Какво раждане предпочитате?

  • 4 502
  • 87
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 974
Иска ми се да проверя какво е вашето мнение, за секциото и нормалното раждане, при положение, че няма усложнения, вие какво бихте препочели?

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Нормално с упойка предпочитам, но раждах без упойка.  Imp

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Лиорена, къде си, душко?!  Mr. Green

Нормално без упойка. Както и родих, и не съжалявам никак; беше хубаво и пълноценно изживяване, макар че раждането е индивидуално за всяка жена. Следващия път - пак така.

# 3
  • Мнения: 5 255
Цитат на: boo
Лиорена, къде си, душко?!  Mr. Green


 newsm44
Сега ще и свирна  Whistling

# 4
  • Мнения: 433
Аз родих секцио, но преди това 17 часа чаках пълно разкритие с епидурална упойка. Като си припомня болките след секциото, предпочитам нормално раждане с упойка.

# 5
  • Мнения: 46 515
По време на контракциите мислено се молех да ме срежат, в един момент наистина решиха и малко се уплаших. Но останах много изненадана. Възстанових се много по-бързо от нормално родилите Laughing
Второ ако раждам пак 100 % ще е секцио!

# 6
  • Мнения: 5 255
Да отговоря все пак  Flutter
Първото го родих секцио по медицински причини (които според мен липсваха  Money).
Второ, ако има живот и здраве ....  Praynig

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
ей ме....чета и се дивя....Crazy
ама вече не ми останаха думи за изписване

ами не знам как да гласувам, знам ли как, аз само веднъж съм раждала, по един начин само, само секцио, ама как да го предпочитам, като не знам....нормалното може да е по-гот Crazy  Crazy  Crazy ...........................

чудя се да плача ли да се смея ли....ох, не знам, не знам....

кой ще ми каже кака да гласуваааааааааааааааааааам? кого да попитам? себе си не мога да попитам значи.....


 #Silly  #Silly  #Silly  #Silly  #Silly  #Silly  #Silly  #Silly  #Silly  #Silly
съжалявам, ама тази анкета няма никакъв смисъл, освен за Жена преживяла и двете, друг дори и да гласува ще е смешно.....
 Crazy  Crazy  Crazy  Crazy  Crazy  Crazy  Crazy  Crazy

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: Liorena
ей ме....

Знаех си, че няма да ме подведеш!  Mr. Green

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: boo
Цитат на: Liorena
ей ме....

Знаех си, че няма да ме подведеш!  Mr. Green


не бих могла Mr. Green
поне да имаше заглавие: До всички раждали вагинално и секцио, други да не отварят.

при такова уточнение - ОК, ама.... #Crazy

# 10
  • Мнения: 1 381
Цитат на: Liorena
Цитат на: boo
Цитат на: Liorena
ей ме....

Знаех си, че няма да ме подведеш!  Mr. Green


не бих могла Mr. Green
поне да имаше заглавие: До всички раждали вагинално и секцио, други да не отварят.

при такова уточнение - ОК, ама.... #Crazy


  а какъв е другия метод ?

# 11
  • Мнения: 1 800
Секцио.

# 12
  • Мнения: 781
Секцио-така и родих...болеше в последствие но не съжалявам Wink

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Shocked обяснете ми и на мен, моля, не разбирам бе хора Shocked честно, как се дава еднозначен отговор на нещо, като не си преживял другото Shocked  как така го "предпочиташ" без да си изживял и двете.....нека това е място за жени наистина, можещи да отговорят на тази Анкета

# 14
  • Мнения: 10 758
Цитат на: Liorena
ей ме....чета и се дивя....Crazy
ама вече не ми останаха думи за изписване

ами не знам как да гласувам, знам ли как, аз само веднъж съм раждала, по един начин само, само секцио, ама как да го предпочитам, като не знам....нормалното може да е по-гот Crazy  Crazy  Crazy ...........................

чудя се да плача ли да се смея ли....ох, не знам, не знам....

кой ще ми каже кака да гласуваааааааааааааааааааам? кого да попитам? себе си не мога да попитам значи.....


