До кога изварявате...

  • 11 973
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 573
За по- големите бебоци (над 6м) е добре да се изваряват джаджите поне веднъж седмично до годинка.
За по- малките е добре всеки ден.
Нашият педиатър каза да не се вталясвам толкова, да изварявам когато се сетя, но на мен ми е по- спокойно да се престаравам- не искам зорлем да лепна нещо на бебока.

# 16
  • Мнения: 4 358
Аз имам стерилизатор за микровълнова и стерилизирането не ми беше проблем.
Изварявах шишетата 9 месеца.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Margarita
Аз все още изварявам и мисля да го правя докато започне да пълзи  насам-натам. Иначе като питах педиатърката тя ми каза: "Колкото по-дълго, толкова по-добре."


А ти защо не я попита какво му е по-доброто?Сега да не си помислиш, че нещо се заяждам Embarassed Просто недоумявам какъв е смисълът от тази стерилност, нали все пак детето трябва да си изгражда имунитет малко по малко.Е, сега, говоря за по-големите бебоци, не за новородено, нали....
Оф, дано само и тази тема да не стане бойно поле Confused

# 18
  • Мнения: 7 837
Ползвам само две шишета за чай, макар че той не умира от кеф да пие. Затова стерилизирам с таблетките на Чико.
Може би ще продължа още някой и друг месец, макар че бебо вече започна да прави опити да си лапа ръцете.
Според педито е добре да съм стриктна в стерилизирането до втория, третия месец.

# 19
  • Мнения: 193
изварявам шишетата за мляко след всяко ползване и смятам да продължавам докато давам мляко, шишето за вода и бибата - веднъж дневно.

# 20
  • Мнения: 6 315
Цитат на: belinda

А ти защо не я попита какво му е по-доброто?Сега да не си помислиш, че нещо се заяждам Embarassed Просто недоумявам какъв е смисълът от тази стерилност, нали все пак детето трябва да си изгражда имунитет малко по малко.Е, сега, говоря за по-големите бебоци, не за новородено, нали....
Оф, дано само и тази тема да не стане бойно поле Confused


Според мен също е хубаво да си изгражда имунитет, но не да го хвърля изведнъж в мръсния ни свят. Убедена съм, че дори и изварени шишетата и водава пак бъкат от бактерии.  Все пак не ги изваряваме непосредствено преди хранене. А и на мен не ми пречи.

Всички изваряваме водата до 1 годинка, нали? Защо го правим? Същото е и с шишетата. Водата като престои развива бактерии. Чаят - също.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: Margarita
Цитат на: belinda

А ти защо не я попита какво му е по-доброто?Сега да не си помислиш, че нещо се заяждам Embarassed Просто недоумявам какъв е смисълът от тази стерилност, нали все пак детето трябва да си изгражда имунитет малко по малко.Е, сега, говоря за по-големите бебоци, не за новородено, нали....
Оф, дано само и тази тема да не стане бойно поле Confused


Според мен също е хубаво да си изгражда имунитет, но не да го хвърля изведнъж в мръсния ни свят. Убедена съм, че дори и изварени шишетата и водава пак бъкат от бактерии.  Все пак не ги изваряваме непосредствено преди хранене. А и на мен не ми пречи.

Всички изваряваме водата до 1 годинка, нали? Защо го правим? Същото е и с шишетата. Водата като престои развива бактерии. Чаят - също.


Ама разбира се!Ти добре си правиш.Аз например ако не кърмех, а давах мляко в бутилка, щях да изварявам сигурно.Що се отнася до чай и вода - ние и това не пием, така че просто не ми остава какво да изварявам.Освен може би купичката, в която яде пюре Rolling Eyes Нея само я мия.Както и да е.....Аз за друго питах - за израза "колкото по-дълго, толкова по-добре".Дали наистина е по-добре да изваряваме принадлежностите на едно пипащо всичко, лапащо всичко или дори пълзящо дете?Това ми беше мисълата Thinking

# 22
  • Мнения: 6 315
Цитат на: belinda
.Дали наистина е по-добре да изваряваме принадлежностите на едно пипащо всичко, лапащо всичко или дори пълзящо дете?Това ми беше мисълата Thinking


Аз жената я питах пред 2-3 месеца :о). Доста рано за пълзене и лапане на всичко Wink.  Може да я питам пак при следвашата консултация.

Иначе купичката и лъжичката му не ги изварявам - в тях не се задържа течност или храна за да има нужда.  Просто ги измивам хубаво.

# 23
  • Мнения: 356
Момичета, на мен въпросът ми беше за останалите шишета без млякото. При млякото съм съгласна, че нещата са други, защото има опасност от развиване на млечно-кисели бактерии, които са изключително опасни за голям човек, а камо ли за бебе.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
Още стерилизирам на Дариа шишетата /на 8 месеца е/ и бибероните поне веднъж седмично.

Трябва да се стерилизира не заради 'микробите', а защото в млякото много бързо се развиват микроорганизми, които са вредни и дори опасни. Такива 'микроби' няма по пода. Ако бебето пие само вода и чай от шишетата е друго мисля...

# 25
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Isa
Още стерилизирам на Дариа шишетата /на 8 месеца е/ и бибероните поне веднъж седмично.

Трябва да се стерилизира не заради 'микробите', а защото в млякото много бързо се развиват микроорганизми, които са вредни и дори опасни. Такива 'микроби' няма по пода. Ако бебето пие само вода и чай от шишетата е друго мисля...


Аз си мисля, че и във водата и в чая (особено в него) се развиват микроорганизми. Ако оставите чай от шипка, например, да престои малко по-дълго - 6-7 часа - в него се образуват нишки и нещо подобно на утайка. Може да не е от микроорганизми, но предпочитам после да изваря шишето.

П.П. Моето бебе по принцип ни чай, ни вода пие, но му давах шипка като имаше разстройство.....

# 26
  • Мнения: 46 508
Цитат на: andulina
Момичета, на мен въпросът ми беше за останалите шишета без млякото. При млякото съм съгласна, че нещата са други, защото има опасност от развиване на млечно-кисели бактерии, които са изключително опасни за голям човек, а камо ли за бебе.


Ако пие след ядене водичка или чай, пак попада мляко по биберона. Шишетата може и да не изваряваш, само биберона.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 845
Ние се кърмим.
Питаш мед. сестрата-до 6-ия месец трябвало.

# 28
  • София
  • Мнения: 9 464
Цитат на: belinda
Нищо не изварявам мноооого отдавна!Май изварявах само първите два месеца Laughing

И аз така. Laughing
Пък и съм сложила Лора да пълзи по земята на една постелка и тя вече лапа всякакви играчки-нейните и на батко и, което, от своя страна, май, съвсем обезсмисля изваряването.  Wink
А и ние от пет дена позлваме шишето по предназначение -за даване на каша. Simple Smile
Бибките (тези, залъгалките) ги мия с топла вода и сапунче, ако се сетя.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 181
Аз спрях от вчера Grinning ! Все пак 6 месеца са достатъчно, няма да расте в стерилна среда вечно я Wink !

Общи условия

Активация на акаунт