НОЕМВРИ месец мина вече, гушкаме си вкъщи малкото човече

  • 2 959
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 260
При вас как е положението с ръкомахането и ритането? Момчи почти през цялото време е в 'движение', честно казано чак малко започвам да се притеснявам това ритане и махане дали е нормално. Сякаш дъщеря ми не е правила така.
 Той рита на сън и се буди от това, често се удря по лицето, докато ръкомаха и се разплаква..🙄
Ясно ми е че няма как да е статичен, но той не мърда само докато е в дълбоката фаза на съня.

А и другото, което се чудя е вашите бебчета стоят ли си в креватчето без да мрънкат за внимание? Confused
Нон стоп иска да се бара с ръчички моето момче даже се ядосва като ги слагам в космонавтта затова и вече не ги слагам.За креватчето сега го уча да заспива сам там ,мрънка 30-40 минути и си заспива с бибата.

# 16
  • Мнения: 287
Като на батерии сме и ние 😁 като спи в гнездото е много спокоен, рядко ръкомаха, но като го сложа в леглото без гнездо са големи удари по матрака 😁 няколко пъти се удря сам през лицето, но не му прави особено впечатление. И в тази връзка да попитам тези от вас, които имат гнезда, свикнаха ли вашите бебета в тях, удобни ли са за вас, какви са ви мненията и преките впечатления за нощното спане в гнездо, защото при нас всяко спане е в гнездото - първо като използвам люлката на леглото, не му се разклаща толкова много главата, второ той спи по-спокойно в него, трето на мен ми е много удобно като съм в другите стаи и си го пренасям с него, четвърто като го слагам на спалнята /не спи при нас, просто си играем и бърборим/ също е в него и за мен е по-добре, за да не усети хубавата страна на нещата да спи между нас 😁 дори когато го оставяме при леля му да спи е с гнездото и той не разбира, че е на спалня и е до голям човек 😄 та първото гнездо вече ни е малко, понеже е антирефлуксно и е с лек наклон, крачетата му висят, а нощно време е свлечен по средата и вчера поръчах голямо гнездо, в което мисля да продължа да го слагам, но в някои моменти се замислям дали е удачно да спи само в гнездо…

За вниманието - има моменти, в които си стои сам независимо къде е и си зяпа и си гука и тогава е закон да не се закача детето, вече много като му омръзне / но аз през това време смея да твърдя, че успявам да свърша доста неща/ започва да помрънква, но нищо сериозно и истерично. Дори има пъти, в които го намирам заспал, сам, без люшкане, бял шум, загасена лампа и т.н. Просто си му се е доспало на човека и си е заспал 😁 като цяло, моето мнение е, че трябва да го научите да прекарва време с нулево внимание, те самите имат нужда от това. Може да са 5-10-15мин., но са от значение. 🍀

[/b]
При вас как е положението с ръкомахането и ритането? Момчи почти през цялото време е в 'движение', честно казано чак малко започвам да се притеснявам това ритане и махане дали е нормално. Сякаш дъщеря ми не е правила така.
 Той рита на сън и се буди от това, често се удря по лицето, докато ръкомаха и се разплаква..🙄
Ясно ми е че няма как да е статичен, но той не мърда само докато е в дълбоката фаза на съня.

А и другото, което се чудя е вашите бебчета стоят ли си в креватчето без да мрънкат за внимание? Confused

# 17
  • Мнения: 260
Като на батерии сме и ние 😁 като спи в гнездото е много спокоен, рядко ръкомаха, но като го сложа в леглото без гнездо са големи удари по матрака 😁 няколко пъти се удря сам през лицето, но не му прави особено впечатление. И в тази връзка да попитам тези от вас, които имат гнезда, свикнаха ли вашите бебета в тях, удобни ли са за вас, какви са ви мненията и преките впечатления за нощното спане в гнездо, защото при нас всяко спане е в гнездото - първо като използвам люлката на леглото, не му се разклаща толкова много главата, второ той спи по-спокойно в него, трето на мен ми е много удобно като съм в другите стаи и си го пренасям с него, четвърто като го слагам на спалнята /не спи при нас, просто си играем и бърборим/ също е в него и за мен е по-добре, за да не усети хубавата страна на нещата да спи между нас 😁 дори когато го оставяме при леля му да спи е с гнездото и той не разбира, че е на спалня и е до голям човек 😄 та първото гнездо вече ни е малко, понеже е антирефлуксно и е с лек наклон, крачетата му висят, а нощно време е свлечен по средата и вчера поръчах голямо гнездо, в което мисля да продължа да го слагам, но в някои моменти се замислям дали е удачно да спи само в гнездо…