 #Silly  #Silly  #Silly  #Silly  #Silly  #Silly  #Silly  #Silly  #Silly  #Silly
съжалявам, ама тази анкета няма никакъв смисъл, освен за Жена преживяла и двете, друг дори и да гласува ще е смешно.....
 Crazy  Crazy  Crazy  Crazy  Crazy  Crazy  Crazy  Crazy[/qu
 
Колко си права! Първото го родих секцио, не помое желание. Много бавно се възстанових и си казах "Другото ще е нормално." Защото като гледах "нормалните" майки около мен как ги изписваха на 3-4 ден, и се движеха без проблем, та това си помислих. Второто пак беше със секцио, пак не по мое желание. По-леко мина всичко. Още на другия ден тичах по коридора и уговарях доктора да ме изпише. Тогава едно момиче роди нормално. Бебето се родило 4100. Боже какви разкъсвания е имала. Доктора я цепил, но явно е засегнал нещо и през нощта се появяват някакви хематоми. "Разшиват" я , за да махнат хематомите и пак я зашиват, но и тогава нищо не са направили явно, защото накрая я карат в операционната и й правят операция като я режат като за секцио и напречно.  Слава Богу жена вече е добре и се радва на сладкото си бебче.
 Та затова изобщо си нямам на идея какво раждане бих предпочела. За мен няма никакво значение. И така и така все ще родиш. И двете си болят по един или друг начин. Няма да забравя думите на доктора като дойде да ме види след първото секцио. Той ме пита "Как си?", а аз "Много ме болиииииииии", а той ми отговаря "Е ще те боли сега и в близките 20 години". в смисъл, че когато болката от раждането мине се появява другата - майчината. Защото когато се разболеят ни боли, когато се ударят пак ни боли.
Еййййй много се увлякох.

# 15
  • Мнения: 46 515
Цитат на: Liorena
Shocked обяснете ми и на мен, моля, не разбирам бе хора Shocked честно, как се дава еднозначен отговор на нещо, като не си преживял другото Shocked

тотално се обърках Crazy


Аз мисля, че тези, дето са си били с почти пълно разкритие, а после са ги резнали, може да изказват предпочитания, поне имат база за сравнение Thinking

# 16
  • Мнения: 3 880
Rаждах нормално с упойка и ако има второ, живот и zдраве и ако имам право на иzбор пак бих иzбрала така. Хем нормално, хем беzболеzнено Laughing

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: magi99

 
Колко си права!


еми права съм, логично е, а тук има такива Жени, които могат да се включат,  а не пак 10 стр бля, бля, бля.....

нека оставим мамите родили секцио, после нормално или обратното да пишат........ама такава като мен с едно секцио к'во да напише #Puppy dog

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: nikol78
Цитат на: Liorena
Shocked обяснете ми и на мен, моля, не разбирам бе хора Shocked честно, как се дава еднозначен отговор на нещо, като не си преживял другото Shocked

тотално се обърках Crazy


Аз мисля, че тези, дето са си били с почти пълно разкритие, а после са ги резнали, може да изказват предпочитания, поне имат база за сравнение Thinking



абсолютно съм съгласна, те са изживяли така да се каже и двата вида.

# 19
  • Мнения: 1 381
струва ми се ,че анкета поскоро пита затова какво бихме избрали, ако можехме. Не говорим за случайте когато нещо е необходимо ,а по -скоро за тенденцията да се ражда секцио просто така, били то от страх от болката, било то от страх да не увредим детето., затова има упойки. Аз родих нормално без упойка и не съжалявам 4 кг , 53см бебе. Имах 2 външни и 2 вътрепни шева. ПОсле акушерките като ме видеха по коридора да търча ме питаха да не съм от друго отделение. Всичко е въпрос на физика и способ да преодоляваме болката и да се възстановява организма. ЗА сметка на това като ми правиха операция на киста по спешност в Пирогов преди 6год, се възстанових много трудно. А това е подобна на секциотео, само че не се реже и матката, та се молех да не се обърка нешо та да ме режат.

# 20
  • Мнения: 4 242
Не съм мазохистка, но два пъти раждах нормално без упойка и ако има трети- пак така ще е!

# 21
  • Мнения: 6 315
Цитат на: nikol78


Аз мисля, че тези, дето са си били с почти пълно разкритие, а после са ги резнали, може да изказват предпочитания, поне имат база за сравнение Thinking


Аз пък не мисля така, защото на мен контракциите ми се сториха песен в сравнение с излизането на бебето и ми беше най-болезнено самото изгонване....

