Юлски Бебета 2023 - Тема 3

  • 21 238
  • 764
  •   2
Отговори
# 675
  • Мнения: 369
Как така не задържат урината? За акото ясно, сменят се веднага, но за пишкането нещо не ми стана ясно....Flushed.

# 676
  • Мнения: 5 088
Ако задържат урината, ще съберете басейна/морето в памперса. Памперсите за плуване пропускат течностите.

# 677
  • София
  • Мнения: 331
На дм и на Декатлон сме пробвали ние .

# 678
  • Мнения: 1 400
Тогава каква им е функцията на памперсите? Не е ли по- добре без?

# 679
  • Мнения: 1 793
Здравейте, мами!
Как сте със съня? При нас-навън ли сме вече забрави за дрямка. Днес сутрешната дрямка беше 50 мин., а следобедната въобще никаква я няма, защото излязохме. А сутринта се събуди в 4ч30 и до 7ч00 не заспа.😭Всичко ѝ е интересно, не може да се насити да гледа, вкъщи само права, абе, ужасТ. 🤣

# 680
  • Мнения: 5 088
Супер спи, ама вече окончателно мина на една дрямка. Не ще да спи два пъти и това е. Понякога излизаме с количката и кучето и като заспи си позволявам обяд навън, книжка в парка, разходка с аудиокнига. Абе лукс Joy
Нощем вече все по-рядко се буди и не пие много мляко. И през деня намали значително млякото. Предполагам, че сега лятото с бабите и дядовците като нищо ще мине само на нормална храна. Ще има и плодове и зеленчуци от градината, което ми е добре дошло.
А и септември тръгва на ясла, та ако до тогава сме приключили с млякото, би било супер.

# 681
  • Мнения: 1 472
Ехее една дрямка... 😳 Ние сме на 2 или 3... или 4. Не знам какво прави това дете. Айде сега сме болни, че и зъби на куп с това, и вчера направи 4 дрямки. Днес направи 3 до обяд. Стана в 5ч, заспа в 8 и стана в 9ч. После спа от 11 до 12 и от 14 до 15ч и заспа в 18ч все едно с копче. Голямото и то така заспа. Без драми, направо щрак. Пък днес съм сама да ги приспивам. Само при нас ли е като съм само аз заспиват раз два и три, пък баща им като е тук и до 20ч каката не може да я тръшне нито 1 от нас. 😅

# 682
  • Мнения: 221
Нашият също има промени в съня. Няколко пъти вече прави първа дрямка над 2ч., а за втора трудно заспива и е не повече от 30мин. Изглежда, че се подготвя да минава на една дрямка.
През нощта все още имаме проблеми. Събужда са често в първите 2-3 часа и само с мен се успокоява. Тотално отказва баща му да го приспива вечер. Не мога да изляза никъде...

Минти, как така сте още на 3 дремки? Нощем спи ли?
Като са болни е нормално да спят повече. Големите също го правим.

Вашите бебета залепени ли са за вас? Моето никой не признава. По цял ден 'мама мама мама мама'. Забравя ме за 10мин като някой го заиграе, ама като се сети... не дава и да го гушкат бабата и дядото. Страшен характер показва.

# 683
  • Мнения: 5 088
Определено съм предпочитана пред останалите хора, но не е проблем да я оставя с таткото и да изляза. Или ако бабата и дядо са тук, си излизат само, разхождат се. Началото на март майка ми дойде и ние използвахме момента да идем на ски за два дни, та и през нощта се оправиха.
Щом има кой да гушка и да играе с нея, няма проблеми.
И да, мама та мама... И също "ба ба ба ба", което много радва бабите, но съм доста сигурна, че всъщност трябва да е "бау бау бау" Grinning

# 684
  • Мнения: 1 793
Да, и нашата сутрешна е стандартно дълга. Стигала е и до 3 часа, а следобедната липсва или е изключително кратка. Нощем принципно не се буди. Днес обаче беше ужас, не знам какво се случи. 😭 Няма умора това дете.. А за себе си стигнах до извода, че сън само у дома и след това разходка. Минаха тези блажени месеци, в които тя си спеше в количката, а аз си четях книжка в парка... 🤣

Нашият също има промени в съня. Няколко пъти вече прави първа дрямка над 2ч., а за втора трудно заспива и е не повече от 30мин. Изглежда, че се подготвя да минава на една дрямка.
През нощта все още имаме проблеми. Събужда са често в първите 2-3 часа и само с мен се успокоява. Тотално отказва баща му да го приспива вечер. Не мога да изляза никъде...

Минти, как така сте още на 3 дремки? Нощем спи ли?
Като са болни е нормално да спят повече. Големите също го правим.

Вашите бебета залепени ли са за вас? Моето никой не признава. По цял ден 'мама мама мама мама'. Забравя ме за 10мин като някой го заиграе, ама като се сети... не дава и да го гушкат бабата и дядото. Страшен характер показва.

# 685
  • Мнения: 128
Една бърза сверка: Колко зъби имат вашите бебоци ?
* ние сме със 7 зъба от (6 до 7ми месец избиха 6, а сега още един) - все още нямаме 10месеца

# 686
  • Мнения: 221
На почивка без детето? Това ми се струва мираж. Ние нямаме и родители наблизо, сигурно за това и не иска да остава с други хора, различни от нас. През деня иначе си стои с баща си, само вечер е драма.

Вече ще сме с абонамент за детските площадки Joy
Аз обичам да се разхождам и сега много ще ми липсва, но пък ще има нови емоции Heart

Нашият има 8 зъба, а вече започват да пробиват 3 от кътниците. Резците излезнаха преди да направи 9 месеца.

Последна редакция: пт, 17 май 2024, 09:34 от Michelle009

# 687
  • София
  • Мнения: 331
И аз за зъбите исках да питам - вече поне 3м е не е излизал нов , има 7 и така си седи ...
Не я приеха на ясла и сме в ступор всички, защото не очаквахме- кандидатствах само за ясла за да има по-голям шанс, но не, ще чакаме следващите тегления и почвам да търся частна.
При нас не само че не иска никой освен мен, баща си и сестра си, Ами и истерясва като я погледне някой друг, не дай боже непознат. Въпреки това, ако не бяхме болни щях да ги оставя двете на свекето и за си бием камшика някъде с баща им на 25.05 - имаме годишнина. Трябва да свиква, както свиква с всичко в живота .
Сестра й беше така с бабите, но след годината беше вече друга работа .

# 688
  • Мнения: 1 472
Ами 3 дрямки защото сутринта се буди в 5ч и не мога да го тръшна да поспи още. Рано ставаме, рано лягаме (като ги приспивам аз и няма други хора вкъщи вкл. баща им) иначе се тътрим до 20-21ч и са диви истерии защото им се спи. Защо като сме двамата не може да ги тръшнем не знам. Би трябвало по-леко и лесно ама не...

Зъбите са бавни. Имаме 2 долни.  Всеки момент 2 горни чакаме...

# 689
  • Мнения: 5 088
Със зъбите е по учебник. Засега два горе и два долу. Вчера май видях, че още нещо се белее отгоре. Ама хич не бързам, че така хапе... Страх ме е да не вземе да захапе кучето и да има ответна реакция Confused

Общи условия

Активация на акаунт