Октомври 2023

  • 15 916
  • 462
  •   2
Отговори
# 450
  • Мнения: 2 667
Мис имах предвид, че не при всяко дете става с метода "както дойде" 😀 Пък и теб не те знам в коя "чужбина" си, ама тук ягоди след 1 г 😂 Та при нас СЗО е в основата

# 451
  • Мнения: 304
Здравейте, момичета!

Надявам се, че Калинчето вече е добре! 🤞

Браво на Юлето за прекрасния напредък по ЗВБ, Божидарка е малка сладка бонбонка! 🩷

Ние даваме вода от старта на захранването (6 месец), като още не смея с чашка и даваме от шише с биберон тип шишетата, които ползваме за млякото. Не е фен, често пъти дръпва два пъти и като усети какво е, започва да дъвче бибата. Предлагаме по-често малко преди или след храненията с твърда храна. На ден изпива около 60 мл.

Започнах малко по-ударно да въвеждам различните храни, че с нашето бавно увеличаване на количеството изядена храна (80 мл на обяд и 60 мл на СЗ), сме за никъде. Не я насилвам особено, но искам да стигнем поне до предпочитани храни сред някакво многообразие, че да не я мъча с едно и също, което не ще.

Вкарахме пуешко и заешко месо, обичайните зеленчуци, жълтък и оризова и царевична каша. В оризовата слагам малко банан, царевичната си върви с морков в нея и ги харесва повече от зеленчуковите обедни пюрета. Контролно пуснахме и желязо, заедно с останалите изследвания и е в норма, което ми даде спокойствие да не я репресирам особено с “още една лъжичка”.

Нещо сме оплели работата със самостоятелното заспиване, май, понеже 3-ти пореден месец се буди по 5+ пъти нощем и не успява да заспи без наша намеса. Ще отработвам поведението си и асоциациите за сън, че вече не се търпи, ходя като след турбо дискотечна вечер всеки ден. 😅

Още не седи стабилно, ще се водим по логиката първо да пропълзи, а после сама да седне. Слагаме я в седнало положение само докато я храним и за кратко в коша на количката я изправяме като позиция. Много е задобряла с 4-те опори и нон стоп се клати в тази поза. Пълзи напред само като има мега силен стимул (тип тортата за 7 месец, която за нула време налази от другия край на леглото, докато я снимахме 🤣).

Тренираме разни асоциации между жестове и думи тип “браво”, “дай пет”, “чао”, както и къде са атрактивни предмети в дома. Много се кефя, че вече “чатка” нещата. 😊

# 452
  • Мнения: 168
Здравейте и от нас !
Големи сладуранки са Божидарка и Калина, да им папате бузите!
И моето момче е много далеч от самостоятелно седене още, с опити за влачене все още си остава и го гледам как се ядосва като не може да се мръдне, а се напъва. Та на този етап въпреки, че е на 7+++, си е бебе.

С водата понякога се получава, друг път не. Но гледам да настояваме защото му действа добре и много добре му регулира изхожданията. Хапва си стабилни порции и червата се нуждаят от чиста вода, за да се регулира всичко. Случвало се е да изпива по 130 мл общо, но повечето дни е на 50-60 мл.
Пробвах от чаша да давам, но яко се задави с 3 капки, как успя и аз не знам, от тогава си му слагаме в биберона. Същата работа е - удари 2-3 гълтока и като усети какво е, пуска усмивки и дъвче биберона. В някои случаи от разочарование следва як рев.

Със захранването и аз малко я карам през просото вече.
Днес е с нова храна - телешко, тези дни ще опита и авокадо. Някои дни намираме какво ново да въведем, други си ги кара на стари манджи.
Гледаме да редуваме жълтък с месо, има и дни в които е само на зеленчуци с малко рапично олио.
Каши почти не давам. За следобедна е често на козе кисело мляко с бисквитки и плод, или бисквитки с плодово пюре, ориз с кокосово мляко и плод и разни такива комбинации.
Изчаквам 8ми месец и ще дам и риба.
Плодовете ги въведох след зеленчуците, после месено и жълтък.

Моята мечта за дълга разходка извън къщи е все още мираж. Сънят в количката е невъзможен, прибираме се на всеки два часа за спане и вече не знам. Завиждам на майките, които приготвят храна в чантата и излизат за деня.
През седмицата съм на работа по цял ден в офис, през почивните дни не можем да отидем някъде за по-дълго и да се разтушим защото постоянно трябва да притичваме до вкъщи за пустия сън, отчайвам се вече. Анти-конти е положението, а детето все още си държи на 3те дремки, че понякога и 4ри Cry и си ги иска. Та няма скоро да мине поне на 2 и да имаме повече време за стоене навън.