За протокола - не съм раждала секцио - не знам какво е, но лично за себе си предпочитам да не ме режат, защото това си е коремна операция.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Liorena
Цитат на: nikol78
Цитат на: Liorena
Shocked обяснете ми и на мен, моля, не разбирам бе хора Shocked честно, как се дава еднозначен отговор на нещо, като не си преживял другото Shocked

тотално се обърках Crazy


Аз мисля, че тези, дето са си били с почти пълно разкритие, а после са ги резнали, може да изказват предпочитания, поне имат база за сравнение Thinking



абсолютно съм съгласна, те са изживяли така да се каже и двата вида.

Е, предполагам че тези мами ще предпочетат секциото...

# 23
  • София
  • Мнения: 3 679
Нормално с епидурална упойка - така родих първия път, смятам и втория да е така. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 772
Цитат на: Eva
струва ми се ,че анкета поскоро пита затова какво бихме избрали, ако можехме. Не говорим за случаите, когато нещо е необходимо, а по -скоро за тенденцията да се ражда секцио просто така, било то от страх от болката, било то от страх да не увредим детето., затова има упойки...


и аз мисля, че такъв е замисълът и си е наред анкетката, дори се чудя дали не е по-скоро за бъдещи, отколкото за настоящи вече мами, щото вторите, т.е. ние, неизбежно отговаряме "по преживяно", независимо дали "и втория път пак така", или "НО втория път няма да е така".
И аз така гласувах - за нормално с упойка, каквото съм пробвала.

# 25
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Нормално с упойка

# 26
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
имам 2х нормални с упойка (епидурална и спинална). Беше ОК и двата пъти. За мен секциото е много краен вариант, просто защото ме е страх, но при положение, че не боли и се възтанови човек бързо - защо не....ако така иска (или се налага)

накратко..според мен е важен не начина по който се ражда, а лекарския екип! ако той си свърши добре работата - ще си доволна както и да родиш.

иначе....много теми са изписани за това...ако потърсиш ще прочетеш всякакви истории...но това най-много да те обърка повече.

ЛЕКО РАЖДАНЕ и прекрасно бебе ти желая...който и метод да си избереш:)

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: Eva
струва ми се ,че анкета поскоро пита


е ако идеята е да гадаем - ОК, ни никъде не казано......

# 28
  • Мнения: 1 533
Ако имаше и четвърти отговор - "каквото лекарят прецени", щях да гласувам с него.

# 29
  • Мнения: 1 038
Цитат на: boo
Лиорена, къде си, душко?!  Mr. Green

Нормално без упойка. Както и родих, и не съжалявам никак; беше хубаво и пълноценно изживяване, макар че раждането е индивидуално за всяка жена. Следващия път - пак така.


Това е и моето мнение по-въпроса Wink

# 30
  • Мнения: 46 515
Цитат на: Margarita
Цитат на: nikol78


Аз мисля, че тези, дето са си били с почти пълно разкритие, а после са ги резнали, може да изказват предпочитания, поне имат база за сравнение Thinking


Аз пък не мисля така, защото на мен контракциите ми се сториха песен в сравнение с излизането на бебето и ми беше най-болезнено самото изгонване.....


 Аз лично сравнявам контракциите с болката след операцията. Тази от контракциите беше с пъти по-силна и неприятна. Така че не ми е трудно да кажа какво предпочитам..........

# 31
  • Мнения: 4 358
Родих нормално, нямаше време за упойка...
Никак не съжалявам и пак така бих родила.

# 32
  • Мнения: 3 153
Еййй, ама няма пропуск и тоя месец..............
Ако трябва да избирам-секцио, каквото и избрах.
Ако трябва да сравнявам-нямам база.
Ако имам второ бебе-пак секцио.

# 33
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Liorena
ей ме....чета и се дивя....Crazy
ама вече не ми останаха думи за изписване


Lio, и аз се дивя и се чудя, както на такива анкети, така и на въпроси от рода "как ще ме посъветвате да раждам?", при условие, че повечето жени раждат по веднъж-дваж, или нормално, или секцио, .... #Silly
И в повечето случаи си трая, ама вече много станаха тез въпроси.... #Crazy

# 34
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Туфи..гледам ти лентичката и мисля, че е крайно време да пуснеш и ти една такава анкета!!!
НЯМА ВРЕМЕ, момичеееее:)

# 35
  • Мнения: 421
Цитат на: Liorena



нека оставим мамите родили секцио, после нормално или обратното да пишат........ама такава като мен с едно секцио к'во да напише #Puppy dog


