Мнения на Birdie...

  • 252 908
  • 2 044
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 547
Глутенът го въведох след 10 месец с ръжени сухари и хляб. Надявам се не съм избързала много...
Благодаря Ви за отговорите и идеите, които ми дадохте. Отново много ми помогнахте.

# 616
  • Мнения: 140
Здравейте много ще се радвам да ми помогнете със съвет,защото вече много се отчаях.Дъщеря ми е почти на 6 месеца,а все повече се задълбочават проблемите с храненото и по конкретно с биберон.От 2 седмици не иска да пие повече от 70-80 мл мляко,а от вчера изпие 30 мл и не иска повече,чак след около половин час успявам да и дам още малко и така до 80 мл.Храня я с Нутрилон Омнео ,защото от другите млека се изрина и със шише на Нук,тя него си прие най-добре още от начало.Те проблемите ни са откакто беше на 2 мес.Тогава и откриха ентеробактерия и беше на кърма и поради болката отказа да суче и минахме на шише,с големи мъки започваше,но си пиеше повече мляко,а сега тотален отказ,стиска устни и не мога да я нахраня.Водих я на лекар,но не ми помогна с нищо,защото видимо изглежда добре.Пуснахме изследвания на кръв и урина и резултатите бяха добри,но проблема се задълбочава.Пропуснах още да напиша,че се храни легнала в леглото,защото плаче когато е в ръцете ми и си мисля че и е трудно защото вече не си държи главата на една страна като пие,а права и почва да се върти.Дано сте ме разбрали добре.А яде пюрета с лъжичка и така има поне едно нормално като количество хранене.Пробвах и млякото да и давам с лъжичка,но не.Понякога я дохранвам като заспи въпреки че сигурно не е правилно,но когато пак имаше такъв период на неядене и я оставях с количеството което си е изяла беше наддала само 120гр за месец.Благодаря ви много

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 07:44 от sparki

# 617
  • Мнения: 5 178
Birdie, и аз исках да питам за захранването и запека

Какво е подходящо да се дава на обяд, за следобедна закуска, каква е точната схема за захранване.. Защото много мами искаме да захранваме късно,  но информацията е толкова оскъдна (дори и по чужди сайтове). Тук някои педиатри в стремежа си да са в крак с модата отсичат - до 6м само на кърма, а това което четох е че се захранва от 4-6 м според наддаването на детенце и количеството кърма, което има майката .

Синът ми за мое съжаление вече е захранен, макар и да яде само по 40 мл пюре или оризова каша наобяд. Плодови пюренца давам по 30 мл заради пустия запек.
Може ли да дадете примерно меню за бебенца по месеци (виждам че давате частично и такива съвети)

Втория ми въпрос е свързан със запека, при нас има периоди от по 1 седмица, когато ака нормално по веднъж на ден. Но после като влезем в дупка 10 дни е адски мъки акането. Когато въведох плодовите пюренца нещата се бяхя нормализирали, но явно коремчето свикна и вече не действат.
Вие какво бихте ни посъветвали как да действаме при запек.

Благодаря за вниманието!!!

# 618
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Здравейте,Birdie.
Бързам да задам въпроса си,че съм притеснена.Днес излизахме на разходка с моя син.Като се прибрахме видях секрет в нослето му-започва хрема.От месец ноември до средата на януари се е разболявал четири пъти(почти през седмица) с хрема.Изпадам в ужас,че отново се започва-капки по няколко вида,безсънието и за деткото,и за мен.Та въпросът ми е какво трябва да направя веднага,за да премине по-леко хремата?Съвсем в началото е.
Благодаря ви.

# 619
  • Мнения: 8 585
Здравейте много ще се радвам да ми помогнете със съвет,защото вече много се отчаях.Дъщеря ми е почти на 6 месеца,а все повече се задълбочават проблемите с храненото и по конкретно с биберон.От 2 седмици не иска да пие повече от 70-80 мл мляко,а от вчера изпие 30 мл и не иска повече,чак след около половин час успявам да и дам още малко и така до 80 мл.Храня я с Нутрилон Омнео ,защото от другите млека се изрина и със шише на Нук,тя него си прие най-добре още от начало.Те проблемите ни са откакто беше на 2 мес.Тогава и откриха ентеробактерия и беше на кърма и поради болката отказа да суче и минахме на шише,с големи мъки започваше,но си пиеше повече мляко,а сега тотален отказ,стиска устни и не мога да я нахраня.Водих я на лекар,но не ми помогна с нищо,защото видимо изглежда добре.Пуснахме изследвания на кръв и урина и резултатите бяха добри,но проблема се задълбочава.Пропуснах още да напиша,че се храни легнала в леглото,защото плаче когато е в ръцете ми и си мисля че и е трудно защото вече не си държи главата на една страна като пие,а права и почва да се върти.Дано сте ме разбрали добре.А яде пюрета с лъжичка и така има поне едно нормално като количество хранене.Пробвах и млякото да и давам с лъжичка,но не.Понякога я дохранвам като заспи въпреки че сигурно не е правилно,но когато пак имаше такъв период на неядене и я оставях с количеството което си е изяла беше наддала само 120гр за месец.Благодаря ви много
Може ли да напишете по часове какво хапва?

