Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 75

  • 22 058
  • 733
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 801
Ами, то хубаво, че има устати да се развикат.. защото жената е морално/етично настроена.. Дано се вдигне малко пушилка, че “модата” ще навреди на много.. като гледам как се купува и дозира от всеки..

Това видео е фрапиращо.. Бях забравила,че наскоро бяха писали за тази парализа на червата, че Оземпик си ъодейт али и листовката по този повод.. То тепърва ще му.. изпъкват последствията.. с увеличавабе на обхвата на потребление

Фрапиращото бе този пич от онлайн платформата.. той си спи спокойно.. помагал бил.. 🙄

Долче, моят хуск е първият срещнат във Фантастико (един в кафява хартиена опаковка), на люспи - доволна съм за баницата и за сиренките го ползвам. За разтваряне в кисело мляко и подобни - не, мерси.. лигавичък ми е

# 76
  • Мнения: 32 213
Че видове хуск ли имало бре?

Нямам време да гледам видеото, че тука шетам.
Може ли с накратко който е гледал да каже какви щети причинява.

# 77
  • Мнения: 801
накратко жена (56г)решава да отслабе на сватбата на дъщеря си , съветва се с лекар, изписва й оземпик, заради страничен ефект отслабване

жената повръща и има диария и в някакъв момент спира дишането, умира. Сега мъжът й иска разследване

обяснявавъв видеото как лекарството забавя храносмилането, от там чувството на ситост

но явно това рефлектира върху работата на храносм с-ма

Гледай го после, 20-тина мин е клипът

плюс някаква платформа, която прави “консултация онлайн” с лвкар и ти праща пакет с оземпик..ей тъй на онлайн поръчка

# 78
  • Мнения: 32 213
Безумие.
Наскоро при нас нали въведоха ел. рецепти.
Дано това помогне, но за съжаление това няма да промени факта, че ще има много лекари, които с лека ръка ще изписват лекарства на хора, които нямат нужда от тях.

# 79
  • Мнения: 801
🤔може и да промени. Все пак електронната рецепта и досие дават мн ясен поглед върху разл статистика

Ето вече лекари и аптекари се скараха.. Едно изписват, друго им продават

Както и дефицитите от разл характер ще се избегнат или предвидят.. Този оземпик за някой е необходимост, за друг- има пари, угажда си 🙄

# 80
  • Мнения: 27 736
По-зловещото за мен беше как младежът от фирмата, разпространяваща онлайн Оземпик, се хвалеше колко много пари се печелят от това, споменаваха и колко се разрастнала фирмата, колко много служители имало...🙄🙄🙄
Hetera, добре дошла! Коя е страничката на доктор Недялкова?🙂 Може и да съм попадала на нея, не се сещам...

Последна редакция: сб, 11 ное 2023, 23:20 от dolce miele

# 81
  • Мнения: 916
Безумие.
Наскоро при нас нали въведоха ел. рецепти.
Дано това помогне, но за съжаление това няма да промени факта, че ще има много лекари, които с лека ръка ще изписват лекарства на хора, които нямат нужда от тях.
То сума ти народ ходи до Турция си пазарува, разменят/продават неизползвани опаковки и т.н.
Съмнявам се, че всички които са се яхнали на влакчето, са с рецепта и се проследяват от лекар, а и да се - от видеото е видно, че това не е гаранция и може да се стигне до необратими последствия, които даже лекарите още не знаят какви са.

# 82
  • Мнения: 589
Добре дошла, Hetera. Тук е страхотна група зя подкрепа и информация.
Чета какво се случва с това лекарство,  сещам се какви дискусии и отпор е имало за други лекарства, просто се чудя хората какви приоритети имат в своя живот...

# 83
  • Мнения: 27 736
Както се казва, когато някои неща изглеждат твърде добре, за да са истина, човек трябва да се позамисли...🤨

# 84
  • Мнения: 32 213
Зловещо е Долче.
Хората за пари убиват, та е нормално. Не че е нормално, за тях е нормално.
Да  го мислят обикновените хора.
Не знам какво е ставало м/у аптекари и лекари.
На мен ми изписаха и взех това, което ми беше казала личната.
Вчера в аптеката една жена поиска Саксенда, нямали. Рецепта имала. Беше огромна жена. По-тънки крака, огромен корем. Явно диабет, щом има и рецепта.

Nevermoresleep, дано такива видеа замислят хората, но да ти кажа аз се съмнявам.
Хората които ги употребяват силно се съмнявам да тръгнат да проучват странични ефекти. За тях е достатъчно отзива, че се отслабвало.
Аз лично няма да се учудя ако по форумите бродят тролове да хвалят продукта и как всичко им е тип топ.

# 85
  • Мнения: 916
В крайна сметка си е за тяхна сметка, което не го прави редно, но за глупостта се плаща. Отговорността за собственото здраве е най-вече на индивида, след това на всички останали по веригата.