Според мен въпроса може да се разглежда и като нагласа, а не само като опит...тоест ако ти утре трябва да раждаш, какво би предпочела, ако имаш възможност да избираш?
Има някои, които са твърдо за нормално, и такива които признават само секциото ....
Аз поне така я разбирам анкетата...но няма да гласувам, защото според мен всичко си е късмет при раждането. Естествено е пред едно тежко вагинално да избера секцио, и пред секцио, едно леко вагинално, но в повечето случаи не е въпрос на избор, а и резултатите са непредсказуеми. За сега мисля да се доверя на наблюдаващата ме лекарка

 Wink
Пък дано имаме късмет Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 36
  • Мнения: 6 315
Цитат на: nikol78

 Аз лично сравнявам контракциите с болката след операцията. Тази от контракциите беше с пъти по-силна и неприятна. Така че не ми е трудно да кажа какво предпочитам..........


Е, ама с упойка тези болки ги няма, нали Simple Smile. В крайна сметка - каквото лекарите преценят. Поне за мен така е правилно - не съм лекар.

# 37
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Margarita

Е, ама с упойка тези болки ги няма, нали Simple Smile.


има ги.
спестяваш си болките след 5см (ако не ме лъже паметта) разкритие и по време на  самото раждане...

# 38
  • София
  • Мнения: 717
Гласувах нормално с упойка, въпреки, че при мен нещата се закучиха, от упойката никакъв келепир. За протокола, винаги и само нормално, освен ако нямам медицински показания за секцио.

# 39
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Reza

има ги.
спестяваш си болките след 5см (ако не ме лъже паметта) разкритие и по време на  самото раждане...


Влязох да раждам с 2 см разкритие (с изтекли води и без родова дейност). Като почнаха контракциите до 6-7 см болките ми бяха не по-силни от менструални. Докато ме прегледат и ми сложат системата си четох книжка. Значи не ме е боляло кой знае колко Simple Smile.

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Туфи
Цитат на: Liorena
ей ме....чета и се дивя....Crazy
ама вече не ми останаха думи за изписване


Lio, и аз се дивя и се чудя, както на такива анкети, така и на въпроси от рода "как ще ме посъветвате да раждам?", при условие, че повечето жени раждат по веднъж-дваж, или нормално, или секцио, .... #Silly
И в повечето случаи си трая, ама вече много станаха тез въпроси.... #Crazy


 Arrow  А аз се чудя, пък що въобще взимате отношение по въпроса?!
Е - вярно Лио беше призована, ама Туфи - ти не се коси, мола ти се...не ти е верме сега  Flutter

 Laughing  Laughing  Laughing


За анкетата:
След 1-вото раждане предпочитах(все още  Twisted Evil ) секцио!
След 2-рото раждане, предпочитам да нямам 3-то Wink

не съм гласувала  Crossing Arms

# 41
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Margarita
Значи не ме е боляло кой знае колко Simple Smile.


при теб е било така, при мен - не:)
и двата пъти си ме болеше...както си требе!
първия път си мислех "кои са тези идиотки, които се навиват на второ дете?!?!"
втория "ааах, как можах да забравя за това!!!! ТРЕТО дете - НИКОГА!!!"

....и така:)

# 42
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Reza
Туфи..гледам ти лентичката и мисля, че е крайно време да пуснеш и ти една такава анкета!!!
НЯМА ВРЕМЕ, момичеееее:)

Следващата седмица съм аз наред, ако не ме изпревари някоя бъдеща мама!!!!!!Запазете ми едно място!!!! Stuck Out Tongue

# 43
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Шани
  ама Туфи - ти не се коси, мола ти се...не ти е верме сега  Flutter

 За анкетата:
След 1-вото раждане предпочитах(все още  Twisted Evil ) секцио!
След 2-рото раждане, предпочитам да нямам 3-то Wink

не съм гласувала  Crossing Arms

Ами значи сега ще се пробваме нормално, ако матката ми пак не се окаже "недружелюбна", както се изрази касапката-лекарка.... #Crazy

# 44
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Reza

при теб е било така, при мен - не:)
и двата пъти си ме болеше...както си требе!
първия път си мислех "кои са тези идиотки, които се навиват на второ дете?!?!"
втория "ааах, как можах да забравя за това!!!! ТРЕТО дете - НИКОГА!!!"

....и така:)


Да де, то всеки си има праг на болка. Аз съм от по-държеливите, ама....Както и да е. Аз не гласувах. Ако родя следващото със секцио, тогава ще мога да се произнеса Simple Smile.

