Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - тема 19

  • 41 499
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 427
Pandachina,
Още поне 1 година може цикълът да идва неравномерно, да не се чудиш.

# 76
  • София
  • Мнения: 9 731
Не се чудя, знам го, но благодаря.

# 77
  • Мнения: 13 032
Моята нямаше този късмет, почна си 1-2 месеца по оскъдно, сега как си трябва. Не и е приятно, но свикна. Записва си в приложение, знае кога чака и така. За щастие няма болки сериозни.

# 78
  • Мнения: 9 427
Приложение и аз ползвам за себе си, дъщеря ми също, защото преди 2-3 години не успях да намеря малки календарчета, да си отбелязваме.
Разчитам на приложението само ориентировачно, организмът ми не е часовник. Но все пак дори и за мен е помощ с изчисляването на следващата дата.

# 79
  • Мнения: 627
Да, изчезнаха малките календарчета, миналата година със зор намерих едно за себе си, за нея записвах в тефтер. Сега на щерката подариха едно от училище, но тя не дава да се пише в него да го съсипваме, иска пак на тефтер. Догодина може да сваля и аз някое приложение за нея, за мен ще си търся календарче, няма за кога да свиквам по друг начин.

# 80
  • София
  • Мнения: 9 731
Аз също много страдах по календарчетата, но сега с приложението свикнах и ми е ОК.  И детето си има на телефона. Много се забавлява след първият цикъл като се забави следващият и приложението изписука, че е възможно да е бременна. Сега е нетърпелива да види ако и този път закъснее, ще я обвини ли приложението отново в бременност.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 4 161
Когато нямаше календарчета си ги правех в екселска таблица. На 28 дни. Дори си ги разпечатвах в джобен формат.

# 82
  • here and now
  • Мнения: 4 335
Тези приложения са голяма благодат. Аз календарче не съм ползвала, помнех...

# 83
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 835
Колко пари седмично давате за джобни на децата? Аз в началото на годината започнах с 25лв, след това 30лв, сега вече смятам да ги увелича на 50лв, много е поскъпнало всичко. Confused

# 84
  • Мнения: 4 420
До сега давах по 20. Увеличих на 30 от тази седмица. Дъщеря ми почти не ги харчи, а ги спестява. Носи си вода и храна от къщи. Със спестените пари си купува разни неща, когато прецени, а друга част прибира в касичка.
За кино, излизане и разходи извън училище давам допълнително.

# 85
  • Мнения: 21 299
Завиждам на спестяващите.
На моята ако я питате все не и стигат.
50 лв за момента.

# 86
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Давам 50 лв, стигат за 10-тина дни. За излизане, което е през уикенда, давам допълнително,  ако трябва.

# 87
  • Мнения: 4 420
Завиждам на спестяващите.
На моята ако я питате все не и стигат.
50 лв за момента.


Ако си купува храна и вода, нормално е да не й стигат. Това са по 8 лв на ден, ако не броим събота и неделя. Аз няма от къде да си поръчам обяд за под 7-8 лв, а дори не живеем в София, където сигурно е по-скъпо. Вода и кафе имам подсигурени. Т.е. ако трябва и тях да купувам, не ми мърдат 10 лв за мен. За децата е почти същото.

# 88
  • here and now
  • Мнения: 4 335
Аз, срам не срам, давам при поискване, а то е много рядко.
Понякога 20 лева на седмица, понякога пак толкова за две седмици, особено зимата, защото не излиза.
Моята си носи храна и вода от вкъщи и няма големи харчове около училището.
Само в петък обядва навън, че има извънкласни след часовете, другите са ѝ следобед.
Не се налага да спестява, понеже купувам каквото иска и има нужда.
На 12 е.

# 89
  • На морето!
  • Мнения: 5 786
Джобни даваме към 25-30лв. седмично, ползва карта Револют и там гледаме винаги да има поне 30лв за спешни случаи там, особено когато пътува на състезания, семинари и лагери.

Обсъдихме ли менструалните гащи? Тези, които се ползват с превръзка и уж не протичат дори ако превръзкатя пропусне.

Общи условия

Активация на акаунт