# 453
  • Мнения: 1 023
Виждам, че не е само моето момче на три дремки. Как ли не опитвам, но не може да мине на две, а вчера стана на осем месеца. Вече пълзи, сяда, заиграва се сам, което много ми облекчава живота. С храните също няма проблем, само попара отказва категорично. Голямата ми мъка е, че не пие вода. Предлагам му, пийне две глътки и започва да върти глава и са мрънка. Скоро има консултация, ще помоля педиатърката за съвет как да подходя, да му давам ли чай например. Не ми се иска да прибягвам до сок, защото така съвсем ще отказва вода.

# 454
  • София
  • Мнения: 242
И на мен ми е интересно чай откога може да се дава Thinking При нас с водата все още максимума е да поеме мини глътка след хранене и то не всеки път. Но явно не всички бебета обичат.
За захранването до момента ми отказа броколи. Пробвах го веднъж в зеленчуковия ден, а днес и със заешкото…направо физиономии за повръщане правеше и се отказах. Месото го замразих сварено и смляно на кубчета, както четох, ама нещо не е въодушевен и от него, макар и да го давам смесено със зеленчуци.

Утре ще се мъча да му взема урина с колектор и после да го заведа за вземане на кръв, че лекарката даде вече направлението за профилактичните.
Вие лесно ли се оправихте с това чудо колектора и закопчавате ли памперса като го залепите колекторчето или на голо го чакате да отдели урина?
Кръвта от пръста ли се взима и как мина при вас? Той както реве само от нови хора, не знам какво ще стане..при лекарката все и път е страшно пищене.

# 455
  • Мнения: 2 667
Чай може (копър, анасон, липа, шипка, коприва, лайка). Божидара до скоро пиеше чай вместо вода, само че инстантен на Блевит(писала съм и друг път).Но понеже спряха да зареждат в аптеката и за моя изненада пропи вода 😀

За дремките-Има дни в които има по 3, има и по 2.Аз съм я оставила сама да си се наглася, не я насилвам изобщо..Дремките ѝ са по 30 мин, рядко час, а още по-рядко 1:30 ч..Трябва да е мноооого изморена емоционално 😀.Важно ми е само да си спазваме часа за вечерния сън, за да е спокоен той, че закъснеем ли малко и се нарушава.Спи неспокойно и се шугляви цяла нощ 🫠

# 456
  • Мнения: 54
ragazza , аз не успях с колектора за урина, пробвах два пъти. Вторият път беше стоял с него близо два часа, по време на дрямка, като го съблякох видях, че не пишкал и очаквах да го направи всеки момент. Бях купила заедно с колектора и контейнерче за стерилна урина и накрая просто изчаках да почне да пишка и директно събрах урината в контейнерчето, като му насочих пишлето натам.
За кръвта нямаше проблеми, не е плакал въобще, а лаборантката беше много мила и го занимаваше през цялото време.

Иначе и моето дете е на 3 дремки, все още не прави достатъчно дълги интервали, че да мине на 2.

# 457
  • Мнения: 120
Здравейте и от мен,моята мома също вчера направи 8 месеца.Слава богу всичко е наред,правихме всичките профилактични.Относно колектора с баткото ми беше даже по-лесно от с нея,но задължително го слагах без памперс,защото в памперса се завъждат бактерии и може да замърси пробата. Оставях го да легне да спи голичък,да, излиза и извън колектора,но не е драма.Изрязвам колектора и сипвам в контейнерче и го нося в лабораторията.
За захранването-вече съм дала всичко,даже днес ще пробвам и закуска да дам. Има две заместени хранения.

# 458
  • Мнения: 168
Минаването на 2 дремки ще ни улесни доста нещата. Тези които са вече на 2 - по колко време траят и после след колко време пак искат да спят децата ? Защото при нас дори и да има дрямка от час и 30 - 2ч. (рядко се случва) после пак си търси сън както обикновено на около 2ч-2ч30.