За вниманието - има моменти, в които си стои сам независимо къде е и си зяпа и си гука и тогава е закон да не се закача детето, вече много като му омръзне / но аз през това време смея да твърдя, че успявам да свърша доста неща/ започва да помрънква, но нищо сериозно и истерично. Дори има пъти, в които го намирам заспал, сам, без люшкане, бял шум, загасена лампа и т.н. Просто си му се е доспало на човека и си е заспал 😁 като цяло, моето мнение е, че трябва да го научите да прекарва време с нулево внимание, те самите имат нужда от това. Може да са 5-10-15мин., но са от значение. 🍀

[/b]
При вас как е положението с ръкомахането и ритането? Момчи почти през цялото време е в 'движение', честно казано чак малко започвам да се притеснявам това ритане и махане дали е нормално. Сякаш дъщеря ми не е правила така.
 Той рита на сън и се буди от това, често се удря по лицето, докато ръкомаха и се разплаква..🙄
Ясно ми е че няма как да е статичен, но той не мърда само докато е в дълбоката фаза на съня.

А и другото, което се чудя е вашите бебчета стоят ли си в креватчето без да мрънкат за внимание? Confused
За гнездото и моето бебче си го обича много досега спеше навсякъде с него ,но като сме си вкъщи ще гледам да го науча да си е в кошарата.Иначе никакви ядове с него нямаме ,много е удобно и на бебчо си му харесва .

# 18
  • Мнения: 287
При нас гнездото е и в кошарата 😄 но все си мисля, че щом детето е спокойно няма нужда да му го отнемам… аз от известно време забелязвам, че спи по гръб и главичката е все надясно, преди гнездото спеше върху антирефлуксна възглавница и спеше все наляво, но тогава успявах да го завъртам чат-пат. Вашите бебета спят ли само на едната страна ? Аз от днес се заинатявам и започвам да го подпирам да спи и наляво…

# 19
  • Мнения: 16
И моето момче спеше само надясно, но от седмица започна да обръща и наляво. Даже нощем след хранене не заспиваше ако не го сложа надясно. Бях се притеснила малко и го подпирах с одеялцето му, но той пак се извърташе до позиция "по гръб" и след това отново надясно. В един момент просто си казах "явно има предпочитана страна", ама той пък взе че сам откри, че и на ляво му е удобно.. 😀
Как сте вие с нощното хранене? Смятате ли да отказвате някак? Някои препоръчват от 2 месец да започне да се измества с малко за да отпадне и стомахчето да почива. Други категорично заклеймяват майката като безотговорна и предпочитаща собствените си нужди пред тези на детето..
Не задавам въпросът с цел разделение, просто не знам кое е правилно..

При нас гнездото е и в кошарата 😄 но все си мисля, че щом детето е спокойно няма нужда да му го отнемам… аз от известно време забелязвам, че спи по гръб и главичката е все надясно, преди гнездото спеше върху антирефлуксна възглавница и спеше все наляво, но тогава успявах да го завъртам чат-пат. Вашите бебета спят ли само на едната страна ? Аз от днес се заинатявам и започвам да го подпирам да спи и наляво…

