Американски колеж - двадесет и девета тема

  • 50 860
  • 668
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 116
Не знам дали въпросът им е за тук, но ми попадна информация за нещо като "лагер" в Колежа за деца от 6 до 14 през пролетната ваканция.  Дали някой има впечатления?  Особено за деца в начален курс?

# 436
  • София
  • Мнения: 16 214
Да, има, има и през лятото. Нямам лично впечатления, само разговор с дете, което беше ходило на такъв лагер някъде на 8-9 години и после беше твърдо решило, че там ще учи. И учи, де.

# 437
  • Мнения: 6 323
Значи sadlady печели бозата. Нейната прогноза е само със 7 бройки разлика от действителната цифра. Е, като е ползвала вътрешен източник - детето й е колежанин - пък той е използвал математически методи 😂😂

294 момчета? За колко бройки, за 120 ли? Не че искам да намалява популярността на колежа, в никакъв случай, но ще се радвам, ако в годината на нашето кандидатстване момчетата са още по-малко - от чисто егоистични подбуди 😂

Последна редакция: чт, 14 мар 2024, 18:28 от Татко Мецан

# 438
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Да, има, има и през лятото. Нямам лично впечатления, само разговор с дете, което беше ходило на такъв лагер някъде на 8-9 години и после беше твърдо решило, че там ще учи. И учи, де.

Дъщеря ми също. Не знам какво и дали научи нещо, но й беше интересно.

# 439
  • софия
  • Мнения: 25 793
Реално за момчетата сигурните места са 120. Може би още около 5-6.
При поканата полът няма значение, а момичетата са по-сериозни, когато са на изпит и имат по-високи резултати.

# 440
  • Мнения: 41 678
Да, има, има и през лятото. Нямам лично впечатления, само разговор с дете, което беше ходило на такъв лагер някъде на 8-9 години и после беше твърдо решило, че там ще учи. И учи, де.

Дъщеря ми също. Не знам какво и дали научи нещо, но й беше интересно.

Преди "100 години" дъщеря ми ходи две последователни години, но на летния лагер. Била е някъде 3-4 клас и първата година супер и хареса. Уроците по английски бяха интересни, имаха някаква забавна математика, играеха софтбол... Не и хареса само, че тя беше на 10-11 години, а останалите бяха гимназисти. И в спортните игри се карали за нея - всеки отбор викал "вие я вземете!" Simple Smile
Тогава и узря идеята да учи в АК след 7 клас. Но на втората година развалиха лагера и не помня дали ходи и трета или се отказа поради изчезнал интерес.

Та лагерът според мен е супер идея, но дяволът е в детайлите - може да бъде страхотно вдъхновяващо и полезно нещо, може и да е досада.

# 441
  • Мнения: 5 942
Дъщеря ми беше в 4 клас за 5 -ти. Тогава я бяха сложили в групата за начинаещи без да я тестват предварително, та трябваше веднага да я местят в напреднали при по-големите. Правят някакви упражнения на компютъра. Език там няма да научи или да напредне. И по онова време само една от преподавателките беше нейтив. Т.е. сравнително малко комуникираха без вметки на български. Имат интересни спортни игри. Имаше една мис Шумана,  в която моята се беше влюбила. Ощо взето скъпо, леко, забавно. Нищо особено като ползи. Просто запълване на времето.

Кандидатите са с 15% надолу май. Повече от увеличението на таксата. Wink Дано новата президентка да си помисли хубаво за следващата година.

# 442
  • Мнения: 6 323
Да, ужасно е скъпо лятното училище и преценихме, че не си струва, но бяхме още ПУК. Реално не мога да кажа, защото не го посетихме. Май беше 240 лв. на седмица, нещо такова ми се върти в главата.

# 443
  • Мнения: 41 678
И тогава беше скъпо, но първата година имаше полза и бяхме силно положително настроени. Учеха доста интересни неща по английски от някакви американски учебници (все пак групата беше от абитуриенти), забавната математика също беше интересна за дете 4 клас, спортът и другите игри бяха забавни. Но втората година нивото спадна много, а на детето се вдигна и вече нямаше смисъл.

# 444
  • Мнения: 1 009
Да, ужасно е скъпо лятното училище и преценихме, че не си струва, но бяхме още ПУК. Реално не мога да кажа, защото не го посетихме. Май беше 240 лв. на седмица, нещо такова ми се върти в главата.
Впечатление от преди няколко години - става, ако имаш бюджет и няма какво да го правиш детето. Следобедите се пускаха филми, поне в седмиците, в които моето беше, което не е ок за мен. Включително от познати знам за деца в по-големите групи, на които им е пускан 'То". Та по тези причини и не повторихме.

# 445
  • София
  • Мнения: 518
Здравейте, ще може ли да споделите мнение и за курсовете по английски които са през учебната година, например този английски и изкуства събота? Благодаря!

