Различната религия като пречка

  • 4 245
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Познавам хора с различни разбирания - примерно католичка и православен с успешен брак. Никой от тях не е фанатичен, уважават си традициите. Имаха сватба и беше прекрасна, смесени традиции и уважение към произхода и на двамата.
Такова нещо наистина е напълно ок и работи.

Прекалено фанатизирани, разни сектанти, пък били уж християни… те си се женят помежду си от църквата. Там си се събират и си намират себеподобни. Дъщеря на приятел на татко залитна по тия църкви. Там намери съпруга си, ожениха се, имаха църковен брак в такава църква и всичките им приятели на сватбата бяха от църквата.
С такъв субект абсурд да се хвана и да имаме сговор.

Помаците са работливи хора, но разбирания от преди векове! Излизала съм с такова момче в тийнейджърските си години. Беше от Родопите, живееше в София. Имаше българско име, родителите му също. Ня пръв поглед съвсем нормален младеж. Докато не го опознаеш малко и не видиш как буквално козирува на баща си. Как той няма право на мнение, каквото каже баща му, това става.
Имаше известна ревност, искаше да се чуваме по телефона по сто пъти (нямаше смартфони още). Аз такова нещо не понасях, бързо му показах, че няма как да ме следи или да ми иска отчети. Дори ми говореше как не било проблем ако забременея, тоо и неговите родители рано са го направили. А бяхме още в последните класове на гимназията, аз бях в шок. Като цяло нямаше как да се получи нищо между нас, нито исках да раждам на 17-18, нито да се съобразявам с цялата му рода.
Браво ,оттървала си се.Не исках да навлизам в подробности или да обобщавам за всички ,но това с ревността по мои наблюдения е вярно.

# 31
  • Melmak
  • Мнения: 3 424
Ами аз не съм искала никога да се женя за него, като се има предвид и възрастта ми, не бих казала, че сме били в някакви сериозни отношения. Някакви тийн гадженца там, не ми е бил голяма любов или нещо. Аз харесвам доста по-различен тип мъже и още от тогава ми е било ясно, че ограничения нито ще търпя, нито ще се занимавам с човек, чиято амбиция е просто да има деца на 18-19 и да се ожени.

Забелязала съм, че много от помаците/мюсюлманите може да имат едно поведение в големия град, където учат или работят, но върнат ли се на село сред своите - различни хора. И да, родителите са винаги на първо място и тяхната дума тежи без значение какво искат младите.

# 32
  • Мнения: X
Ами аз не съм искала никога да се женя за него, като се има предвид и възрастта ми, не бих казала, че сме били в някакви сериозни отношения. Някакви тийн гадженца там, не ми е бил голяма любов или нещо. Аз харесвам доста по-различен тип мъже и още от тогава ми е било ясно, че ограничения нито ще търпя, нито ще се занимавам с човек, чиято амбиция е просто да има деца на 18-19 и да се ожени.

Забелязала съм, че много от помаците/мюсюлманите може да имат едно поведение в големия град, където учат или работят, но върнат ли се на село сред своите - различни хора. И да, родителите са винаги на първо място и тяхната дума тежи без значение какво искат младите.
Може би просто нямат избор.Там живееш за селото,кой какво ще каже.Ако си разюздан ще те удумват,там нищо не може да стане скрито покрито.Всичко се знае.

# 33
  • Melmak
  • Мнения: 3 424
Много от тези хора емигрират или се местят в големи градове. Някои са на гурбет. Като цяло виждат доста по-различен свят в София или чужбина, който им харесва, но на село се връщат в средновековието. Просто не се опълчват на социума. Аз такъв живот не бих водила и не бих била щастлива да се хвана с човек с толкова различни разбирания от моите.

# 34
  • Мнения: 854
Може би просто нямат избор.Там живееш за селото,кой какво ще каже.Ако си разюздан ще те удумват,там нищо не може да стане скрито покрито.Всичко се знае.
Абсолютно е така. С родителите ми се преместихме да живеем в града като бях малка и при всяко ходене на село дядо ми повтаряше "Внимавай какво правиш в големия град, да не ни засрамваш. Не искам да чувам нищо лошо по наш адрес заради теб". При моето и следващите поколения не са чак такива разбиранията, но все пак го има натиска от по-възрастните. Ако искаш да си независим, единствения начин е да се откъснеш изцяло от тази среда.

