Уреаплазма и Микоплазма - 5

  • 9 936
  • 240
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 270
Аз пък съм на мнение, че уреаплазмата може да пречи на забременяване, това посочва нашият опит. Година и половина неуспешни опити, със следене на овулация, а след като я изчистихме забременях веднага 2 пъти от 2 месеца опити! Първият завърши със спонтанен аборт в ранна седмица, но още на следващия месец опити пак забременях. Лекарите, с които съм го споделяла, казват, че е напълно възможно да е увреждала сперматозоидите на мъжа ми. Въпреки че няма консенсус по въпроса, аз съм убедена, че в нашия случай тя беше причината за безплодието.
Иначе и при двамата не е имало нито симптоми, нито какъвто и да е дискомфорт, тоест не е имало инфекция. При мен даже беше толкова малко като количество - 10^4, че от Геника не ми направиха антибиограма.

# 196
  • Мнения: 304
Здравейте, идвам с може би глупав въпрос, но не ми е ясно. Откриха ми уреаплазма с pcr тест, който само констатира наличието и. При въпрос към лекуващата лекарка необходимо ли е антибиограма, тя отговори не. За уреаплазма не се правило такава и ми изписа миноциклин. Изпих си го, и сега ще ходя отново на преглед, да видим дали съм я излекувала. И тук идва въпроса какъв тест да пусна, от едната лаборатория ми отговориха, че само pcr тест правили и не можело антибиограма. В рамус има изследване на микробиология за уреаплазма, и отделно пак pcr тест. Тоест достатъчно ли е само микробиология за уреаплазма.

Последна редакция: вт, 28 май 2024, 14:23 от Galadriel7

# 197
  • Мнения: 136
Здравейте, идвам с може би глупав въпрос, но не ми е ясно. Откриха ми уреаплазма с pcr тест, който само констатира наличието и. При въпрос към лекуващата лекарка необходимо ли е антибиограма, тя отговори не. За уреаплазма не се правило такава и ми изписа миноциклин. Изпих си го, и сега ще ходя отново на преглед, да видим дали съм я излекувала. И тук идва въпроса какъв тест да пусна, от едната лаборатория ми отговориха, че само pcr тест правили и не можело антибиограма. В рамус има изследване на микробиология за уреаплазма, и отделно пак pcr тест. Тоест достатъчно ли е само микробиология за уреаплазма.

На МБ уреаплазмата не излиза, аз съм си пускала.
В случая ако в Града нямате лаборатория Геника може да им изпратите пробите с парите по Еконт до София. Аз така правех като си следях състоянието. На Уреаплазмата се прави Антибиограма иначе стреляте на сляпо. В Геника е 85 лв.
Първоначално си пуснах пакет фемофлор за 200 лв, след това пуснах отделно изследване за разграничаване на вида уреаплазма и Антибиограмата към нея.
Аз се лекувах 2 седмици с Клацид.
В момента съм отрицателна.

# 198
  • Мнения: 304
Благодаря, в нашия град пише че има офис, ще отида да питам на място.

# 199
  • Мнения: 111
Здравейте, момичета! Правих си Фемофлор и Микробиология в клиниката  на доц.Конова, като преминах лечение за открита уреаплазма и кандида - 10 дена вибрамицин 2х1, Кандизол и лактажин след антибиотика. ММ пуска андрофлор и при него излезе отрицателно, затова и не му изписаха антибиотик. Прочетох темата и доста момичета съветват паралелно лекуване. Сега от КИРМ искат за контрола да мина през моето АГ (от друг град съм) и да им изпратя пробата, за да я гледат пак те (фемофлор + микробиология). От последното хапче антибиотик са минали около 3 седмици. Налагало ли ви се е да изпращате проба до лаборатория с куриер? Чудя се дали от температурите или транспорта може да се компрометира  пробата. Какво бихте ме посъветвали? Също така дали да пусна отделно урина или друго изследване, за да видя дали е изчистена или горните две биха били достатъчни?

# 200
  • Мнения: 26
За уреаплазмата трябва да минат поне 40 дни след края на лечението за контрола. Аз също трябва да правя, но онзи ден АГ ми каза да изчакам.

# 201
  • Мнения: 170
За уреаплазмата трябва да минат поне 40 дни след края на лечението за контрола. Аз също трябва да правя, но онзи ден АГ ми каза да изчакам.

От къде имаш тази информация за 40-те дни след края на терапията? Питам, защото едва ли не всеки дава различна информация. При 3 различни АГ бях, три различни неща ми казаха.

# 202
  • Мнения: 136
Аз съм звъняла в Геника да ги питам относно колко време след АБ може да се пуснат изследвания и те ми казаха след 20 дни. Лично аз изчаках месец и тогава си пуснах изследвания.

# 203
  • Мнения: 111
Геника ми казаха 20 дена след АБ, а от КИРМ минимум 3 седмици. Имам запазен час при АГ за 12.06 (последен АБ на 18.05) и ще са минали около 25 дена и затова се интересувам и аз.

