Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 76 (м. декември и м. януари)

  • 51 828
  • 1 930
  •   1
Отговори
# 1 875
  • Мнения: 14 967
Сергеева 🫠.
Нали сме тук, за да си споделяме и мрънкаме.
На мен пък ми е чудно как при този нисък инсулин 7,4 и кз под 5, хомата ти е завишена 😳

Ако се чувстваш добре на режима, и по- добре от преди, резултатите сами ще дойдат. Няма защо да се отчайваш. Правиш, каквото трябва.
Записа ли си час за ендо ?

Дарче, да ти е здрав и късметлия юбилейчикът, много заслужена торта си има 🥰

Бриа, и на теб честито, все напред да вървиш 🥰

Последна редакция: вт, 30 яну 2024, 18:53 от tays

# 1 876
  • Мнения: 32 145
Сергеева, така е, не можем да избягаме от него. Но трябва да работим над него. Да намериш метод, който да те освободи. Да намериш метод, който да  те накара да реагираш различно на него. Дълбоко дишане, медитации, ТЕС.
Емоциите страшно влияят.
Сама виждаш. Ядеш както трябва и нещо се закучва.
Аз нали писах за актив ситинг. Самата гимнастика не е само за стави, врат, гъз, дупе,  кръст.
Действа и на емоционално ниво, поне някои упражнения.
Почнала съм да му гледам и клиповете. Едната книга му я имам. Чета я, защото искам и да знам дадено упражнение за какво е. Тегаво е  за разучаване, защото от книгата не всяко мога да разбера как да го правя и трябва да гледам дълги клипове и сега съм се запазила и действам, гледам когато мога.
Сега съм му взела книгата ФЕТ - Физическа и Емоционална Трансформация, която е точно за емоциите. Днес я взех даже и почетох малко.Има неща и от ТЕС там, не знам запозната ли си с метода. Енергийна психология е.
Практикувала съм тес, странен метод, ако искаш проучи, но не съм много сериозна с него. От няколко дни пак се заемам с него поради ред причини.
Преди година и половина ми помогна в една ситуация. Ситуация която ако не правих метода, щях да съм  в страшна дупка, депресия, криза месеци наред, може и години. Което автоматически се сещаш, че влияе и на физическо ниво. Изчистих се след случката за 2-3 дни.
Майка ми също беше изумена как се възстанових след тази драма за няколко дни.
Имам книга за ТЕС, всеки си избира метода. Гледах клипове, но реших и книга да купя за да проуча обстойно и не съжалявам. Оказа се, че методите в нета, тоесто утвържденията не са за мен, а един от методите в книгата.
Но да не се отклоняваме, не е много по темата.
Макар че има хора с този метод и физически проблеми лекуват.
Та стрес имаме, но трябва да работим над него и да се освобождаваме някак си.

# 1 877
  • Мнения: 27 728
Да се изфукам с новия тиган за палачинки от Лидъл.😁 Това са омлетчета за дъщеря ми от 3 яйца Л, сол, 1 с.л. вода и съвсем малко кашкавал:

Скрит текст:

Сега ме навива утре да и' правя и палачинки с шоколад.😅
Сергеева, гуш!🤗 Хубаво е да вземеш мерки за хипофункцията (емоциите, стресът и те удрят по нея). Макар че минимум 90% от ендокринолозите сигурно не биха приели резултатите ти за хипофункция, ти си си точно в такава. Вече не правиш хипогликемии, което е добре.
Тайс, аз не виждам завишен Хома индекс, напротив- в нормата е. То и моят е в нормата, НО си имам ИР...😉

Последна редакция: вт, 30 яну 2024, 22:20 от dolce miele

# 1 878
  • София
  • Мнения: 943
При холестерола е добре да се гледат съотношенията. И триглицеридите да са ниски, а твоите са екстра.

total cholesterol/HDL < 3.5
ldl/hdl < 2
tg/hdl < 2

https://www.bg-mamma.com/?topic=1003813.msg35805322#msg35805322

# 1 879
  • Мнения: 14 967
Долч, в изследванията от 2023 г, където е обременяването. Не знам как го смятат при трите проби, отдолу е. И е с Н.

Аааа, ти си взела такова тиганче 😀.
Пристрастена си към пазаруване малко повече от мен. Аз ги гледах, имам и личен купон, но реших да се въздържа. Само такава джага нямам. Не ме изкушавай сега , много добре изглеждат палачинките ❤️

# 1 880
  • Мнения: 27 728
Тайс, аз съм гледала първия лист, там Хомата е малко над 2 и под 2,5. Това другото трябва да е грешка...аз с инсулин над 10 и КЗ, гонеща 6, бях с Хома нещо над 3, но под 4. Абсурд Сергеева да е с Хома над 5!😆 Тези сигурно са смятали Хомата с инсулина на втория час (където е 26), за да изкарат стойност над 5!🙄🙈
За тигана- още вчера вечерта нямаше в нашия филиал нито един брой, а вероятно и в други филиали е така (сутринта заварих едва по 3 броя от вид). Тъй че имаш една година време да обмислиш покупката на тиган...😃🤗

