Поредно запитване от отчаян мъж - как да се подобря

  • 5 082
  • 104
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 277
Като се запознаеш с момиче то пита ли те защо косата ти е побеляла?
Ако да - отговори и - всеки трябва да има недостатъци, иначе ще съм перфектен. /в кръга на шегата/ Малко самоирония няма да навреди.
Ако не- ти ли подхващаш темата за бялата коса? Ако да - Защо?
Свестните момичета не се вглъбяват в бялата ти коса. Обаче, ако ти се вглъбяваш и им я натрапваш постоянно, ами идва в повече...
Много е отблъскващо да видиш здрав , прав мъж да се оплаква и да мрънка за косата си. И още повече да няма грам самочувствие заради нея.

Да не съм груба , обаче светът не се върти около косата ти.
Всъщност твоят свят е там и ще се поболееш.

Една жена се печели с държание. Бъди джентълмен. Накарай я да се усмихне. Прекарай си хубаво с нея и толкова.
Проблемът ти е самочувствието.

И за да не си мислиш, че приказвам така наизустено, мога да ти кажа, че има мъже и жени, с доста различни и по-сериозни "проблеми" с външния вид или с нещо друго.

Моят мъж, например, има тикове. Аз не ги забелязвам дори. И не се и вглъбявам в тях. Но на някои хора им прави впечатление и го питат - защо, как?. И въпреки това мога да твърдя, че той има страхотно самочувствие и е център на купона.

Намери едно гадже за кратки срещи, не нещо сериозно. Да си прекараш добре и малко да разпуснеш. Да ти дойде самочувствието на Аполон /щом тялото го имаш вече/.
С най-добри чувства! Успех!

# 76
  • Мнения: 2 026
Я се дръж мъжки и спри да обвиняваш косата  за собствените  си  комплекси и страхове.. Изглеждаш така ,както се чувтваш . и хората те виждат така, както се виждаш ти в криво огледало . Дори да си 45 кила ако се чуватваш дебел- дебел ще те виждат.
Втеляването във външния вид си е чисто женски приьом , лично мен ме отблъскват мъже вманиачени във визията си , вероятно на подсъзнателно ниво и много жени . Потърси други качества  , които да те карат да се чувстваш готина личност ,спри да разсъждаваш , като кифла  и ще се изненадаш, колко по- оценен ще си . Повярвай ми, хората , които уважават друг и му се прекланят само на ниво визия..дори не си заслужава да търсиш вниманието им.Ако си от тях- не ни занимавай  Ако ти чуя тези разсъждения, и да си секси   като Деръл Диксън , пак бих избягала с 200. Търси другаде ..съвсем другаде

# 77
  • Мнения: 51
Само девствен мъж би расъждавал като теб, пич.
Жени има за всички, още повече, че мъжете сте по-малко от жените, и стастически, за един мъж се борят поне три жени.
Свали малко критериите си, преспи с една-две-три, и ще видиш как рязко ще си вдигнеш самочувствието.

# 78
  • Мнения: 11 535
Жени има за всички, още повече, че мъжете сте по-малко от жените, и стастически, за един мъж се борят поне три жени.

По-скоро четири жени и един мъж се борят Wink То стред мъжете - мъже не останаха ...

# 79
  • Мнения: 51
По-скоро четири жени и един мъж се борят Wink То стред мъжете - мъже не останаха ...

Именно, че сред мъжете, мъже не останаха.
Всъщност си права, че сега за един мъж се борят и мъже, и жени. Шегувам се с един приятел, който е би, че ако мъжът ми тръгне по мъже, аз и той ще ходим за еди и същ дивеч. Joy

# 80
  • Мнения: 2 147
Бих те посъветвала да не се предоверяваш на съветите тук, а да търсиш съвети от връстнички, както и на жени в ранни 20. Тук много от жените не са в твоята възрастова група. Ти си от поколението Z, което е изключително фокусирано върху външния си вид.
Любопитно ми е какви жени харесваш на външен вид. Може да пуснеш снимка. Като цяло са малко красавиците, които ще излизат с някой, който мнозина смятат за отблъскващ. Имай го предвид.

Пърхот, косми по ушите и криви зъби не са в категорията "привлекателно". Дори да беше най-големият красавец, това щеше да те загрози. Хубавото е, че всичко това е поправимо. Започни със зъбите, не само ще подобриш вида си, но и здравословното си състояние.
По-напред са ти дали съвет да пробваш да станеш доброволец през сайта timeheroes. Пробвай с това, аз съм участвала в техни акции и идват предимно жени, повечето от които интересни, а сред тях има и хубавици.

Само девствен мъж би расъждавал като теб, пич.
Жени има за всички, още повече, че мъжете сте по-малко от жените, и стастически, за един мъж се борят поне три жени.
Свали малко критериите си, преспи с една-две-три, и ще видиш как рязко ще си вдигнеш самочувствието.

Това е такава глупост...Жените са повече, но това важи за хората на възраст 55+. Това е защото имаме по-голяма продължителност на живота. Може сами да отворите статистиките на НСИ - във възрастта 25-29, мъжете са с 8255 повече.

Последна редакция: ср, 20 дек 2023, 12:23 от Solaris

# 81
  • Мнения: 452
Solaris Аз съм в ранните 20,писала съм и мнение по темата!
 Не смятам,че мненията трябва да се подминават,само защото не са писани от наборки на автора.
Всяка една жена тук е отделила време за коментар,за разлика от теб,която го наливаш във всеки един аспект!Убеждавайки го да мине под скалпела,иначе нямало да има активност с жените,що за човек би написал подобни глупости?!

