Бебешката количка - цяла наука за второ висше № 52

  • 29 571
  • 596
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 530
Факт, че чувството за естетика е субективно понятие. Не претендирам моето да е меродавно.
"Лятна" количка е разговорно нарицателно. Всъщност няма летни и зимни колички, има кош за новородено и седалка за 6+ месеца. Та всички колички, които са 6+ се водят "летни". В този ред на мисли много летни колички имат механизъм. Обаче чисто разговорно като чуем "лятна" количка се разбира малка, лека, компактна. Тази горе не е нито едно от изброените.

# 286
  • Мнения: 1 875
Кои колички, които са само със седалка за след 6 месеца имат механизъм? Не говорим за комбинирани защото кош за новородено не ми трябва? Да, под "лятна" разбирам сравнително лека. Тази е 8.2 кг. , аз не открих друга количка с тези килограми, която е с механизъм, а не с колани, освен cybex eezy twist + 2, която обаче е супер тясна...Всички други са комбинирани и са 10.5-11 кг. с лятната седалка.

# 287
  • Мнения: 530
Много от "комбинираните" колички могат да се закупят и без кош. Eezy я имам и не мисля, че е тясна, явно и това е субективно. Коментирах с отговор на запитването на MamaKika, желание да влизам в спор - нямам.

# 288
  • Мнения: 1 875
Много от "комбинираните" колички могат да се закупят и без кош. Eezy я имам и не мисля, че е тясна, явно и това е субективно. Коментирах с отговор на запитването на MamaKika, желание да влизам в спор - нямам.

Не е спор в никакъв случай, съжалявам ако така е прозвучало. Просто наистина ако има колички с тегло до 8.5 кг. които се регулират с механизъм бих искала да знам защото безуспешно търся такава. Комбинираните се продават с отделни кошове, но са над 10 кг. всички.

# 289
  • Мнения: 645
Cybex Mios не е ли така също? Макар че не бих казала, че е баш лятна-лятна. 9кг е. Според мен тя е по-подходящ избор за вариант една количка от началото до края.
Летни на по-прилични цени са Туист и Бийзи. Мелио идва малко по-скъпа.
Муув он е лека и маневрена, здрава. Не мога да я сравня по качество със Сайбекс, но в крайна сметка се намира на цена под 300лв нова. Тапицерията също не беше лоша и не запарваше племенника ми.

# 290
  • Мнения: 1 875
Не съм обръщала внимание на Миос честно казано защото ми е над бюджета. Искам количка само с лятна седалка и повече от 800-900 лв. не ми се дават.

Имам въпрос за cybex beezy - коланите зашити ли са както при Балиос т.е да не може да се сложи универсален зимен чувал?

# 291
  • Мнения: 58
Здравейте, последно след голямо чудене между easywalker harvey 3 и това че няма нищо към нея, което доста ме разколебаваше, се спрях на Tutis Mio Plus, та има ли някой с този модел количка, за отзиви... стори ми се добра и с хубави амортисьори???Благодаря ви! Попринцип търся количка която е ставнително лека и ставаща за ниски хора ... 150 аз 165 мъжа ми...
този Тутис :
Лятната седяща количка: 61 x 106 x 119 cm / 10,8 kg
Количка за лежащо бебе: 61 x 107,5 x 115 cm / 10,3 kg
В сгънато положение шаси:  75 x 61 x 40,5 cm / 7,5 kg

Търси си количка към 8 кг. Нормално височината на дръжката е към 105 см, а тази, даже е повече, за ниски хора, търсете по-ниска количка (те повечето са ниски между другото). Носила съм вратичка за кухня 60х60 см и е много трудно да се хване, а тук даже и 60х75см - ще влезе ли в колата и каква част от багажника ще заеме?
Tutis и harvey не могат да се сравняват като марки. Тутис е естонска количка. Платовете и са малко твърди.


И аз съм 157см и търся количка към 8 кг, но нещо не намирам много такива. Става въпрос за комбинирана количка, а не лятна и единствената, която видях с тези кг е Inglesina Electa. Имате ли други предложения?

В началото и аз исках лека количка.. но има една тънка граница от едни килограми кога количката става и нестабилна.. в случея 8 кг за количка с кош за новородено - 8кг и кош за след 6 месеца отново 8 кг.. не ми звучи някак сериозно...та те само 'летните' колички 7 кг ги водят нестабилни, какво да говорим за комбинирана количка... та мисълта ми е ако толкова държите на толкова лека количка, единствения вариант е Anex IQ и то даже той  е  9 - 9,8 кг . Но дори той като го гледах въпреки марката Anex ми се стори някак нестабилна... в крайна сметка се спрях на приличните 11кг за комбинирана количка...  нито повече, нито по-малко (след голямо чудене взехме Easywalker Harvey 3 Premium).