# 20
  • Мнения: 287
Ех, дано и той преоткрие лявата страна 😄
Ох, с това нощно хранене 😁 ние бяхме голям цирк. Още щом ни изписаха започнаха да ми говорят оттук оттам, че колкото по-рано се преборя с нощното хранене, толкова по-добре. И сядам аз, обсъждам с таткото, викам слушай сега, няколко дни ще има истерии, ревове, ще даваме вода ама казват, че зора бил 3-4 дни и свиква, а той неочаквано каза “добре, правим го”. И започнахме, бебока нямаше и 10 дни и при събуждане нощем за храна, ставам, преобувам, давам вода, а той пие ли тая вода, боже, като мляко му беше 😄 след два часа рев, става таткото дундурка, носи, приспива. И така се минаха 4 дни, през нощите на които не видяхме толкова много зор, колкото видяхме, че бебето не го интересува дали пие мляко или вода и не стана както ни казваха “ще види, че е вода, няма да му хареса и ще спре да я търси нощем”. И на петия ден реших, че ще си му давам мляко. Будеше се на три часа, аз си го свиквах така през деня. Постепенно започна да се буди на 3 и половина - 4 часа. В момента е на два месеца и от една седмица яде около 22+-1ч. и след това спи осем часа. Има няколко промрънквания нощем, но с бибата залъгвам. Та, според мен, само ще се откаже. Е, положете някакви усилия, но спрямо детето - било то да го залъжете с вода 😆, с биберон, с по-малко мляко и да намалявате постепенно или нещо, което според вас ще проработи. 😊

И моето момче спеше само надясно, но от седмица започна да обръща и наляво. Даже нощем след хранене не заспиваше ако не го сложа надясно. Бях се притеснила малко и го подпирах с одеялцето му, но той пак се извърташе до позиция "по гръб" и след това отново надясно. В един момент просто си казах "явно има предпочитана страна", ама той пък взе че сам откри, че и на ляво му е удобно.. 😀
Как сте вие с нощното хранене? Смятате ли да отказвате някак? Някои препоръчват от 2 месец да започне да се измества с малко за да отпадне и стомахчето да почива. Други категорично заклеймяват майката като безотговорна и предпочитаща собствените си нужди пред тези на детето..
Не задавам въпросът с цел разделение, просто не знам кое е правилно..

При нас гнездото е и в кошарата 😄 но все си мисля, че щом детето е спокойно няма нужда да му го отнемам… аз от известно време забелязвам, че спи по гръб и главичката е все надясно, преди гнездото спеше върху антирефлуксна възглавница и спеше все наляво, но тогава успявах да го завъртам чат-пат. Вашите бебета спят ли само на едната страна ? Аз от днес се заинатявам и започвам да го подпирам да спи и наляво…

# 21
  • Мнения: 429
Ако детето се храни с АМ прави по-големи паузи. Аз кърмя и няма да залъгвам с вода или биберони понеже така или иначе гърдите ми се препълват. Издържа максимум 5-6 часа, като буденето през нощта е веднъж. И голямото ми дете не съм се опитвала да залъгвам, спря да се буди за нощно хранене около годинката.

# 22
  • Мнения: 44
Здравей,
Аз също родих нормално в Окръжна болница във Варна. Вчера за пръв път имах леко изпускане на урина при кихане. Доколкото разбрах, може да се направи консулт с уролог и/или АГ. Защо не отидеш на преглед при този, който те е израждал? Може би ще те посъветва при кого да отидеш и ще те прегледа. В такива случаи, като нашите, се препоръчват упражнения на Кегел заедно с други неща. Моля те сподели какво ти е казал лекарят, който посетиш. Може и на лично.

Израждащият беше просто лекар на смяна в болницата в този момент.Ходих при тях на контролен казаха, всичко ще се оправи.После на женската консултация лекарката каза отивай на хирург.Взех от лината направление за хирург(коримен/проктолог).Отидох, човека беше мил, задава въпроси, преглед с пръст в ануса.Гледа колко е затворен изхода и дали можеш да стиснеш като вкара пръст.Каза, че според него ще ми отнеме повече време да се възстановя 3-4месеца.Да правя упражнения за вътрешно бедро/+кегел и че може да ме прати на физиотерапия, но понеже кърмя ще е трудно.Ако желая да отида на контролен до месец да му кажа как съм.Пита точно за това изпускане което ти имаш, но при мен е друго и не разискахме този проблем.Соволна съм от отношението му(Окр жна болница Богдан Богданов по здравна).От група лекарите във Варна ми предложиха други хирурзи където мислех да отида, но личната ме прати при него и каза нека той те види, после ако трябва ще те пратим към други.Това е зъ сега.Мола пиши ми и на мен какво е станало при теб.Едно искам да ти кажа, от нещата които четох при нашите възникнали проблеми-консултирай се, не чакай Много време да минава.Успех.