# 45
  • Мнения: 2 274
И за раждалите по двата начина не е лесно да отговорят!!!
Отговорът на този въпрос, зависи от толкова обстоятелства, че не е възможно да се каже еднозначно - секцио или нормално...
Първият път тръгна нормално до 8 см разкритие и напъни,  и накрая (без упойка) (мислех, че ще умра, наистина) - хайде в операционната..като излязох от упойка контракциите ми се видяха песен, три дни просто не бях човек....
Сега ще съм с планирано секцио (казват, че нямало нищо общо с това по спешност), но  не мога да забравя болката от първото... А снощи имах такива контракции, че свят ми се зави...
Мисля, че трябва да се добави отговор :"Нито едното, нито другото!!!"  Laughing

# 46
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Reza
Цитат на: Margarita

Е, ама с упойка тези болки ги няма, нали Simple Smile.


има ги.
спестяваш си болките след 5см (ако не ме лъже паметта) разкритие и по време на  самото раждане...

Аз помня, че епидуралната се слага на 3см. разкритие ,следователно  не би трябвало да имаш болка ,включително и на раждането
Спиналната се слага на 7см. разкритие, дотогава си имаш болка, но след това за секунди от кръста на долу не усещах абсолютно нищо-пълно обездвижване Flutter
Екстра ми беше.
Още тогава си реших, че ако раждам пак-така ще е Heart Eyes
Леко раждане на всички бъдещи мами и живи и здрави бебенца Grinning

# 47
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Godzilla
Мисля, че трябва да се добави отговор :"Нито едното, нито другото!!!"  Laughing


късно е, чадо......Simple Smile

# 48
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: zvetizvetkova
Аз помня.....


така, де...така:)
и  на мен ми хареса повече с епидурална.
1. по-малко болки
2. усещах си всичко като напъвах
3. 2 часа след раджането бях на собствен ход

....но втория път много бързо започнаха да се случват нещата накрая и замалко да си родя без упойка...имаше време само за спинална Imp

# 49
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ами, аз съм снасяла само веднъж и то секцио. Обаче съм предубедена и страхопъзлеста  Embarassed и нищо не може да ме увери, следващия път да предпочета по-различен начин на раждане. Не се давам. Blush  Имам хубав спомен от оперирането, бях в съзнание със спинална упокойка и се надявам следващите 2 пъти, пак така да протекат нещата. Но при мен е много важна присихичната нагласа, затова вярвам, че ще бъде същото. Хубаво е да си вярва човек! Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Reza
Цитат на: zvetizvetkova
Аз помня.....


така, де...така:)
и  на мен ми хареса повече с епидурална.
1. по-малко болки
2. усещах си всичко като напъвах
3. 2 часа след раджането бях на собствен ход

....но втория път много бързо започнаха да се случват нещата накрая и замалко да си родя без упойка...имаше време само за спинална Imp

Що, бе спиналната е готина Sunglasses пак след 2 часа си "на собствен ход" Laughing
Да са живи и здрави хората, дето са измислили упойките #Milti

# 51
  • Мнения: 3 334
Цитат на: mecho_puh
Нормално с упойка предпочитам, но раждах без упойка.  Imp


и аз така!

# 52
  • Мнения: 149
Аз ако имам възможност да избирам ще избера секцио, защото много ама много ме е страх... може би човек ако е раждал вече веднъж знае, че не е толкова страшно, но аз не съм раждала...

Освен това като си помисля за историите които съм чела ами струва ми се че планираното секцио е най-предвидимо и не поднася изненади и като че ли инцидентите са все при нормални раждания. Може и да греша, но това е моето мнение..

# 53
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: zvetizvetkova
Що, бе спиналната е готина Sunglasses пак след 2 часа си "на собствен ход" Laughing
Да са живи и здрави хората, дето са измислили упойките #Milti


аз се размърдах след три часа и нещо.
май са ме предОбрили....по едни време даже взех да се шашкам лекичко от коментарите "айде, бе момиче, още ли те държи???"

ОБИЧАМ УПОЙКИТЕ #Milti

# 54
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Цитат на: laila
Аз ако имам възможност да избирам ще избера секцио, защото много ама много ме е страх... може би човек ако е раждал вече веднъж знае, че не е толкова страшно, но аз не съм раждала...

Освен това като си помисля за историите които съм чела ами струва ми се че планираното секцио е най-предвидимо и не поднася изненади и като че ли инцидентите са все при нормални раждания. Може и да греша, но това е моето мнение..