# 82
  • Мнения: 2 147
Къде съм написала да мине под скалпела? Joy Хайде малко четене с разбиране. Тук всеки пише "Приеми себе си", докато в същото време темите за козметика и пластична хирургия процъфтяват. Да си махне космите, да си лекува пърхота и да си сложи едни брекети не е минаване под скалпела. И е факт, че тук някои жени имат деца на приблизително неговата възраст. Това е едно друго поколение, което не е израснало с Тик Ток и не вижда такава нужда от подобрения във външния вид, особено за мъж. Обаче ние не сме му таргет групата, той не се опитва да се хареса на нас, а на връстничките си.

# 83
  • Мнения: 19 285
Аз пък не виждам защо трябва да приема себе си с проблем, който е сравнително лесно решим, и да се чуди какво микропроблемчета да решава, но да остави основното. Ето нещо такова е преодолимо и разликата е коренна след това:
https://images.app.goo.gl/g1Jxg87eAjNMUwhDA

# 84
  • Мнения: 12 924
Той вижда в себе си като проблем само цвета на косата (посивяла) и че кожата му е суха.
Нито едно от тези двете не изисква кой знае какво, за да се промени. И той го знае.

# 85
  • Мнения: 452
В темите за козметика и пластична хирургия пишат предимно над 35-40.
Не за друго,а защото годините не прощават на никого,всеки иска да изглежда добре,което няма лошо.
В преден коментар пишеш,че младите гледали на външността повече от другите,което изобщо не е вярно!
За някои големия нос е привлекателен,както и кривите зъби,защо трябва мъж да изглежда като кукла?
Да си сложи фасети като на Благо Джийзъса,несъмнено ще му провърви с жените...! Satisfied
Поведението на автора би отблъснал всяка жена,кой иска вечно мрънкащ мъж?!

# 86
  • Мнения: 2 147
Ако не беше вярно, статистиките нямаше да показват такъв огромен ръст на пластичната хирургия сред младите. Възрастта за корекции пада и все повече млади момичета си слагат филъри или ползват ботокс превантивно. Дори на пръв поглед естествени момичета, всъщност имат корекции. Продажбите на козметика нарастват значително в последното десетилетие. Докато майка ми ме ползвала само един обикновен крем за лицето, днешните двайсетгодишни имат "рутини". Всеки човек на около 30 или повече години забелязва това.

И никъде не споменавам слагането на фасети. Говоря за брекети или алайнери, които не само ще му оправят усмивката, но и ще му спестят много пари в бъдеще за зъболечение.

# 87
  • Мнения: 12 924
Сигурно е такава статистиката, но това едва ли има отношение към казуса с този мъж. Нали така?

# 88
  • Мнения: 2 147
Ами може и да има отношение, ако стандартът за красота е нереалистичен. Любопитно е по какви жени се заглежда авторът, защото ако е само по "направени" мацки от Инстаграм, едва ли ще му се отвори парашутът.

# 89
  • Мнения: 11 535
Първо - каквото и там поколение да сме то сме поколението, което е МАЙКИ на поколението на автора. Така здраво сме се озверили в децата си, че психолозите не смогват да отговорят на всичките ни питанки, анализи, чуденки и психологически фльонги.
Също така имайки наглостта да си на двойно годините на някого имаш житейския опит да знаеш, че и нашето поколение си бе не по-малко озверено във външността га бе младу и глупаву. После порастнахме, поумняхме и ни мина.
Надали съм единствената дето е искала дълги прави коси, зелени очи, хлътнали бузи и цици като любеници и задник с подложки. Сега се радвам, че баба ми ми каза, че ако дам пари за подобни простотии ще ме пердаши докато се разхвърчат от мен. Така, че нищо не му е по-различно на сегашното поколение. Повърхностни е имало винаги.
Като майка на момиче около 20-те и активно присъстваща в живота на една сюрия племеници мога отговорно да твърдя, че младите сега въобще не се вписват в описанието на Solaris с фиксации и хирургични интервенции. Кифльоци има. Видимо разпознаваеми са по джуките. Но свестните са си умни и никога не биха поставили такава фиксация върху външния си вид. Козметичните продукти са форма на поддръжка и ако майка ви е имала достъп до крем Нефертити и балсам Импресия и китайско розово, химическо червило то сега поне на картинка има повече избор, но да ви кажа все си е същото, само имената са повече.
Темите за пластики пръщят, защото НАШЕТО ПОКОЛЕНИЕ се бори да не остарее. Села ви - неизбежно е. Чак гротеско като видиш жена отчяно бореща се с годините и гравитацията. Тази битка е загубена перманентно.

Авторът и неговите комплекси и фиксиране във външността си е типаж, който имаше и в моето поколение и в това на баба ми, че и в предните. Има си своите демони и причини да не може да посрещне истината. Ако не се справи това може да отрови целият му живот. За разлика от нашето поколение той има богата китка от психолози, книги, обучения, които да са му в помощ. Дори сега като го пишех се замислих, че за него би било добре да запише и завърши психология - хем ще си помогне, хем си е женска специалност с шашави момичета Simple Smile

кукумицинка, защо смяташ, че ринопластиката е сравнително лесна? Любителка съм на бойни спортове и за счупен нос и нужда от нагласяне на прегради имам подобна интервенция /без обелването на носа, пиленето на костта и рязането на хрущяла/ това е отвратително изживяване. Предпочитам 3 секциота, отколкото това.
Имам приятелка с ринопластика в чужбина - малко известно е, че повечето не дишат нормално в последствие. Също така княгиня Калина и не само тя е едино добро предупреждение...

Общи условия

Активация на акаунт