Привлича ме друг мъж

  • 13 385
  • 212
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 18 418
Никакъв проблем - ако партньорът се е влюбил в друг, се разделят и по живо, по здраво. Но какъв е смисълът да стои с мен някой (влюбен в друг човек) и да ме лъже? Смята, че не мога да си намеря и аз друг (за който ще съм единствената), че не мога да си намеря друг, толкова добър като него или какво? Де е логиката?

# 196
  • Мнения: 3 930
Лорето извади голямата секира!😅
Но съм съгласна де

# 197
  • Мнения: 1 926
Те самите не са сигурни колко е добър другият. Просто пазят стола.

# 198
  • София
  • Мнения: 10 632
Никакъв проблем - ако партньорът се е влюбил в друг, се разделят и по живо, по здраво. Но какъв е смисълът да стои с мен някой (влюбен в друг човек) и да ме лъже? Смята, че не мога да си намеря и аз друг (за който ще съм единствената), че не мога да си намеря друг, толкова добър като него или какво? Де е логиката?
Това, че някой се е влюбил мимолетно, не означава веднага да си напусне семейството.
Ще погледа, повъздиша, пък ще му мине.

# 199
  • Мнения: 1 340
....
Доста елементарно приемате нещата - да ме лъже зад гърба ми, демек тя е безпринципната, а вие много принципния и високоморалния. Човешките чувства не се контролират от човешката воля, науката го е доказала. Почти никога ударите не са умишлени, т.е с цел някой да го заболи.
...
Това че ударът не е умишлен първо не е вярно и второ не е оправдание. Когато човек избира да лъже системно човека с когото е във връзка, си е съвсем съзнателно взето решение. Причината да лъже, да се крие за да бъде с друг човек, е че му е ясно че партньора му ще бъде наранен и е много вероятно да го напусне - затова лъже, за да не си развали рахата. Оправданията от типа, аз да не го нараня - не са верни, те са за да не се працакам и да ме изгонят и да останата от двата стола на земята. А ако си се влюбил - бъди честен, защо ми е на мен човек влюбен в друг/а.
Колко семейства познавате лично, които са минали през изневяра (която е излязла на яве) и са щастливи заедно след това?

# 200
  • Мнения: 1 926
Аз не познавам нито едно.

# 201
  • Варна
  • Мнения: 536
Абе има 1-2, но са по-скоро изключение отколкото правило...Аз лично не бих могла да го приема. Ама разни хора - разни идеали/интереси.

# 202
  • Мнения: 18 418
Gabrielle го каза много точно - "защо ми е на мен човек, влюбен в друга?"
Сега, не знам, да съм на 60, да няма други опции, да не мога да се оправя сама - разбирам. Но докато още си в силата си, примирения с някой, който тъче (или се опитва да тъче) на два стана, не ги разбирам.

# 203
  • Мнения: 8 056
познавам такива семейства..колко са щастливи е относително, но изглеждат като сплотени семейства..
но и двамата партньора си изневеряваха, не едностранно..
след което решиха, че по-хубав от другия няма..
общото при такива семейства е, че са заедно от деца и явно е било неизбежно да пробват отношения с други хора в един момент..

# 204
  • Варна
  • Мнения: 536
Gabrielle го каза много точно - "защо ми е на мен човек, влюбен в друга?"
Сега, не знам, да съм на 60, да няма други опции, да не мога да се оправя сама - разбирам. Но докато още си в силата си, примирения с някой, който тъче (или се опитва да тъче) на два стана, не ги разбирам.

Защото понякога брака/връзката са не само по любов, има и жени мъже дето не им пука половинката им в кого е влюбена стига да им осигурява необходимия статус/финанси/комфорт.

# 205
  • Мнения: 1 340
Gabrielle го каза много точно - "защо ми е на мен човек, влюбен в друга?"
Сега, не знам, да съм на 60, да няма други опции, да не мога да се оправя сама - разбирам. Но докато още си в силата си, примирения с някой, който тъче (или се опитва да тъче) на два стана, не ги разбирам.

Защото понякога брака/връзката са не само по любов, има и жени мъже дето не им пука половинката им в кого е влюбена стига да им осигурява необходимия статус/финанси/комфорт.
Това за мен е използвачество, аз лично не само мъж влюбен в друга не искам, но и такъв седящ от интерес (финансов или друг). Хора използвачи не обичам, за мен това е отвратително нечестно спрямо другия човек.

# 206
  • Варна
  • Мнения: 536
О аз не казвам, че не е отвратително просто споменавам какви примери съм виждала за връзки оцелели след такива драми...

# 207
  • Мнения: 7 564
Не бих си затваряла очите ни за пари, ни за статус и имоти. А мъж, който не гледа само в мен бързо става бивш. Няма смисъл да живееш в стрес и тормоз. Животът е твърде кратък.

# 208
  • Мнения: 5 282
Тя жената вече може да го е забравила този тук още се дъвче едно и също. Оставам с впечатлението, че на много хора хем им се иска хем не им стиска.

# 209
  • Варна
  • Мнения: 536
Не мисля, че го е забравила, мисля че стои и по цял ден daydream-ва колко е добър в леглото и ще сгази лука някой ден...

Общи условия

Активация на акаунт