И аз така мисля Embarassed

# 55
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: laila
Аз ако имам възможност да избирам ще избера секцио, защото много ама много ме е страх... може би човек ако е раждал вече веднъж знае, че не е толкова страшно, но аз не съм раждала...

Освен това като си помисля за историите които съм чела ами струва ми се че планираното секцио е най-предвидимо и не поднася изненади и като че ли инцидентите са все при нормални раждания. Може и да греша, но това е моето мнение..


Точно така излиза! По случая ще разкажа за едно момиче, което роди малко след мен: Денят преди планираната ми операция трябваше да постъпя в преродилното- такъв бил редът. В стаята бяха една за задържане и още две момичета, които доста преносваха. След доста изследвания на двете мами лекарите им предложиха секцио. Едната се съгласи, но другата си държеше на нормалното раждане.
На другия ден, малко преди да ме закарат по подготовки за операцията, на мамчето, което държеше да роди нормално му дадоха хапче за разкритие.
Няколко часа по- късно в реанимацията докарват момичето избрало секцио, доволно и усмихнато, родила син 4 кила и двеста.
Малко по- късно докарват мамата избрала да роди нормално- ревяща. Родила момиченце, детето било добре, но до като я шили...счупили иглата в нея...гледали я на апарата, но не могли да намерят иглата..
След три дни я резаха...по- нататъка какво е станало- не знам.

Тъй, че изводите... Neutral Face

# 56
  • Мнения: 704
Предпочитам да бях родила вагинално, НО С упойка!
Защото раждах БЕЗ! В нашата част на България няма упойки, и да искаш - няма. Няма и секцио, т.е. правят, ама не и по желание.
А най-откровеното ми мнение е, че мразя и раждането, и докторите, и болницата, абе, въобще всичко свързано с него. Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil
Имам кошмарни спомени, не желая никога повече да раждам!

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Rolling Eyes ... ooooh!....  33uu

# 58
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Раждала съм секцио и след това нормално с епидурал. Гласувах за нормално с епидурал, защото мисля, 4е за майката е по-добре да не усеща силни болки. Така психи4ески и физи4ески жената се възтановява по-бързо след раждането. Това е мое мнение, аз не мога да търпя болка, а и много ме болеше по време на контракциите

# 59
  • София
  • Мнения: 15 219
Предпочитам нормално с упойка. Обаче при мен не стана съвсем.
Раждах със спинална упойка, обаче заради тесен вътрешен таз не можах да докарам работата до край. Така че, в крайна сметка родих със секцио.
Но поне опитах Grinning

# 60
Първото дете се роди нормално, но доста трудничко, че беше голямо бебе. След 10-ина дни бях напълно във форма, а след 1-я месец си влизах във всички дрехи. За второто се наложи да родя секцио/с упойка, която само те обездвижва от кръста надолу/, тъй като до последно беше седалищно. Самото секцио мина добре, но възстановяването и пазенето след това е доста по-дълго. На мен лично много ми тежеше, че 24 часа трябва да има някой, който да ми помага при ставане, да ми дава детето за кърмене и после да го връща в леглото.... това е защото съм свикнала сама да действам. И болките са по-големи.... Ето защо според мен е по-добре да се роди нормално, освен ако обстоятествата не налагат другото.

# 61
  • Мнения: 3 932
Нормално, но този път бих настоявала за епидурална упойка.

# 62
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Въпреки, че родих много леко без упойка, за второ ще искам, защото не вярвам, че ще ми се размине още един път  Wink . Не че не си бях уговорила епидурална, но доста се забавих с постъпването в болницата от чудене раждам ли, не раждам ли  Stuck Out Tongue

# 63
  • Мнения: 1 489
И аз родих нормално,но с такъв зор,че не искам да се връщам в миналото.за момент си мислех"защо не ме разрежат",но в следващия се отказвах и си виках че ще издържа.ако не беше една акушерка да ми обърне повече внимание сигурно щях да раждам 3 дена.А само как виках на самото раждане!!!!(да не ви говоря).НЕ че съм лигла,дори много издържам на болка,но....
В момента в който видях моето съкровище забравих за болката.

# 64
  • Мнения: 4 414
Цитат на: mecho_puh
Нормално с упойка предпочитам, но раждах без упойка.  Imp

и аз така, но не съм сърдита:) много лесно и бързо родих!