Последна редакция: вт, 30 яну 2024, 20:11 от dolce miele

# 1 881
  • Мнения: 4 588
Дара, честит ти юбиляр! Flowers Four Leaf Clover
Да бъде най-вече здрав, да сте си опора един на друг, да продължавате съвместният си живот в любов, ръка за ръка! Да живее поне още 50, за да се радва на деца, внуци и правнуци. Blue Heart Purple Heart Yellow Heart
Скрит текст:
Дано момиченцето открадне твоите очи Blue Heart

# 1 882
  • Мнения: 1 221
Охх момичета какви са тези торти и сладкиши 😆 искате да ме уморите тука 😍
Така на басейна за съжаление ми откраднаха колието с перлата, и днес ходих да си купя ново колие.
През деня ядох салата с айсберг авокадо и чушки с лимонов дресинг  и пилешко филе.
За вечеря пуешки шишчета и салата обичайното като за мен 🤷♀
Мисля да си купя различни цветни чинии но трябва да се науча и да готвя  като Долчето 😁, не само да снимам 😁

Последна редакция: вт, 30 яну 2024, 23:23 от Bria

# 1 883
  • Мнения: 27 728
A, Бриа, екстра са ти чинийките!😋
Къде намираш краставици и домати, които стават за ядене в този сезон?🤔
Съжалявам за колието, но пък да ти е честито новото!🤩

# 1 884
  • Мнения: 1 221
Мъжът ми ги купува от малко магазинче, снабдяват ги хора, които ги произвеждат оранжерийни са 🤷♀ Но не са лоши на вкус, по малки са на размер, не са като сорт Гергана дълги.
Доматите също са вкусни.
Има ли смисъл да правя натоварване с глюкоза след като знам че имам ИР ? В  смисъл това ще промени ли нещо все съм в дилема дали не трябва да пия глюкофаж и с него живота да ми се улесни. Отслабването да стане бързо и лесно като с магическата пръчка.

# 1 885
  • Мнения: 32 145
Естествено че няма смисъл да се товариш. Поне за мен.
То не е като да изядеш бонбон.
Ще има разлика, защото все пак си била на режим и ще видиш подобрението на 2 и 3 боцкане.
Ама ти на глюкафаж ли си?

# 1 886
  • Мнения: 4 200
Дара, честит рожденик! Да е жив, здрав и да се радва на правнуци и пра-правнуци! Няма ли да се споразумеят вече за заплатите в UK? При последната ни екскурзия се притеснявах да не обявят отново стачка. Дано не те боли удареното.
Гръмогущер, може да си направиш режимни гофрети или да си вземеш чери домати. Кашкавалът се омазнява в топло време и е много неприятно. За първия 1-2 ден си варя яйца. 4 яйца са ми достатъчни за backup за първите 1-2 дена . Или сурови бадеми/орехи. Ям и водораслите за суши. Късам ги на парчета и ги ям вместо чипс. Не знам дали не е проблем, но се засищам.
От вчера ям сушени домати. Студено ми е и имам ужасен апетит. Реших, че вместо чипс ще ям домати. Пак се чудя дали не са много калорични, но трябва да са по-добре от сушени плодове.

# 1 887
  • Мнения: 14 967
Бриа, аз от глюкофажа не отслабвам. А ендото каза, че ще.
Лично аз си мислех тези дни, като така и така ми е пуснала джип профил, дали мога да го заменя с натоварване и да си добавя инсулин. Но се отказах. Ще си видя резултатите и без натоварване, то сега остава и да започна да ям плодове и бобови на цялото чудо.
Не го мисли с това отслабване толкова, прекрасна си, тренираш. Чета в другите теми и съвсем здрави съфорумки на режими разни и спорт и не свалят. То тялото си е влюбено в килата, особено последните излишни / според  теб/, според него са си екстра 😀

Невер нещо ми се губи и ми липсва

# 1 888
  • Мнения: 1 221
Не съм на нищо, но както на всички е известно всичко става баавно да мога  да слагам пола вече пак е нещо закопчавам ги слагам и втален панталон размер М стои ми перфектно или на мерки има промяна.
Свалила съм 6 кг като съм започнала режима август някъде.
Познавам се с доста доктори, единия от тях е на нови инжекции Трулисити и веднага ми предложи все едно бонбони ми дава отказах аз и дръпнах една тирада какво ще стане с органите ми 🤣😆
Този ми дръпна една тирада, как това вълшебно лекарство всичко излишно пада и не било въобще вредно после влязох да видя и колко струва не е евтино въобще.

Последна редакция: вт, 30 яну 2024, 23:25 от Bria

# 1 889
  • Мнения: 948
Бриа, няма смисъл от глюкофаж, когато ти остават малко килограми. Пих го 2 години, свалих 3-4 кила за този период, а преди него 12. И си ги качвах пак периодично едни 2 кила последната година. Отказах се вече от него.

Общи условия

Активация на акаунт