КГБ = Клуб на Готините Баби - 218

  • 23 042
  • 737
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 3 734
Фло, направо я хващай тази гора! За няколко часа поне! Имаш нужда и заслужаваш!
Ениса, и ти в тая група, имаш спешна нужда от почивка!
Пожелавам почивка на всички, които имат нужда!

# 91
  • Мнения: 2 115
Благодаря за поздравите !  Да сте здрави и бодри, обичани и засмени!

Ениса, Без теб денят няма да е същият. На финалната права си, всичко ще се подреди.

Фло, Често ми идва гората да хвана и партизанин да стана, ама ти как издържаш с такава чета ежедневно .. Герой си.

Мерианче, Стискай зъби, ей ги празниците.

Нинка, С теб започва денят: талантливо и топло. Благодаря.

Яжке, С желатин (в твоя случай, с агар агар) много лесни и представителни неща стават. Ама мисленето и организацията си е грижа. Епидемия от вегетарианство ни напада.

# 92
  • София
  • Мнения: 16 230
Да се отбележа и на Игнажден. У нас полазници не чакаме. Пл. се кани да ходи при брат си, но нещо не си приема поканата. Аз излизах, много студено ми се видя. Уж мъглата се вдига, но нещо не ми беше приятно навън.
Фло, трябваше с дъщеря ти да направите запис на обучението.
Така ще си го разучаваш подробно когато си спокойна. Но съм сигурна, че и обучителите ще предоставят запис. Не се стряскай, всичко ново изглежда сложно. Като мине 1 месец ще го оправяш със затворени очи.
Яжке, съчувствам. На ядящия ядки веган бих му сервирала 1 пакетче белени бадеми. А с дъщерята бих си поговорила сериозно - то това вече бие на психическо отклонение. Млада е, има да гледа 2 деца - да се стяга и да подпуква пържолите. Ако зетя е по подобни извращения - няма да ми пука особенно. Но само ако не ми ограничава внуците в храненето. Като пораснат ще си решат сами.
Пумпал не търся, имаха си там.
Мариянка,  менюто ми е подобно. Проблема със злояди мрънчоци е основен. Родителите не се впечатляват особенно. Но пък Пламен ги гони с купата и се старае да хапнат поне малко.
Ениса, бързо ще дойде август, не се плаши. Пък ако стане нетърпимо - винаги има и предсрочно пенсиониране. Майната им на 0.4%, да сме живи и здрави ние.

# 93
  • Мнения: 18 894
Нервена съм дето с вика ,от месеци питам и  пращам линкове за играчки, що съм бързала, не ме отрази синът ,сега се сетил ,че явно  играчки искат ,не пари,  а предложих пари и да съберат от всички за нещо в новата стая. Ми, дето съм  отметнала ,ставало ,но няма време да пристигне , направо си е на рода сина ,все намира друг да му свърши работата ,сега Брат му да търси , а  внукът скромен, компютър искал ,да , ама не за сега ,че няма контрол на съдържанието в лаптопа, така вика тати ,не нам как контролира иначе.
 Спагети сложих водата и отивам,  пък каквото приготвя, само ще минат без спане, синко е  зиморничав ,знам му  е студ тук.
 Пък и  жената квото каже ,тя ще иска ,знам, от 25 до 27  щели да минат, пък точно не знае и той.
 Търках малко прозорци, бърсах , то тук след два дни е същото - прашно и паяци ,но няма как всеки ден това , има и друго да се прави.
 Чудя се реване или щрудел да направя , като стигна до кухнята ще измисля.
  Ставам и почвам да ходя.

# 94
  • Мнения: 2 029
Хайде е аз на Игтажден.
Добър ден,добра вечер за всички!
Днес май ММ беше полазника 🤭😀
Изкара колата на улицата и влезе😃😃
Ходихме до Ст.Загора да купим микровълнова фурна на свеки,че нейната издала багажа.Не иска са топли във фурната или на котлоните.Ама да е бяла,да не е голяма,да се отваряла наляво ли беше,да е евтина.🤐
Намерихме на прИмоция в Зора.
Покрай фурната минахме насам-натам и еъ сега се прибрахме,че и гладни.
Баба ми едно време казваше-в града бяхте,гладни си идити😀🤭
Като погледнах часа,то ни обяд,ни за вечеря .
Сега пием по едно кафе,а след това вечеря .
Я какви сме спестовни!!😀🤭
Ще меля орехите за сладки,че да ги замеся тази вечер,да престоят в хладилника и утре във фурната.
Една по една да отпадат задачите.

Яжке,не ти завиждам.
Аз бих казала на вегана да си носи ядене.Ами така де.

