Има ли следродилна депресия при мъжете

  • 3 599
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9
Всичко е поправено, що се отнася до това, което той иска, просто се старая да уточнявам, за да ме разберете. За него може нещо да е останало като проблем, но от моя страна всичко, което той иска го получи. Що се отнася до другите въпроси ами още по време на бременността отказа секс, защото каза, че се притеснява, в началото го правихме рядко и то моя инициатива, накрая вече изобщо и го карахме по другите начини. Има братя и сестри, не е само дете, раждането ми беше секцио, тежко го преживях, той за съжаление видя как го преживявам, пуснаха го веднага след операцията да ме види,не кърмя, в началото спеше при нас и да дразнеше се, че детето се разплаква, по-точно казваше, че му пречи да се наспи и започна да спи в друга стая.Но към детето се държи добре, в началото помагаше повечко и сега се опитва, но е по-малко, падва му се “ойй на тати”, приспива го понякога и го къпе. На въпроса какво е било моето поведение, не искам да изпадам в подробности само ще кажа, че не е било нещо сериозно, по-скоро прекалена привързаност към него.

# 31
  • Melmak
  • Мнения: 3 127
Възможно ли е да има външен фактор, като някакви финансови проблеми? Да е потънал в дългове?

# 32
  • Мнения: 9
Дългове не са, той печели много добре, но външен фактор е възможно да има и да не иска да сподели. Виждам, че е  огрижен, но не желае да говори и освен това, което ми каза в началото по отношение на мен, друго не ми казва.

# 33
  • София
  • Мнения: 560
Не искам да слагам мисли в главата ти по никакъв начин, но възможно ли да е влюбен, и това да е почнало още по време на бременността ти и сега да му е гузно и неудобно да ти каже. Имате бебе... Не знам. Ти го познаваш най-добре ние тук може само да гадаем и предполагаме. Пак ти казвам, не го взимай като истина, това което ти пиша. Просто всичко е много странно.
Казваш, че го е дразнело прекалената привързаност от твоя страна към него. Понякога и силната загриженост е дразнеща.
За всичко трябва да се говори. С недомлъвки няма как да стане. Все ще има някой недоразбрал.

Последна редакция: вт, 12 дек 2023, 21:12 от leni_rad

# 34
  • Мнения: 9
И за мен е много странно, на когато и да споделя от общите ни приятели не могат да повярват, че той може да се държи така, защото знаят колко държеше на мен и корко близки сме си. Дори да има нещо подобно нямам представа, единствено се надявам да не е така…познавам го, но в живота всичко може да стане, за мен той винаги е имал ясни принципи и ценности. Задавала съм си въпроса и на себе си, но как мога да знам…и ако е влюбен или има друга не виждам причина да не си тръгне, макар да сме с бебе,опитах да говоря с него на тази тема, той отрича категорично, казвала съм му през годинитее, че ако нещо подобно се случи предпочитам да ми каже отколкото да ме лъже, но не знам.Всяка вечер се прибира унил, забелязвам, че и пред родителите си е така, говоря и с тях, обяснила съм им цялата ситуация, те казват, че не им се обажда толкова често, както преди, че и те забелязват, че има нещо,но пред всички останали се държи нормално

Последна редакция: вт, 12 дек 2023, 21:16 от Novamama3

# 35
  • Мнения: 1 984
Прочетох доста коментари оправдаващи и съжаляващи горкия мъж с променено ежедневие от появата на бебе, имащ нужда да си намести чакрите...   Ами майката, ако има такива нужди? Или за нея няма хормонален дисбаланс, учене за справяне с новостите в ежедневието и отговорностите за живота на още един човек?!
Моля ви...
Знам, че има много чувствителни мъже, ама това е ситуация, в която трябва да си опора на жена си, а не да се тръшкаш като малко дете, ама тя не ми обръща внимание, ама много ме дразни как ми изглади ризата преди 10 месеца и т.н. Не е редно да постъпва така и да усложнява още повече живота на родилката, които както знаем не е особено лесен първите месеци.

Да не е някакъв здравословен проблем при него?
Да не се повтарям с предишните ми предположения.

# 36
  • София
  • Мнения: 13 369
sd.ad, в тази тема ли прочете някой друг да оправдава мъжа, освен жена му?

# 37
  • Мнения: 1 984
Бяха няколко коментара, но може да са били и от жена му всички Sweat Smile
Не обърнах внимание, ама ме хвана яд, както си личи Laughing

# 38
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 991
Само 3 страници са, не е сериозно това.
А и няколко коментара не са доста.

# 39
  • Мнения: 1 984
Мале... А защо се засегнахте?
Няма да тръгна да ровя и цитирам, ако това се очаква. Grinning

Много, малко, доста, един, провокирал ме е - написала съм си мнението. Чак пък да ги броим ме намирам за нужно и не виждам как ще помогне на авторката.

# 40
  • София
  • Мнения: 13 369
Не били компютри, а компоти. И не били шведски, а съветски. Wink

# 41
  • Мнения: 1 984
Не били компютри, а компоти. И не били шведски, а съветски. Wink

Абсолютно е възможно, признавам си без бои Simple Smile

Което не променя мнението ми. Шведско или съветско Simple Smile

# 42
  • Мнения: 366
Намирисва ми на странична любов работата и затова го раздава гузен. Много често мъже си хващат любовници, докато жените им са бременни. Даже наскоро пак ми разправяха за такъв случай. Примерно семейство, бла-бла и накрая мъжа - хоп, любовница, докато жена му е бременна, но тя пък разбрала.

Перфектен мъж не се променя за един ден. За мен има нещо. Той няма да ти сподели, ако е това, не се надявай, но от теб зависи да разровиш и видиш това-онова.

# 43
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 240
Хората могат да се разлюбят по всяко време и не е нужна особена причина, случва се непрекъснато, може да се е случило и у авторката, просто ей така. Може да опиташ да бъдеш идеалната съпруга, ако не се получава може да търпиш ситуацията или да прекратиш връзката. Други опции няма, имаш избор между тези. Ако не можеш да избереш хвърляш чоп или пускаш анкета, ще изберем.

# 44
  • Мнения: 125
Според мен или има друга, или авторката търси под вола-теле. На мен лично ми става неприятво някой нон стоп да пита какво ми е. Мъжа ми също го прави, ако съм умислена или просто не ми се говори и така ме изнервя.

Общи условия

Активация на акаунт