До майките на недоносени бебчета

  • 34 051
  • 305
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 108
Zipur, Честит Рожден Ден!!!
[/b]
 Желая ти мнооого здраве, усмивки и късмет! Нека малкото слънчице Жана ти носи само радост и щастие!
 Весел празник!

Последна редакция: пн, 21 май 2007, 15:00 от bordima

# 241
  • Мнения: 244
Моето бебе се рови в 8мия месец и беше1750кглНе смятам,че недоносените бебета изискват кой знае какви по-специални грижи.Развитието на моето бебе напълно отговаря на развитието на неговите връсници,само е по-малък на килограмил

# 242
  • Мнения: 388
Ха такааа! Zipur, `айде да почерпиш! Майтапче.   
Gift  party023 nbirthday
Честит рожден ден! Да си жива и здрава! Само хубави неща да ти се случват! На теб и на малкото Zipur-че!

---

Ние сега се прибрахме от консултация. Този път ни дупчиха 2 пъти. Полиомиелит-ната ваксина вече е на инжекция - ужас. Голям рев падна. От друга страна малкия пак е метнал цяло килце. Вече тежи 7300 гр., а си мислех, че сме престанали с бързото наддаване. Бравос!

# 243
  • Варна
  • Мнения: 965
Zipur, честит рожден ден!
Желая ти здраве, много късмет и да си най-обичаната мама и съпруга  bouquet

# 244
  • у дома...
  • Мнения: 3 095
Честит рожден ден zipur!Много любов много здраве и много късмет! Нека усмивките греят винаги във вашия дом.   bouquet

Мами, чудя се дали утре да не пуснем новата тема...? и да помолим да заключат старата?

# 245
  • Мнения: 108
всевиждаща, все се каня да те питам, какви са тия памперси за недоносени бебета? Има специални такива ли? Първите памперси, които използвах аз, бяха на Pampers 2-5 кг не, че не му бяха големи в началото
Мимчо, значи Тервел се е справил отлично с наддаването Grinning Браво, браво и от мен!
Роси, не мисля, че трябва да се тревожиш, че Силвия спи по корем. Те май повечето бебета обичат така. И аз Александър в началото постоянно го обръщах, но сега го оставям да спи, както иска. Даже имам чувството, че като е по корем, е по-спокоен, макар че постепенно се изтласква нагоре и в един момент започва здраво да си удря главата в таблата на леглото Laughing

# 246
  • Мнения: 388
Роси, и аз забравих да ти кажа, че Тервел спи само по корем от 3тия месец някъде. Няма нищо страшно. Аз пък имам чувството, че по гръб няма да спи така хубаво както спинка сега. По-често се буди, мрънка и скимти. В столчето за кола също дремва но за кратко, а по корем спи с часове. В началото си тътреше лицето с 300 зора, докато си обърне главата  Laughing. Сега я размахва смело и даже бибата не си изпуска от устата. Спомням си, че някъде в 4тия месец като го заведохме на консултация и педито каза, че в този период трябва да лежи много по корем. Когато му казахме, че спи по корем, каза браво  Peace.
Наде, не е ли раничко да заключват темата. Дай поне 15 странички. Надушвам, че си направила някой страхотен проект и нямаш търпение. Предлагам ви новата тема, която пускаме да бъде с по-сухо, но ясно заглавие (по разпоредбата на администратора), например: Недоносени деца. Или пък: Преждевременно родени деца. Знам ли - давайте идеи.

Последна редакция: пн, 21 май 2007, 21:46 от mim40

# 247
  • Мнения: 7 803
всевиждаща, все се каня да те питам, какви са тия памперси за недоносени бебета? Има специални такива ли? Първите памперси, които използвах аз, бяха на Pampers 2-5 кг не, че не му бяха големи в началото
Мимчо, значи Тервел се е справил отлично с наддаването Grinning Браво, браво и от мен!
Роси, не мисля, че трябва да се тревожиш, че Силвия спи по корем. Те май повечето бебета обичат така. И аз Александър в началото постоянно го обръщах, но сега го оставям да спи, както иска. Даже имам чувството, че като е по корем, е по-спокоен, макар че постепенно се изтласква нагоре и в един момент започва здраво да си удря главата в таблата на леглото Laughing
тук има пампи за недоносени. в магазините не съм виждала, но в неонатологията имаше. на памперс бяха. така или иначе като ги изписаха бяха над 2 кила, та ползвахме тези за новородени

# 248
  • Мнения: 520
Здравейте момичета, и аз да се присъединя към вас. И моята бебка е недоносена въпреки, че се роди три дни преди термина.Роди се 2250кг и 44 см на 25 декември 2006г. Най-хубавия подарък за Коледа  Flutter

