Различната религия като пречка

  • 4 246
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 584
Моя приятелка беше омъжена за турчин от българско село. Имаха само граждански брак и после голяма турска сватба. В началото беше ок всичко, докато не се роди първото им дете и тя не го кръсти на баща си. Веднага скандал с родителите на мъжа, че детето не е с турско име. Близо две години не бяха ходили да видят детето. Баща му отказваше да говори на български изобщо. Второто дете задължително получи турско име. Нея я пристискаха да учи турски. В крайна сметка мъжът се оказа хойкаджия и се разведоха. Сега неговите родители смениха плочата. Тя е тяхната "дъщеря", новата е такава и онакава, защото тя пък имала детето от друг мъж. Във всеки случай моята приятелка сега съжалява, че детето й е с турско име.
Имах колежка, на която родителите бяха ливанци. Беше си намерила гадже българин от друг град. Не й разрешаваха момчето да спи у тях, трябваше да е на хотел и тя не можеше да е нощно време сама с него където и да е. Натискаха момчето да се обрязва и да приема тяхната вяра. Разделиха се, тя се запозна в нета с някакъв мисулманин. Той дойде тук за две седмици и ги ожениха, след което я пратиха да живее с него в Австрия. За него нямаше спане по хотели като беше тук, като син го гледаха. Даже й апартамент им купиха като идват тук да има къде да отсядат.
И последно, моята бивша най-добра приятелка се беше хванала с един, който беше фен на Хитлер, иначе българин и християнин. Той също я следеше къде ходи, какво прави, как се облича. Ако не излизала с него можело само по анцунг да излиза, без да се гримира. Аз й казах, че това не е нормално и в крайна сметка излязох лошатта. Тя спря да подържа връза с мен. До колкото знам, сега е вече омъжена за друг, но така и не си оправихме отношенията.
Познавам и турско семейство, което живее в града, тук празнуват Коледа, Великден заедно с нас, но като си отиат на село жените са със забратки и шалвари.

Големи различция, било то религиозни или по друга линия почти никога не завършват с хепи енд. Така че според мен авторката само е спечелила от това, че не се е развила връзката й.

# 46
  • SF
  • Мнения: 21 564
Крайностите са трудни за напасване.
И фанатичен рибар да си имаш вкъщи, ще бъде трудно. И с геймър, може да не се разберете, ако само това му е в главата.

# 47
  • Deutschland
  • Мнения: 5 561
Имам приятелка българка, женена за турчин. Живеят в Германия, празнуват и християнски и мюсюлмански празници. Едното дете е с турско име, второто с българско.
Приятелка на дъщеря ми е от Кюрдистан. Родена и живее в Германия. Ходи забулена, лятото я чакат в Ербил, че дядото по бащина линия й е намерил мъж. Възрастен, а тя е на 20. Дано не отиде 🙏
Позната от парка.... Свекър й идва на детската площадка с нея и я следи зорко да не би да разговаря с някой. Туркиня, родена и живуща в Германия. Мъжът й и семейството са дошли от Турция преди десетина години. Млада, свита, забулена от глава до пети. Понякога ми прошепва нещо на английски и се озърта страхливо да не би да я чуе свекъра.
Не знам....

# 48
  • Мнения: 41
Истината е, че има свестни хора от всяка религия, но при помаци/турци в 99% от случаите е налице патриархат в семейството и ревностно съблюдаване на религиозните норми, когато са "сред свои". Всеки, когато влиза във връзка, трябва да прецени какъв компромис би могъл да направи и на какво е готов...В началото връзката с човек от тази религия би изглеждала прекрасна, но със задълбочаването на отношенията нещата  се променят...

# 49
  • Мнения: 413
Моята майка живее с турчин вече почти 10г. Искам да кажа че нито ходи забулена, нито си е сменила вярата!  И това съм чувала да си сменяват вярите.Празнуват си нашите празници и техните празници,
Всичко е до разбиране за живота.

# 50
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 144
Моята майка живее с турчин вече почти 10г. Искам да кажа че нито ходи забулена, нито си е сменила вярата!  И това съм чувала да си сменяват вярите.Празнуват си нашите празници и техните празници,
Всичко е до разбиране за живота.

Имат ли граждански брак? Тя приета ли е в семейството му?