# 65
  • Мнения: 439
и двата пъти нормално без упойка. Втория път имах уговорка, но родих много бързо и нямаше време за упойка.... или поне аз така се утешавам, защото иначе ще бъда леко сърдита на доктора, който си прибра паричките след това Imp . Добре че поне шев и кройката не я усетих на второто раждане.
 Първия път шиенето май ме боля повече от самото раждане Sick .
Но и двата пъти се възстанових доста бързо.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 958
Нормално.И двата пъти родих без упойка.Всеки има праг на търпимост на болката. И ,разбира се ,различна физика. Wink

# 67
Ivelina Mineva I totally agree with your words.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 958
Предпочитам да е нормално с упойка, въпреки, че не стигнах до упойката! Следващия път ще държа на упойка!

# 69
  • Мнения: 1 041
Благодарна съм на природата, на късмета си, на доктора, че родих така както предпочитах - нормално без упойка и двата пъти! Преди второто раждане изпитвах ужас, че може да се наложи секцио, поради ниско разположена плацента! Всичко мина леко и безпроблемно! Сега дори предпочитам да изпитам болката от още едно раждане/защото все пак е часове!/, от колкото да карам както е сега - месеци безсънни нощи!

# 70
  • София
  • Мнения: 2 190
С две ръце гласувам за нормалното раждане с упойка Grinning !
Първото си дете родих нормално, без упойка и видях голям зор. Но вторият път исках упойка и съм страшно доволна - разликата е от земята до небето!
А секциото мисля, че трябва да е само по лекарско предписание. Иначе защо да те режат?

# 71
  • София
  • Мнения: 726
Аз родих нормално и уж с упойка, ама второто ще е секцио - не искам и не бих могла да преживея този кошмар отново - 10 дни преносих, 3 пъти се пробваха да предизвикат раждането - на третия успяха - раждах 12 часа с две вагинални таблетки за предизвикване на раждането и не знам си колко банки окситоцин....
Напъните бяха около 40 минути - в един момент поради кислороден недостиг /защото трябваше да напъвам и да си задържам дъха/ не знаех на кой свят съм и какво става въобще.
Жожи се роди 4100, направиха ми епизиотомия, едвам станах 12 часа след раждането и то нямаше да стана ако не бяха донесли детето.
Първия месец след раждането ходих 3 пъти до тоалетна и то с медецински шоколад, да не говорим за хемороидите...
2 месеца след раждането не можех да сядам като хората, за секс си помислих след 4-5 и то така тясно ме бяха зашили, че едва сега /9 месеца след раждането/ горе долу се нормализира сексуалния ни живот.

НОРМАЛНО РАЖДАНЕ ЛИ - НЕ, БЛАГОДАРЯ!!!!!!!

# 72
  • Мнения: 141
Нормално с упойка

# 73
  • Мнения: 2 596
Нормално, и второто така смятам да родя.

# 74
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Гласувам с 2 ръце за нормално с упойка. Аз раждах без упойка и сега съжалявам, щях да си спестя МНОГО мъки. От секциото според мен нищо не се разбира, заспиваш и после ти дават 1 бебе и ти казват, че е твоето. Усещането да го видиш за първи път, да видиш как излиза от теб, като го слагат на корема ти усещаш топлината на тялото, как му режат пъпната връв след това като ти го сложат на гърдите и го докоснеш за 1 път тези преживявания са неверотни. Не бих заменила това преживяване за нищо на света дори съм готова пак да преживея онези тринадесет часови мъки. Струва си всяка минута болка за тези мигове.

# 75
  • Мнения: 1 023
Чета едни отговори се дивя - ебати жените - кой трябвало да гласува, кой не трябвало, кой да пишел някъде, кой не... Е, нямам думи!!!

Все си мисля, че тая тема е за всички, на които предстои раждане, по простата причина, че следва да са ориентирани овреме за предстоящо планиране - секцио, или когато му дойде времето - нормално, пък все едно със или без упойка...

Пък тези, които вече са раждали - да си кажат. Свободата на словото и ползата от споделения опит - са винаги добре дошли, нали?!

Аз не съм раждала. Предстои ми. Секцио - първо и основно щот така искам - верно е операция, само че си подготвен, докато при нормално раждане нямаш гаранции дали пък няма да се събудиш оперирана, накълцана, разлепена или там каквото се случва... и второ - висок диоптър и смъкната коремна стена... но и да не е налично второто - при тая напреднала медицина няма как да участвам доброволно във филм с неизвестен край!

