много време да сядам пред компа)
А....взимай се в ръце и се "реди" на опашката за имплантиране.Не се чуди, това е единствения най - правилен избор за детето ти.   bouquet

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 168
Здравейте!
Виждам,че всички мами с имплантирани дечица са се включили, не мога да не се отчета и аз!
Първо  - по принцип здравната каса отпуска еди си колко бройки импланти за година!Затова и към края на годината винаги операциите намаляват!
Второ - без да обиждам нито една болница и нито един специалист - БЕЗСПОРЕН ФАКТ е че във ВМА до сега няма нито една реимплантация, докато в ИСУЛ са доста!(поне 10)
Моето мнение е, че дори и с малко остатъчен слух най добре е детето да се имплантира.Колкото е по малко, толкова по добре!Тогава не губи почти нищо от слуховото си развитие и ще се развива както връстниците си!
Пожелавам ви успех!
Винаги можете да разчитате на нас!

# 19
  • Мнения: 2 543
Мира, по принцип тук, във форума, избягваме противопоставянето на болниците една срещу друга по ред причини. Главната от тях е, че нито една от болниците не отговаря на клиниките за кохлеарна имплантация в цивилизованите страни. Може би е ненужно да го споменавам, но все пак ще ти припомня, че кохлеарни имплантации в ИСУЛ се правят вече повече от 10 години, докато във Военна болница се правят от края на 2004 година (това ще рече от 2 години). Вярвам, че и сама можеш да направиш причинно-следствените връзки, които произтичат от този факт. Но заради останалите четящи ще спомена, че обикновено реимплантацията се налага след известно време, поради настъпили някакви повреди в апарата или някакво друго усложнение (да не дава Господ някой да научава от личен опит). Засега не се е случвало във Военна болница и слава Богу, но никой не може да гарантира, че няма да се случи. Реимплантациите се налагат навсякъде по света. Най-вероятно най-много реимплантации се правят в САЩ - значи ли това, че там лекарите са най-некадърни или просто означава, че има повече имплантации? И накрая - не съм чувала за поне 10 реимплантации в ИСУЛ, но точно утре сме там за настройка - ще попитам колко реимплантации имат за този период, вярвам, че няма да ме излъжат.
За пореден път ще призова да се съсредоточим върху полезната информация, която помага на родителите, вместо да говорим неща, в чиято достоверност не сме убедени. Радостно е, че има хора доволни от това, което получават. Аз предпочитам да не се задоволявам с това, което засега ни се предлага и да изисквам повече от всички. И повече да мисля. Успех!

# 20
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
              Честит рожден ден, Мира! Пожелавам ти здраве и сили, да продължиш трудния път, по който си поела. Не се съмнявам, че правиш най-доброто, така че, бъди силна и ще доведеш нещата докрай! Ще пия за теб една водка.

# 21
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
         Съжалявам, това не беше за тук ooooh!..

# 22
  • Мнения: 2 563
Мира, по принцип тук, във форума, избягваме противопоставянето на болниците една срещу друга по ред причини. Главната от тях е, че нито една от болниците не отговаря на клиниките за кохлеарна имплантация в цивилизованите страни.

Подкрепям Йепе! Още не съм си направила имплантацията, но от месеци чета много, в интернет се запознах с хора, имплантирани в САЩ, Испания и Англия и като сравнявам казаното от тях и това, което знам за имплантациите в България, мога да кажа, че има доста да се развиваме.

Тъй като само две болници правят имплантации, редно е да се въздържате от резки критики срещу едната или другата, защото така казвате на избралите ИСУЛ или ВМА, че не са направили правилен избор за децата си. Щадете хората, моля ви.

