КРУИЗИ /Тема 18/

  • 44 246
  • 712
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 16
Момичета,1-ва и 2-ра палуба къде се намират/Коста Диадема/ниско,близо до водата,нали?С по-малки прозорци ли?Става въпрос за външна каюта.

Сори за тъпия въпрос!

# 496
  • Мнения: 570
https://www.cruisemapper.com/deckplans/Costa-Diadema-760
Тук може да разгледаш всички етажи на кораба.
nistiv Преди месец запазих от  seereisedienst, в рамките на деня ми потвърдиха резервацията и дръпнаха сумата за аванс.
Dominikka7 Страхотен кораб, маршрут и цена. Миналата година бяхме втората половина на  август на круиз -Норвегия,Лофотен и Норд кейп. Всичките 13 дни времето беше перфектно, ясно и слънчево.Морето  тава. А предната седмица беше минал ураган в цяла Скандинавия. Ползвахме външните джакузита , а децата и пързалките. Желая ви приятен круиз и дано времето е с вас.
 Относно Копенхаген, качвала съм се от по близкия терминал на града. Но четох или гледах някъде , че от терминала на Мсс има автобуси Хоп он Хоп оф, които работят и като шатъли.С тях може да отидеш да града и да се върнеш отново на кораба. Ако не се лъжа гледах го в групата на крузит. бг. Борис Боев предаваше от Еурбия в Копенхаген.

Последна редакция: ср, 03 апр 2024, 14:18 от ivanova 1234

# 497
  • Варна
  • Мнения: 232
Направих 3 резервации вчера през seerezidents днес вече си дръпнаха сумите и за трите, но едната каюта вместо номер е изписано G00000. Какво значи това?

# 498
  • Мнения: 267
Направих 3 резервации вчера през seerezidents днес вече си дръпнаха сумите и за трите, но едната каюта вместо номер е изписано G00000. Какво значи това?
Toва значи гарантирана каюта. Ще получите същия или по-висок клас от тази, която сте платили.
Трите каюти еднакви ли бяха?

# 499
  • Варна
  • Мнения: 232
Направих 3 резервации вчера през seerezidents днес вече си дръпнаха сумите и за трите, но едната каюта вместо номер е изписано G00000. Какво значи това?
Toва значи гарантирана каюта. Ще получите същия или по-висок клас от тази, която сте платили.
Трите каюти еднакви ли бяха?

Не, две са с балкон, третата с прозорец. Направих три отделни резервации, с една карта, ако това има значение. Така и не намерих вариант да букна три каюти едновременно 🤷.

# 500
  • Мнения: 267
Не, две са с балкон, третата с прозорец. Направих три отделни резервации, с една карта, ако това има значение. Така и не намерих вариант да букна три каюти едновременно 🤷.
[/quote]
При тях няма вариант за няколко едновременно. Дали са ви каюти с номера за балконите и гарантирана за прозореца, най-вероятно изчакват и ако кораба не е пълен ще ви ъпгрейднат на балкон. Ние бяхме така януари 5 каюти, до последно бяхме със същия номер и накрая и 5 имахме ъпгрейд на балкон.

# 501
  • Мнения: 162
Здравейте! Имам питане за спирането на круиз в Аликанте ? Колко далече спират круизите от центъра на града? И съответно какви са начините на придвижване ?

# 502
  • гр. София
  • Мнения: 4 794
Здравейте, миналата година спирахме в Аликанте, но честно казано в детайли не си спомням.... Като че ли беше сравнително близо, ходеше се по един кей. Не е далече.

П.С. Затова и бях предложила информацията от пътуващи относно шатъли по пристанищата, придвижване и тн да се сложи на първа страница, но....

Последна редакция: пт, 05 апр 2024, 13:38 от Leila

# 503
  • Русе
  • Мнения: 688
Имаме спирка - Бари. Има ли шатъл бус до центъра на града, къде спира и колко струва?

# 504
  • Враца
  • Мнения: 2 317
Имаме спирка - Бари. Има ли шатъл бус до центъра на града, къде спира и колко струва?

Без да имам личен опит с Бари, проверих в гугъл мапс.
Терминалът на круизите граничи буквално с центъра на града.
даже има поставено пинче на около 300 метра от точката на терминала, на която пише "Free walking tour Bari", което също индикира, че интересните неща са в този район.
Струва ми се, че няма нужда от никакъв транспорт за разглежданена града, но има някакви посочени автобусни спирки. Ако искаш да посетиш нещо конкретно, а нямаш възможност да ровиш много, мога да потърся в нета инфо как да се стигне от терминала до въпросната забележителност.

# 505
  • Русе
  • Мнения: 688
Имаме спирка - Бари. Има ли шатъл бус до центъра на града, къде спира и колко струва?

Без да имам личен опит с Бари, проверих в гугъл мапс.
Терминалът на круизите граничи буквално с центъра на града.
даже има поставено пинче на около 300 метра от точката на терминала, на която пише "Free walking tour Bari", което също индикира, че интересните неща са в този район.
Струва ми се, че няма нужда от никакъв транспорт за разглежданена града, но има някакви посочени автобусни спирки. Ако искаш да посетиш нещо конкретно, а нямаш възможност да ровиш много, мога да потърся в нета инфо как да се стигне от терминала до въпросната забележителност.
В повечето пристанища има шатъли до някоя централна локация.
Разглеждах с мапса , но ми праща да обикалям доста сериозно, дори пеша.
Ще разгледам все пак по-детайлно. Благодаря!

# 506
  • Мнения: 570
Няма шатъл в Бари. За 10 мин. сте в стария град.

# 507
  • София
  • Мнения: 837
Може ли някой да ми каже на MSC корабите  струва ли си ъпгрейд за Aurea. Имаме кабина с балкон, но получих имейл ако искам за 80 евро да надградя до балкон с Aurea. За пръв път ще ни е и се чудим

# 508
  • гр. София
  • Мнения: 4 794
То за 80 евро няма какво да се чудите. Зависи все пак какво искате от самото преживяване круиз. Преценете и дали ще имате време да ползвате СПА зоната и другите предимства, които ще имате с Aurea или ще обикаляте по цял ден из градовете, където ще спирате. Също така ако сте си платили пакет с напитки заедно с резервацията, парите ги губите. Ако пакета е платен отделно може да ви върнат парите. Мисля, че Aurea идваше с включен в нея пакет напитки, но не съм сигурна. Прочетете си хубаво условията.

# 509
  • Sofia
  • Мнения: 4 725
Няма шатъл в Бари. За 10 мин. сте в стария град.

Как стигнахте за 10 мин.?
Качвали сме се от Бари и на картата изглежда близко, но няма откъде да се мине, обикаля се доста, с такси е 10-15 мин., като отбелязвам, че и такситата са почти мираж - от хотела не можаха да ни намерят свободно и с късмет се качихме в едно, от което слязоха хора. На слизане от кораба на терминала имаше 1(едно!) единствено такси.
Ще прикача снимка на номер на таксита, който съм запазила.

П.с. Уточнявам, че информацията ми е от преди почти две години и може да има промени.

Общи условия

Активация на акаунт