# 35
  • Мнения: 10 939
Имах познат навремето, турчин, ама от тези, дето живеят в големия град, пият, ядат свинско. Имаше си гадже българка, голяма любов. Настана време за годеж, сватба. Дядо му от село като каза "тази не я искам, ако се ожениш за нея, да не си ми стъпил на гроба" и я остави. Ожени се за мюсюлманка в крайна сметка... Ей, така както си ядат свинското, не щат да чуят за брак с друговерци..

# 36
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 143
Имах познат навремето, турчин, ама от тези, дето живеят в големия град, пият, ядат свинско. Имаше си гадже българка, голяма любов. Настана време за годеж, сватба. Дядо му от село като каза "тази не я искам, ако се ожениш за нея, да не си ми стъпил на гроба" и я остави. Ожени се за мюсюлманка в крайна сметка... Ей, така както си ядат свинското, не щат да чуят за брак с друговерци..
Е как, секс и пиене с друговерци може, но брак - не!

# 37
  • Мнения: 10 939
Той секса с друговерци не се брои! После влизат в брака девствени и чисти като сълза. Ей това най-много ме дразни в цялата работа - лицемерието.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 524
Той секса с друговерци не се брои! После влизат в брака девствени и чисти като сълза. Ей това най-много ме дразни в цялата работа - лицемерието.

Не се брои само, ако си мъж... За жената правилата на играта са съвсем други там доста често, но иначе и мен това си ме вбесява - двойни стандарти и отживели модели.

# 39
  • Melmak
  • Мнения: 3 424
Жените влизат девствени в брака само на едно място. Преди това практикуват алтернативи, ако ме разбирате

# 40
  • Мнения: 10 939
Той секса с друговерци не се брои! После влизат в брака девствени и чисти като сълза. Ей това най-много ме дразни в цялата работа - лицемерието.

Не се брои само, ако си мъж... За жената правилата на играта са съвсем други там доста често, но иначе и мен това си ме вбесява - двойни стандарти и отживели модели.

Е, да.. много ясно, че за мъжете важи. Въобще жените кой ги брои..

# 41
  • София
  • Мнения: 2 652
Жените влизат девствени в брака само на едно място. Преди това практикуват алтернативи, ако ме разбирате
Доста е грубо да обобщаваш така.  Иначе темата се превърна в споделяне кой какви гадняри е срещал. Един от най-меркантилните хора, които съм срещала, беше будистки монах. Постоянно се хвалеше какви часовници има и какви дарения му правят богатите бизнесмени, които ходят в храма. Не пропусна да ме пита поне три пъти колко пари изкарвам. Ами за мен не е истински представител на будизма това, няма значение, че това си работи и от това се издържа.

# 42
  • Melmak
  • Мнения: 3 424
Е, грубо било. То може и не всички мохамедани да са с разбирания от средновековието, ама масово са така. Никой не казва, че няма някое изключение.

# 43
  • Мнения: 12 933
Една приятелка се омъжи за български турчин, граждански брак. Много свестно момче, и много хубави отношения имаха и запазиха. Той харесван от нейната рода, тя - от неговата.
Няма правила, които да важат за всички случаи.

# 44
  • SF
  • Мнения: 21 564
Има правила. Особено при мюсюлманските семейства от малки населени места си има много правила.
Има и няколко изключения, но това е рядкост. По-скоро се придържат стриктно към спазването на правилата.
Аз също съм срещала хора с такъв произход. Държат се светски, не спазват традициите си, но или са извергнати от семействата си или днес бройка гаджета в някоя софийска дискотека, яде свинско и пие бира с бургера, но утре си отива чинно на село да целува ръка на майка си и баща си още пристъпвайки прага. И знае, че колкото и да купонясва с мацки с къси панталонки и бюстиета, един ден за жена ще им заведе добро порядъчно момиче.

Общи условия

Активация на акаунт