Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 87

  • 30 494
  • 769
  •   1
Отговори
# 75
  • гр. София
  • Мнения: 464
Само искам да отбележа съвсем добронамерено, защото на някой може да му е полезно: подобни витамини не са подходящи за хора с MTHFR мутация (като мен), които имат проблем с усвояването на витамини от група Б. В такъв случай трябва да се приемат поотделно в биоактивната им форма, не синтетичната.

Джелато, писали сме заедно. Hug

# 76
  • Мнения: 90
На мен ми смениха фолиевата киселина с Елевит, след като ми откриха MTHFR мутация. Честно казано не мога да дам компетно мнение дали е правилно или не. Аз също имам своите съмнения и няколко пъти питах гинеколога, но той твърди, че са подходящи.

# 77
  • Мнения: 2 603
Единствените мултивитамини подходящи за бременни с мутации са Премама Дуо  Quaterfolic® ☺️

Последна редакция: чт, 30 ное 2023, 12:53 от Kactus

# 78
  • София
  • Мнения: 3 043
m@rcipiT, дай малко повече инфо - на колко години си, антралните как са, АМХ-то? То хубаво да изследваш витамините, ама не винаги в тях е проблемът.
При нас, за мое съжаление, се оказа, че Я ми са некачествени, ама го разбрахме след първото инвитро. Ако си бяхме продължавали на домашни опити с лека стимулация и това нямаше да знаем.
За витамините - пила съм всичко от прегнакер, през елевит, едни жълти, през FH Про и сега приемам Опти ова. Не искам да се повтарям, защото най-вероятно ще досадя на момичетата, които ще ме прочетат за милионен път.

# 79
  • Мнения: 2
Здравейте дами, лекувам се в Бахчеджи София и след 3 дни отиваме в Бахчеджи Истанбул за  пункция на яйцеклетки. Много се вълнувам и не искам да сгреша. Вълнувахте ли се като мен? Как се успокоявахте?

# 80
  • Мнения: 514
Момичета, някоя от вас интересувала ли се е този метод дали се предлага някъде в Европа ?
https://www.obekti.bg/medicina/v-avstraliya-se-rodi-prvoto-v-str … LcBOjVtplJiUrSe0Q

CAPA IVM е метода и на фона на всичко през което минаваме, този изглежда направо мечта 😳

# 81
  • Мнения: 255
Момичета,колко ви е бил прогестерона преди ЗЕТ?
На 14ти ден ми е 3.15, при положение,че онзи ден бих инжекцията за спиране на овулацията.
Предният път беше 6.5, и докторът отложи трансфера.
Сега чакам да видим,какво ще каже.
То не че при 7 лигавица храня напразни надежди,но все пак имам някаква надежда.

# 82
  • Мнения: 956
Момичета, някоя от вас интересувала ли се е този метод дали се предлага някъде в Европа ?
https://www.obekti.bg/medicina/v-avstraliya-se-rodi-prvoto-v-str … LcBOjVtplJiUrSe0Q

CAPA IVM е метода и на фона на всичко през което минаваме, този изглежда направо мечта 😳
Не намерих за Европа да се предлага. Освен Австрия, срещнах САЩ и Индия.
Редакция, май в Белгия го има: https://www.brusselsivf.be/behandeling/ivm/

# 83
  • Мнения: 50
Здравейте дами, лекувам се в Бахчеджи София и след 3 дни отиваме в Бахчеджи Истанбул за  пункция на яйцеклетки. Много се вълнувам и не искам да сгреша. Вълнувахте ли се като мен? Как се успокоявахте?
Здравейте, ние сме пациенти в Бахчеджи! В момента съм на стимулация с гонал 300! Споделете, като мине пункцията😊 ще се радвам да знам понеже ми предстои 😊

# 84
  • Мнения: 4 988
Момичета,колко ви е бил прогестерона преди ЗЕТ?
На 14ти ден ми е 3.15, при положение,че онзи ден бих инжекцията за спиране на овулацията.
Предният път беше 6.5, и докторът отложи трансфера.
Сега чакам да видим,какво ще каже.
То не че при 7 лигавица храня напразни надежди,но все пак имам някаква надежда.

Предполагам, че пак ще отложи. Мисля, че до 1.2-1.5 се води нормално преди О.

# 85
  • Мнения: 255
Аз забравих да отбележа,че е nmol/l, а не ng/ml,а това е важно.
При ng/ml е май до 1.5, но при nmol/l е различно и не мога да намеря колко точно.
Но,нищо де,ще разберем скоро.

Момичета,колко ви е бил прогестерона преди ЗЕТ?
На 14ти ден ми е 3.15, при положение,че онзи ден бих инжекцията за спиране на овулацията.
Предният път беше 6.5, и докторът отложи трансфера.
Сега чакам да видим,какво ще каже.
То не че при 7 лигавица храня напразни надежди,но все пак имам някаква надежда.

Предполагам, че пак ще отложи. Мисля, че до 1.2-1.5 се води нормално преди О.

# 86
  • гр. София
  • Мнения: 464
Aniem, има калкулатори в нета за конвертиране на мерните единици, но грубо казано nmol го делиш на 3 и получаваш стойността в ng.
Иначе да, в ng/ml е до 1-1,5, така че твоето 3.15 nmol/l е идеално.
Успех! Flowers Four Leaf Clover

# 87
  • Мнения: 4 988
Ааа, в такъв случай всичко е топ! Успех!

# 88
  • Мнения: 514
Момичета, някоя от вас интересувала ли се е този метод дали се предлага някъде в Европа ?
https://www.obekti.bg/medicina/v-avstraliya-se-rodi-prvoto-v-str … LcBOjVtplJiUrSe0Q

CAPA IVM е метода и на фона на всичко през което минаваме, този изглежда направо мечта 😳
Не намерих за Европа да се предлага. Освен Австрия, срещнах САЩ и Индия.
Редакция, май в Белгия го има: https://www.brusselsivf.be/behandeling/ivm/
Много ти благодаря 🙏❤
Ще търся и аз, хубава новина е това, поне по-младите момичета ще имат много по-големи шансове. 🍀

# 89
  • Мнения: 49
Момичета, вчера ми беше пункцията...извадиха 29 яйцеклетки. Нямах кървене след това...боляха ме доста яйчниците, но ми сложиха обезболяващо...Днес не ме боли...обаче съм поддута като балон...нормално ли е след пункция? Първо ин витро ми е и не знам какво да очаквам.

Общи условия

Активация на акаунт