# 51
  • Мнения: 413
Моята майка живее с турчин вече почти 10г. Искам да кажа че нито ходи забулена, нито си е сменила вярата!  И това съм чувала да си сменяват вярите.Празнуват си нашите празници и техните празници,
Всичко е до разбиране за живота.

Имат ли граждански брак? Тя приета ли е в семейството му?


Граждански брак все още нямат. Смятат да подписват пролетта, Тя е приета но премина през доста неща докато е приемат. Преди това той е имал друга жена от " тяхните" така да кажем с която е живял 13 години. Нито брак ,нито деца нищо. Накрая е бил хванал че му изневерява и са се разделили. И баща му много му се бъркаше в неговите отношение с майка ми  казал му това баща му " що не взе от "нашите" и той му е казал " че като взех от нашите та бял ден не видях" Но естествено и той много си държи на майка ми! И дето се казва не му пука тя българка ли е туркиня ли е и т.н  Религията не определя човека а начин на мислене!

# 52
  • Мнения: X
Дъщеря ми е женена за български турчин от година. Три години бяха гаджета - и аз давах акъл, сигурно и от другата страна... Ми добре са си децата, бебе си имат вече (с интернационално име). На 24ти и 25ти са у нас, и техните празници ще уважат после.  Дано така си върви и занапред.

# 53
  • Мнения: 413
Дъщеря ми е женена за български турчин от година. Три години бяха гаджета - и аз давах акъл, сигурно и от другата страна... Ми добре са си децата, бебе си имат вече (с интернационално име). На 24ти и 25ти са у нас, и техните празници ще уважат после.  Дано така си върви и занапред.


Важното е да се разбират нищо че са от различна религия.

# 54
  • SF
  • Мнения: 21 564
И от различни планети да са, ако хората искат се напасват. Раздори и подтисничество може да се наблюдава и при несмесените двойки. Това няма нужда да го поясняваме.
Темата предполага по-скоро да дискутираме проблемите, които пораждат различните религии или как мога да се преодоляват.
Във Франция съм срещала много хора с произход от Северна Африка. Носят френски имена, ядат всякакво месо, пица с прошуто, пият алкохол, сменят си гаджетата, момичетата са с къси коси, къси поли, измешали са се здраво с европейците и само някои характерни черти издават, че са от Магреба. Слаби познания по религия, както и на повечето от нас, християните. Ще съм изненадана, ако имам сред познатите си християни, който може да ми изброи имената на 12-те апостоли и то с лекота. Обща култура, да, но познания по теология... едва ли.
Но всички предполагаме какво би могло да се случи на млада жена от голям град и момче от традиционно семейство от малко населено място.

# 55
  • Мнения: 345
Моя приятелка помакиня, дълго време ходи с българин, сериозна връзка. Неговите родители не дадоха дума да се издума за брак, казаха му да избира - тях или нея. Момчето се поболя, остави я, ожени се набързо за българка. Имат две деца, вече големи, но се чуваше по едно време, че не живеят хубаво. Сега не знам, още са семейство...
Мой добър приятел има жена туркиня, но от България, с българско име, семейството и и роднините са  с турски имена . Живеят в София с мъжа си  и са си много добре, той се разбира с техните, тя с неговите. Детето носи интернационално име, по скоро с българско звучене.
В работата имам българомохамедани, повечето жени, ами нормално си ходят момичетата, с дрехи и грим и всичко. Сега като си отидат по родните места, не знам как е, но тъй като живея в такъв район, винаги имам едно на ум. Май много няма да стане такава връзка между хора с различна вяра, освен ако не са далеч от фамилията и то мохамеданската.

# 56
  • Мнения: 233
И аз да се включа - имам приятелка туркиня, която е учила в българско училище, тук е родена, израснала, абе с много съвременно мислене, от малки се познаваме. Не празнува техните празници, но и нашите не празнува, познавам родителите и - много сърцати хора са.
Излизала е и с българи и с турци, но накрая си хвана сериозно гадже турчин под предтекста, че така щяло да бъде по-лесно.
По мое мнение турчина лека-полека и промива мозъка - не и дава да ходи близо до неговия офис, за да не я видели колегите му и да я оглеждат?! Неговата майка я кара да я нарича "мамо". Почти никъде не излиза без него. А са заедно от едва година, не ми се мисли след 10.

Общи условия

Активация на акаунт