Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 76 (м. декември и м. януари)

  • 51 873
  • 1 930
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 125
Честито на имениците днес!
Болните бързо да се оправят.
Долче, почерпката беше с някакви различни видове слепени бисквити с шоколад от турските магазини. Аз нали не ям глутен и това ми разказа играта. Оказа се, че съм много назад с това какви вафли, бисквити и пр. се предлага на пазара. Като не гледам към тези щандове и съм демоде Smiley Не искам и децата да ги уча да ядат от тях.
Долче, аз пак да напомня, че чакам да споделиш за следенето на кръвната захар. С какъв уред, от къде и кое как ти влияе.
Дайте някакви идеи и съвети за болки във врата. Имам шипове и последно време ходя като робокоп. То възглавници сменях, упражнения за раздвижване, почти всеки ден тренирам и не минава и не минава....
Сега ме навихте да пробвам и аз алабаша. Винаги съм го подминавала

# 76
  • Мнения: 32 213
https://www.dunavmost.com/novini/stotitsi-butilki-s-falshiv-zeht … -v-blagoevgradsko

Последно време ми излизат тези новини.
Защо не казват коя марка е фалшиво, в коя верига?

# 77
  • Мнения: 13 313
Никога не ги пишат тия неща, те май и нямат право да изпляскат така на някоя фирма името. Спомни си подобни статии за фалшиво сирене, масло и незнамсикакво - в тях също така общо бяха писали, никога с имена.

# 78
  • Мнения: 888
Извинявайте, че така нахлувам.
От скоро съм на Глюкофаж /от около 15 дни/ и имам киселини.
Дали е от хапчето?

Благодаря, на който ще отговори : )

Аз също съм на грюкофаж ХР. Не съм имала никога проблеми с него. Доста от хората обаче се оплакват от болки в стомаха и повръщане. Каква ти е дневната доза?

sway911029 , дозата ми е 2 х 1 от 1000mg/обяд и вечер след хранене/ ,като не ми е изписан XR, но в аптеката са ми дали XR  и д-р каза да го взимам по същата схема.........
Според мен е доста висока доза : (

Много лошото е че и не успявам да се храня по препоръките за хора с ИР към този момент : (

# 79
  • Мнения: 183
Честито на имениците днес!
Много ми харесва алабаша. Ям го в салата или директно на парченца. Има вкуса точно на кочан на зеле. Става и в супи и печен. Ще имаме кулинарен коледен конкурс в офиса. Дайте ми идея за режимно подходящо ястие?

# 80
  • Мнения: 748
Извинявайте, че така нахлувам.
От скоро съм на Глюкофаж /от около 15 дни/ и имам киселини.
Дали е от хапчето?

Благодаря, на който ще отговори : )

Аз също съм на грюкофаж ХР. Не съм имала никога проблеми с него. Доста от хората обаче се оплакват от болки в стомаха и повръщане. Каква ти е дневната доза?

sway911029 , дозата ми е 2 х 1 от 1000mg/обяд и вечер след хранене/ ,като не ми е изписан XR, но в аптеката са ми дали XR  и д-р каза да го взимам по същата схема.........
Според мен е доста висока доза : (

Много лошото е че и не успявам да се храня по препоръките за хора с ИР към този момент : (
ХР по принцип се пие само вечер. Аз ям, почивам малко и после изписвам и второто хапче. Като първо започнах 10 дена по 1 хапче и след това започнах да пия второто. На мен инсулина ми на 120 минута беше 26.70
А това за храненето наясно съм, че е трудно, но трябва да го промениш, защото само с хапчета нищо не правиш. Предполагам, че всеки един член на групата ще ме подкрепи. Промени си навиците на хранене, пий го още 10 дена и ако пак не ти понася отиди на лекар да ти смени лекарството.

# 81
  • Мнения: 888
Благодаря за съвета!
Знам, че с хапчето само нищо няма да стане... ще се пригодя към режим и тренировки, необходимо е.
Моят инсулин на 120 м. беше 21.92 /обозначеното с IRI - 120` , нали?/
IRI- 0` - 6.1

А глюкоза 8ч - 4.19 ; 9ч. - 6.61 ; 10ч. - 7.29; 11ч. - 3.20

И на въпроса "Колко ти е захарта?" аз кое от двата показателя трябва да отговарям, че ми е?

# 82
  • Мнения: 14 969
На гладно стойностите.
При теб са перфектни. Е, тук смятаме, че инсулин трябва да е под 5, но 6, 1 е добре.
Проблемите лъсват после.
В първи пост Елора е дала примери подобни.

