Какво раждане предпочитате?

  • 4 500
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 023
Чета едни отговори се дивя - ебати жените - кой трябвало да гласува, кой не трябвало, кой да пишел някъде, кой не... Е, нямам думи!!!

Все си мисля, че тая тема е за всички, на които предстои раждане, по простата причина, че следва да са ориентирани овреме за предстоящо планиране - секцио, или когато му дойде времето - нормално, пък все едно със или без упойка...

Пък тези, които вече са раждали - да си кажат. Свободата на словото и ползата от споделения опит - са винаги добре дошли, нали?!

Аз не съм раждала. Предстои ми. Секцио - първо и основно щот така искам - верно е операция, само че си подготвен, докато при нормално раждане нямаш гаранции дали пък няма да се събудиш оперирана, накълцана, разлепена или там каквото се случва... и второ - висок диоптър и смъкната коремна стена... но и да не е налично второто - при тая напреднала медицина няма как да участвам доброволно във филм с неизвестен край!

милк - все си мислеше, че жените една към друга следва да са толерантни по отношение въпросите дискутирани в тоя форум.
арес, със здраве!

# 76
  • Мнения: 3 926
Гласувах нормално с упойка, но ... предпочитам най-доброто за мен и бебка Simple Smile Това казах и на доктора вчера. искам аз и бебето да сме здрави. А за сега тя си е полегнала с дупето на мястото, от което трябва да излиза Grinning И както я усещам... абе време има, както се вижда от тикера Wink Ако не е седалище и не е много голяма - нормално. Иначе няма да мъча нито себе си, нито детето Simple Smile А, още не съм ходила да ми гледат очните дъна. Щото вече се разбра, че кривият ми таз не е до там крив Laughing

# 77
  • Мнения: X
Няма нищо по-хубаво от планирано секцио със спинална упойка....поне според мен.

# 78
  • Мнения: 544
И аз четох от началото - тъпо било да се отговаря #Crazy

Цитат на: Majmunka
Цитат на: Eva
струва ми се ,че анкета поскоро пита затова какво бихме избрали, ако можехме. ...


и аз мисля, че такъв е замисълът и си е наред анкетката, дори се чудя дали не е по-скоро за бъдещи, отколкото за настоящи вече мами, щото вторите, т.е. ние, неизбежно отговаряме "по преживяно", независимо дали "и втория път пак така", или "НО втория път няма да е така".


И аз мисля така. Ако трябваше да се сравняват двете възможности въпроса щеше да е "Кое беше по-леко секциото или нормалното ви раждане?"

Преди да родя предпочитах "нормално с упойка". Родих "нормално", защото като си поисках упойка вече нямаше за кога Grinning  Сега предпочитам "нормално".

# 79
  • София
  • Мнения: 38 484
Аз раждах нормално, за 3 часа, с окситоцин,  болеше ужасно и въобще беше много неприятно преживяване. А през това време в съседната зала оперираха секцио една приятелка. Как ми се искаше да съм на нейно място!  smile3511

# 80
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
Цитат на: placidus1848
Ivelina Mineva I totally agree with your words.


 Laughing другият път върни тема от февруари ама 2003г ако може Twisted Evil
как ли ще ме разбереш на български не знам, да ти го напиша на фламандски, ако искаш Laughing

# 81
  • Мнения: 1 753
Цитат на: pandora
Няма нищо по-хубаво от планирано секцио със спинална упойка....поне според мен.

Напълно съм съгласна!

# 82
  • Мнения: 1 107
Предпочитам нормално раждане, точно на термина, без необходимост от упойка - и всичко да приключи за 2 часа, без никакви разрези и шевове Grinning Grinning  Grinning
Хубаво е да си помечтае човек... но ще видим, каквото такова Sunglasses

# 83
  • Мнения: 768
Нормално без упойка ми хареса повече от нормално с упойка- от упйката имах само неприятности и родих с вакуум.
Е тук не може да се избира. Но ако можех пьрвия пьт да избирам сигурно в 5 месец от бременността щях да избера секцио. Бях прочела такива ужаси по форумите за нормално раждане и такива хвалебствия за секциото. Тогава питах гинеколога ми и той каза че тук няма такова нещо да избираш - дори при условие че се виждаше че ще раждам голямо бебе.
Е това е  било случайност явно- като гледам статистиката май повечето всьщност предпочитат нормално раждане.

При добра и опитна акушерка винаги се ражда лесно- не ви трябва никакьв лекар и т.н. Втория пьт имах кьсмет да попадна на такава дежурна акушерка Grinning  Grinning

# 84
  • Мнения: 2 407
На мен ми предстои раждане и аз искам секцио, но може и нормално, но задължително с упойка!!!!!

# 85
  • София
  • Мнения: 344
Ами все си мислех,че съм за секцио,но си родих нормално без упойка и сега ако ме питате (6 месеца след раждането)пак бих го направила. Laughing

# 86
  • Мнения: 1 613
Хм... не знам...
Отговорих "нормално с упойка", но чесно казано ми е трудно да преценя, защото първото ми раждане беше секцио, бебето беше седалищно. Нямах избор просто. Не знам какво е чувството да се роди нормално  Cry

# 87
  • Мнения: 2 142
Отговорих с "нормално". Раждането ми не беше от най-лесните, но въпреки това ако няма причина за друго и втория път смятам да раждам така.

Общи условия

Активация на акаунт