Борянчице,най-не обичам да не зная кога ще дойдат гостите,па ако и да са щерки ,снахи,синове или зетьове.
Ще се справиш,де ще ходиш .
Не ти е за пръв път .😍😍

Фло, фатай гората 🤭🤭

Ениса, съчувствам ти за грешката неволна .
Аз веднъж бях поръчала една резервна част,която струваше 10000 лв и вместо 1 бр съм поръчала 100😯🙄
Поръчката се прави през програма и минава през един куп одобрения,т.е чекване включителто и изп.директор.
Поръчката одобрена и най-
 накрая колега от отдел търговски забелязал огромната сума и ми звънна да пита .
Ужас🤭😀
Така и никой не разбра.Само ние двамата.Стана ми страшно след като оправихме нещата.

Айша,как е болния зетко?

Касси,Мериан,Нинка,Деборанка- 🌸🌸

Ставам да я подхващам.

# 95
  • Мнения: 1 279
Избутах казуса. Приключих с всички договори, утре малко рутинни задачи и след обяд го пиша дъждовен. Аман от простотии, на фона на 8000, тия 45 лева, голям проблем! Накрая фирмата прие по-ниската цена, а аз им преведох прословутите 45 лв от джоба и приключихме сагата. Както се казва- кьорав карти не играе. Въпреки, че бяха подписали договора със тия 45 лева по-малко и чисто юридически можеха да издухат супата. Ама ние нали за едната чест живеем...
Отгоре на всичко, преди малко се разбра, че половината от директорите на клонове са се издънили лошо и затова всички горим с премиите. Утре от 9.30 ще се срещнем в Тиймса с Изпълнителния директор, за да се накрещи на всички и да ни обясни как оставаме без бонуси. Няма невинни, всички са виновни-така е от много време. Ама нещо ми е вече все едно. Та,  ако цялата следваща година ще е като тази, айде мерси!
Само тъпотии ви пиша днес, ама друго няма. Отивам да прасна някакъв алкохол и да изям всичкото сладко вкъщи!

# 96
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 330
Айде и аз - честит Игнажден!
И аз имах днес полазник - бившия ЛА на брат ми. Добър полазник - добър, работен и дойде с пълни ръце. Донесе ми кофичка със зелка кисела. Е, за Коледа ще имам генерал със зеле, господин Свински!
Не ги разбирам тези вегани! Какво ядат? И как само на ядки?! Ами нали организмът си иска своето! Разбирам тези, които постят - все пак е за определени дни. Ама като постоянен живот... Вярно, че не умират от глад ( предполагам), но само на салати и ядки..

Последна редакция: ср, 20 дек 2023, 20:14 от Янче-то

# 97
  • Мнения: 1 066


Яжке, със соева кайма става чудна мусака или  пълнени чушки. Вярно, че не е празнично меню, само идея ти давам.
Днес у нас аз съм си полазник.
ММ беше на работа и нямаше кого да пращам на пазар. И понеже...., нали..., който няма глава има крака, полазих таман три пъти.
С подаръците съм готова с изключение на този за внучката. Есента ми направи впечатление с какъв мерак дрънка на бебешка китара с пластмасови струни и още преди месец  поръчах в един сайт китара-играчка с метални струни. Но какво стана не знам. Първо имаха много работа покрай черния петък, после в някъкв склад били китарките, после не знам какво си.....Е, отказах поръчката и сега ще купувам истинска детска китара. Проблемът ми е, че исках да разбера дали внучката наистина има интерес да се научи, а не да я купим и после да се чудим какво да я правим. Но кавото - такова.
Спокойна вечер и лека нощ!

# 98
  • София
  • Мнения: 3 504
Добро утро, мили приятелки!
Да започнем деня с кафе и пожелание за спорен и успешен ден:
Да се помолим да не ни влияе "ретроградния Меркурий" и на тези, които вчера са го усетили, бързо да забравят за премеждията си.
Българската православна църква почита днес Света мъченица Юлиания и пострадалите с нея 500 мъже и 130 жени в Никомидия. Тя е християнска мъченица, живяла през III в. във Витиния (Мала Азия).
 Честит имен ден на всички, които празнуват днес от  темата ни, от техните семейства, роднини и близки  
Хубав ден.