Другото е, че не е редно да препоръчвате имплантация на всяка майка, току-що разбрала за глухотата на детето.  Това решават лекарите, всеки случай е индивидуален. Имплантът работи само при определен вид слухова загуба, не е панацея и според мен не може да се говори за дилема "Имплант или слухови апарати".  Познавам много успешни, но и много трагични случаи на имплантация, това е много важно решение! Според мен е заблуда да очаквате имплантирани деца да чуват съвсем нормално, това никъде не го обещават. Другото е, че в България от всичките 100ина оперирани, 90% са деца. Затова когато се появи възрастен за имплантация, особено ако е чувал някога, докторите много се нахъсват, защото им е любопитно да разберат какво точно се чува с тоя имплант. Тоя звук как звучи, а онзи как звучи? А звукът през имплант, повярвайте ми, е доста по-различен от това, което вие чувате.

След като ИСУЛ имат 10 години опит, ще е хубаво да публикуват един отчет с прогреса на първите имплантирани. Това са сега деца на 14-15 години, редно е кандидатите за имплантация да знаят как са се развили тези деца.  Странно ми е, че никой не говори за това.

Тедиива, като бях в кабинета на Дончев, той ми показа снимки на вашата красавица, даже една май му беше на декстопа.  Grinning

# 23
  • Мнения: 2 543
Яна, има клипове с имплантирани деца на сайта на Сентилион - www.centillion-bg.com. Вярно е, че съвем не са всичките им деца, но все е нещо.  bouquet

Мира, честит рожден ден!  bouquet

P.S. Този сайт точно сега нещо не се отваря. Confused

# 24
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
И аз подкрепям Иепе, че не е правилно да се противопоставят двете болници.И двете си имат недостатъци, но не това е най - важното тук и сега.
По повод изказаването на ydomusch - ако имаш предвид моето насърчаване за имплантациятя на детето, чиято майка е започнала темата, мога да те уверя, че това е най правилния избор.Друг е въпроса дали ще е подходящо за имплантация, но доколкото ми е известно тук се подкрепяме и успокояваме.Не сме доктори за да отсичаме - да или не става.Просто от човещина увуряваме, че поне има светлина в тунела.А повярвай ми в началото на тунела е страшно тъмно и болезнено.И друго -  децата ЧУВАТ нормално, почват да чуват дори шепот.Няма значение как звучи, важното е, че се чува ......  : Peace: А и тук естествено не оспорваме дилемата " имплант или слухов апарат".

# 25
  • Мнения: 2 563
И аз подкрепям Иепе, че не е правилно да се противопоставят двете болници.И двете си имат недостатъци, но не това е най - важното тук и сега.
По повод изказаването на ydomusch - ако имаш предвид моето насърчаване за имплантациятя на детето, чиято майка е започнала темата, мога да те уверя, че това е най правилния избор.Друг е въпроса дали ще е подходящо за имплантация, но доколкото ми е известно тук се подкрепяме и успокояваме.Не сме доктори за да отсичаме - да или не става.Просто от човещина увуряваме, че поне има светлина в тунела.А повярвай ми в началото на тунела е страшно тъмно и болезнено.И друго -  децата ЧУВАТ нормално, почват да чуват дори шепот.Няма значение как звучи, важното е, че се чува ......  : Peace: А и тук естествено не оспорваме дилемата " имплант или слухов апарат".

Всеки прави сам избора си. Няма как ти да решиш какво е добро за някой друг.  Има значение как звучи, има значение и че имплантът е на едното ухо, а другото е с/без слухов апарат.   bouquet

# 26
  • Мнения: 2 543
Само да докладвам, че не успях да повдигна днес въпроса за реимплантациите пред лекарите в ИСУЛ, защото Йоан се вкисна от настройката и нямах ресурси за странични разговори. Пък и като се замисля, изобщо не е от толкова голямо значение точната бройка. Мисля, че не е необходимо да продължаваме тази дискусия. Хората имат глави на раменете си и вярвам, че ги ползват по предназначение. Хубав ден (щото не мен ми е вкиснат покрай тая настройка Confused).   bouquet