Миммибо, на твое място, ако имаш гофретник, бих направила гофретена солена торта. С режимни брашна, 4 гофрети, между тях или наша руска салата, или смес от меки сирена, маскарпоне и всякакви други чудесийки.
Аз с това си шашкам гостите 😀

Последна редакция: ср, 06 дек 2023, 11:38 от tays

# 83
  • Мнения: 183
Благодаря, Tays, но нямам гофретник. Дали ще стане с палачинки с крема сирене  или може би сега ми дойде идеята- спаначено или руло от тиквички с пълнеж и да бъде на малки порции , че тортата ще бъде по -трудно всеки да си реже.
Сега поднах на един сайт-https://tsvetysrecipes.com с много интересни кето идеи.

Последна редакция: ср, 06 дек 2023, 11:48 от mimmibo

# 84
  • Мнения: 14 969
Може, важното е да е естетически примамливо.
С палачинките съм скарана още от младини, макар и да съм правила много за детето някога, аз и с омлетите имам проблем 😀.
По бързите работи съм ,особено покрай режима.

# 85
  • Мнения: 183
Плюс това като трябва да е за пред хората , винаги нещо се обърква

# 86
  • Мнения: 32 213
Минавам да се отчета на бързо, че не ми се пише и обяснява много.
Прибрах се да се изкъпя и ще бягам.
Говорих с лекарката, еег чисто, нямам епилепсия. Скенера показва малки кистички от двете страни, но извън мозъка, те не би трябвало да причинят припадък. Вероятно от удари. Ми падала съм, били са ме като дете.
Предполага че идва от оросяване, кръвообращение. Някакъв синкоп рече, ама забравих, ще видим и епикриза.
Имах ортотестване и ми стана лошо в едната позиция, но не припаднах.
Каза после лекарката, че ще трябва допълнително на кардиолог отново и на неврохирург да ги види тия работи.
За схващанията нищо не може да се каже, защото не можело всичко да се изследва. Ядосана съм за това много, цял ден висим, само 2-3 теста ни направиха.
След време може пак да съм отишла за схващанията при тях или другаде.
На майка не съм казала, че днес и е операцията и не ща да я притеснявам, ни за кисти, ни че ми е станало пак лошо.
Утре пак ще се обсъди с лекарите нещата.
Аре чао ви.

# 87
  • София
  • Мнения: 443

sway911029 , дозата ми е 2 х 1 от 1000mg/обяд и вечер след хранене/ ,като не ми е изписан XR, но в аптеката са ми дали XR  и д-р каза да го взимам по същата схема.........
Според мен е доста висока доза : (

Много лошото е че и не успявам да се храня по препоръките за хора с ИР към този момент : (

Да потвърдя, че и според моя ендокринолог при XR (с отложено освобождаване е, затова Simple Smile) дозата за деня се взима еднократно вечер по време на или непосредствено след последното хранене. Аз също съм на максималната за XR доза от 2х1000 и го вземам вечер преди лягане. Нямам никакви оплаквания от него.

# 88
  • Мнения: 1 056
Момичета, дано не съм ви досадна с моите пости, но тук е темата, с която най-много се припознавам, защото, за мен, имам метаболитни проблеми и съм чувствителна към въглехидрати и глутен, както и доказано имам лек хипотиреодизъм, за който приемам 25 елтирокс.
Хубавото за мен с тези нисковъглехидратни пости е, че откак минах само на зеленчуци с нисък ГИ не съм имала от типичните за мен бинджове и се чувствам много лека. Това за мен е голяма победа, защото ппц съм склонна емоционално да бинджвам и доста често се случва. По някакъв начин с тия зеленчуци ми се понаредиха чарковете.
Да, понякога прекалявам малко с ядките, но по-скоро е похапване, а не тъпкане. Това за мен е голяма победа. Другото положително е изключително регулярното ходене до тоалетна (извинете ме за детайлите).
Лошото е, че въпреки, че се чувствам мн по-добре и някакси ми се успокои и понижи апетитът, си стоя на 70 кг и не падам надолу. Това не е голям проблем краткосрочно, но дългосрочно бих искала да смъкна и килограми все пак. Днес със сигурност ще ям риба и обмислям, ако не тръгна надолу, да спирам постите и да включвам ежедневно риба, освен в сряда и петък, които да са ми постни.
Честит Никулден на всички!

# 89
  • Мнения: 888
Сърдечно ви благодаря за отговорите!

Поправям се и започвам да го пие само вечер / докато си изпия опаковката XR/.

Пия и Б комплекс (пръскало BetterYou) като се замисля може и от тях да са ми киселините.

Общи условия

Активация на акаунт