# 99
  • София
  • Мнения: 3 734
Добро утро!
Днес няма мъгла, така че го броя за добро наистина!
Ние снощи късно си имахме полазник и дойде с пълни ръце!
Тану, колко е голяма китаристката? Щото разликата от бебешката китара до истинската е голяма.
Ениса, не се ядосвай за служебни работи, ако можеш. То и аз съм като теб, ама да си кажа.
Като си говорим за вегани и вегитарианци да кажа и аз мои впечатления. В нашия вход имаме едно младо семейство, дето майката много залетя по вегитарианство и други практики. Даже на дъщеря си малко дете не даваше месо и я беше записала в детска градина и училище, където се редуват родителите да готвят постно. Обаче детето като отиде на гости при баба си иска месо. И бабата му дава, но с уговорката да не казва на майка си. И така дълги години се криеха. Към днешна дата мъжът си тръгна и отиде при друга жена, която не го ограничава в храната, а внучката си хапва всичко с мерак. Само майката се ограничава. Моето мнение е, че децата не трябва да се ограничават, като порастнат да решават как да се хранят.

Хубав да ви е деня!

# 100
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 109
Леле, днес какво затишие е настанало в къщичката ни.
Аз се добрах следобяд до село, като преди това отделих около 2 часа да напазарувам всичко необходимо за следващите 10 дни. Не искам да си мисля какво ще е по магазините точно покра празниците.
Утре ще имаме среща с кмета на общинския град за да си изберем или да посочим кой бихме искали да стане кметски наместник. Очаквам с нетърпение да видя как ще се развият нещата.
После трябва да приготвя нещата, които ще нося на коледната сбирка на селото. Ще има кулинарен конкурс за коледни ястия и печива.
След това идва ред на приготовленията за Бъдни вечер и Коледа. Къщата ще ми се напълни, а малката ще остане до 29 декември с нас. Планували сме разходки и забавления. Ще се разходим до Перник да видим как са се справили с коледната украса  /Ениса, ако си на линия може да се видим/.

# 101
  • София
  • Мнения: 8 480
Хайде и аз да се включа. Тази вечер бяхме на коледен концерт. Децата се бяха постарали много. Два часа ни забавляваха. Публиката беше много ентусиазирана.Духовият оркестър откри благотворителния концерт, участваха и мажоретки.  После децата пяха, танцуваха, свириха, имаше гимнастически упражнения, фокуси и накрая фолклорни танци. Бяха подготвили и базар. Каузата е българската Коледа. Добре е децата да се учат на благотворителност.

# 102
  • София
  • Мнения: 3 504
Добро утро в първия зимен ден за тази година, който настъпи в 5:27 ч.
Да пием кафето докато е топло:
Това е денят на зимното слънцестоене и най-късият за годината – времетраенето му ще бъде 9 часа и 3 минути (в София).
Днес Православната църква чества Св. великомъченица Анастасия Узорешителница . Тя е римска християнска светица, живяла през 3 век. Великомъченица Анастасия е покровителка на аптекари и лекари. Анастасия е известна с това, че се е опитвала да помага на страдащите – носела е храна и дрехи на затворниците, на просяците е давала хляб лекувала е болестите на болните, превързвала е кървящите рани на ранените. Макар и популярна сред хората, тя е осъдена на смърт по време на масовите преследвания на християните при император Диоклециан.
Честит празник на имениците и на всички нас.

# 103
  • София
  • Мнения: 3 734
Добро утро!
Последен работен ден за тази година, очаквам с нетърпение лежане на диваната и почивка, но ще има и много домакинстване и посрещане на гости.
Наистина усетих най-късия ден - беше извънредно тъмно сутринта, хубавото е, че почва да се увеличава денят.
Пипилота, успяваш ли да закупиш всички необходими неща с едно пазаруване? У дома обикновено се връщаме до магазина няколко пъти, защото нещо сме забравили или сме се сетили, че ни трябва в последния момент.
Фло, напълнила ти се е душата с концерта. И моята мнучка във вторник имаше тържиство в детскта градина, но глезах само клипчета, че нали трудно излизам от работа. Хареса ми, че има присъствие на сцената и се усмихва. Хубави са тези моменти.
Желая ви усмихнат ден!

# 104
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 109
Добро утро в първия зимен ден. Нинка ме стопли с нейното кафенце.
Мериян, пазарувам със списък и нямам пропуски. Е, ако реша да приготвям нещо по различно, тогава сигурно може да се окаже, че нещо липсва, но ако се придържам към основната схема-няма проблем. А и килерът и хладилниците са ми винаги заредени с продукти. Някой правил ли е постни зелеви сърми с болгур, вместо с ориз? Че нещо ми се върти такава идея в главата.
Едно време си спомням баба и дядо на село. Гледаха всякакви животни, отделно-бостан с дини и пъпеши, лозе, градина с всякакви зеленчуци и овошки. Имаха и пчели. Както и кладенец в двора. Дядо правеше вино и ракия всяка година в едни огромни бурета, а животните, които колеха /прасе, пуйки, патки, пилета, зайци, агнета и т.н./, слагаха в консерви и беше ужасно вкусно. ММ казваше, че ще удържат на няколко месечна блокада.

Общи условия

Активация на акаунт