# 23
  • Мнения: 274
Мами,днес правим 2 месеца. От вчера малчо започна да ходи по 5 пъти по голяма нужда. До преди това ходеше по 1 , максимув 2 на ден. На кърма сме. Възможно ли е да имаме някакъв проблем,притеснявам се ,защото утре ни предстоят ваксини. Акото си е жълтичко. Само единия път беше по зеленикаво.

# 24
  • Мнения: 436
Мами,днес правим 2 месеца. От вчера малчо започна да ходи по 5 пъти по голяма нужда. До преди това ходеше по 1 , максимув 2 на ден. На кърма сме. Възможно ли е да имаме някакъв проблем,притеснявам се ,защото утре ни предстоят ваксини. Акото си е жълтичко. Само единия път беше по зеленикаво.

Моя бебо е изцяло на кърма, идната седмица ще стане на 3 месеца и има по 5 - 6 акания на ден. Спокойно, нормално е. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 321
И при нас са по 4-5 пъти аканията, като има дни и почти след всяко хранене - изцяло на кърма сме и ние Simple Smile

Момичета, започнахте ли да слагате ваксините? Как ви ги разпределят - по 2 наведнъж или ви ги разбиват във времето?

# 26
  • Мнения: 274
Мами,днес правим 2 месеца. От вчера малчо започна да ходи по 5 пъти по голяма нужда. До преди това ходеше по 1 , максимув 2 на ден. На кърма сме. Възможно ли е да имаме някакъв проблем,притеснявам се ,защото утре ни предстоят ваксини. Акото си е жълтичко. Само единия път беше по зеленикаво.

Моя бебо е изцяло на кърма, идната седмица ще стане на 3 месеца и има по 5 - 6 акания на ден. Спокойно, нормално е. Simple Smile
Вчера бяха 7 пъти, днес до сега са 2. Притеснява ме, че съвпада с настинка на баткото. Иначе ака лесно и е малко по-рядко от обикновеното. Дали може да е от пробиотика , който давам 2 седмици вече. Иначе си се смее,гука,не е отпаднал. Днес сме на консултация и ще видим.

# 27
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 178
Момичета, вие ме замислихте доста. Моето момиче също е само на кърма, на два месеца и половина вече. Обичайно ходи по веднъж на ден, но понякога има паузи по няколко дни. Тези дни много, много обилно се изходи преди 4 дни и оттогава до вчера нищо, когато с помощ от мен имаше едно нормално изхождане. Под нормално имам предвид като количество, иначе за консистенцията е ок. Та дали това е проблем 🙄 Някъде бях срещала информация, че кърмените бебета можели и до веднъж седмично

# 28
  • Мнения: 274
Момичета, вие ме замислихте доста. Моето момиче също е само на кърма, на два месеца и половина вече. Обичайно ходи по веднъж на ден, но понякога има паузи по няколко дни. Тези дни много, много обилно се изходи преди 4 дни и оттогава до вчера нищо, когато с помощ от мен имаше едно нормално изхождане. Под нормално имам предвид като количество, иначе за консистенцията е ок. Та дали това е проблем 🙄 Някъде бях срещала информация, че кърмените бебета можели и до веднъж седмично
Баткото ми ходеше по 1 път на седмица. Отлагаме ваксините за сега докато баткото оправи супола , а малмо сппе с разтройството. Ще лекуваме с Тазектн дуо и хидрасек прахчета. А и с тоя грип доктора го е страх да ваксинира.

# 29
  • Мнения: 287
Здравейте! Сега прочетох информация за подготовка за ваксина със шуслерови соли. Въпросът ми е някоя от вас досега давала ли е от солите за подготовка преди ваксина и/или някоя от вас мисли ли да дава? Чакам нашата докторка да ми звънне и през това време питам вас 😊

Общи условия

Активация на акаунт