# 446
  • Мнения: 7

Какво е това триене в темата?
Премахването на мнения, независимо положителни или негативни, създава изкривена представа.

Ти да видиш! Grinning Grinning Grinning Слаба игра на тандема, но като за посредствена публика бива Wink Вече даже и за обикновен мод не мож намери кадърен мат'риал Grinning Grinning Grinning

ЦАРЯТ Е ГОЛ!(от приказката "Новите дрехи на царя") Ако не го чуят в ацс("ак" се асоциира с "автомат Калашников" или "асо и поп" в холд'ем-покер, вероятно е търсен ефект) и продължават да го карат със замитане под килима следващата стъпка е "Почивай в мир"(R I P)
Фактите не са "слухове". Статистиката не лъже... Никога!... Разните шаренийки и мъниста за туземците работят до време...

Няма нищо лошо в това човек да инвестира в образование, собственото и/или на децата си. Напротив - прекрасно е! Простотията и простащината са всеобхватни... НО!
Абсурдно е частното училище да не е в състояние да осигури достатъчен брой качествени преподаватели - това превръща средата в силно демотивираща.
За какво плаща потребителя? Само за да може да каже "...И моето дете е в същото частно училище"?
Конкретно за ацс... Минимум 3/4(три четвъти) или 75% от учениците ползват допълнителни "частни" учители. При това положение каква част от образованието се дължи на училището и каква част на външните преподаватели?
По отношение на администрирането на процеса от години определението "потресаващо" си е направо слабовато.
Ако в държавно училище "взимаш каквото ти дават - безплатно е",  в частно училище задължително трябва да имаш изисквания към качеството на продукта "образование". Конкретно в ацс от няколко години се наблюдава ефекта на "бранд"-а.
Жалко! А беше дъх свеж въздух в спарената образУвателна атмосфера...

# 447
  • софия
  • Мнения: 25 793
Не знам колко деца ходят на частни уроци. Дъщеря ми и нейни приятели ходят на допълнителни за нещата, които ги вълнуват и затова не ги броя - напр. музикални уроци, уроци по втория език. За мен това е нормално. Не очаквам за 3 ч. седмично да научи много, въпреки прекрасния преподавател.
За училищния материал не знам някой да ходи, но е възможно предвид различното ниво на преподавателите и съдържанието на общите изпитвания.
Не съм представителна извадка. Не сме от амбициозните семейства, които таргетират първите 10 топ университети. Ако те са цел, ходенето на допълнителни уроци е задължително не само в АК. Лятото ще ходи на допълнителни уроци по математика, защото има онлайн тест за приема, а и след това, ако я приемат, ще ѝ трябва. И това не мога да вменя като ангажимент на Колежа. Всеки, който има нужда да надгради над учебния материал, навсякъде, полага допълнителни извънучилищни усилия.

За администрацията вече съм писала не веднъж и е безсмислено. Радвам се, че не остава много и няма да се налага да общувам с нея. Радвам се и че приеха промените за 15 дни отсъствие с бележка от родител. Да видим колко време ще им трябва и ще кажат ли как ще се прилага, че нали сме много специални.

# 448
  • Мнения: 19 352
Уоз, сподели в кое училище ще се мести детето ти от догодина?

# 449
  • софия
  • Мнения: 4 999
Не знам колко деца ходят на частни уроци. Дъщеря ми и нейни приятели ходят на допълнителни за нещата, които ги вълнуват и затова не ги броя - напр. музикални уроци, уроци по втория език. За мен това е нормално. Не очаквам за 3 ч. седмично да научи много, въпреки прекрасния преподавател.
За училищния материал не знам някой да ходи, но е възможно предвид различното ниво на преподавателите и съдържанието на общите изпитвания.
Не съм представителна извадка. Не сме от амбициозните семейства, които таргетират първите 10 топ университети. Ако те са цел, ходенето на допълнителни уроци е задължително не само в АК. Лятото ще ходи на допълнителни уроци по математика, защото има онлайн тест за приема, а и след това, ако я приемат, ще ѝ трябва. И това не мога да вменя като ангажимент на Колежа. Всеки, който има нужда да надгради над учебния материал, навсякъде, полага допълнителни извънучилищни усилия.

За администрацията вече съм писала не веднъж и е безсмислено. Радвам се, че не остава много и няма да се налага да общувам с нея. Радвам се и че приеха промените за 15 дни отсъствие с бележка от родител. Да видим колко време ще им трябва и ще кажат ли как ще се прилага, че нали сме много специални.



Аз пък мисля, че ако някой ще гони тези университети то точно той няма да има нужда от частни уроци.

Уоз, много черно и много пресилено, та няма как да не дрънне камбаната за изострено внимание и подлагане на съмнение.
Вярно, че съм от ония с розовите оила, но вижте, нищо не потъва от днес за утре. Доста повече трябва за да се получи тази пагубна картина, която се опитва да се вмени напоследък.

Общи условия

Активация на акаунт