# 292
  • Мнения: 530
Melio също е с механизъм, Bugaboо ant (перфектната за мен лятна количка), Mast M2x (страхотна количка, за използване от начало до край, единствен недостатък е, че седалката може да гледа само напред). Това се сещам на прима виста, но със сигурност има и други.
Добавям и Easywaker Charley - за съжаление не се произвежда вече, но се намира втора ръка и изостанали бройки тук и там по чуждестранни сайтове.
Редактирам се отново и добавям Chicco Goody.

Последна редакция: пт, 01 мар 2024, 11:46 от Freyaaa

# 293
  • Мнения: 891
Аз имам въпрос,че нещ осе обърках 😁
Харесала съм easywalker harvey , още ми е рано и не съм ходила да я пробвам. Но от коментари тук останах с впечатление,че е подходяща за високи хора, сега срещам коментари,че я купуват други ,защото е подходяща за по-ниски. Та къде е истината? 😅

# 294
  • Мнения: 530
Истината е, че има адаптори за височина. Без тях е по-ниска, с тях е по-висока.

# 295
  • Мнения: 58
И също така самата дръшка е телескопична с дооооста възможни положения за височина

# 296
  • Мнения: 891
Мен не ме притеснява дръжката толкова, а по-скоро коша да не е много ниско и навеждането да идва голямо.

# 297
  • Мнения: 17
Здравейте, след  Г О Л Я М О  чудене за тази прословута количка, съобразяване с асансьори и това, че сме ниски със съпруга ми и какви ли не деуги критерии, в крайна сметка взехме Easywalker harvey 3 premium. Оказа се доста голямо изпитание да я намеря на цена ПОД 2000лв и то да е в сивия цвят, или ако това е цената, то поне да включва нещо в комплекта.
В крайна сметка след голямо търсене изнамерих количката  2в1 + чанта на марката, зимен чувал, адаптори за 1999лв доволна съм за сега, но имам един тъп въпрос към имащите модела. Може ли да се сгъва заедно с летния кош или не /не съм отворила кашоните още, така по-малко място ми заема Grinning / и още един въпрпос, по-напред в темата някой беше споделил за регистрация в сайта на Easywalker за доживотна гаранция, може ли по-точно да се обясни къде е това в сайта и важи ли още
Здравейте,
Летният кош се сгъва с количката, само ако е обърнат напред. Имайте предвид, че трябва да се регистрира в сайта на Easywalker до 6 месеца от датата на закупуване. Аз пропуснах този срок, но въпреки това ми прие регистрацията. Вероятно обаче при евентуална повреда няма да ми я признаят, понеже се сканира и касовия Бон.
Мен не ме притеснява дръжката толкова, а по-скоро коша да не е много ниско и навеждането да идва голямо.
Не бих казала, че кошът идва ниско - аз съм 1.70, мъжът ми е 1.90 и с адаптерите за височина ни е добре и на двамата, като той си вдига дръжката, когато я бута.
Да Ви кажа много колички изпробвах на майките покрай мен (не съм пробвала единствено Cybex Priam и Anex) - за момента не съм попадала на по-гладко и меко возене от Easywalker.

Последна редакция: пт, 01 мар 2024, 16:55 от monange_67

# 298
  • Мнения: 4
Здравейте, търся си лятна количка, да е лека и да се сгъва лесно, защото нямаме гараж и ще я качвам на трети етаж - това ми е основния критерий. Гледала съм няколко модела и съм в голямо лутане Dizzy Face затова ще поискам вашето мнение за тези модели.
Chipolino move on
Cam fletto
Cam matic
Chicco Ohlala
Graco myavo
Всички са около 300лв
Или Peg Perego Selfi втора употреба.

# 299
  • Мнения: 9 036
CAM Matic  e по-тясна 85 × 45 × 101 cm и сгъната 56 × 45 × 28 cm, 5.9 кг, но много малки колелца, май не става за БГ
Cam fletto е с ширина 51, но пък е по-лека 4,7 кг
Chicco Ohlala е добра възможност - супер лека 3,8 кг,  81 × 46 × 101 cm, сгъната : 46 × 30 × 42 cm
Graco myavo - американска, 5,8 kg, 102 x 88 x  52 cm,  сгънато v 33 x  66 x 52 cm
Peg Perego Selfi - 51,5 x 106,5 x 89 cm , сгъната : 51,5 x 62 x 41 cm , 6,4 kg

Като марки - от италианските са в този ред към по-качествени: Cam, Chicco, Peg perego, Inglesina
В твоя случай, най- добре е Chicco Ohlala, тя е лека като перце, но ще свикнеш да я вдигаш даже с детето вътре. защото е по-тясна.

Последна редакция: сб, 02 мар 2024, 22:58 от Pepina_n3

Общи условия

Активация на акаунт