милк - все си мислеше, че жените една към друга следва да са толерантни по отношение въпросите дискутирани в тоя форум.
арес, със здраве!

# 76
  • Мнения: 3 926
Гласувах нормално с упойка, но ... предпочитам най-доброто за мен и бебка Simple Smile Това казах и на доктора вчера. искам аз и бебето да сме здрави. А за сега тя си е полегнала с дупето на мястото, от което трябва да излиза Grinning И както я усещам... абе време има, както се вижда от тикера Wink Ако не е седалище и не е много голяма - нормално. Иначе няма да мъча нито себе си, нито детето Simple Smile А, още не съм ходила да ми гледат очните дъна. Щото вече се разбра, че кривият ми таз не е до там крив Laughing

# 77
  • Мнения: X
Няма нищо по-хубаво от планирано секцио със спинална упойка....поне според мен.

# 78
  • Мнения: 544
И аз четох от началото - тъпо било да се отговаря #Crazy

Цитат на: Majmunka
Цитат на: Eva
струва ми се ,че анкета поскоро пита затова какво бихме избрали, ако можехме. ...


и аз мисля, че такъв е замисълът и си е наред анкетката, дори се чудя дали не е по-скоро за бъдещи, отколкото за настоящи вече мами, щото вторите, т.е. ние, неизбежно отговаряме "по преживяно", независимо дали "и втория път пак така", или "НО втория път няма да е така".


И аз мисля така. Ако трябваше да се сравняват двете възможности въпроса щеше да е "Кое беше по-леко секциото или нормалното ви раждане?"

Преди да родя предпочитах "нормално с упойка". Родих "нормално", защото като си поисках упойка вече нямаше за кога Grinning  Сега предпочитам "нормално".

# 79
  • София
  • Мнения: 38 489
Аз раждах нормално, за 3 часа, с окситоцин,  болеше ужасно и въобще беше много неприятно преживяване. А през това време в съседната зала оперираха секцио една приятелка. Как ми се искаше да съм на нейно място!  smile3511

# 80
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: placidus1848
Ivelina Mineva I totally agree with your words.


 Laughing другият път върни тема от февруари ама 2003г ако може Twisted Evil
как ли ще ме разбереш на български не знам, да ти го напиша на фламандски, ако искаш Laughing

# 81
  • Мнения: 1 753
Цитат на: pandora
Няма нищо по-хубаво от планирано секцио със спинална упойка....поне според мен.

Напълно съм съгласна!

# 82
  • Мнения: 1 107
Предпочитам нормално раждане, точно на термина, без необходимост от упойка - и всичко да приключи за 2 часа, без никакви разрези и шевове Grinning Grinning  Grinning
Хубаво е да си помечтае човек... но ще видим, каквото такова Sunglasses

# 83
  • Мнения: 768
Нормално без упойка ми хареса повече от нормално с упойка- от упйката имах само неприятности и родих с вакуум.
Е тук не може да се избира. Но ако можех пьрвия пьт да избирам сигурно в 5 месец от бременността щях да избера секцио. Бях прочела такива ужаси по форумите за нормално раждане и такива хвалебствия за секциото. Тогава питах гинеколога ми и той каза че тук няма такова нещо да избираш - дори при условие че се виждаше че ще раждам голямо бебе.
Е това е  било случайност явно- като гледам статистиката май повечето всьщност предпочитат нормално раждане.

При добра и опитна акушерка винаги се ражда лесно- не ви трябва никакьв лекар и т.н. Втория пьт имах кьсмет да попадна на такава дежурна акушерка Grinning  Grinning

# 84
  • Мнения: 2 407
На мен ми предстои раждане и аз искам секцио, но може и нормално, но задължително с упойка!!!!!

# 85
  • София
  • Мнения: 344
Ами все си мислех,че съм за секцио,но си родих нормално без упойка и сега ако ме питате (6 месеца след раждането)пак бих го направила. Laughing

# 86
  • Мнения: 1 613
Хм... не знам...
Отговорих "нормално с упойка", но чесно казано ми е трудно да преценя, защото първото ми раждане беше секцио, бебето беше седалищно. Нямах избор просто. Не знам какво е чувството да се роди нормално  Cry

# 87
  • Мнения: 2 142
Отговорих с "нормално". Раждането ми не беше от най-лесните, но въпреки това ако няма причина за друго и втория път смятам да раждам така.

Общи условия

Активация на акаунт