Поредно запитване от отчаян мъж - как да се подобря

  • 4 905
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 245
Отиди в някой добър фризьорски салон или барбър шоп и се боядисай. Когато е направено от професионалист не изглежда изкуствено.

Но по принцип не трябва да те притеснява подобно нещо.
По принцип не ме притесняваше преди, но като хората го споменават как да не ме притеснява...
Казват ми: "как може да нямаш 30 години и да ти побелява косата"..... изключително неадекватно изказване, да не би аз да съм виновен за това?!

В крайна сметка каква е файдата ако аз се приемам, но съм сам?

Моята преди 20 започна да побелява. На един съученик още като беше на 14-15 забелязахме, че има бели косми.

Изобщо не е проблем, особено за мъж. По-добре ли е на няма и 30 да си започнал да оплешивяваш, каквито са половината българи на тази възраст. Може и като тях да си обръснеш главата, ако толкова ти е проблем косата.

# 16
  • Мнения: 5 197
Проблем ли е или не решава собственика Simple Smile Ся, дали ако косата му беше "нормална" още някоя друга година щеше да си намери друг комплекс е съвсем отделна тема.
Кръстника ми отказва да се гледа с бели коси, вече е към 60те и се боядисва. С черно. Кара го да се чувства добре и толкова. Няма драма, няма истерия, не го касае дали "за мъжете не е проблем".
Бих посъветвала за боя в тъмно кафяво, щом черното не е опция.
(И аз да си кажа - имах гадже, започнал побеляване в тийн годините, не ми е пречило, гледам, че в момента и на жена му и детето им не им пречи, на 32 е в момента и е суууупер прошарен. Не ми е минавало през ум да го карам да се боядисва, но ако ми беше споделил такова притеснение щях да го подкрепя.)

# 17
  • Мнения: 11 509
Момче, огледай се - половината мъже нямат коси, а ти се тревожиш, че си побелял и за това те отхвърлят. Не, това е изтъкнатия повод, но не е причината.
Боядисай се - не виждам нищо кошо, но го прави при професионалист. И идея си нямаш колко мъже го правят. Там ще те оскубят и маска на лицето и терапии за кожата ще имаш. Ще те лъснат дет се вика.

ОБАЧЕ

Да си пишеш с жена с месеци и да изпляска, че косата е проблем или имаш отвратителен подбор за жени /повърхностни, глупаи и най-вероятно кифльоци/ или имаш сериозен проблем, който не могат да изтъкнат /излъчване, поведение, натрапчивост, лудост.../
Дай сега да видим ти как си избираш момичетата? Какви си търсиш? Какво подбираш?

Кажи колко често комуникираш с момичета? Например ходиш ли на танци - където лесно може да комуникираш с жени, да ги докосваш и градиш умения за контакт и флирт. Не виждам къде другаде може да имаш контакт с жени по този физически начин.

Сега тук ще ме изядат, ОБАЧЕ имах един познат, който не стига че няма добра визия, заекваше момчето, рано оплешивя, нисичък и пълен и не му се получаваха връзките - напира и го отхвърлят. И започна редовно да ползва услугите на платени момичета - ами понатрупа опит, отпусна се, понавири гребена. Не, че нещо промени в него - просто спря да е отчаян, коет е доста отблъскващо и при мъже и при жени. Сега е женан, с две деца. Нямам идея дали още си посещава онези момичета хахахах Негова работа Wink

# 18
  • Мнения: 25
Момче, огледай се - половината мъже нямат коси, а ти се тревожиш, че си побелял и за това те отхвърлят. Не, това е изтъкнатия повод, но не е причината.
Боядисай се - не виждам нищо кошо, но го прави при професионалист. И идея си нямаш колко мъже го правят. Там ще те оскубят и маска на лицето и терапии за кожата ще имаш. Ще те лъснат дет се вика.

ОБАЧЕ

Да си пишеш с жена с месеци и да изпляска, че косата е проблем или имаш отвратителен подбор за жени /повърхностни, глупаи и най-вероятно кифльоци/ или имаш сериозен проблем, който не могат да изтъкнат /излъчване, поведение, натрапчивост, лудост.../
Дай сега да видим ти как си избираш момичетата? Какви си търсиш? Какво подбираш?

Кажи колко често комуникираш с момичета? Например ходиш ли на танци - където лесно може да комуникираш с жени, да ги докосваш и градиш умения за контакт и флирт. Не виждам къде другаде може да имаш контакт с жени по този физически начин.

Сега тук ще ме изядат, ОБАЧЕ имах един познат, който не стига че няма добра визия, заекваше момчето, рано оплешивя, нисичък и пълен и не му се получаваха връзките - напира и го отхвърлят. И започна редовно да ползва услугите на платени момичета - ами понатрупа опит, отпусна се, понавири гребена. Не, че нещо промени в него - просто спря да е отчаян, коет е доста отблъскващо и при мъже и при жени. Сега е женан, с две деца. Нямам идея дали още си посещава онези момичета хахахах Негова работа Wink
Общувам. Ама всички искат да сме си само приятели, което знам какво значи. Grinning

Не съм достатъчно атрактивен за романтична връзка. Ето затова трябва да променя всеки физически дефект, иначе ще продължат да ми казват колко добър характер имам, ама нали - само за приятел Wink

# 19
  • Мнения: 11 509
И ти така подбираш момичетата - по външния вид?

Как можа да питаш ВСИЧКИ?

Ще ти кажа една една общоизвестна тайна - жените не държат толкова на външния вид на мъжете. Те обичат с ушите, а не с очите, като мъжете. Ти явно говориш само за себе си и искаш някоя да те спаси и вземе след като и обясниш всичко какъв си несъвършен /на женски език - мухльо/.