# 620
  • Мнения: 8 585
Здравейте,Birdie.
Бързам да задам въпроса си,че съм притеснена.Днес излизахме на разходка с моя син.Като се прибрахме видях секрет в нослето му-започва хрема.От месец ноември до средата на януари се е разболявал четири пъти(почти през седмица) с хрема.Изпадам в ужас,че отново се започва-капки по няколко вида,безсънието и за деткото,и за мен.Та въпросът ми е какво трябва да направя веднага,за да премине по-леко хремата?Съвсем в началото е.
Благодаря ви.
Нищо не е възможно да направите, което да има магически ефект.
Олинт 0.05% е добро средство за комфорт на детето.
Проследявате...после. Една доза Парацетамол вечер за два, три дена също е от полза.

# 621
  • Мнения: 140
Здравейте отново и благодаря за вниманието.Трудно е да се каже че имаме нормален режим при това положение,но поне си записвам и ми е по-лесно.Хапва така-06.00ч-150мл АМ това е максимума,но го яде на почивки  итака около 1 час.  10.00-10.30 около 130 АМ като изяжда само около 50 мл и отказва повече,затова сгъстявам с 1 л оризова каша  и малко плодово пюре круша или ябълка,остатъка и и го давам с лъжичка ,но трудно го изяжда.   13.00-125 гр пюре(тиква,морков,картов,тиквичка,различни комбинации между тях) смесено с 30 мл АМ. 17.00ч 140 мл ябълкова каша. 23.00ч 80-100мл АМ.Това са количествата които успявах да и дам,но днес си изяде само зеленчуковото пюре,а млякото като се унесе да заспи успявам да и дам не повече от 80 мл.
 Другия проблем е както загатнах преди това, че се обрива.Опитах да и сменя постепенно Нутрилон комфорт с обикновения,но дадох и една лъжичка Пюре от банан и тя пак получи обриви по коремчето и около устичката,които сега са като лишеи зачервени и сухи има и по гушката мажа с А-Дерма,но продължава вече 4 ден упорито.По коремчето вече няма пъпки но кожата е суха и се лющи.Стана много дълго и дано не ви затрудня.Благадаря ви.

# 622
  • Мнения: 8 585
Бих Ви посъветвал да изместите10.30 в 11, 11.15, 13 в 14, 17 в 18. За 23 количеството е добро.
Има ли детето някакви сърдечни шумове?
Колко наддава на тегло?

# 623
  • Варна
  • Мнения: 340
Здравейте, Birdiе,
сина ми е на година и почти 8 месеца. От известно време има отхрачваща кашлица, която се появи направо като такава, преди това нямаше суха кашлица. Ходихме няколко пъти на лекар - нищо не се чува на слушалки, а от сиропи за кашлица не минава. Снощи вдигна Т 39.1 градуса, която свалихме доста трудно. Днес отидохме отново на лекар, нашето джипи го нямаше и ни прегледа друга лекарка  педиатър. Т.к. също не чу на слушалката хрипове, ни прати на рентген със съмнение за пневмония. Рентгеновата снимка показа десностранна пневмония и ни назначи лечение АБ Клацид /преди месец пи Зинат и още месец преди това - Аугментин/. По-късно ни излязоха и реултатите от кръвната картина - левкоцитите са 23.2 при норма до 10.5. Лекарката каза от утре да започваме с Гентамицин инжекции освен Клацида. Как Ви се струва това лечение? Страх ме е, че напоследък пие много АБ, а сега и инжекции..