# 204
  • Мнения: 26
За уреаплазмата трябва да минат поне 40 дни след края на лечението за контрола. Аз също трябва да правя, но онзи ден АГ ми каза да изчакам.

От къде имаш тази информация за 40-те дни след края на терапията? Питам, защото едва ли не всеки дава различна информация. При 3 различни АГ бях, три различни неща ми казаха.

От моя АГ. Трябва да мине повече време, за да не даде подвеждащ резултат контролата. Разбира се, че всеки си има различно мнение. Просто се доверяваш на един и не слушаш другите Simple Smile Аз лично за 15 години в различни ситуации, съм изградила пълно доверие в моя АГ и предпочитам да не търся второ мнение.
Успех на всички в борбата с упоритите гадинки 🍀

# 205
  • Мнения: 101
Здравейте мили хорица
Моето лечение на тез ушким ниски стойности беше с
Вибрамицин 7 дни 2х2 и 5 дни вибрамицин 2х1 и 2 дни доксициклин 2х 1 днес е последният прием плюс макмирор 14 дни вагинално и на всеки 3 дни микомакс плюс стаматин за имунната система и фемифлора на swanson 9.8 bilion cfu пробиотик на обяд и урунат голд за уреаплазма 14 дни 3х1 .В Сряда съм при лекаря  така каза .
Може би ще иска тест незнам защо ми каза така .Но незнам и контролата каква ще е дали отново ще трябва да давам 200лв за фемифлор плюс в геника или ще си пусне пак цервикален и влагалищен секрет в цибалаб той?

# 206
  • Мнения: 76
Здравейте, не знам дали някой ме помни, но бях писала преди 1 година за първи път когато ми откриха уреаплазмата. Имам 4 неуспешни лечения, след което напълно се отказах от българските доктори и започнах да чета и търся информация на своя глава. Научих, че уреаплазмата е коинфекция на вирус ( Лаймкса болест или Ебщайн) и вирусът предизвиква бактерията. Тези вируси най-често са в резултат на слаб имунитет. При мен пиенето на антиботици само влошаваше положението, затова започнах диета. Спрях/ глутен сладко, алкохол, млечни и глутен. Знам, че звучи много крайно, но аз си бях съсипала флората с толкова много антибиотици. Това продължи 3 месеца. Искам да ви кажа, че в момента успях да преборя бактерията и дори да развия лактобацили, което ми се струваше невъзможно до преди това. Единственото в момента се боря с вируса, тъй като трябва да паднат стойностите до определение норми. Но мисълта ми е, че лекарите масово не са наясно как се лекува и само объркват положението с антибиотици, трябва просто доста сериозна работа с имунитета. Аз успях само с промяна на храненето да се оправя. Надявам се моя опит да е от полза на някого, защото аз наистина се лутах и изгубих много време в борбата с тази уреаплазма.

# 207
  • Мнения: 101
Аз глутен сладко млечни кафе алкохол хляб не ям.

# 208
  • Мнения: 54
Здравейте мили хорица
Моето лечение на тез ушким ниски стойности беше с
Вибрамицин 7 дни 2х2 и 5 дни вибрамицин 2х1 и 2 дни доксициклин 2х 1 днес е последният прием плюс макмирор 14 дни вагинално и на всеки 3 дни микомакс плюс стаматин за имунната система и фемифлора на swanson 9.8 bilion cfu пробиотик на обяд и урунат голд за уреаплазма 14 дни 3х1 .В Сряда съм при лекаря  така каза .
Може би ще иска тест незнам защо ми каза така .Но незнам и контролата каква ще е дали отново ще трябва да давам 200лв за фемифлор плюс в геника или ще си пусне пак цервикален и влагалищен секрет в цибалаб той?

Това какво значи, че имаме лаймска болест ли? Бихте ли споделила малко повече за наученото от вас ?

# 209
  • Мнения: 76
Уреаплазмата не е самият проблем, по-скоро някакъв вирус се е отключил и е активирал инфекцията, а той се е отключил заради спад в имунитета ( храна, стрес). Всички сме носители на вируси, особено след ковид, въпросът е да се държат по контрол, т.е имунитетът да е силен, а той е в червата, които трябва да се подсилят. С антибиотици червата се развалят и всички лактобацили изчезват. Аз се тествах и открит Ебщайн в матката (чрез фертилити тест), отделно си правих и кръвни изследвания и диагнозата се препотвърди. Няма лечение за тези вируси, в момента работя над имунитета си и си следя кръвнире показателите ( IGg, Igm). С пиенето на антибиотици само съм влошила положението си. Може да видите публикации на Антъни Уилям, той много говори за вирусите и предлага протоколи за лечение. Има и група във фейсбук, ако проявявате интерес .

Общи условия

Активация на акаунт