Уголемяваща се киста в гърдата

  • 673
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, дами

Въпросът ми е дали има и други сред вас с подобен случай.
Отидох на профилактичен ехографски преглед на гърди през ноември, на който откриха киста с размери около 8мм. Лекарката ме увери, че това е съвсем нормално и няма повод за паника. Месец по-късно ( тази седмица) имахме насрочени профилактични прегледи от фирмата, беше при същия лекар. Доста се притесних от реакцията й по време на прегледа. Каза, че имам голяма киста. За съжаление не бях взела със себе си изследванията от предния месец, за да сравним размера. Каза ми, че стените на кистата не показват патология.
Поглеждайки изследванията вкъщи видях, че към днешна дата кистата е с близо 7 мм по-голяма.

Не искам да ставам хипохондричка и да ходя на лекар всеки месец. Истината е, че баща ми почина тази година от тумор в мозъка и осъзнавам, че това влияе на безпокойството ми по всякакви здравословни теми. 🥺

Имали ли сте подобни ситуации с растящи кисти? Надявам се да е въпрос на време и хормони сама да изчезне.

# 1
  • Мнения: 19 296
Ако сте от София, отидете при някои от известните имена в тази област-Полихронов, Василев, Гаврилов, Марков и др..  Има тема във форума. Кистите в ъзможно да растат и тогава се източват. Ако създават проблеми, се махат оперативно.

# 2
  • Мнения: 11 340
Няма как при растяща киста да останат така нещата.
Лекарката ако ви е успокоила и замазала положението не бива да е ваш лекуваш лекар. Потърсете някой от написаните по-горе светила. Трябва да се донаправят още някой изследвания - мамография, ЯМР, онзи скенер с контраста, ако трябва биопсия и изтегляне на течността. Моя приятелски съвет е - махайте я тази киста - по-добре белег, отколкото слабо място, която винаги да ви тревожи.
Има добавки като вечерната иглика, които според някой стапят кистите. Вечерната иглика е фитоестроген и преди да я пиете се убедете, че нямате естрогенова доминантност.
Имах киста, която изчезна. Увеличаваше се по време и преди цикъл. Имайте го предвид!
Успех и да сте здрава!

# 3
  • Мнения: 5
Благодаря ви за насоките, момичета
Ще запиша час при доктор Гаврилов, вярвам че ще получа адекватно мнение и диагноза.

# 4
  • в пералнята
  • Мнения: 1 005
Привет, да използвам темата и да попитам. Преди този цикъл имах болка в едната гърда и си записах час за гинеколог. Тя не напипа нищо, но ме прати за всеки случай на ехография. Там видяха няколко кисти, една от които 2,5 см, не знам как не са я напипали. Та предложението беше да се пунктира, ако много ме притеснява, иначе просто да я оставим така. Та аз съм в размисъл, защото след като ми мина цикъла, болката изчезна...

Общи условия

Активация на акаунт