# 624
  • Мнения: 140
Благодаря ви за бързия отговор.Ще се опитам да я храня така пък дано да прояде,тя и без друго не показва особено че е гладна.Няма шумове,поне доста лекари са я преглеждали и слушали и никой не е споменал.Мисля си че може даима връзка и това че се роди с 3 пъти увита пъпна връв и не изплака веднага,трябваше да я аспирират.
А за лишеите и обривите как мислите дали е сериозно,малко ме тревожи,защото и нослето и много често е запушено и хърка(почиствам го винаги преди хранене),а и си търка и очичките.А да за килограмите за последния месец наддаде доста добре 700гр и сега е 6.700 и едълга 67см,но сеганали пак намали доста количествата и ме притеснява да не стане като по предния месец само 120гр.И изобщоне мога да си обясня защо не желае мляко,като че ли няма апетит.Дано не съм досадила вече.

# 625
  • София
  • Мнения: 1 546
Birdie благодаря.  bouquet Ще направим нужните изследвания и предполагам, че вече е по-добре да вземем венозна кръв за изледване, нали? Thinking

# 626
  • Мнения: 8 585
Birdie благодаря.  bouquet Ще направим нужните изследвания и предполагам, че вече е по-добре да вземем венозна кръв за изледване, нали? Thinking
Да...

# 627
  • Мнения: 8 585
И изобщоне мога да си обясня защо не желае мляко,като че ли няма апетит.
Опитайте да сложите Олинт 0.05% в нослето преди да давате млякото-може би не може да диша добре през носа?
За обривите, ако ми пратите снимка ще мога да Ви бъда повече от полза с мнение и препоръка.

# 628
  • Мнения: 8 585
Здравейте, Birdiе,
сина ми е на година и почти 8 месеца. От известно време има отхрачваща кашлица, която се появи направо като такава, преди това нямаше суха кашлица. Ходихме няколко пъти на лекар - нищо не се чува на слушалки, а от сиропи за кашлица не минава. Снощи вдигна Т 39.1 градуса, която свалихме доста трудно. Днес отидохме отново на лекар, нашето джипи го нямаше и ни прегледа друга лекарка  педиатър. Т.к. също не чу на слушалката хрипове, ни прати на рентген със съмнение за пневмония. Рентгеновата снимка показа десностранна пневмония и ни назначи лечение АБ Клацид /преди месец пи Зинат и още месец преди това - Аугментин/. По-късно ни излязоха и реултатите от кръвната картина - левкоцитите са 23.2 при норма до 10.5. Лекарката каза от утре да започваме с Гентамицин инжекции освен Клацида. Как Ви се струва това лечение? Страх ме е, че напоследък пие много АБ, а сега и инжекции..
Писах Ви и на лични, но историята е много типична и бих искал да я коментирам като заболяване.

Кашлицата е симптом! Дълбоката кашлица е СЕРИОЗЕН СИМПТОМ особено при деца под 3 годинки.
Не може нищо да не се чува, а детето да кашля. Може наистина нищо да не се чува, детето ДА НЕ кашля и пак да имаме бронхит (начален, например).
Тези простички истини ни показват че:

*често не не се чува, а НЯКОЙ не чува. Д-р Бърди, например.
*"Алиса в страната на чудесата" има само в приказките-в реалността има кашлица, защото има подлежащ проблем.
*не всяка инфекция при малки деца задължително е съпроводена с температура! Това е много важна малка подробност. Нещата се оценяват сферично. Ако не сме сигурни-правим рентгенография или изследвания. Или си усъвършенстваме уменията да преслушваме деца, което само по себе си е ГОЛЯМО ИЗКУСТВО. Изкуство е да се ловят тънките разлики в условия, когато децата не могат да дишат дълбоко.
*НЕ правим мускулно антибиотици-това е първобитно, болезнено и травмиращо. Още по-малко правим Гентамицин/Амикацин, чийто приложение изисква следене на плазмени нива и става САМО в болнични условия.

Неразпознатите белодробни инфекции при деца са една от главните причини за крупни гафове в специалността.
По-добре да дадем понякога ненужен антибиотик при налични дълготрайни симптоми, отколкото да изпуснем една пневмония.

# 629
  • Мнения: 63
Здравейте отново Birdie,
 Преди известно време Ви писах за малкия ми син, който прави бронхиални спазми два пъти в рамките на един месец, винаги съчетани с вирусна инфекция. Сега нещата са добре, но ни предписаха като профилактика да пие два месеца Зиртек два пъти на ден по 3 капки. Понеже редовно следя Вашата рубрика ми направи впечатление Ваш коментар, че Зиртек не бива да се дава продължително време. Може ли да ме уведомите колко време може да приема Зиртек и какво да го заменим, ако пероииод от два и повече месеца е дълъг? Само да кажа ,че в момента детето е на 10 месеца и половина.

Общи условия

Активация на акаунт