Така или иначе с 3 дремки му е добре и не настояваме за 2. За нас е притъпчането едно-едно в къщи, но и това ще мине. Пробвахме друга количка, която една приятелка ми даде, но е същата работа. На този етап съм доволна, че купихме супер евтина количка, да не ме е яд, че не се ползва защото най-редовно я бутам празна Grinning

Махането на вечерната 4та дрямка обаче ни осигури по-спокойно и бързо заспиване без драми. И го натискаме да стои буден повече вечер, поизнервя се, но се отрязва директно в повечето случаи и си спи през нощта.
В противен случай настава борба в 10 вечерта с елементи на ММА, кеч, джудо и каквото още се сетите.

# 459
  • Мнения: 262
При нас също са 3 дремки през деня. Вечер в колкото и часа да я сложа да спи (гледам да е към 21-22ч) сутрин в 7ч се е наспала. Оправяме се и към 8:30 излизаме навън и си спи. После на обяд си оставаме вкъщи да поспи и два часа си минават. Следобяд също си спи но не повече от 1 час. Изобщо за момента не гледам да и махам дремките, защото ще е кисела ако не спи.

Тя напоследък доста си киселее и най - вероятно ще да са зъби, че вече им е време. Относно урината аз изобщо не съм се занимавала с колектор. Свалих и памперса и я издебнах да се изпишка в контейнерчето. Тя пие доста вода и преди това и бях дала, за да има успех😃

# 460
  • София
  • Мнения: 242
Благодаря ви за съветите, мили майчета! Heart Справих се днес с колектора и занесох пробата, взеха му и кръв с леко мрънкане. За съжаление в урината светна положителен резултат за нитрити, което ме притесни понеже чета са маркер за бактериална инфекция. Кръвните са в норма с изключение на нищожно завишени лимфоцити, но са някакви почти нулеви над референтната стойност.
По принцип в сряда ни е часа за профилактичния при нефролог и се чудя дали да чакам или да отида в лабораторията да му пусна една стерилна урина да се види дали се изолират бактерии и от кой вид. Така хем ще знам дали са ми основателни тревогите, хем да имам повече информация преди прегледа.
Отделно на сгъвката на едното бедро до слабините му тръгна едно зачервяване, което реших първо, че е подсечено след ползване на един скапан пакет подарени Пуфис пелени, обаче и след като се върнах на Хъгис едно че не минава, ами гледам и че започна да се чеше там и стои като екзема Frowning1
Личната изобщо не го отчете на прегледа, но при къпане го гледам си е доста червено и го чеше много яростно. Не знам дали сте имали опит, явно и на дерматолог ще се ходи..

Иначе дремките при нас са май 3 по-често, особено ако след ядене изляза с количката на разходка в парка си спи 30 мин, другата е след обедното ядене вкъщи по-дълга. За да заспи по-лесно вечерта преди баня порядъчно го моря с лазене и игри, задължително правя и въздушни бани преди къпането пак с игри.

# 461
  • Мнения: 324
Здравейте, момичета Heart
Юлето днес става на 7 месеца. Мисля по този повод утре да и дам месо вече, че много го отлагам. Взела съм пуешко и се надявам да успея да го сготвя достатъчно добре, за да успее да го хапне сама.
Тя си прави по-често по три дремки, но и аз я натискам, защото с две не се чувства добре. Мисля си, че скоро ще пропълзи, защото прави сериозни опити вече и редовно я намирам на 50см от мястото, където съм я оставила.
Има  4 зъба, но май и следващите са тръгнали, че доста я тормозят венците.

Вашите бебета дърпат ли си ушите? Мисля на следващата консултация да поискам направление за УНГ, че нещо много ме притеснява това постоянно дърпане на ушите...

# 462
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета Heart
Юлето днес става на 7 месеца. Мисля по този повод утре да и дам месо вече, че много го отлагам. Взела съм пуешко и се надявам да успея да го сготвя достатъчно добре, за да успее да го хапне сама.
Тя си прави по-често по три дремки, но и аз я натискам, защото с две не се чувства добре. Мисля си, че скоро ще пропълзи, защото прави сериозни опити вече и редовно я намирам на 50см от мястото, където съм я оставила.
Има  4 зъба, но май и следващите са тръгнали, че доста я тормозят венците.

Вашите бебета дърпат ли си ушите? Мисля на следващата консултация да поискам направление за УНГ, че нещо много ме притеснява това постоянно дърпане на ушите...

Бебето често дърпа ушите и ги търка, а дори няма и един зъб. Бях питала педиатърката дали е от зъбите, тя потвърди. На 7 месеца е.

Общи условия

Активация на акаунт