# 249
Fairy Mammy, сигурна ли си, че Силвето е родена на 13.10.2007г. (петък)  newsm78

Оправих си грешката  newsm03

polkam добер дошла   bouquet

Колкото до името - мисля, че Преждевременно родени деца е по-добре, но това е мое мнение. Както и да се казва - ще е хубаво Flowers Bouquet

А за памперсите - аз купувах такива от 0-3кг. Бяха в опаковка по 15бр. и струваха 3лв. Бяха някакви френски, опаковани явно в България, но са много сладурски и миниатюрни - колкото дланта ми  Flowers Bouquet Обаче забравих да си взема, оставих им 2 пакета в отделението, че вече ни бяха малки. Имам в къщи само 2бр. от 1-4,5кг (но на нас ни ставаха до 3кг)каширана за спомен thumbsup

Брагодаря   bouquet

Последна редакция: вт, 22 май 2007, 08:44 от Fairy Mammy

# 250
  • Мнения: 486
Здравейте, идеята за наш подфорум е страхотна Hug
 Аз не пиша защото бебка е все още в болница , а аз се върнах на работа за да минава по-бързо времето.Нещо все се изнервям  мина толкоз много време а, тя е още на антибиотици и и подават кислород в кувиоза, притеснявам се за последствия върху зренеието й, но ...Толкова бавно се подобрява че понякога се плаша дали ще се оправи.От болницата казаха че ще се оправи , но трябва търпение, а мойто нещо се изчерпа.Сега тежим едва 1700г. наддава малко повече от 100г.седмично.А аз се цедя като неннормална и вече ми омразва, но знам че това е най-доброро за дъщеря ми, поне се заблуждавам че прая нещо за нея.Извинявайте ако досадих, но имах нужда да се оплача.

# 251
Здравейте, идеята за наш подфорум е страхотна Hug
 Аз не пиша защото бебка е все още в болница , а аз се върнах на работа за да минава по-бързо времето.Нещо все се изнервям  мина толкоз много време а, тя е още на антибиотици и и подават кислород в кувиоза, притеснявам се за последствия върху зренеието й, но ...Толкова бавно се подобрява че понякога се плаша дали ще се оправи.От болницата казаха че ще се оправи , но трябва търпение, а мойто нещо се изчерпа.Сега тежим едва 1700г. наддава малко повече от 100г.седмично.А аз се цедя като неннормална и вече ми омразва, но знам че това е най-доброро за дъщеря ми, поне се заблуждавам че прая нещо за нея.Извинявайте ако досадих, но имах нужда да се оплача.

Мила, направо незнам какво да ти напиша. Бъди силна, защото това е най-доброто, което можеш да направиш за малката. Аз стоях с нея в болницата два месеца и знам какво е, но поне я виждах всеки сен (освен когато една седмица бях настинала).  spoko spoko  Flowers Bouquet

# 252
  • Мнения: 388
Zoia_Alex, потърпи още малко. Присъединявам се към Fairy Mammy и ти желая малката да се оправи възможно най-скоро. Наистина ти трябва сила заради бебка. Ще видиш, че всичко ще е наред. Щом наддава и се подобрява, мисля че е само въпрос на време... Ние сме с теб Praynig Praynig Praynig

# 253
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Мили приятелки, благодаря ви за страхотните пожелания! Невероятни сте Hug  Ех, ако имаше начин да си направим една среща! Миналата сряда ходих със септемпврийчетата на Витоша. Мислех си колко ще е хубаво и ние да си направим една среща  Heart Eyes

# 254
  • Мнения: 3 914
Здравейте, идеята за наш подфорум е страхотна Hug
 Аз не пиша защото бебка е все още в болница , а аз се върнах на работа за да минава по-бързо времето.Нещо все се изнервям  мина толкоз много време а, тя е още на антибиотици и и подават кислород в кувиоза, притеснявам се за последствия върху зренеието й, но ...Толкова бавно се подобрява че понякога се плаша дали ще се оправи.От болницата казаха че ще се оправи , но трябва търпение, а мойто нещо се изчерпа.Сега тежим едва 1700г. наддава малко повече от 100г.седмично.А аз се цедя като неннормална и вече ми омразва, но знам че това е най-доброро за дъщеря ми, поне се заблуждавам че прая нещо за нея.Извинявайте ако досадих, но имах нужда да се оплача.
Все едно чета себе си преди пет години,и аз тогава се върнах на работа ,и аз цедях като луда,но накрая всичко си дойде на мястото.Зоя настоявай да направят преглед-офталмолог,още сега в кувиоза и ако се налага криотерапия на очичките може да се направи веднага ,въпреки че е в кувиоз,ако трябва кажи че ще си платиш,щом се притесняваш,значи знаеш колко е важно  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт