Първокласници 2023/2024 - 3 тема

  • 20 299
  • 659
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 23 156
При нас по технологии е отделна учителка. Само там един път имаше 5-ца, ама като видях творението и разбрах, че се е смилила над нея с тази 5-ца. Grinning
Иначе те разбирам, де, малко е прекалено.
А в удостоверенията пишат ли с какъв успех завършват? Една майка каза, че май щяло да пише, а аз мислех, че не.

# 496
  • Мнения: 2 507
Пишело общ успех от всички предмети.
Моят ги е наредил оценките на принципа внимавам - не внимавам.
Родинознание тест за края на срока - 4. След два дни изходящо ниво - отличен.
Математика - тест за края на срока - отличен, изходящо ниво - 4. - пак и двата се провеждат в рамките на два дни и задачите са много близки.
Значи просто си личи кога е спряло да му се занимава...
Български език - езикова култура - диктовка -много добър- има грешки наистина. Четене с разбиране - отличен, препис на текст отличен, не знам си какъв тест за четене с разбиране отличен и накрая тест на края на учебника, който обединява всичко това - среден 3. Едно вярно ако има, пак успех. Пляскал ги е както си знае...

# 497
  • София
  • Мнения: 23 156
Аз въобще не мога да разбера кога какво правят, до онзи ден имаше тук-там по някоя оценка и една вечер сигурна 20 и написа класната. Днес се събуждам сутринта - пак известие за оценка. Grinning

# 498
  • София
  • Мнения: 1 157
А в удостоверенията пишат ли с какъв успех завършват? Една майка каза, че май щяло да пише, а аз мислех, че не.
Не съм видяла самото удостоверението, но в електронния дневник при моя е посочено удостоверение № ... и Обща годишна оценка: Отличен, предполагам, че това ще е и в свидетелството - без оценки по отделните предмети.

# 499
  • Мнения: 10 758
Слив, разбирам те! И аз бих се ядосала!
Хората недоумяват как в първи клас имат оценки. Ами, имат..
Аз се притеснявам с физическото какво ще стане. Днес бягали по хронометър. Как се е справил не знам... "Дадох всичко от себе си, мамо.." Heart

# 500
  • София
  • Мнения: 5 423
Това са предмети и часове в които децата трябва да се разтоварват, да си почиват и същевременно да получават удовлетворение от труда си и изработеното изделие.
Искам да видя как педагога им обръща внимание, отнася се с уважение към работата и старанието на детето, поощрява го, за да постига по- високи резултати и най- вече се отнася с любов към него и неговия труд.
Мижжж, за физическото … голяма мъка е. Да не говорим в горен курс, където има деца не знаещи да тичат, но случили на кофти физкултурник.

# 501
  • Мнения: 11 587
Днес имахме родителска среща - класната каза, че в първи клас свидетелството е без оценка. Препоръча да им вземем за през лятото тетрадка с малки квадратчета, да упражняват писането на цифри в нея. Да не бързаме да ги учим на таблицата за "уморение", защото ще я взимат чак втория срок. Да им правим диктовки, да им даваме да откриват грешките в грешно изписани думи, да им разбъркваме думите на изречения и те да ги съставят, и още доста насоки за работа през лятото.

# 502
  • Мнения: 13 974
Като ви чета ме хваща срам, че не се занимавам толкова много с децата, колкото бих искала 😐

# 503
  • Мнения: 11 587
Е, ти пък. Аз съм сигурна, че всички даваме максимума от себе си - в някои дни е повече, в други - не толкова. И се изразява по различен начин. Аз имам угризения, че не играя с тях, даже ми мърморят, че все готвя или оправям нещо и не сядам с тях да играя Монополи, например. Mum guilt му казват Simple Smile

# 504
  • Мнения: 10 758
Eхооо.... как сте? Как са наборчетата? Simple Smile
Вече всички с удостоверения, предполагам? И във весело ваканционно настроение? Simple Smile

# 505
  • София
  • Мнения: 23 156
Вчера бяхме ние, първо в НИМ, после в едно детско клубче. Мисля, че много се забавляваха децата. Днес имат екскурзия до Благоевград, но моята девойка не пожела да отиде. Grinning Иначе до 14.06 ще ходят по тази допълнителната програма, която е, не знам как се води. Мислят другата седмица да ги водят на кино и в зоопарка.

# 506
  • Мнения: 10 758
Не я знам тази програма... Аз съм го записала  на лятната занималня, която посещаваше през пролетната ваканция. Тогава останах много доволна (а и той също - за всеобща изненада, защото беше първоначално негативно настроен и не му се ходеше).
За юни за сега, но сигурно и юли ще е там... Три месеца и половина трябва някак да покрием ...

# 507
  • София
  • Мнения: 23 156
Ами някаква, която позволява да стоят още 2 седмици на училище с техните госпожи. Само че ще са до 16.00 ч.

# 508
  • Мнения: 18 979
Е това е чудесна програма. При нас я няма. Ходи на лятна занималня и там попълват лятната книжка от училище.

На последния ден директорът е раздал на няколко деца медали и нашата не разбрала за какво са. Много беше разстроена вечерта. За съжаление и аз не знаех да й кажа Simple Smile Днес разбрах, че са били за децата, класирани до финален кръг на състезанията през годината и ще й обясня най-сетне.

# 509
  • Мнения: 10 758
Да, и при нас раздаваха медали от Таралежите на онези деца, които имат максимален брой точки на всички състезания.
Моят на едно от състезанията има 2 точки по-малко и е без Simple Smile Не е разстроен Simple Smile

Иначе започна да чете "Небивалици" на Доналд Бисет от задължителната литература. По моя инициатива ще си води и Читателски дневник Simple Smile Има Ваканционна книжка от училището и една от мен Grinning

Общи условия

Активация на акаунт