Раждане във II САГБАЛ Шейново (тема 7)

  • 10 553
  • 178
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 651
Аз друго не съм плащала освен избор на екип и 50лв за припознаването.
Може би ако искаш вип стая, ще си доплатиш 70лв за нощувка.

Иначе мисля, че друго не се плаща.

# 136
  • Мнения: 1 005
20лв за документа за бащинските Grinning ...

# 137
  • Мнения: 211
Да ви разбирам, че няма да стигне сумата до 2000лв 😁

# 138
  • Мнения: 2 477
Не съм сигурна каква е сумата, но се заплаща за мястото (цялата стая при ВИП), ако детето е задържано за лечение, а минат 3 или 4 нощувки за майката, според родоразрешението, и тя иска да остане с него в болницата. Иначе за бебето нищо допълнително не се заплаща.

# 139
  • Мнения: 388
Избор на екип 900 лв
Избор на акушерски пост 350 лв
Документ за припознаване на новородено 50 лв ( ако има брак не се плаща нищо)
Служебна бележка за бащинство 20 лв
Присъствие на бащата без избор на екип с вкл. Инд. акушерски пост 500 лв
Самостоятелна стая 70 лв на вечер

Всичко това е описано в ценоразписа на болницата: https://sheynovo-ag.eu/informaciya/cenorazpis

Има една точка, която е обезболяване при раждането 350 лв. Аз раждах без упойка и не съм наясно дали се таксува.
Ако бебето има нужда от повече дни престой, предполагам във всеки момент можете да се преместите в безплатните стаи.

# 140
  • Мнения: 69
През 2022 платих:
-900 лв избор на екип (вътре беше включена и епидуралната упойка)
- 210 лв самостоятелна стая (3 нощувки по 70 лв)
- 20 лв служебна бележка за бащинство

Взеха ми кръв за васерман, понеже беше минал срока на давност и на деня след раждането също ми взимаха кръв, понеже бях получила кръвоизлив и изследваха нещо. Не съм доплащала.

# 141
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Раждах без избор на екип, без обезболяване, без самостоятелна стая - платих 0лв, единствено бележката за бащинство на мъжа ми платих - 20лв. Записването на бебето когато има граждански брак също не се заплаща.

# 142
  • Мнения: 117
Някоя от раждалите може ли да сподели дали при изписването са ѝ искали нещо повече от описаното в сайта?
Позната, раждала там, твърди че са изписването искат кошче (от тези за кола, за новородено), но не откривам такава информация в сайта, а и звучи безумно.
Ние си взехме за колата столче 0-36, което няма как и няма логика да се носи в болницата според мен. Не го ли дават директно в пелената/одеялото, което им занесеш за изписването и това е? Смисъл от болницата до колата мога и на ръце да го занеса (или таткото, разбира се).

# 143
  • Мнения: 388
Не изискват мисля. И двете ми деца ги връчиха на таткото при изписването, на ръце.

# 144
  • София
  • Мнения: 323
И при нас я връчиха както си е в пелената. Не са съблюдавали дали имаме столче.

# 145
  • Мнения: 388
Забелязах, че повечето недоносени бебета, които изписваха директно на етажа на неонатология бяха в кошници. Не знам дали е било съвпадение или изискване за недоносените...

# 146
  • Мнения: 2 523
Няма изискване към недоносените. Моите близначета са такива и също ни  ги дадоха на ръце. Кошчето просто е най-подходящо за новородени. То е полезно и после за прегледите при пеидатър и тн.

# 147
  • София
  • Мнения: 2 672
Няма подобни изисквания. Обличат го на първия етаж с каквото носите и ви го дават

# 148
  • Мнения: 5 059
Момичета, как седи въпросът с раждането в Шейново лятото, в най-големите жеги?
До колкото разбирам няма климатици, дори във вип стаите.
Звучи като глезотия, но реално, ако няма нещо, което да охлажда помещенията, температурите в големите жеги може да достигнат над 40° като напече.
А това би било ужасно некомфортно и за бебето и за майката.
Много ли е топло в стаите през лятото?
Аз имам ужасно потене, особено по длани и крака и, честно, това ме притеснява.

# 149
  • Мнения: 204
Момичета, как седи въпросът с раждането в Шейново лятото, в най-големите жеги?
До колкото разбирам няма климатици, дори във вип стаите.
Звучи като глезотия, но реално, ако няма нещо, което да охлажда помещенията, температурите в големите жеги може да достигнат над 40° като напече.
А това би било ужасно некомфортно и за бебето и за майката.
Много ли е топло в стаите през лятото?
Аз имам ужасно потене, особено по длани и крака и, честно, това ме притеснява.
Има климатици. Аз като раждах юли преди 3 г въобще не съм пускала. Има сенници към вип стаите. Не си спомням да съм имала там проблем с жегите , но вкъщи имах. Вип стаите на трети са източни - коридорът към тях е на север и е студен.
А и филтрите на тези климатици надали някой ги чисти

Общи условия

Активация на акаунт