# 27
Здравейте!От няколко месеца следя дискусиите  по повод  кохл. имплантация,детската глухота и интеграцията на децата със слухови увреждания.Познавам някой от вас лично.Моля, да не се засягате,но някой от нещата които пишете звучат странно-като че ли всичко започва и свършва с вашето мнение.
Бубе,преди 3-4 години може би просто си се разминала с някоя майка която е можела да те подкрепи.Децата с имплантанти бяха малко,а да се намерят средства за операция-титанично усилие.Страхът,дали ще могат да помогнат на детето си затваряше хората като черупка.За радост сега не е така.Нека оставим миналото и не търсим вина у хора които са минали по трънлив път-да помогнат на детето си да чува.
Категорично съм против да се противопоставят едни лекари - на други,една болница- на друга,един имплантант- на друг...ние всички трябва да уважаваме правото на избор и свободата да бъде направен от родителите.Казвам го като родител,който преди време нямаше това право.
Искам да помоля , да не изказвате категорични мнения по теми, за които почти нямате информация.Преди време съветвахте една майка от Варна относно рехабилитацията на детето и.Без да имате никаква представа как е организирана работата с децата от Варна.
Колкото до “Отчет с прогреса” на имплантираните деца би било любопитно и за мен , но всеки има право на личен живот.Едва ли са много хората , които биха разказвали на непознати  за заболяванията си и резултатите от лечението.
Поздрави на всички и извинявайте , ако сте обидени.

# 28
  • Мнения: 2 563
Здравейте!От няколко месеца следя дискусиите  по повод  кохл. имплантация,детската глухота и интеграцията на децата със слухови увреждания.Познавам някой от вас лично.Моля, да не се засягате,но някой от нещата които пишете звучат странно-като че ли всичко започва и свършва с вашето мнение.
Бубе,преди 3-4 години може би просто си се разминала с някоя майка която е можела да те подкрепи.Децата с имплантанти бяха малко,а да се намерят средства за операция-титанично усилие.Страхът,дали ще могат да помогнат на детето си затваряше хората като черупка.За радост сега не е така.Нека оставим миналото и не търсим вина у хора които са минали по трънлив път-да помогнат на детето си да чува.
Категорично съм против да се противопоставят едни лекари - на други,една болница- на друга,един имплантант- на друг...ние всички трябва да уважаваме правото на избор и свободата да бъде направен от родителите.Казвам го като родител,който преди време нямаше това право.
Искам да помоля , да не изказвате категорични мнения по теми, за които почти нямате информация.Преди време съветвахте една майка от Варна относно рехабилитацията на детето и.Без да имате никаква представа как е организирана работата с децата от Варна.
Колкото до “Отчет с прогреса” на имплантираните деца би било любопитно и за мен , но всеки има право на личен живот.Едва ли са много хората , които биха разказвали на непознати  за заболяванията си и резултатите от лечението.
Поздрави на всички и извинявайте , ако сте обидени.


Радвам се, че се включват още хора.  Надявам се пак да пишеш.

Относно отчетите - не е нужно семействата да се разголват пред непознати, а лекарите да понапишат някоя и друга статия, като преди това направят проучвания след вече имплантираните. Да вземат примерно 10 деца, да следят развитието им и на публиката да предоставят данни. 6 от 10 деца могат еди кво си, 9 от 10 изпитват затруднение при еди кво си...

# 29
Съжалявам, не съм разбрала добре каква  статистика би  искала.Защото на семинари , които се правят (наистина  малко като брой) се изнася статистика за постиженията на пациентите (от значение е възраст на която са оперирани,време след операцията, кога е настъпила глухотата,способност за детекция,дискриминация,идентификация,имитиране и разбиране...) .Това е  информация , резултат от индивидуални тестове, които децата правят при рехабилитаторите си.Така при желание да научиш нещо конкретно е по-добре да се обърнеш към рехабилитатор.Лекарите нямат толкова пълна информация,а и не това е основната им задача.

Общи условия

Активация на акаунт