# 86
  • Мнения: 27 736
Nevermoresleep, така е. Има пациенти, които се доверяват сляпо на лекаря си. То по принцип би било много хубаво да можем да се доверяваме сляпо на лекарите си, само по себе си не е никак лошо нещо. Но "случайно" доста хора сме открили тази тема след разочарование от лекар...Та никога не е излишно човек и сам да е проактивен за здравето си.

Последна редакция: сб, 11 ное 2023, 19:55 от dolce miele

# 87
  • Мнения: 1 221
Голяма цифра бил Оземпик чак сега проверих 200 лв .

# 88
  • Мнения: 4 601
Това за по-лесното отслабване при повече излишни килограми е до голяма степен клише. Може да важи за здравите хора, но човек с метаболитен проблем в повечето случаи ще отслабва трудно, даже и да тежи повече кг. Мисля, че много хора са го изпитали на гърба си.
Самата ти неведнъж си писала тук, че хората с повече килограми са в по-добра позиция. Сега е клише. Thinking
Съвсем скоро писа към нова потребителка
Аpple, ще прозвучи странно, но до голяма степен, когато има висок инсулин хората, които имат повече кг за сваляне, са в малко по-добра позиция. Когато човек няма излишни кг или са малко, едно че често не подозира за евентуален проблем в това отношение, второ че и често е и по-трудно да се понижи инсулина
За мен /от всичко прочетено, от личния си опит и от наблюдения при други хора/ истината е, че ако човек се придържа към изчистено нисковъглехидратно хранене, то той ще сваля кила. Независимо дали тръгва от изходна позиция 100 кила, 80 кила, или 60 кила. Давам 2 примера на хора от темата. Единият е Елора /която и ти си давала за пример/ Била е със свръхтегло, минала през 15 вида диети, както сама е казвала. В последствие минава на НВВМХ и сваля 50 кила в рамките на .... тук вече не помня година ли беше, година и малко ли беше. Няколко поста по-назад е писала - по 4 кила месечно. Нещо абсолютно нормално и здравословно. И това е човек с метаболитен проблем. Ами ето доказаталество, че е свалила "лесно" с правилното хранене. Дори тук има утежняващото обстоятелство, че е била със свръхтегло години наред /ако не ме лъже паметта от 15 годишна/ Не е да ги е качила последната година и да ги е свалила за толкова.
Втория пример за резултат от изчистено хранене е Bria. Всички виждаме ястията на трапезата й, които качва почти ежедневно. И какво се вижда? Вижда се изчистено хранене - риба със салата. Или месо със салата. И килограмите вървят надолу. Няма кето палачинки, няма кето торти, няма кокосови и бадемови брашна, няма десертчета със сметани и всякакви там. Какво говори това?  - Колкото по-проста и изчистена храна имаме при нисковъглехидратния режим, толкова по-бързо се свалят килата и се оправят показателите. Половината от лечението на ИР е оттърваването от излишните кила. Нещо, в което според мен ти грешиш. Грешиш с употребата на всички видове брашна /били те и нисковъглехидратни/, сметани, крем сирена и разни подобни. Първо, че те изобщо не са ок за употреба от хора в режим на сваляне и второ, че са пълни с омега 6. Айде да не твърдя за всички, тъй като не съм чела едно по едно, но за бадемовото специално съм чела бая инфо и то е бъкано с омега 6. Като сложим и останалите храни, които сме консумирали за деня и в тях колко омега 6 също има, и то стане бомба. Прекалената консумация на омега 6 води до възпаления. Като добавим и дисбаланса спрямо омега 3, съвсем. Едно от нещата, до които води дисбаланса омега 6-3 е висцералните мазнини.
Друго, в което смятам, че лично ти грешиш, Долче, е прекомерната употреба на мазнини. Да, НВВМ или пък кето режимите са с най-голям процент мазнини, но да не забравяме, че човек, който има много излишни такива, трябва да се съобрази с това, за да може да отслабва. Сега мога да напиша някоя глупост, но си мисля, че човек с повече излишни мазнини и същевременно консумация на голям процент такива, няма как да "каже" на тялото си от кои да започне да гори. Като чуех преди мазнини 70% от общите калории и си виках ехееее. Ехе, ама тея 70% отиват при 1 голяма свинска пържола и салата със зехтин. При следващото хранене, било то и режимно, мазнините вече надхвърлят допустимата дажба. И как тялото да обработи и тях, и същевременно да гори нашите собствени?
"За" съм употреба на режимни десерти, палачинки, кето печива и подобни от време на време, но само при условие, че човек е свалил излишните килограми и вече поддържа настоящото си тегло. В противен случай, те не са в негова полза.

# 89
  • Мнения: 7 770
и домашното приготвяне на храната има значение
и ти, и Бриа готвите вкъщи
аз от мързел съм си вземала готови кюфтета, че то соев, млечен и тн протеин,
отделно яденето по кръчми и с каква мазнина готвят, то един омлет не могат да направят по правилата
а ходя в командировки и нямам опции там
трети фактор са консервите и многото неизвестна мазнина в рибните

Общи условия

Активация на акаунт