Я сега включи телевизора и погледни половината актьори мъже, сексимволи - виждат ли ти се идеални външно? Ами не!
Не смяташ ли, че явно не е проблема външността?

# 20
  • Мнения: 25
И ти така подбираш момичетата - по външния вид?

Как можа да питаш ВСИЧКИ?

Ще ти кажа една една общоизвестна тайна - жените не държат толкова на външния вид на мъжете. Те обичат с ушите, а не с очите, като мъжете. Ти явно говориш само за себе си и искаш някоя да те спаси и вземе след като и обясниш всичко какъв си несъвършен /на женски език - мухльо/.

Я сега включи телевизора и погледни половината актьори мъже, сексимволи - виждат ли ти се идеални външно? Ами не!
Не смяташ ли, че явно не е проблема външността?
Ами просто искам да не са дебели, нямам кой знае какви изисквания към външния им вид, смятам, че щом аз се поддържам и съм във форма, мога да изисквам това, а и просто не съм приевлечен от дебели момичета.

Но въпреки че съм висок, строен и във форма, лицето си не мога да променя.

По принцип не говоря за себе си и не споделям много, повече говоря за тях, питам ги въпроси за техните интереси и ги изслушвам за това, за което им се говори за да ги опозная. Забавен съм, пускам майтапи, закачки, но не съм груб. Не съм глупак, който си споделя всички комплекси и се държи като мухльо. Това го правя само тук, защото е анонимно Grinning

И те така казват, че не държали на външен вид, но истината е, че техните гаджета са всичките по-атрактивни от мен. Така че не се връзва. Според мен това, което казвате "външният вид за жените няма толкова значение" е просто изказване, което обичате за да не изглеждате толкова повърхности като нас мъжете. Истината е, че си е важно и за това говорят фактите.

Гледайки се и сравнявайки се с останалите хора, които имат приятелки, те изглеждат по-добре от мен. Така че по всичко изглежда това да е проблемът.

# 21
  • Мнения: 1 597
На мой съученик косата беше опадала видимо на 17 години, след лятната ваканция се появи с обръсната глава.
И преди и след беше готин и мацките му се лепяха, защото на всичкото отгоре беше и страшно умен, пък свиреше и на китара.

Не си търси под вола теле. Сега проблемът ти е косата, утре ушите и тнт.
Работи над самочувствието си и жените сами ще дойдат.

# 22
  • Мнения: 1 302
Познавам много мъже, побелели или оплешивели като млади. Всички са си с връзки, семейства, деца. Повярвай, не това ти е проблемът. Може просто още не е дошъл моментът и да не се е появил правилният човек. И това ще стане, просто не се фиксирай прекалено върху това, не се самонавивай, че е заради косата и не се комплексирай, защото сам се вкарваш в омагьосания кръг на самосъжалението, от който трудно се излиза.

# 23
  • Марс
  • Мнения: 618
Ами боядисай я тази коса, ама се върни след няколко месеца да кажеш дали се е появила заветната любима лапнала по косата, щом само това е проблем.

# 24
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 288
Търси проблем в психиката си не в цвета на косата.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 631
Помисли, ако си с обръсната глава дали няма да имаш по голямо самочувствие?

Има толкова много младежи с обръснати глави. Дори има мода, обръсната глава с голяма брада.

Онзи грозник Слави Трифонов и без коса що жени му се лепяха.

За мен някоя жена трябва честно да ти каже в косата ли наистина е проблема или тя е само оправдание.

# 26
  • Мнения: 3 452
Моят съвет е да отидеш при наистина добър фризьор, който може да ти предложи не само боядисване, а да ти даде съвет за смяна на цвета, евентуално и подходяща прическа за формата на лицето ти.
Аз също побелях рано, боядисват си косата черна, но тия бели коси започваха да пробиват след седмица. Преди 3 години смених фризьорката и за моя изненада ми предложи руси кичури и изсветляване на основния цвят. Постигнахме търсения ефект постепенно, но получавам само комплименти от тогава. Боядисвам корените на 3 седмици, обаче, това е оптималното за мен. Опитахме на 4 дори 5 седмици, но бялото много прераства и се чувствам като старица. Успех!

# 27
  • Мнения: 13 945
Може би това, което ще напиша няма да се хареса, но понякога колкото и да му наред нещо на човек, той остава сам.  Самотата е нещо което все пак ходи по хората. Верно е, че казват, че за всеки влак си има пътници, но понякога на някой влак никой не се качва. Каквато и да е косата. Това че никой не се качва на твоя влак не е въпрос на коса нито на фигура, не и на пари. Половината мъже на този свят за плешиви, дебели, без пари и при все имат семейства. Затова сравненията нямат място - аз съм такъв, пък те са онакива, защо на тях им се получава а на мен - не... Възможно е никога да не намерите партньорка, колкото и усилия да прилагате. Може би трябва малко да отхлабите хватката, да престанете да циклите, отчаяно да търсите да се питате защо. Животът е такъв. Пуснете с епо течението. Приемете че правите каквото трябва, а останалото вече не можете да контролирате. Ако има някакъв замисъл вселената за вас като двойка , някъде там е вашия партньор. Ако ли не, то ще трябва да търсите друг смисъл в живота.

Последна редакция: нд, 17 дек 2023, 22:03 от _re_ge

# 28
  • Мнения: 11 509
Е, какви техни гаджета? Ти с обвързани момичета ли се пробваш?

# 29
  • Мнения: 25
Е, какви техни гаджета? Ти с обвързани момичета ли се пробваш?

Не, естествено, някои от тях имат - с тях съм само приятел, някои са имали преди и след това съм се опитвал когато са били необвързани. А някои са си просто необвързани. Правя съпоставка с тези, които имат/са имали приятел и виждам, че визуално явно не отговарям.

Общи условия

Активация на акаунт